Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εφαρμογή music την εχει λειτουργησει κανεις γιατι εγω βαζω τραγουδι και δεν φορτωνει ούτε να το κατεβάσω μπορω.

 

Προχτές είχα δοκιμάσει και streamαρε κανονικά. Τώρα που δοκίμασα να κατεβάσω ούτε κατεβάζει ούτε streamαρει...

Βγάζει μήνυμα για invalid URL...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιζει το SAR να αναγραφεται στο βιβλιαρακι που εχει μεσα η συσκευασια.

 

1.5 γράφει στο βιβλιαράκι

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα που έβαλα την 7s οταν παλι παω να βαλω νεο wifi πετάει πρόβλημα και μου λεει να στείλω online report και βγαίνει απο τις ρυθμίσεις.Μήπως γιαυτό δεν μου λειτουργεί και το streaming και downloading στην εφαρμογή music?
Link to comment
Share on other sites

Το γιουβέτσι σε πόση ώρα το ψήνει;

 

Ρε παιδιά όταν λέτε κατι να ειστε ακριβείς !!! 1,5 US ή EU sar ??? Γιατί νομίζω ότι πρόκειται για US.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ουτε κι εμενα πλεον παιζει μουσικη...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

"Στις ΗΠΑ το όριο είναι στο 1,6 W/kg ανά 1 γραμμάριο ιστού ενω στην Ευρωπαϊκή Ένωση είναι 2 W/kg που περιλαμβάνεται για 10 γραμμάρια ιστού. Η διαφορά στη μάζα ιστού που υπάρχει μεταξύ των δύο οδηγιών των ΗΠΑ και της ΕΕ εμποδίζει την άμεση σύγκριση μεταξύ των δύο: μπορούν να συγκριθούν ρυθμοί απορρόφησης που μετρήθηκαν ως προς την ίδια μάζα ιστού και όχι δύο ρυθμοί απορρόφησης που έχουν μετρηθεί με διαφορετικές μεθόδους. Έτσι δεν μπορούμε να συγκρίνουμε άμεσα μεταξύ τους έναν αριθμό που εκφράζει το SAR που μετρήθηκε για χρήση στην ΕΕ και έναν για χρήση στις ΗΠΑ."

ρε παιδιά καταλαβαίνει κανείς τίποτα? τι τιμη θα κοιτάμε εμείς? Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχω ρωτήσει 4-5 φορές και γενικα για τα κινέζικα και απάντηση δεν έχω πάρει. Γιατι οι κινέζοι δεν αναφέρουν τις τιμές sar στις συσκευές? Σίγουρα κάτι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει με την 7s να δημιουργηθηκαν καποια προβλήματα γιατι και το weather αν πατε και πατήσετε refresh,ξεκινάει και δεν τελειώνει ποτε.Στο androidiani forum τα έχει αυτα τα προβλήματα με το wifi κτλπ και ενας εκει και περιμένει απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλοι την έχουμε λειτουργήσει μια χαρά.

 

 

 

Παίζει εξαιρετικά η εφαρμογή, αρκεί να έχετε WLAN σύνδεση για να κάνει streaming ή να κατεβάσει το κομμάτι.

 

 

 

Δεν έχω βρει SAR διαθέσιμο.

 

 

 

Να διαβάσεις την παρουσίαση, έχω γράψει αναλυτικά τι να κάνεις για root και rom. ΝΑΙ θα πρέπει να ασχοληθείς 20 λεπτά. Όχι παραπάνω. Double Tap ΕΧΕΙ. Αν έβλεπες το video της παρουσίασης θα το είχες παρατηρήσει. :down:

 

οκ sorry δεν το είχα δει. θα το παρακολουθήσω. τα 20 λεπτά ειναι μια χαρά. Για το θέμα του SAR το θεωρείς φυσιολογικό να μην αναφέρετε πουθενά σε κανένα σαιτ και ακόμη χειρότερα ουτε καν στην συσκευασία? Ομολογώ οτι ειψαι ψημένος να το πάρω αλλα εαν το sar ειναι υπερβολικά υψηλό δεν αξιζεί ούτε τζάμπα. Η γνώμη μου είναι οτι σίγουρα κάτι παίζει αλλιώς τι έχουν να κρύψουν?

