Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@immortal

Δοκίμασε σε διαφορετικά μηχανήματα. Καλύτερα PC με Windows 7. Αναγκάστηκα να περάσω όλο το Android SDK για να δεί το τηλέφωνο τελικά. (σε άλλαες συσκευές το Minimal ADB drivers ήταν αρκετό. Στη συνέχεια προσπάθησα αρκετές φορές χωρίς να σταθεροποιείται σε fastboot mode. Ωσπου τελικά στην αρκετές+1 φορά ι(και αφού είχε γλιτώσει εκπαραθύρωση αρκετές φορές) χωρίς εμφανή λόγο σταθεροποιήθηκε σε fastboot mode και κατάφερα να περάσω TWRP recovery. Από εκεί και μετά όλα ήταν εύκολα.

Επιμύθιο = υπομονή και θα πετύχει.

Σημείωση: έχω κάνει root πολλές δεκάδες τηλέφωνα (δικά μου και φίλων) αλλά αυτό με παίδεψε περισσότερο από όλα.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι τιποτε αλλο δεν δειχνει.... :(

 

Δοκίμασε τα CM security και stubborn trojan killer από το playstore. Εμένα με έσωσαν.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το "κράξιμο" στη μαμα εταιρία έπιασε τόπο!

Βγήκε η επίσημη ρομ για το X800 US !

Link : https://sites.google.com/site/l1prousx800/

 

Τα πρώτα σχόλια βέβαια δεν είναι καθόλου εγκωμιαστικά. Έχουν βγεί όλοι και τους κράζουν γιατί φαίνεται οτι είναι μια παλιά 5.0.2 BGXNAOP5501103071S και "καθαρισμένη" από τα διάφορα malware.

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος για ρουταρισμα τυπου iroot κτλ;Θελω να απεγκαταστησω εφαρμογη του συστηματος με malware( εγκαθιστα εφαρμογες και με εμποδιζει με spam στο διαδικτυο )Δεν θελω να περασω αλλη ROM γιατι χρειαζομαι το μονο που δουλευει σωστα τοgps !!Δοκιμασα και με cm security και stubborn trojan αλλα δεν καταφερα τιποτα!!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι απίστευτοι έκαναν δύο μήνες για να βρουν την original rom... φαίνεται δεν κράτησαν αντίγραφο. Δεν έχω γνώσεις από rom αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο δύσκολο να κάνουν port την cn mm στο us. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα τους και γράφοντας ότι είναι η τελική rom δεν πρόκειται να ξανασχοληθουν με το τηλέφωνο. Απαράδεκτοι έχω δύο τηλέφωνα τους αλλά δεν ξαναγοράζω τίποτα δικό τους.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι απίστευτοι έκαναν δύο μήνες για να βρουν την original rom... φαίνεται δεν κράτησαν αντίγραφο. Δεν έχω γνώσεις από rom αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο δύσκολο να κάνουν port την cn mm στο us. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα τους και γράφοντας ότι είναι η τελική rom δεν πρόκειται να ξανασχοληθουν με το τηλέφωνο. Απαράδεκτοι έχω δύο τηλέφωνα τους αλλά δεν ξαναγοράζω τίποτα δικό τους.

 

Καλά έχουν φάει χ καιρό τώρα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το "κράξιμο" στη μαμα εταιρία έπιασε τόπο!

Βγήκε η επίσημη ρομ για το X800 US !

Link : https://sites.google.com/site/l1prousx800/

 

Τα πρώτα σχόλια βέβαια δεν είναι καθόλου εγκωμιαστικά. Έχουν βγεί όλοι και τους κράζουν γιατί φαίνεται οτι είναι μια παλιά 5.0.2 BGXNAOP5501103071S και "καθαρισμένη" από τα διάφορα malware.

Μακάρι να ήταν η επίσημη καινούργια ΜΜ! Δυστυχώς όπως είπες κι εσύ είναι η rom που είχαν σαν stock τα κινεζομάγαζα βλ. e-fox την οποία "καθαρισαν" από τα malware... Λένε.. Πάνε και οι τελευταίες ελπίδες μας! :(:mad:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά!! λοιπόν πήγα να καθαρίσω το κινητό από τα ρημαδοmalware. μπήκα σε εάν λινκ που είχε μπει εδώ πριν αρκετές σελίδες: και κατέβασα το iroot.

υπέθεσα ότι θα το ρουτάρω και μετά θα καθαρίσω από όλα τα σπαμ κλπ. αποτέλεσμα ....το κινητο κόλλησε και δεν μπουτάρει. απλά αναγράφει letv recovery και αμέσως με πετάει στο πιγκουινάκι και μένει εκεί ή ξαναμπουτάρει και κάνει από μόνο του το ίδιο. δοκίμασα να πατήσω vol up + power τα ίδια. βασικά ότι δοκιμή από κουμπιά την έκανα. καμιά ιδέα??

