Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα πάνω από την 6 μια χαρά. Ξανακατέβασε την και ξαναπέρασε την .

 

Λες καλύτερα να περασω την 6s και να την αναβαθμίσω και εγω ετσι? Πηρα σημερα το κινητο οπότε είπα να βάλω την 7s απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο wifi αν πας για παραδειγμα να αλλαξεις τον κωδικο σε πεταει στην αρχικη οθονη θελει καποιο φτιαξιμο.Αλλα θεμα με δικτυο δεν ειχα ποτε.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Η κεραία του GPS δεν μπορεί να κάνει λήψη μέσα στο σπίτι, μέσα στο σπίτι παίρνεις από το Wi Fi πληροφορίες.

 

Ναι καταλαβαίνω τι λες, και αυτό είναι το πρόβλημα μου,στο αυτοκίνητο τα google maps , here maps, yahoo weather λόγω gps δουλεύουν κανονικα , δηλαδή εντοπίζουν αυτόματα τη θέση μου.

Μόλις βρίσκομαι στο σπίτι ή στη δουλειά με ανοιχτά και data και wifi συνδεδεμένος δεν μπορεί στο google maps ή στο yahoo weather να με βρει αυτόματα.

Εκανα 2 φορές ξαναπέρασμα με wipe data/ cache /dalvik cache την 7s αλλά δεν στρώνει.

Σκέφτομαι να κάνω factory reset αλλά δεν γνωρίζω αν έτσι θα χάσω οτι άλλο έχει κάνει ο ιταλος όπως την TWRP και τα google services και δεν καταφερω να ξαναπεράσω τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω αυριο πρωι πρωι.αμεσως θα περασω MIUI 7(ΑΓΓΛΟΚΙΝΕΖΙΚΗ) να δω τυχον bugs.H συγκεκριμενη εχει γινει port απο το xiaomi MI NOTE PRO.γραφω αυτα διοτι οταν ειχα στα χερια μου το Χ600 ειχα βρει την υγεια μου ΜΕ ΜΙUI(απο το RED MI NOTE)..ουτε ασθενες wifi ουτε τπτ.δυστυχως το ΕUI θελει δουλεια ακομη.(συμφωνα με την ταπεινη μου γνωμη)κ καπου πηρε το ματι μου και CYANOGEN για το τερατακι(ετοιμαζετε)..θα ενημερωσω λιαν συντομως.....;)
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ άλλων η εφαρμογή της μουσικής είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η!!!!

Έχοντας εμπειρία από τις αντίστοιχες της Xiaomi (που πλέον δεν επιτρέπει αναζήτηση εκτός κινας) αλλά και της meizu είναι πολύ ανωτερη. Έχει τεράστια βάση δεδομένων με όλα τα remix των κομματιων και τα κάνει download σε δευτερολεπτα!!!!

 

 

Ποια ειναι αυτη ή εφαρμογή μήπως την τσιμπήσουμε και σαν σκετο .apk για δοκιμη σε αλλη συσκευη...???? :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω ένα θεματάκι. Παρέλαβα σήμερα κι εγώ.Πήγα να φλασάρω την twrp από το λινκ του xda και όταν μπήκε στο twrp δεν μπορούσα να κάνω και πολλά πράγματα γιατί μάλλον η ανάλυση ήταν λάθος και δεν έφτανε η μπάρα να ολοκληρώσω το slide . Μετά σύμφωνα με ένα άλλο λινκ πάλι απ το xda κατέβασα 2 αρχεία exe τα οποία το ένα λέει flash over fastboot και το άλλο flash over adb. Μπορεί κάποιος να μου πει τη σωστή διαδικασία για να περάσω την twrp?
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω ένα θεματάκι. Παρέλαβα σήμερα κι εγώ.Πήγα να φλασάρω την twrp από το λινκ του xda και όταν μπήκε στο twrp δεν μπορούσα να κάνω και πολλά πράγματα γιατί μάλλον η ανάλυση ήταν λάθος και δεν έφτανε η μπάρα να ολοκληρώσω το slide . Μετά σύμφωνα με ένα άλλο λινκ πάλι απ το xda κατέβασα 2 αρχεία exe τα οποία το ένα λέει flash over fastboot και το άλλο flash over adb. Μπορεί κάποιος να μου πει τη σωστή διαδικασία για να περάσω την twrp?

