Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου μπαινει σε twrp ξαναπερνα την.

Αφου τελειωσει με την rom κανεις wipe cache,dalvick cache ετσι?

 

Εννοείτε ότι κάνω wipe cache, dalvik cache. Δοκίμασα πολλές φορές και ενώ μου λέει ότι η εγκατάσταση είναι επιτυχής συνεχίζει να κάνει reboot σε recovery mode. Μετά δοκίμασα την Κινέζικη μαμίσια και δούλεψε μια χαρά. Ξαναέβαλα μετά του Ιταλού και πάλι τα ίδια. Τώρα το έχω με την Κινέζικη πάλι.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Στις ΗΠΑ το όριο είναι στο 1,6 W/kg ανά 1 γραμμάριο ιστού ενω στην Ευρωπαϊκή Ένωση είναι 2 W/kg που περιλαμβάνεται για 10 γραμμάρια ιστού. Η διαφορά στη μάζα ιστού που υπάρχει μεταξύ των δύο οδηγιών των ΗΠΑ και της ΕΕ εμποδίζει την άμεση σύγκριση μεταξύ των δύο: μπορούν να συγκριθούν ρυθμοί απορρόφησης που μετρήθηκαν ως προς την ίδια μάζα ιστού και όχι δύο ρυθμοί απορρόφησης που έχουν μετρηθεί με διαφορετικές μεθόδους. Έτσι δεν μπορούμε να συγκρίνουμε άμεσα μεταξύ τους έναν αριθμό που εκφράζει το SAR που μετρήθηκε για χρήση στην ΕΕ και έναν για χρήση στις ΗΠΑ."

ρε παιδιά καταλαβαίνει κανείς τίποτα? τι τιμη θα κοιτάμε εμείς? Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχω ρωτήσει 4-5 φορές και γενικα για τα κινέζικα και απάντηση δεν έχω πάρει. Γιατι οι κινέζοι δεν αναφέρουν τις τιμές sar στις συσκευές? Σίγουρα κάτι παίζει.

 

αν ξέρεις κινέζικα μπορείς να είσαι εσύ ακριβείς http://www.imagebam.com/image/ad7816445012321

 

Συμφωνα με αυτο πουειναι το κινεζικο πρότυπο, ειναι ιδιο με το ευρωπαϊκο (ακτινοβολία/10gr ιστου) αρα έχει SAR 1,5W/Kg.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τις υπέρυθρες που έχει, μπορεί να λειτουργήσει και σαν τηλεχειριστήριο για συσκευές σαν το Xiaomi Mi4C?
Link to comment
Share on other sites

Με τις υπέρυθρες που έχει, μπορεί να λειτουργήσει και σαν τηλεχειριστήριο για συσκευές σαν το Xiaomi Mi4C?

 

Και βέβαια λειτουργεί και για τηλεοράσεις και για κλιματιστικα

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Ιταλός βρήκε γρήγορα λύαη.

Μήπως να τον κερνούσαμε κανένα...epresso :):)

 

 

 

Κρίμα ρε γμτ γιατί όσο το είχαμε στην 6s ήταν φοβερό.

Σε 1 ώρα σχεδόν κατέβασα όλα τα αγαπημένα μου κομμάτια που είχα σε playlist στο mi4 με υπέροχο album art και σε συνδιασμό με τον player της εφαρμογής ήταν άπαιχτο εμφανισιακά. (δεν τα μετέφερα δηλαδή απο το mi4 ακριβώς για τον λόγο της υψηλής ταχύτητας download / streaming αλλά και για το album art / εμφάνιση όπως ανέφερα)

Ηταν το κερασάκι στην τούρτα θα έλεγε κάποιος να έχεις δωρεάν δυνατότητες σχεδόν αντίστοιχες με το apple music ή το Google music με τέτοια ευκολία και εμφάνιση.

Μακάρι κάποιος να καταφέρει να βρεί μια λύση.

 

Δεν μπορείς να ξαναγυρίσεις στην 6S για να μην χάσεις αυτή τη δυνατότητα?

Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω καποιες μερες το κινητο,και φυσικα για τα χαρακτηριστικα του δεν υπαρχουν λογια.

Αλλα,το να βασιζομαστε αν θα βγαλει κάποιος ιταλος μια stable rom δεν παει πολυ για μια νεα συσκευη???

Δηλαδη εχω ταλαιπωρηθει 3-4 χρονια με τις αλλαγες ρομ και σκεφτομουν αν ποτε δωσω 300+ για συσκευη,το μονο που να κανω ειναι να περασω το gmail,εναν συγχρονισμο κ τελος.

Εκτος αν γινεται αυτο κι εχω καταλαβει κατι λαθος :)

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια λειτουργεί και για τηλεοράσεις και για κλιματιστικα

 

Ρωτάω γιατί στο νήμα του Mi4C έχει αναφερθεί, ενώ εδώ δεν έχει δοθεί σημασία σ'αυτή τη δυνατότητα. Αυτό να υποθέσω γίνεται μέσω κάποιας εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί στο νήμα του Mi4C έχει αναφερθεί, ενώ εδώ δεν έχει δοθεί σημασία σ'αυτή τη δυνατότητα. Αυτό να υποθέσω γίνεται μέσω κάποιας εφαρμογής?

 

Την παρουσίαση της συσκευής στο myphone.gr την διάβασες?

 

Εδώ την εκθειασα για τις δυνατότητες αυτές.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Την παρουσίαση της συσκευής στο myphone.gr την διάβασες?

