Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις ειδοποιήσεις του viber είχα το ίδιο πρόβλημα δες 2 σελίδες πριν.

 

Για τις εναλλαγές στην οθόνη κλειδώματος πρέπει να απενεργοποιήσεις την επιλογή magazine στο background και να βάλεις background της επιλογής σου.

 

Που ακριβως ειναι αυτο;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που ακριβως ειναι αυτο;

 

αν θυμάμαι καλά απο το honor 6 στην οθόνη κλειδώματος κανε swipe up (απο τέρμα κάτω) και στο μενού που θα εμφανιστεί επιλεγεις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρατε ρε παιδιά;

Πείτε κανένα site, εξωτερικό ή εδώ. Στις αλυσίδες έχει 500€, πολλά μου φαίνονται.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να το βαλω για πωληση αλλα δεν μπορω να βρω τις αλλες αγγελιες που εχω ανοιχτες για να τις κλειδωσω..Πως το κανω ξερετε;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μια εβδομάδα επέστρεψα το κινητό μετά τις δοκιμές που έκανα.

 

Είναι πολύ καλό κινητό και σου δίνει αίσθηση ποιότητας αλλά καλό θα είναι να μην το συγκρίνουμε με το s6.

 

Η κάμερα είναι καλή και από ταχύτητα πολύ ποιο αργό από πολλά κινέζικα που έχουν τα μισά χρήματα και με αδύναμη μπαταρία παρόλο την μικρότερη οθόνη.

 

Πάντως με πολύ λιγότερα χρήματα (αν δεν θέλει κάποιος κινέζικο φτηνιάρικο) το oneplus (απλά δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει η 800 σε 4g) ή το zenfone 2 4gb ram (είναι καλύτερο deal πολύ ποιο γρήγορο με μεγάλη διαφορά και με μηδαμινό sar 0,3 σε σχέση με το 1,7 στο σώμα που έχει το P8. Η κάμερα Δεν είναι πολύ μακριά σε ποιότητα).

 

Θα προτιμούσα την p8 LIGHT έκδοση που είναι ποιο καλό deal για την τιμή τού.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα μονοκαρτα που πουλούν στα , skroutzoμαγαζα γινονται δικαρτα με firmware update ή οχι

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι άσπρο αυτό. Μαλλον επειδή εχω το χρυσό.

 

Εχω πρόβλημα με το viber. Δε με ενημερωνει για νεα μηνύματα. Πρεπει να ανοιξω την εφαρμογή.

 

Η εφαρμογή φταίει, τα ίδια σε g2, mx4, one plus, Sony xperia z και Huawei honor 6.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή φταίει, τα ίδια σε g2, mx4, one plus, Sony xperia z και Huawei honor 6.

 

P7 και viber οκ... πρέπει να το βάλεις στις προστατευμενες

εφαρμογες και ολα θα ειναι οκ..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

P7 και viber οκ... πρέπει να το βάλεις στις προστατευμενες

εφαρμογες και ολα θα ειναι οκ..

Πρέπει να το βάλει και στο πρόγραμμα διαχείρισης έναρξης ούτως ώστε να ανοίγει ή εφαρμογή μετά από επανεκκίνηση.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βάλει και στο πρόγραμμα διαχείρισης έναρξης ούτως ώστε να ανοίγει ή εφαρμογή μετά από επανεκκίνηση.

 

Σωστα ξεχασα να το αναφερω...αρα σιγουρα δεν εχει θεμα και το Huawei honor 6...τα Huawei ετσι λειτουργουν σωστα ,πρεπει να γινουν αυτες οι ρυθμισεις..(τις ιδιες εχω και στο Mediapad X1)

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ευχαριστημένος με τη συσκευή. Απίστευτη ποιότητα κατασκευής και πολυ γρήγορο.

 

Με εχετε τρομάξει με τα sar levels και σκέφτομαι μόνο για αυτό να το δωσω. Τελικα τι ισχύει και τη διαφορα εχει ας πουμε απο το s6?

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ευχαριστημένος με τη συσκευή. Απίστευτη ποιότητα κατασκευής και πολυ γρήγορο.

 

Με εχετε τρομάξει με τα sar levels και σκέφτομαι μόνο για αυτό να το δωσω. Τελικα τι ισχύει και τη διαφορα εχει ας πουμε απο το s6?

 

Αν θες να το αλλαξεις με το P7 μου που εχει ελαχιστο... :rolleyes:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που μου εχει κανει καλη εντυπωση ειναι το ποσο καλο σημα εχει.

 

Ψαχνωντας πάντως για τα sar δεν υπαρχει και ξεκάθαρη εικονα γενικότερα

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που μου εχει κανει καλη εντυπωση ειναι το ποσο καλο σημα εχει.