Link to comment
Share on other sites

παντως στην 07s με περασμενο το fix αν ψαξεις τραγουδι δεν το παιζει ουτε το κατεβαζει.Τα κινεζικα βιντεακια παιζουν κανονικα.οποτε καποιο θεμα εχει η εφαρμογη,
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οκ sorry δεν το είχα δει. θα το παρακολουθήσω. τα 20 λεπτά ειναι μια χαρά. Για το θέμα του SAR το θεωρείς φυσιολογικό να μην αναφέρετε πουθενά σε κανένα σαιτ και ακόμη χειρότερα ουτε καν στην συσκευασία? Ομολογώ οτι ειψαι ψημένος να το πάρω αλλα εαν το sar ειναι υπερβολικά υψηλό δεν αξιζεί ούτε τζάμπα. Η γνώμη μου είναι οτι σίγουρα κάτι παίζει αλλιώς τι έχουν να κρύψουν?

 

Μα το αναφέρει στο βιβλιαράκι που έχει η συσκευασια το sar, το γράφει ένα παιδί σε παραπάνω ποστ. Το ίδιο έχει και το απλό letv. Τουλάχιστον σε αυτό το θέμα είναι τίμιοι. Λογικά είναι με τα πρότυπα us εφόσον ακούγεται ότι η εταιρία θέλει να μπει αμερικάνικη αγορά, οπότε υπολόγιζε ότι με τα ευρωπαϊκά πρότυπα είναι χαμηλοτερο. Αυτό όμως πρέπει να εξακριβωθεί. Μεταλλικες κατασκευες ειναι λογικό να έχουν υψηλό sar. Με το iPhone δηλαδή που έχει το ιδιο sar γιατί δεν γίνεται τέτοιος χαμός? Άσε που είναι και δικαρτο, λίγα δικαρτα έχουν κάτω από 1, ακόμα και γνωστά ονοματα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παντως στην 07s με περασμενο το fix αν ψαξεις τραγουδι δεν το παιζει ουτε το κατεβαζει.Τα κινεζικα βιντεακια παιζουν κανονικα.οποτε καποιο θεμα εχει η εφαρμογη,

 

και μενα τα παιζει τα βιντεακια.Κοιτα αν μπορεις και το weather αν σου κανει refresh και αν μπορεις να κανεις στο wifi add network.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές είχα δοκιμάσει και streamαρε κανονικά. Τώρα που δοκίμασα να κατεβάσω ούτε κατεβάζει ούτε streamαρει...

Βγάζει μήνυμα για invalid URL...

ακριβώς το ίδιο και εγώ! Το δοκίμασα την ώρα που διάβαζα το ποστ σου και μου βγάζει το ίδιο μηνυμα.

Επίσης έχω πρόβλημα με τα locations, το ίδιο πρόβλημα βλέπω έχει και ο φίλος παραπάνω που αναφέρει πως δεν του κάνει update τον καιρο.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πειραξαμε και μας βγάζει αυτά τα θεματακια.

Link to comment
Share on other sites

Μα το αναφέρει στο βιβλιαράκι που έχει η συσκευασια το sar, το γράφει ένα παιδί σε παραπάνω ποστ. Το ίδιο έχει και το απλό letv. Τουλάχιστον σε αυτό το θέμα είναι τίμιοι. Λογικά είναι με τα πρότυπα us εφόσον ακούγεται ότι η εταιρία θέλει να μπει αμερικάνικη αγορά, οπότε υπολόγιζε ότι με τα ευρωπαϊκά πρότυπα είναι χαμηλοτερο. Αυτό όμως πρέπει να εξακριβωθεί. Μεταλλικες κατασκευες ειναι λογικό να έχουν υψηλό sar. Με το iPhone δηλαδή που έχει το ιδιο sar γιατί δεν γίνεται τέτοιος χαμός? Άσε που είναι και δικαρτο, λίγα δικαρτα έχουν κάτω από 1, ακόμα και γνωστά ονοματα.

 

thanks. το παραπάνω post λέει οτι γράφε 1.5. ενας φίλος πολύ σωστά ρωτάει US or EU? καποιος άλλος είπε οτι δεν το αναφέρει στο βιβλιαράκι. Ας επιβεβαιώσει κάποιος γιατι το θέμα sar ειναι το μόνο που μας κρατάει μακρυά του

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν λέτε κατι να ειστε ακριβείς !!! 1,5 US ή EU sar ??? Γιατί νομίζω ότι πρόκειται για US.

