Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να λέμε και τα καλά, η μπαταρία του βελτιώθηκε με τη τελευταία rom, πλέον μου βγάζει 4 ώρες screen on, όσο μου έβγαζαν και οι περισσότερες καινούριες ενεργοβόρες συσκευές.

Θα έπρεπε όμως να υποστηρίζει fast charging σε κάθε περίπτωση Κατά τη ταπεινή μου άποψη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να λέμε και τα καλά, η μπαταρία του βελτιώθηκε με τη τελευταία rom, πλέον μου βγάζει 4 ώρες screen on, όσο μου έβγαζαν και οι περισσότερες καινούριες ενεργοβόρες συσκευές.

Θα έπρεπε όμως να υποστηρίζει fast charging σε κάθε περίπτωση Κατά τη ταπεινή μου άποψη.

Βέβαια και υποστηρίζει fast charging ο φορτιστής του είναι 2 Amp αν δεις αυτών που δεν είναι fast charging είναι 1 Amp. Αν το φορτίσεις με έναν φορτιστή του 1 Amp κάνει την διπλάσια ώρα να φόρτιση ή αν το συνδέσεις σε μια USB ενός κομπιουτερ θα δεις πόση ώρα θέλει για να φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή μου το έδωσε σαν επιλογή αλλά δεν ξέρω πως.Το fast charging εννοώ.Δεν είναι όμως κάτι που θα επέλεγα.Νομίζω ότι γίνεται πιο σωστή φόρτιση με λιγότερα ampere.

Πάντως στην 6s φορτίζει με 1540mah

Ενώ στην 7s δεν πήγαινε πάνω από 750.Ο φορτιστής δίνει max 2540.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

εδω φαινετε καθαρα η σωστη διαχειριση του snapdragon,αναγκαζομαι να ανεβασω κ το συγκριτικο στο επομενο μηνυμα διοτι δεν με αφηνει να βαλω 2 αρχεια
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και υποστηρίζει fast charging ο φορτιστής του είναι 2 Amp αν δεις αυτών που δεν είναι fast charging είναι 1 Amp. Αν το φορτίσεις με έναν φορτιστή του 1 Amp κάνει την διπλάσια ώρα να φόρτιση ή αν το συνδέσεις σε μια USB ενός κομπιουτερ θα δεις πόση ώρα θέλει για να φόρτιση.

 

Αυτό Που λες Εσύ δεν είναι fast charging. :)

Και φυσικά είναι πολύ χρήσιμο όταν θες να ετοιμαστείς να φύγεις και η μπαταρία σου τελειώνει.

 

Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η οθόνη κάτω από ήλιο. Πραγματικά πολύ καλή, από τις καλύτερες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η οθόνη κάτω από ήλιο. Πραγματικά πολύ καλή, από τις καλύτερες.

 

Άλλο λίγο και θα πεις «νεράκι» όλο το hands on μου, χαίρομαι που συμφωνείς ;)

 

Όσο για την αυτονομία, πλέον έχει σταθεροποιηθεί στις 4 ώρες και 45 λεπτά πλέον με πολύ χρήση. Εξαιρετική τιμή για κινητό με τέτοια οθόνη.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

http://s29.postimg.org/yx3l9ejfn/Screenshot_2015_11_10_18_53_03_1.jpg

συγγνωμη για το διπλο ποστ,ηταν αδυνατο να περιλαβω κ τις 2 φωτο σε ενα μυνημα(αγνωσται αι βουλαι του διαδικτυου.