ουτε 1 εβδομάδα δεν το έχω και την πάτησα. καλή συσκευή χάλια η ρομ

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά!! λοιπόν πήγα να καθαρίσω το κινητό από τα ρημαδοmalware. μπήκα σε εάν λινκ που είχε μπει εδώ πριν αρκετές σελίδες: και κατέβασα το iroot.

υπέθεσα ότι θα το ρουτάρω και μετά θα καθαρίσω από όλα τα σπαμ κλπ. αποτέλεσμα ....το κινητο κόλλησε και δεν μπουτάρει. απλά αναγράφει letv recovery και αμέσως με πετάει στο πιγκουινάκι και μένει εκεί ή ξαναμπουτάρει και κάνει από μόνο του το ίδιο. δοκίμασα να πατήσω vol up + power τα ίδια. βασικά ότι δοκιμή από κουμπιά την έκανα. καμιά ιδέα??

ουτε 1 εβδομάδα δεν το έχω και την πάτησα. καλή συσκευή χάλια η ρομ

 

Αν σταθεροποιείται στην οθόνη με τον πιγκουίνο σημαίνει ότι σε fastboot mode. Εφάρμοσε τη διαδικασία του πρώτου post και πέρνα TWRP recovery. Μετά φλάσαρε όποια ROM θέλεις και το SuperSU για root.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Αν σταθεροποιείται στην οθόνη με τον πιγκουίνο σημαίνει ότι σε fastboot mode. Εφάρμοσε τη διαδικασία του πρώτου post και πέρνα TWRP recovery. Μετά φλάσαρε όποια ROM θέλεις και το SuperSU για root.

 

Σε ευχαριστώ! Δυστυχώς δοκίμασα τους τρόπους που αναφέρονται και συνεχίζει να είναι κολλημένο στονα πιγκουινο

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

'Εβαλε κάποιος για δοκιμή , την -ο Θεός να την κάνει- official ρομ https://sites.google.com/site/l1prousx800/ ;

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν έχει τη δυνατότητα για επιλογή ρύθμισης χρώματος της οθόνης και το double tap to wake.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω την 14s του cuoco . Χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της κάμερας Xiaomi Yi και προσπαθώ να συνδεθώ σε αυτήν μέσω του κινητού ( US έκδοση ) . Σε κάποιο σημείο σου ζητάει να βάλεις τα κωδικό ο οποίος αποτελείται από το αρχικό YXDJ_ συν τα 7 τελευταία ψηφία του s/n της κάμερας δηλαδή έχει μορφή ο κωδικός σύνδεσης , YXDJ_1234567 . Όταν πατάω next όμως πέφτει η wireless σύνδεση . Μόνο όταν πατάω τον κωδικό χάνεται και μόλις μου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί ξανά ενεργοποιείτε το wireless και συνδέεται αυτόματα στο ίντερνετ . Τι μπορεί να φταίει ?:lol:
Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Ή τρίτη version της CM12.1 / US ROM απο τον BetaHydri είναι έτοιμη :D:D:D

 

κατεβαίνει!!!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω την 14s του cuoco . Χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της κάμερας Xiaomi Yi και προσπαθώ να συνδεθώ σε αυτήν μέσω του κινητού ( US έκδοση ) . Σε κάποιο σημείο σου ζητάει να βάλεις τα κωδικό ο οποίος αποτελείται από το αρχικό YXDJ_ συν τα 7 τελευταία ψηφία του s/n της κάμερας δηλαδή έχει μορφή ο κωδικός σύνδεσης , YXDJ_1234567 . Όταν πατάω next όμως πέφτει η wireless σύνδεση . Μόνο όταν πατάω τον κωδικό χάνεται και μόλις μου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί ξανά ενεργοποιείτε το wireless και συνδέεται αυτόματα στο ίντερνετ . Τι μπορεί να φταίει ?:lol:

 

εχω την ιδια καμερα,ποτε δνε μου ζητησε κωδικο για να συνδεθει με την καμερα,τι προσπαθεις να κανεις?αναβαθμιση μηπως?

Link to comment
Share on other sites

εχω την ιδια καμερα,ποτε δνε μου ζητησε κωδικο για να συνδεθει με την καμερα,τι προσπαθεις να κανεις?αναβαθμιση μηπως?

 

 

Προσπάθησα να κάνω firmware update γιατί την είχα 9-10 μήνες στο συρτάρι .Το δοκίμασα με sd card όπως λέει στις οδηγίες μετονομάζοντας το αρχείο σε firmware.bin με 32gb class 10 samsung κάρτα , αλλά τζίφος .

 

Και το επόμενο ήταν να συνδεθώ με το πρόγραμμα και να κάνω update όπως είχα κάνει παλιότερα . Αν δεν συνδεθεί όμως με το κινητό δεν μπορώ να προχωρήσω .

 

Περισσότερο ρωτάω μήπως η rom έχει κανένα θέμα .

Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Ή τρίτη version της CM12.1 / US ROM απο τον BetaHydri είναι έτοιμη :D:D:D

 

κατεβαίνει!!!

 

Τι λέει σε σχέση με την 11s του Cuocco?....