 

αν ξέρεις κινέζικα μπορείς να είσαι εσύ ακριβείς http://www.imagebam.com/image/ad7816445012321

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το παρέλαβα και εγώ το χρυσό!! Καλά από χρώμα φυσάει αλλά μου ήρθε με τελειωμένη μπαταρία και δεν έπαιξα καθόλου. Ερώτηση: Κατέβασα την twrp του Ιταλού αλλά μου βγάζει δύο .exe ένα install over adb και ένα install over fastboot. Ποιο από τα δύο πατάμε; Επίσης τα google-new και supersu χρειάζονται να τα περάσω μέσα όπως λέει στο xda;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το παρέλαβα και εγώ το χρυσό!! Καλά από χρώμα φυσάει αλλά μου ήρθε με τελειωμένη μπαταρία και δεν έπαιξα καθόλου. Ερώτηση: Κατέβασα την twrp του Ιταλού αλλά μου βγάζει δύο .exe ένα install over adb και ένα install over fastboot. Ποιο από τα δύο πατάμε; Επίσης τα google-new και supersu χρειάζονται να τα περάσω μέσα όπως λέει στο xda;

Και μενα νεκρο ηρθε.

Όσο για τις αλλες ερωτησεις αν σου απαντησει κανεις πες μου κι εμενα.

Μετα το αγχος που εφαγα χθες και δεν ανοιγε το κινητο φοβαμε να το ξαναφλασαρω.

Με γεια!

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του SAR βρήκα αυτό

http://www.manualsbase.com/manual/62479/cell_phone/sony_ericsson/walkman_w20/

"SAR data information for residents in countries that have adopted the SAR limit recommended by the International Commission of Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP), which is 2 W/kg averaged over ten (10) gram of tissue (for example European Union, Japan, Brazil and New Zealand)."

 

Αν δείτε από κάτω τα κινέζικα, μάλλον αυτό είναι το όριο σύμφωνα με το πρότυπο GB1288-2007.

Φαντάζομαι, όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, η τιμή 1.5 που δίνει η Letv αναφέρεται σε δίκαρτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έχω παραγγείλει από Vickmall τις 2/11 το βράδυ αργά, αλλα ακόμα δείχνει να είναι σε prossesing, τους έστειλα mail να δω πότε θα το στείλουν αλλα δεν απάντησαν ακόμα, πότε σας το έστειλαν εσάς μετά που έγινε η παραγγελία;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλειστα μεχρι αυριο λογω θανατου μελους της οικογενειας του ιδιοκτητη φιλε

 

Ααα οκ ευχαριστώ.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω Root LeTV One Pro

1. Πηγαίνουμε στο ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο/Αριθμός έκδοσης, και το κτυπάμε επτά φορές ,οπότε ενεργοποιείται το: Επιλογές για προγραμματιστές/Εντοπισμός σφαλμάτων USB, και το ενεργοποιώ.

2. Μετα συνδέουμε το κινητό στο κομπιούτερ για πάρει τους ADΒ drivers. Εδώ είναι μια μεγάλη ιστορία αν δεν είσαι σε Win 7 και είσαι σε Win 8 ή Win 10. Εδώ είναι μια σελίδα πως φορτώνω τα ADB Drivers http://adbdriver.com/documentation/how-to-install-adb-driver-on-windows-8-10-x64.html

Από το Download κατεβάζουμε τον Downloader. Προσοχή να βεβαιώθηκε πως πέρασαν ADB Drivers ,έλκεστε στο Device Manager. Αν δεν περάσουν τα Drivers δεν γίνεται τίποτα.

3. Μετα κατεβάζω την X800 Recovery 2.8.7.0 και SuperSu 2.52 και Letv google-new από εδώhttp://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782 Μπορούμε να κατεβάσουμε την Recovery Και από τον Ιταλό. http://www.androidiani.com...e-cuoco92.html

Και από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

4. Αντιγραφώ το SuperSU 2.52 και Letv google-new στο τηλέφωνο

5. Κάνω Extract το X800 TWRP Recovery 2.8.7.0 στο κομπιούτερ και συνδέω το τηλέφωνο στην USB.

6. Κτυπώ την recovery ( με τα κινέζικα )και πατάω δύο τρις φορές μέχρι να τελειώσει το flashing της recovery.

7. Εαν όλα έχουν πάει καλά το κινητό θα κάνει reboot σε TWRP recovery.