 

Φιλε επειδή και γω σήμερα το ιδιο θέμα ειχα. http://forum.xda-developers.com/android/themes/theme-twrp-materialised-dark-light-play-t2915584 και

και θα σου λυθεί το πρόβλημα με το slide.
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω αυριο πρωι πρωι.αμεσως θα περασω MIUI 7(ΑΓΓΛΟΚΙΝΕΖΙΚΗ) να δω τυχον bugs.H συγκεκριμενη εχει γινει port απο το xiaomi MI NOTE PRO.γραφω αυτα διοτι οταν ειχα στα χερια μου το Χ600 ειχα βρει την υγεια μου ΜΕ ΜΙUI(απο το RED MI NOTE)..ουτε ασθενες wifi ουτε τπτ.δυστυχως το ΕUI θελει δουλεια ακομη.(συμφωνα με την ταπεινη μου γνωμη)κ καπου πηρε το ματι μου και CYANOGEN για το τερατακι(ετοιμαζετε)..θα ενημερωσω λιαν συντομως.....;)

 

Υπερβάλλεις. Αν βάλεις την Ιταλική θα έχεις καλύτερες επιδόσεις και γενικότερη συμπεριφορά από την MIUI. Άσε μην ανοίξω το στόμα μου για το τι αναβαθμίσεις κάνουν εκεί στα EU MIUI forums. Κάθε αναβάθμιση και δεκάδες bugs. Άσε που αναφέρεσαι σε μία ROM που έχει γίνει PORT από άλλη συσκευή.

 

Η Ιταλική είναι η ΕΠΙΣΗΜΗ, αλλά με επεμβάσεις πάνω της προς όφελός μας. Δοκίμασέ τες και τις 2 και έλα μετά να μου πεις πόσο λάθος έκανες :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

to x 600 που ειχα ηταν αυτο της παρουσιασης;),εβαλα πρωτος πρωτος τη rom του BB72,καπου στον ιουλιο κ τοδωσα πισω με miui στον Παυλο.συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο σου ,αλλα η stable miui ηταν πολυ καλη στο Χ600,κ εβγαζε κ καλυτερα σκορ.

του Cuoco δεν ξερω τι λεει,θα δοκιμαστει και αυτη.καπου πηρε το ματι μου κ overclock kernel..TΡΕΜΕ galaxy s6..9EKTOΣ αν ανατιναχθει ο 810).:lol:

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι το brickαρα το τηλέφωνο. Αφού το twrp απ το xda δεν είχε τη σωστή ανάλυση αντικατέστησα το img με το twrp του Ιταλού και ξαναέτρεξα το batch file. Αυτή τη φορά το twrp δούλεψε. Δεν φλάσαρα τίποτα και έκανα shut down. Όταν όμως προσπάθησα να μπω πάλι στο recovery πατώντας volume up και power εμφανίστηκε για λίγο ένας πιγκουίνος και μετά τίποτα. Τώρα το κινητό δεν αντιδράει σε κανένα κουμπί. Απλά μαύρο. Καμιά ιδέα ?

Εντάξει ανοιξε !Αλλα μαλλον δεν εχω recovery.

τελος παντων αρκετο αγχος για σημερα.Ειμαι κολλημενος στην 5s χωρις να μπορει να παρει αναβαθμιση.

Καμια οδηγια πως να το φλασαρω με ασφαλεια και σιγουρα εχει κανεις?

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Από τους κατόχους θα ήθελα μία σύγκριση της οθόνης με άλλα γνωστά μοντέλα να καταλάβω πως στέκεται και κατά πόσο το πάχος του χαλάει την αισθητική του.

 

Γενικά το βλέπω ΥΠΕΡ τούμπανο αλλά κακάσχημο. με αυτές τις αντιαισθητικές λωρίδες πίσω για το σήμα. Σα κακή αντιγραφή HTC/ Apple.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και γω με τον παραπάνω φίλο λέγοντας ότι το πάχος του και η εμφάνιση του είναι λόγοι που με κρατάνε μακρυά.Προφανώς οι περισσότεροι από εδώ θυσιάσατε την εμφάνιση για τα specs.Προσωπικά θα προτιμούσα το mx5 ,αν πέσει λίγο η τιμή του και ας έχει χειρότερα χαρακτηριστικά.Μ'αρέσει περισσότερο εμφανισιακά,αντί για το "χονδροειδές",βαρύτερο και όχι τόσο όμορφο,letv.Περι ορέξεως... Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να ενημερώσει για το sar του pro. Επίσης εγω είμαι λίγο ψιλό άσχετος πρέπει να ασχοληθώ με root και rom?χρειαζεται να κάνω custom η οπως θα έρθει το κινητο θα είμαι ok. Κάπου διάβασα οτι εάν δεν κανείς custom θα έχεις θεμα. Tap δεν παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή music την εχει λειτουργησει κανεις γιατι εγω βαζω τραγουδι και δεν φορτωνει ούτε να το κατεβάσω μπορω.