 

Ψαχνωντας πάντως για τα sar δεν υπαρχει και ξεκάθαρη εικονα γενικότερα

 

Αυτό είναι ένα θέμα γιατί το sar είναι κάτι που δεν πρέπει να το παραβλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μια εβδομάδα επέστρεψα το κινητό μετά τις δοκιμές που έκανα.

 

Είναι πολύ καλό κινητό και σου δίνει αίσθηση ποιότητας αλλά καλό θα είναι να μην το συγκρίνουμε με το s6.

 

Η κάμερα είναι καλή και από ταχύτητα πολύ ποιο αργό από πολλά κινέζικα που έχουν τα μισά χρήματα και με αδύναμη μπαταρία παρόλο την μικρότερη οθόνη.

 

Πάντως με πολύ λιγότερα χρήματα (αν δεν θέλει κάποιος κινέζικο φτηνιάρικο) το oneplus (απλά δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει η 800 σε 4g) ή το zenfone 2 4gb ram (είναι καλύτερο deal πολύ ποιο γρήγορο με μεγάλη διαφορά και με μηδαμινό sar 0,3 σε σχέση με το 1,7 στο σώμα που έχει το P8. Η κάμερα Δεν είναι πολύ μακριά σε ποιότητα).

 

Θα προτιμούσα την p8 LIGHT έκδοση που είναι ποιο καλό deal για την τιμή τού.

 

Συμφωνω εκτός απο την κάμερα και την μπαταρία συγκριτικα με το zenfone 2. Το zenfone 2 ειναι χειρότερο σε αυτούς τους 2 τομείς απο το P8 όπως και η οθόνη. Δεν μπορώ να συγκρίνω το P8. Είναι πολύ καλύτερο τηλ. Μειονέκτημα τα lags και to sar του.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα θέμα γιατί το sar είναι κάτι που δεν πρέπει να το παραβλεπεις.

 

Συμφωνώ. Το θέμα είναι όμως οτι μου αρέσει πολύ το κινητό και δεν βρίσκω και κάτι άλλο που να με καλύπτει. Μιλάω κατά 99% με bluetooth και απ΄ότι διάβασα είναι λίγο θολή η κατάσταση με τα sar values. Το iphone 6 έχει επίσης πολύ υψηλό sar όπως και άλλες πολλές συσκευές.

 

Έχω μπερδευτεί...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποια ειναι η αντιπροσωπεια της huawei στην Ελλαδα;

 

θελω να αγορασω το p8 απο καποιον που το εχει παρει δωρο και δεν εχει αποδειξη...

 

με καλυπτει ο serial του; τι παιζει; του ειπα να βρει αποδειξη αμα μπορει κτλπ...τι εχετε να πειτε.;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ψήνομαι να πάρω το P8 ή το Asus zenfone 2. Περίπου την ίδια τιμή έχουν και τα δύο στην Ελλάδα.

Το Ρ8 βλέπω ότι δεν δουλεύει την συχνότητα 800 MHZ για το 4G. Θα έχουμε πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποια ειναι η αντιπροσωπεια της huawei στην Ελλαδα;

 

θελω να αγορασω το p8 απο καποιον που το εχει παρει δωρο και δεν εχει αποδειξη...

 

με καλυπτει ο serial του; τι παιζει; του ειπα να βρει αποδειξη αμα μπορει κτλπ...τι εχετε να πειτε.;

 

Arvato από εκεί και πέρα ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ψήνομαι να πάρω το P8 ή το Asus zenfone 2. Περίπου την ίδια τιμή έχουν και τα δύο στην Ελλάδα.

Το Ρ8 βλέπω ότι δεν δουλεύει την συχνότητα 800 MHZ για το 4G. Θα έχουμε πρόβλημα?

Στο μέλλον ναι θα έχεις μικρότερη κάλυψη 4G.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Διάβασα μία ερώτηση σε προηγούμενη σελίδα, για την οποία φανταζομαι ενδιαφερόμασε αρκετοι! :lol:

Υπάρχει δυνατότητα αγοράς του κινητού πιο οικονομικά από το εξωτερικό?

Στο skroutz η μικρότερη τιμή που δίνει είναι 430

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φορουμ.

μάλλον αυριο, θεου θέλοντος, θα το παρω απο media markt και θα ηθελα να μου πείτε, εαν γνωρίζετε, ενα καλο bluetooth.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιω με το Sony Ericsson MW600 και είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

ευχαριστω για την πληροφορια

 

τα ιδια εχω κι εγω. τα χρησιμοποιω στο παλιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...