8. Κάνω Flash(Install) το αρχείο SuperSU που είναι στον κατάλογο σέρνοντας το κουμπί στην οθόνη και κάνω το ίδιο με και Letv google-new για Play Store

9. Δεν ξέρω αν χρειάζεται να περάσω το Letv google-new ή το έχει μέσα η rom. Οι Κινέζοι δεν έχουν μέσα Play Store.

10. Μετα μπορώ να περάσω οποία rom θέλω.

 

Όταν την πέρασα εγώ την TWRP ήταν στα κινεζικά και υπήρχαν κάποιες διάφορες. Αλλά βλέπω αλλαγές στο XDA από οπού και πήρα το αρχικό κείμενο και έβαλα και μερικές δίκες μου προσθήκες, πιθανόν η καινούργια TWRP να είναι κατευθείαν στα αγγλικά.

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω Root LeTV One Pro

1. Πηγαίνουμε στο ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο/Αριθμός έκδοσης, και το κτυπάμε επτά φορές ,οπότε ενεργοποιείται το: Επιλογές για προγραμματιστές/Εντοπισμός σφαλμάτων USB, και το ενεργοποιώ.

2. Μετα συνδέουμε το κινητό στο κομπιούτερ για πάρει τους ADΒ drivers. Εδώ είναι μια μεγάλη ιστορία αν δεν είσαι σε Win 7 και είσαι σε Win 8 ή Win 10. Εδώ είναι μια σελίδα πως φορτώνω τα ADB Drivers http://adbdriver.com/documentation/how-to-install-adb-driver-on-windows-8-10-x64.html

Από το Download κατεβάζουμε τον Downloader. Προσοχή να βεβαιώθηκε πως πέρασαν ADB Drivers ,έλκεστε στο Device Manager. Αν δεν περάσουν τα Drivers δεν γίνεται τίποτα.

3. Μετα κατεβάζω την X800 Recovery 2.8.7.0 και SuperSu 2.52 και Letv google-new από εδώ http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t315

Και από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

 

 

4. Αντιγραφώ το SuperSU 2.52 και Letv google-new στο τηλέφωνο

5. Κάνω Extract το X800 TWRP Recovery 2.8.7.0 στο κομπιούτερ και συνδέω το τηλέφωνο στην USB.

6. Κτυπώ την recovery ( με τα κινέζικα )και πατάω δύο τρις φορές μέχρι να τελειώσει το flashing της recovery.

7. Εαν όλα έχουν πάει καλά το κινητό θα κάνει reboot σε TWRP recovery.

8. Κάνω Flash(Install) το αρχείο SuperSU που είναι στον κατάλογο σέρνοντας το κουμπί στην οθόνη και κάνω το ίδιο με και Letv google-new για Play Store

9. Δεν ξέρω αν χρειάζεται να περάσω το Letv google-new ή το έχει μέσα η rom. Οι Κινέζοι δεν έχουν μέσα Play Store.

10. Μετα μπορώ να περάσω οποία rom θέλω.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Φιλε επειδη εγω την πατησα

η recovery που εχει στο παραπανω λινκ εχει λαθος αναλυση.Αλλαξα το img μεσα στο φακελο με μια αλλη recovery και μονο τοτε δουλεψε.Εγω ομως δε φλασαρα τα δυο αρχεια και ετσι οταν εκανα προσπαθεια να μπω recovery κολουσε το κινητο σα να ειχε χαθει τελειως ο bootloader.

Το χεις τσεκαρει το αρχειο της twrp?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη εγω την πατησα

η recovery που εχει στο παραπανω λινκ εχει λαθος αναλυση.Αλλαξα το img μεσα στο φακελο με μια αλλη recovery και μονο τοτε δουλεψε.Εγω ομως δε φλασαρα τα δυο αρχεια και ετσι οταν εκανα προσπαθεια να μπω recovery κολουσε το κινητο σα να ειχε χαθει τελειως ο bootloader.

Το χεις τσεκαρει το αρχειο της twrp?

Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει την recovery γιατί όταν την πέρασα ήταν λίγο διαφορετική η διαδικασία, η recovery ήταν κινεζική και της περνούσαμε theme και γινόταν αγγλική γλωσσά.

Τα είδα όλα αυτά αλλά νόμισα πως είχαν περάσει μέσα το theme.

Την κατέβασα και είδα πως την έχουν αλλάξει την recovery αυτή είναι φτιαγμένη 28 Oct 2015 ενώ αυτή που πέρασα εγώ είναι 17 Aug 2015.

Μπορούμε να κατεβάσουμε την Recovery Και από τον Ιταλό. http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...