οπως βλεπετε η συσκευη πεταει...επιμενω οτι αν βγει stable miui εχω αλλαξει την ιδια στιγμη.με το Χ600 ειχα τα ιδια θεματακια περι αναβαθμισεων κ λ π..εως τοτε θα μεινω ως εχει.υπ οψιν οτι σε οσα benchmark εχω τεσταρει το τηλ ειναι μακραν μπροστα..κ ολα αυτα με 3 κατοσταρικακια..;)

Υ.Γ.Δοκιμαστε την εφαρμογη καμερας PRO CAPTURE,οπου μποειται να εχετε περισσοτερες ρυθμισεις αναλυσης εως κ 13mpx σε 16.9 καδρο...:D

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

http://s29.postimg.org/yx3l9ejfn/Screenshot_2015_11_10_18_53_03_1.jpg' alt='Screenshot_2015_11_10_18_53_03_1.jpg'>

συγγνωμη για το διπλο ποστ,ηταν αδυνατο να περιλαβω κ τις 2 φωτο σε ενα μυνημα(αγνωσται αι βουλαι του διαδικτυου.

οπως βλεπετε η συσκευη πεταει...επιμενω οτι αν βγει stable miui εχω αλλαξει την ιδια στιγμη.με το Χ600 ειχα τα ιδια θεματακια περι αναβαθμισεων κ λ π..εως τοτε θα μεινω ως εχει.υπ οψιν οτι σε οσα benchmark εχω τεσταρει το τηλ ειναι μακραν μπροστα..κ ολα αυτα με 3 κατοσταρικακια..;)

Υ.Γ.Δοκιμαστε την εφαρμογη καμερας PRO CAPTURE,οπου μποειται να εχετε περισσοτερες ρυθμισεις αναλυσης εως κ 13mpx σε 16.9 καδρο...:D

 

Χαίρομαι που συμφωνείς και εσύ οτι σπέρνει το τηλέφωνο. MIUI δεν βάζω σε άλλη συσκευή εκτός Xiaomi, πάει και τελείωσε. Πολλά μπερδέματα, προβλήματα και bugs. Ο Ιταλός και τα προβλήματα που έχουν βγει στην CUOCO92 είναι Δημοτικού μπροστά σε αυτά που διαβάζεις στα MIUI forums βρε :p

 

Για αυτά τα apps κάμερας δεν είμαι σίγουρος οτι το τελικό αποτέλεσμα είναι καλύτερο από αυτό της μαμά κάμερας. Αν ήταν εφικτό το 13mp και 16.9 γιατί δεν το έκανε η LeTV?

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν διαφωνισα ,η συσκευη ειναι απιστευτη,οπως κ το Χ600 για τα λεφτα τους κ οχι μονο.τωρα για την καμερα τι να πω..κανε μια δοκιμη κ εσυ σαν ποιο εμπειρος ,η γνωμη μου ειναι θετικη παντως σχετικα με καποιες εφαρμογες απο το Playstore k η συγκεκριμενη εχει καλες αξιολογησεις.αληθεια αλλες συσκευες με το ιδιο harware εχουν ιδιες ρυθμισεις καμερας με το letv?
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή μου το έδωσε σαν επιλογή αλλά δεν ξέρω πως.Το fast charging εννοώ.Δεν είναι όμως κάτι που θα επέλεγα.Νομίζω ότι γίνεται πιο σωστή φόρτιση με λιγότερα ampere.

Πάντως στην 6s φορτίζει με 1540mah

Ενώ στην 7s δεν πήγαινε πάνω από 750.Ο φορτιστής δίνει max 2540.

Μια ερώτηση αυτά που τα ειδές: Πάντως στην 6s φορτίζει με 1540mah

Ενώ στην 7s δεν πήγαινε πάνω από 750.Ο φορτιστής δίνει max 2540.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αυτά που τα ειδές: Πάντως στην 6s φορτίζει με 1540mah

Ενώ στην 7s δεν πήγαινε πάνω από 750.Ο φορτιστής δίνει max 2540.

 

ampere pro .apk

Σου δειχνει live φορτιση και αποφορτιση(χωρις φορτιστη).

Διασταυρωμενο παλαιοτερα με παλμογραφο (μονο φορτιση).