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει σε σχέση με την 11s του Cuocco?....

 

την 11 την είχα λίγο καιρό, αναβάθμισα σε 12 και 14 και έπαιξα με ότι υπήρχε για us (flyme, cooked cm)

 

μπορώ να πω οτι είναι λειτουργική και με καλύπτει πλήρως στις ανάγκες μου

 

θα ήθελα 2-3 πραγματάκια ακόμα πχ το double tab αλλά είμαι ικανοποιημένος και έτσι

 

το eui ακόμα και με την τρομερή δουλειά του ιταλού είχε κάποιες ελλείψεις όπως τα notifications που με δυσκόλευαν πάρα πολύ.

 

μακάρι να υπάρξει κάτι που να τα έχει όλα...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω firmware update γιατί την είχα 9-10 μήνες στο συρτάρι .Το δοκίμασα με sd card όπως λέει στις οδηγίες μετονομάζοντας το αρχείο σε firmware.bin με 32gb class 10 samsung κάρτα , αλλά τζίφος .

 

Και το επόμενο ήταν να συνδεθώ με το πρόγραμμα και να κάνω update όπως είχα κάνει παλιότερα . Αν δεν συνδεθεί όμως με το κινητό δεν μπορώ να προχωρήσω .

 

Περισσότερο ρωτάω μήπως η rom έχει κανένα θέμα .

μηπως εχεις βαλει κανα σκριπτακι και αλλαξε το serial number και στο ζητα τωρα???παλια ειχε συνδεθει..ειμαι δουλεια και δνε εχω την καμερα να δοκιμασω και εγω τωρα,δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

New official rom

Καλημέρα. Καλά όπως είδα κι εγώ και είδες κι εσύ αφού διάβασα τι τους έγραψες γίνεται χαμός με τα ποστ που πέφτουν βροχή μαζί με τα μπινελίκια! Για να δούμε αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες. Ελπίζω τώρα στον Ιταλό και στην CM 12.1 v. 3! :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή τρίτη version της CM12.1 / US ROM απο τον BetaHydri είναι έτοιμη :D:D:D. κατεβαίνει!!!

Καλημέρα. Μόλις την βάλεις θέλουμε preview και εντυπώσεις. Από ότι διάβασα έφτιαξε το OTG και περιλαμβάνει και ένα on board root το οποίο αναβαθμίζεται μέσω TWRP. Για να δούμε.. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις την βάλεις θέλουμε preview και εντυπώσεις. Από ότι διάβασα έφτιαξε το OTG και περιλαμβάνει και ένα on board root το οποίο αναβαθμίζεται μέσω TWRP. Για να δούμε.. :)

 

άλλαξαν με νέο theme engine, otg δεν έχω. μια χαρά είναι :)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

άλλαξαν με νέο theme engine, otg δεν έχω. μια χαρά είναι :)

Όταν λες OTG δεν έχω.. δεν χρησιμοποιείς ή δεν δουλεύει? Κατά τα άλλα είναι ίδια με την v. 2?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες OTG δεν έχω.. δεν χρησιμοποιείς ή δεν δουλεύει? Κατά τα άλλα είναι ίδια με την v. 2?

 

συγνώμη φίλε, δεν χρησιμοποιώ otg είναι το σωστό.

 

ίδια είναι. μικροβελτιώσεις έχει. ααα και το κινέζικο wifi app δουλεύει μια χαρά.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλά όπως είδα κι εγώ και είδες κι εσύ αφού διάβασα τι τους έγραψες γίνεται χαμός με τα ποστ που πέφτουν βροχή μαζί με τα μπινελίκια! Για να δούμε αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες. Ελπίζω τώρα στον Ιταλό και στην CM 12.1 v. 3! :p

 

Για μένα η CM 12.1 είναι μονόδρομος (εκτός αν βγάλει κάτι super ο cuoco που μεταξύ μας δεν είναι και κανένας top developer, περισσότερο cook είναι αλλά ευτυχώς που υπάρχει και αυτός). Η νέα v3 είναι συμπαθητική (φοβερή αισθητικά η νέα theme engine) με διάφορα θεματάκια (π.χ μου εξαφάνισε τον CM dialer, το TeslaUnread plugin για τον Nova Launcher δε δουλεύει κλπ) αλλά το βασικό είναι ότι δουλεύει καλά στα βασικά (όχι IR remote δεν παίζει :lol:) και έχω γλυτώσει από τις "κινεζιές". Τη χρησιμοποιώ σα βασική ROM. Είναι σαφώς γρηγορότερο το UI από τις stock based. Συνεχίζω τις δοκιμές και θα ενημερώνω.

Οσο για τους καραγκιόζηδες της LeTV δεν πρόκειται να ασχοληθούν άλλο. Ηθελαν μόνο να ξεφορτωθούν την παρτίδα US που είχαν για πέταμα και να ετοιμαστούν για την απόβαση στην Αμερική με την καινούργια σειρά :lol::lol::lol:.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...