 

Εδώ την εκθειασα για τις δυνατότητες αυτές.

 

Για να πω την αλήθεια, έψαξα να βρω παρουσίαση στις πρώτες σελίδες του νήματος και δεν βρήκα, μπορείς να δώσεις το λινκ της ?

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, έψαξα να βρω παρουσίαση στις πρώτες σελίδες του νήματος και δεν βρήκα, μπορείς να δώσεις το λινκ της ?

 

Για ψαξε εδώ κάτι θα βρεις.

 

http://www.myphone.gr/d/

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

που θα βρω την 6s του Ιταλού ?

 

(για να δουλέψει σωστά η 7s , πρέπει να εγκαταστήσουμε πρώτα την 6s , να κάνουμε όλες τις ρυθμίσεις και μετά την 7s χωρίς να σβήσουμε τα data από το recovery , για να μην χαθούν οι ρυθμίσεις

στην 7s απ ότι είδα δεν έχει στις ρυθμίσεις το apn για να έχουμε internet(data) στην δεύτερη sim , δεν μπορούμε να επιλέξουμε data roaming)

edit

βρήκα την 6s , αλλά το link έχει πρόβλημα , το ίδιο και η 7s , ελπίζω να τα διορθώσει ο Ιταλός

 

Το έχω από την Παρασκευή , πολύ καλή αγορά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

O CUOCO ανεβασε ξανα την 006 με ολα τα bugs διορθωμενα κ προτρυνει να ξαναγυρισουμε σε αυτην εως νεωτερας.ο συνδεσμος στην σελιδα λειτουργει κανονικα

https://mega.nz/#!WcpjSIqL!c-kf62_SbBy2RYmKc0iGEZzfz6frNz_rybqlzrMVI6M

Good morning guys On the front page you will find an updated version of the release 6S with all bugs fixed: Fc clock Fc management sim Fc wifi versions 6S, 7S and 30E are still very unstable, perhaps due to the introduction of the new UI. Then it will stay on 6S until LeTV Nos release a firmware 'stable' Council to those who install this release, to perform a factory reset, that is, wipe data, cache and Dalvik! MAKE A COMPLETE BACKUP BEFORE INSTALLING.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να γυρίσουμε πίσω?εμένα ή 7 με το update-fix είναι μια χαρά.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να γυρίσουμε πίσω?εμένα ή 7 με το update-fix είναι μια χαρά.

 

Συμφωνώ και εγώ με αυτά δεν έχω προβλημα.. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

που θα βρω την 6s του Ιταλού ?

 

(για να δουλέψει σωστά η 7s , πρέπει να εγκαταστήσουμε πρώτα την 6s , να κάνουμε όλες τις ρυθμίσεις και μετά την 7s χωρίς να σβήσουμε τα data από το recovery , για να μην χαθούν οι ρυθμίσεις

στην 7s απ ότι είδα δεν έχει στις ρυθμίσεις το apn για να έχουμε internet(data) στην δεύτερη sim , δεν μπορούμε να επιλέξουμε data roaming)

edit

βρήκα την 6s , αλλά το link έχει πρόβλημα , το ίδιο και η 7s , ελπίζω να τα διορθώσει ο Ιταλός

 

Το έχω από την Παρασκευή , πολύ καλή αγορά

 

Ξέρετε αν μπορούμε να το παραγγείλουμε από Vickmall με προεγκατεστημένη την 6S?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορούμε να το παραγγείλουμε από Vickmall με προεγκατεστημένη την 6S?

ναι μπορείς

 

(εγκατέστησα την 6s του MrRusch , όλα καλά , μετά την 7s του ίδιου με σκούπισμα τα data και είχα προβλήματα με το ίντερνετ της δεύτερης sim (όποιος έχει μια sim δεν έχει πρόβλημα

μετά έβαλα την μαμά 6s , όλα καλά , πέρασα την 7s με data και είχα το ίδιο πρόβλημα

αν από την 6 πάμε στην 7 , και σβήσουμε μόνο τα cache θυμάται τις ρυθμίσεις και δουλεύει το ίντερνετ στην δεύτερη κάρτα

edit

κατεβάζω την 6s του Ιταλού , μέχρι η μαμά να βγάλει fix για το apn και data roaming στην 7s)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω πρόβλημα με τα contacts. Περνάω τις επαφές μου στο local storage και μετά από λίγο τις ανεβάζει στον Google account και τις διαγράφει από το local. Τί παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει μια βδομάδα απο την παραγγελία μου και ακόμα σε Processing είναι το Vickmall, πόσο θα κρατήσει αυτό το πένθος πια;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει μια βδομάδα απο την παραγγελία μου και ακόμα σε Processing είναι το Vickmall, πόσο θα κρατήσει αυτό το πένθος πια;

 

:-):-):-):-):-) Ακόμα γελάω με την ερώτησή σου :-):-):-):-)

Link to comment
Share on other sites

:-):-):-):-):-) Ακόμα γελάω με την ερώτησή σου :-):-):-):-)

 

Τι να κάνω ρε φίλε, έχει σπάσει το κινητό μου και ειμαι με μια αρχαιολογία εδώ και 10 μέρες!!! :lol::lol:

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ξαναγυρίσεις στην 6S για να μην χάσεις αυτή τη δυνατότητα?

 

Τελικά όσοι είναι με 6s μπορούν και έχουν τις δυνατότητες μουσικής παρόλο δεν έχουν Κινέζικες IP?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...