Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το mx4 Δεν το έχω δουλέψει,πριν το p8 είχα g3.Δεν μπορεί να γίνει σύγκριση πουθενά.Είναι μέρα με την νύχτα,ταχύτητα multitasking οθόνη μπαταρία είναι πολύ μπροστά το p8.

Για κάμερα μπορώ να σου πω ότι βγάζει πολύ καλά αλλάζει Εκεί,Δεν ασχολούμαι με την φωτογραφία στα κινητά μιας και έχω dslr.

Η μπαταρία του με εξέπληξε ευχάριστα μιας και με σκληρή χρήση βγάζει άνετα τη μέρα και με μέτρια χρήση άνετα 2 μέρες.οθόνη βγάζει 5 ώρες.

Ταχύτητα και multitasking Όπως είπα είναι εξαιρετικό,Δεν ξεμένει από ram και στο multitasking Δεν κάνει ποτέ αυτό το πολύ ενοχλητικό που έκανε το g3 να ξανα φορτώνει τις εφαρμογές.Ακόμη και με 10 εφαρμογές βαριές που δοκίμασα άνοιγαν μετά από ώρα κατευθείαν.Dialer ανοίγει με ταχύτητα του φωτός.

Για ποιότητα κατασκευής Δεν θα γράψω κάτι πέραν του ότι είναι όλο μεταλλικό και Έχει άριστης ποιότητας υλικά κατασκευής.

Γενικά Όλα είναι άριστα Για τα δικά μου γούστα.

Επίσης πολύ όμορφο και εύχρηστο touchwiz.

Από μένα παίρνει άνετα 9.5/10.

Για να λέμε όλη την αλήθεια όμως, έχει λιγα lags.

Η φωτογράφια έιναι πολυ καλή έχει και ρυθμίσεις. Το meizu δεν το ειχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Να ρωτησω στη καμερα στι manual mode εχει να ορίσεις τι iso. Τα δευτερολεπτα του κλειστρου και τετοια?επισης εχει double tap για να ανοιξει η οθονη?

 

Ναι έχει δευτερόλεπτα για κλειστρο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν Δεν έχω δει δείγμα lag Όλα τρέχουν νεράκι.Δεν ξέρω αν με προηγούμενο firmware ήταν χειρότερο.Το έχω 10 μέρες.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν Δεν έχω δει δείγμα lag Όλα τρέχουν νεράκι.Δεν ξέρω αν με προηγούμενο firmware ήταν χειρότερο.Το έχω 10 μέρες.

 

Δε νομίζω να έχει βγει καινούριο firmware. Lags είχε, όχι πολλά. Εκτός αυτού ήταν άψογο το κινητο. Οθόνη,φωτο,βιντεο,ηχος,WiFi,3g/4g.

Αααα και το sar αρνητικό. Μπαταρία μέτρια.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μετά από g2-g3 μπορώ να σου πω ότι αξίζει 100%. G4 Δεν έχω δουλέψει αλλά με αφήνει παγερά αδιαφορώ εμφανισιακά και η qhd οθόνη θεωρώ ότι είναι κάτι τελείως άχρηστο στις 5-5.5".

Προσωπική άποψη πάντα.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατα τη γνωμη σας αξιζει το κινητο σε σχεση με το mx4 ή το lg g4?

 

G4 δεν εχω παρει. Από G3 ειναι καλύτερο. Απο mx4 εχω ακουσει ότι είναι πολύ παραμετροποιήσιμη η κάμερα του οπότε δεν ξερω να σου πω..δεν το είχα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

οταν λες το sar αρνητικο τι εννοεις ? εινια χαμηλό δηλαδη?

 

Αρνητικό εννοεί ότι είναι πολύ υψηλό....

Link to comment
Share on other sites

μαγκες το ειχα στα χερια μου πριν λιγο, ενταξει.......

 

.......

 

 

.......δεν εχω λογια για το κινητο! ΦΟΒΕΡΟ σε ολα του. και ειλικρινα ανταξιο αν οχι καλυτερο του S6 σε αισθηση και ποιοτητα. Ωχ ψηνομαι πολυ ασχημα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα κι εγώ.σαν ποιότητα πολύ καλό,σαν εμπειρία χρήσης όμως λίγο κατώτερό του s6.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό είναι το κινητό που συζητάτε? Γιατί η τιμή 229 δολάρια μου φαίνεται μικρή σε σχέση με όσα διάβασα παραπάνω. http://www.gearbest.com/ce...155.html?wid=1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα κι εγώ.σαν ποιότητα πολύ καλό,σαν εμπειρία χρήσης όμως λίγο κατώτερό του s6.