Παντως η συσκευη ειναι υποστηριζομενη απο το Qualcomm Quick Charge 2.0.Φτανει να μαθουμε αν το ενεργοποιουμε κατα βουληση και πως.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια αλλες συσκευες με το ιδιο harware εχουν ιδιες ρυθμισεις καμερας με το letv?

 

To hardware μπορεί να είναι ίδιο, απλά κάθε εταιρία βάζει δικό της interface. Επομένως ότι και να κάνουν με το UI, θα περιορίζονται πάντα από το hardware.

 

Πολλές εφαρμογές στο Play Store παίζουν με αυτά, μειώνουν την ποιότητα της φωτογραφίας για να μεγαλώσουν το frame σε 16.9. Οπτικά μπορεί να φαίνεται ΟΚ, αλλά δε νομίζω οτι οι παραγόμενες φωτογραφίες είναι στα 13MPixels, ή αν γράφουν 13MPixels έχουν χαμηλότερη ποιότητα εικόνας. Προσωπικά 8.0MPixels με 16.9 που το έχω με καλύπτει απόλυτα. Δεν χρειάζομαι μεγαλύτερης ανάλυσης φωτογραφίες. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εριξαμια ματια στις διαστασεις κ στο μεγεθος του αρχειου των φωτο με μαμα καμερα κ με την procapture.Τα αρχεια εχουν διαφορα σε μεγεθος πρπ 2,5 ΜΒ..αν δε βαριεσε κανε μια δοκιμη.η γνωμη σου ειναι παντα σεβαστη!!!
Link to comment
Share on other sites

Με ποια Ρομ είστε ευχαριστημενοι για να ζητήσω να την προεγκαταστήσει το vickmall? 6s ή 7s καλύτερα? Που μπορώ να τις βρω για να τις δώσω στο vickmall?
Link to comment
Share on other sites

Με ποια Ρομ είστε ευχαριστημενοι για να ζητήσω να την προεγκαταστήσει το vickmall? 6s ή 7s καλύτερα? Που μπορώ να τις βρω για να τις δώσω στο vickmall?

Αν έχεις μία κάρτα sim προτείνω να βάλουν την 7s

Αν έχεις δύο sim , να βάλουν οπωσδήποτε την 6s , ρυθμίζεις να έχεις ίντερνετ και mms στην nano sim ,

(για την micro παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις ) ,

τα screenshots είναι από την 6s , δεν υπάρχουν στην 7s

Και εσύ περνάς την 7s από recovery με dalvik cache και cache , όχι data γιατί δεν θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ στην μικρή sim

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i68.tinypic.com/244zktg.png[/img] http://i68.tinypic.com/30iux4y.png

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μία κάρτα sim προτείνω να βάλουν την 7s

Αν έχεις δύο sim , να βάλουν οπωσδήποτε την 6s , ρυθμίζεις να έχεις ίντερνετ και mms στην nano sim ,

(για την micro παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις ) ,

τα screenshots είναι από την 6s , δεν υπάρχουν στην 7s

Και εσύ περνάς την 7s από recovery με dalvik cache και cache , όχι data γιατί δεν θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ στην μικρή sim

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i68.tinypic.com/244zktg.png[/img] http://i68.tinypic.com/30iux4y.png

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα έχω μια κάρτα SIM για κλήσεις και data και ακόμη μία μόνο για κλήσεις.

Αν κατάλαβα καλά, λες να βάλω την 6S και επιλεκτικά κάποια στοιχεία της 7S?