 

το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια..ξερω εκτος θεματος..αλλα θα σκασω..το βρισκω 266ε..και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το meizui mx5..στα 230 και μπορει 11,11 στα 212..πειτε καμια διαφορα..καμια γνωμη..οθονη?ηχο?και εχω και ενα ανχος για το παχος που εχει...ευχαριστω και σορυ!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια..ξερω εκτος θεματος..αλλα θα σκασω..το βρισκω 266ε..και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το meizui mx5..στα 230 και μπορει 11,11 στα 212..πειτε καμια διαφορα..καμια γνωμη..οθονη?ηχο?και εχω και ενα ανχος για το παχος που εχει...ευχαριστω και σορυ!:wacko:

 

Διάβασε το νήμα φίλε μου. Έχουν αναφερθεί αυτά.

 

Θα συμφωνήσω και γω με τον παραπάνω φίλο λέγοντας ότι το πάχος του και η εμφάνιση του είναι λόγοι που με κρατάνε μακρυά.Προφανώς οι περισσότεροι από εδώ θυσιάσατε την εμφάνιση για τα specs.Προσωπικά θα προτιμούσα το mx5 ,αν πέσει λίγο η τιμή του και ας έχει χειρότερα χαρακτηριστικά.Μ'αρέσει περισσότερο εμφανισιακά,αντί για το "χονδροειδές",βαρύτερο και όχι τόσο όμορφο,letv.Περι ορέξεως...

 

Να πάρεις το MX5 τότε φίλε μου. Ότι σε ευχαριστεί, αυτό να πάρεις!

Τώρα τα αυθαίρετα συμπεράσματα του πόσο κακάσχημο είναι και τι θυσίασε ο καθένας για να πάρει το Letv δεν νομίζω ότι προσφέρουν τίποτε στο νήμα.

Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι είναι πολύ πιο όμορφο το Pro από το ΜΧ5. Περί ορέξεως....

Edited by MORRISSEY4
Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Ας δωσω κ γω την απαντηση μου περι συσκευης..τ οτι ειναι το δευτερο LETV που παιρνω στα χερια μου λεει κατι?κρατησα το ''μικρο'' Χ600 ολο το καλοκαιρι,οταν το λειτουργικο του ηταν στα σπαργανα.εκτος απο ενα θεματακι με το wifi (αδυνατο σημα) που διορθωθηκε στην 5.005s δεν βρηκα κατι αλλο..περασα σε lenovo z2 pro,αλλα παντα περιμενα να βγει το Χ800..Στα χρηματα αυτα κλεβεις εκκλησια κ για τα 2 LETV,πρεπει να πιασεις ενα στα χερια σου για να καταλαβεις..τα εχει γραψει ΟΛΑ στην παρουσιαση κ ειναι ΟΛΑ οπως τα γραφει,χωρις υπερβολες.:happy:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια..ξερω εκτος θεματος..αλλα θα σκασω..το βρισκω 266ε..και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το meizui mx5..στα 230 και μπορει 11,11 στα 212..πειτε καμια διαφορα..καμια γνωμη..οθονη?ηχο?και εχω και ενα ανχος για το παχος που εχει...ευχαριστω και σορυ!:wacko:

MX5 να μην αγχώνεσαι. Το άγχος σκοτώνει

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή music την εχει λειτουργησει κανεις γιατι εγω βαζω τραγουδι και δεν φορτωνει ούτε να το κατεβάσω μπορω.

 

Όλοι την έχουμε λειτουργήσει μια χαρά.

 

το ιδιο...

 

Παίζει εξαιρετικά η εφαρμογή, αρκεί να έχετε WLAN σύνδεση για να κάνει streaming ή να κατεβάσει το κομμάτι.

 

με sar τι γινέται σε αυτα τα κινητά? ας μας πει κάποιος που έχει την συσκευή τι τιμη sar του δείχνει.

 

Δεν έχω βρει SAR διαθέσιμο.

 

Επίσης εγω είμαι λίγο ψιλό άσχετος πρέπει να ασχοληθώ με root και rom?χρειαζεται να κάνω custom η οπως θα έρθει το κινητο θα είμαι ok. Κάπου διάβασα οτι εάν δεν κανείς custom θα έχεις θεμα. Tap δεν παίζει;

 

Να διαβάσεις την παρουσίαση, έχω γράψει αναλυτικά τι να κάνεις για root και rom. ΝΑΙ θα πρέπει να ασχοληθείς 20 λεπτά. Όχι παραπάνω. Double Tap ΕΧΕΙ. Αν έβλεπες το video της παρουσίασης θα το είχες παρατηρήσει. :down:

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...