Θα συμφωνησω μαζι σου Γιαννη αλλα το παραβλεπω αυτο σαν νεος κατοχος μιας και διαφορα ειναι απειρολαχιστη σε σχεση με το ποσο απιστευτα ομορφο ειναι το p8 εναντι του s6..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήγα και το είδα και εγώ μαρεσει αρκετά αλλά αυτό που με χάλασε λίγο είναι οτι τα capasitive button τα έχει στην οθόνη και κάτω ειναι κενο και νομιζω οτι εκεί χάνει λίγο.. Γενικά όμως είστε ευχαριστημενοι απο την εμπειρία χρήσης?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήγα και το είδα και εγώ μαρεσει αρκετά αλλά αυτό που με χάλασε λίγο είναι οτι τα capasitive button τα έχει στην οθόνη και κάτω ειναι κενο και νομιζω οτι εκεί χάνει λίγο.. Γενικά όμως είστε ευχαριστημενοι απο την εμπειρία χρήσης?

 

Στη μια μερα που το εχω αρκετα..Και ενα συν που παρατηρησα ειναι η πολυ διαχειριση μνημης που αφηνει σχεδον παντα 1,3 gb ram..Και με πολυ καλο multitasking

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σελίδα παρέθεσα τις απόψεις μου για το κινητό.Σήμερα έκλεισα 2 εβδομάδες.Δεν έχω λόγια είναι άριστο.Είχα το s6 Για μια εβδομάδα,είναι ελάχιστα ποιο γρήγορο το s6 αλλά το multitasking και το touchwiz του p8 είναι απίστευτα.

Και μόνο για αυτά τα δύο το s6 Δεν στέκεται δίπλα στο p8.Συν την απίστευτη ποιότητα του.

Προσωπική άποψη πάντα.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σελίδα παρέθεσα τις απόψεις μου για το κινητό.Σήμερα έκλεισα 2 εβδομάδες.Δεν έχω λόγια είναι άριστο.Είχα το s6 Για μια εβδομάδα,είναι ελάχιστα ποιο γρήγορο το s6 αλλά το multitasking και το touchwiz του p8 είναι απίστευτα.

Και μόνο για αυτά τα δύο το s6 Δεν στέκεται δίπλα στο p8.Συν την απίστευτη ποιότητα του.

Προσωπική άποψη πάντα.

 

+1 με βρισκεις απολυτα συμφωνο

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επειδή τα είχα και τα 2 ... θα ξαναπώ ότι πράγματι σαν κινητό είναι πάρα πολύ ωραίο και ποιοτικά και αισθητικά, (αισθητικά όχι καλύτερο όμως του s6 edge που είχα, από το απλό s6 μπορεί να είναι καλύτερο).

Σε όλα είναι ισάξιο του s6 ...χάνει λιγο στην κάμερα (φώτο και βίντεο) αλλά κερδίζει στην οθόνη . (η οθόνη του s6 δεν ήταν πολύ φωτεινή και παρότι amoled δεν είχε καλύτερα χρώματα απο το P8).

Το μόνο αρνητικό για μένα και πολύ σημαντικό είναι το υψηλό sar του.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει τρομερη εντυπωση παντως πως το κινητο δεν ζεστάνετε σχεδον καθολου
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι ζεστένεται κυρίως όταν τραβάς φωτογραφίες. Αυτό πάντως που μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση είναι η ποιότητα κατασκευής. Είναι όλο μεταλλικό;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι ζεστένεται κυρίως όταν τραβάς φωτογραφίες. Αυτό πάντως που μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση είναι η ποιότητα κατασκευής. Είναι όλο μεταλλικό;;;;

 

Εγω δεν ειχα τετοιο θεμα παντως...Ναι ολο μεταλικο ειναι εκτος το μαυρο περιγραμμα που ειμαι στην πλατη ψηλα στο υψος της καμερας

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι άσπρο αυτό. Μαλλον επειδή εχω το χρυσό.

 

Εχω πρόβλημα με το viber. Δε με ενημερωνει για νεα μηνύματα. Πρεπει να ανοιξω την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια λιγο αστεια ερωτηση.Πως απενεργοποιω την εναλλαγη ταπετσαριων στην οθονη κλειδωματος;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις του viber είχα το ίδιο πρόβλημα δες 2 σελίδες πριν.

 

Για τις εναλλαγές στην οθόνη κλειδώματος πρέπει να απενεργοποιήσεις την επιλογή magazine στο background και να βάλεις background της επιλογής σου.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...