Πού μπορώ να βρω την 6S για κατέβασμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Το εχει βαλει το spemall (silver/32) στα 280 και αλλα 9$ τα μεταφορικά.Είναι αξιόπιστο μαγαζί και τα 290$ είναι σούπερ προσφορά ή μου προτείνετε να περιμένω;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μία κάρτα sim προτείνω να βάλουν την 7s

Αν έχεις δύο sim , να βάλουν οπωσδήποτε την 6s , ρυθμίζεις να έχεις ίντερνετ και mms στην nano sim ,

(για την micro παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις ) ,

τα screenshots είναι από την 6s , δεν υπάρχουν στην 7s

Και εσύ περνάς την 7s από recovery με dalvik cache και cache , όχι data γιατί δεν θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ στην μικρή sim

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i68.tinypic.com/244zktg.png[/img] http://i68.tinypic.com/30iux4y.png

 

Συγγνώμη αν δεν κατάλαβα τι εννοείς για τις δύο κάρτες αλλά στην 7s που έχω μπορείς να διαλέξεις από ποια σιμ θέλεις να έχεις ίντερνετ. To roaming που δείχνεις αφορά την σύνδεση σου στο εξωτερικό

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Το εχει βαλει το spemall (silver/32) στα 280 και αλλα 9$ τα μεταφορικά.Είναι αξιόπιστο μαγαζί και τα 290$ είναι σούπερ προσφορά ή μου προτείνετε να περιμένω;

 

Ειναι εξαιρετική και η τιμή για τα 64gb.

Μπορεί οντως καποιος να επιβεβαιώσει την αξιοπιστία του καταστήματος τοσο σε αποστολές/αγορές οσο και σε περιπτωση service?

Στις επιλογές αποστολής , για Ελλάδα παιζουν αυτές οι 2 (οι αλλες ειναι ταχυμεταφορικές).Ποια θα προτιμήσουμε ?

 

 

DHL Standard Shipping 60% OFF 10-18 Working Days Shipping to GR : 1.10 kg € 8.24

DHL SF Airmail 10-18 Working Days Shipping to GR : 1.10 kg € 10.02

Link to comment
Share on other sites

όντως εξαιρετικές τιμές..για την αξιοπιστία δεν ξέρω αλλά βλέπω ότι παραγγέλνουν αρκετοί από εκεί. Για τις επιλογές αποστολής τώρα αν οι άλλες που λες είναι ταχυμεταφορικές η DHL είναι επίσης ταχυμεταφορική-courrier που σημαίνει σίγουρο τελωνείο. Εκτός αν και η αποθήκη τους είναι Ευρώπη οπότε πάω πάσο και εκτός αν με αυτή την αποστολή αν και DHL περνάει από ΕΛΤΑ (αν και δεν νομίζω ). Όπως και να έχει θέλει διευκρίνηση Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εξαιρετική και η τιμή για τα 64gb.

Μπορεί οντως καποιος να επιβεβαιώσει την αξιοπιστία του καταστήματος τοσο σε αποστολές/αγορές οσο και σε περιπτωση service?

Στις επιλογές αποστολής , για Ελλάδα παιζουν αυτές οι 2 (οι αλλες ειναι ταχυμεταφορικές).Ποια θα προτιμήσουμε ?

 

 

DHL Standard Shipping 60% OFF 10-18 Working Days Shipping to GR : 1.10 kg € 8.24

DHL SF Airmail 10-18 Working Days Shipping to GR : 1.10 kg € 10.02

https://www.trustpilot.com/review/spemall.com

Οτι καταλαβαίνεις.....

Εγω πέραν του Vickmall και του Honorbuy δεν ασχολούμαι , προτιμώ να δώσω 50 ευρω παραπάνω και να ειμαι ήρεμος , καλες οι τιμες αυτες αλλα...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

@SCORPIONE69 , από εδώ θα κατεβάζεις τις roms (στο Spoiler του SEZIONE FIRMWARE) , σήμερα έχει την 6s

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

α) αν έχεις την 6s , και κάνεις τις ρυθμίσεις μόνο για την sim , μπορείς από την εφαρμογή "system update" να εγκαταστήσεις την επόμενη rom αν την έχει διαθέσιμη ο Ιταλός (δεν έχει αναβάθμιση μέχρι σήμερα , για τον Ιταλό υπάρχει μόνο η 6s )

β) αν την 6s την εμπλουτίσεις με προγράμματα και θέλεις να βάλεις την 7s καλύτερα από recovery να κάνεις τα 2 wipes για να φύγουν οι παλιές ρυθμίσεις για να μην έχεις επανεκκινήσεις και δεν λειτουργούν σωστά κάποιες εφαρμογές (αν ο Ιταλός στο "system update" συμπεριέλαβε και τα 2 wipes , το κάνεις απο εκεί)

προς το παρών ξεχνάς τα παραπάνω , τους λες να σου βάλουν την 6s , την κατεβάζεις για να την έχεις στον υπολογιστή σου

διάβασε αυτά http://www.myphone.gr/d/letv/le-1-pro-x800.554/hands-on/

και όταν πάρεις το τηλέφωνο θα σου πούμε τι θα κάνεις

 

Συγγνώμη αν δεν κατάλαβα τι εννοείς για τις δύο κάρτες αλλά στην 7s που έχω μπορείς να διαλέξεις από ποια σιμ θέλεις να έχεις ίντερνετ. To roaming που δείχνεις αφορά την σύνδεση σου στο εξωτερικό

μπορείς να αλλάξεις κάρτα απο ρυθμίσεις=>κάρτες sim ,

αλλά όχι τα data roaming , αν δεν το έχεις επιλεγμένο δεν έχεις ίντερνετ (data)

το μήνυμα που βγάζει :

Περιαγωγή δεδομένων: Χάσατε την σύνδεση δεδομένων επειδή φύγατε από το οικείο δίκτυο έχοντας την περιαγωγή δεδομένων απενεργοποιημένη

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

https://www.trustpilot.com/review/spemall.com

Οτι καταλαβαίνεις.....

Εγω πέραν του Vickmall και του Honorbuy δεν ασχολούμαι , προτιμώ να δώσω 50 ευρω παραπάνω και να ειμαι ήρεμος , καλες οι τιμες αυτες αλλα...

 

Θα παραγγείλω απο vickmall τοτε.

Τι προτιμάμε ,

 

Select Shipping Method

SG Post -Registered Airmail €0.00

NL Post -Registered Airmail €0.00

 

Ιδεα μου ειναι , η το NL post ειναι πιο γρήγορο και με tracking ## ?

Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγείλω απο vickmall τοτε.

Τι προτιμάμε ,

 

Select Shipping Method

SG Post -Registered Airmail €0.00

NL Post -Registered Airmail €0.00

 

Ιδεα μου ειναι , η το NL post ειναι πιο γρήγορο και με tracking ## ?

 

Οχι απαραίτητα.

Εχω δεχθεί παραγγελίες και με τις 2 και συνήθως με Singapore post έρχονται πιο γρήγορα.

 

Με την NL post ,ναι μεν φτάνουν γρήγορα στην Ολλανδία αλλά υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση από κει προς Ελλάδα.

 

Οπότε κατά την γνώμη μου, μεταξύ των 2 ,πάντα επιλέγω SG.

 

Οσο αφορά τα καταστήματα εκτός από vickmall θεωρώ εξίσου αξιόπιστο και το minideal.net

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αλλάξεις κάρτα απο ρυθμίσεις=>κάρτες sim ,

αλλά όχι τα data roaming , αν δεν το έχεις επιλεγμένο δεν έχεις ίντερνετ (data)

το μήνυμα που βγάζει :

Περιαγωγή δεδομένων: Χάσατε την σύνδεση δεδομένων επειδή φύγατε από το οικείο δίκτυο έχοντας την περιαγωγή δεδομένων απενεργοποιημένη

 

εγώ δεν έχω ενεργοποιημένη την περιαγωγή (που αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο για ταξίδι στο εξωτερικό αν θέλεις να έχεις ιντερνετ εκει με τοπικό πάροχο) σε καμία από τις δύο σιμ και έχω data κανονικά

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...