Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια θελω να σας ρωτησω κατι οταν πηρα τον κιν περασα την ινδικη ρομ εχτες μου εκανε update στην εκδοση 6.0 την περασα αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα κατεβαζω απο play store διαφορες εφαρμογες και παιχνιδια ενω κανει κανονικα την εγκατασταση οταν πατας να ανοιξει η εφαρμογη μου βγαζει ενα πινακακι και λεει η εφαρμογη ταδε σταματησε να λειτουργει εχω κατεβασει 30 εφαρμογες μονο οι πεντε ετρεξαν τι λετε να συμβαινει ? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Φίλε τι ίδιο γίνοταν και σε εμένα . και όχι μόνο αυτό με το playstore αλλά και πολλές φορές εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει κρασαρανε συνεχώς. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τώρα όλα παίζουν ρόλοι. Δεν έχει ξανά κρασαρει τίποτα. Δυστυχώς από ότι καταλαβαίνεις πρέπει να ξανά περάσεις όλες τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε τι ίδιο γίνοταν και σε εμένα . και όχι μόνο αυτό με το playstore αλλά και πολλές φορές εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει κρασαρανε συνεχώς. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τώρα όλα παίζουν ρόλοι. Δεν έχει ξανά κρασαρει τίποτα. Δυστυχώς από ότι καταλαβαίνεις πρέπει να ξανά περάσεις όλες τις εφαρμογές.[/QUOT

 

ευχαριστω θα το κανω τωρα που εχω χρονο και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Φοραω την Κ50_EU42_S205_151118_ROW και πριν μερικες μερες μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση σε Android 6.0 Marshmallow (βλ.φωτο).Θα ηθελα να ρωτησω,καταρχας να κανω την αναβαθμιση,αξιζει ο κοπος?Θα ηθελα εντυπωσεις απο καποιον που την φοραει ηδη κ επισης ποια δεδομενα θα χαθουν απο την συσκευη εκτος απο τις εφαρμογες (δεν εχω καρτα SD), και τι αλλο θα επρεπε ενδεχομένως να προσεξω?Ευχαριστω!

ΥΓ:Χιλια sorry για την τεραστια σε μεγεθος εικονα που ανεβασα!Δεν ξερω γιατι κ πως εγινε αυτο.

 

Να την κανεις.

Δεν θα χαθει τιποτα, αλλα καλο είναι να παρεις κανενα backup.

Μια χαρα είναι θα είναι η συσκευή, αλλα δεν νομιζω να καταλάβεις καποια διαφορα.

Παντως όλα λειτουργουν όπως και πριν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητο μου μόλις ανοιγω το wifi έρχονται διαφήμισεις και κάποιες εφαρμογές δεν το πειραξά με Ραμ καθόλου είναι οπως το παραγγειλα απείραχτο αν μπορει να μου πει κάποιος που να πάω στο μενού να το κανω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητο μου μόλις ανοιγω το wifi έρχονται διαφήμισεις και κάποιες εφαρμογές δεν το πειραξά με Ραμ καθόλου είναι οπως το παραγγειλα απείραχτο αν μπορει να μου πει κάποιος που να πάω στο μενού να το κανω.

 

μαλλον εχεις κινεζικη μαγειρεμενη rom.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι η 6.0 μια ερωτηση για οποιον την εχει βαλει πως μεταφερονται αυτες που μπορουν στην εξωτερικη καρτα sd ?
Link to comment
Share on other sites

Να την κανεις.

Δεν θα χαθει τιποτα, αλλα καλο είναι να παρεις κανενα backup.

Μια χαρα είναι θα είναι η συσκευή, αλλα δεν νομιζω να καταλάβεις καποια διαφορα.

Παντως όλα λειτουργουν όπως και πριν

 

 

Εκανα την διαδικασια για την αναβαθμιση σε Android 6.0 Marshmallow,πατησα ληψη,περιμενα περιπου πανω απο μιση ωρα να φορτωσει κ μολις ολοκληρωθηκε μου ζητησε να πατησω ΟΚ για να κανει επανεκκινηση για την εγκατασταση του νεου λογισμικου αλλα...τζιφος ! ! !Μετα την επανεκκινηση μου εβγαλε το μηνυμα οτι εχει αποτυχει η εγκατασταση!Εκανα παλι την ιδια διαδικασια αλλα κ παλι ΤΙΠΟΤΑ!Γιατι ετσι,τι μπορει να συνεβει???

Edited by ZvoNimir
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την ινδική marshmallow μπορείτε να επαναφέρετε με το titanium τις εφαρμογές σας; γιατί δε μου τις αναγνωρίζει και καινούργιες να κατεβάσω δε μπορεί μετά να τις κάνει backup παρατήρησα. Με την κινέζικη marshmallow που είχα δούλευε κανονικά πάντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εμενα την περασε κανονικα την 6.0 ινδκη official απλα μετα κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αφου εχεις κανει back up απλα δεν μεταφερει εφαρμογες στην καρτα sd οπως η 5.0 εκδοση αν επιλεξεις την sd ως αποθηκευτικο χωρο τηλεφωνου που εχει επιλογη δεν τρεχουν οι εφαρμογες ξερεις κανεις πως μπορουμε να μεταφερουμε εφαρμογες στην sd? Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανενας το wifi να ειναι πιο ασθενικο μετα το update (ινδικη ρομ) σε android 6?Ενα παιδι παραπονιεται για αυτο και επισης εχει το ιδιο προβλημα με τις εφαρμογες που δεν τρεχουν (βγαζει αναφορα σφαλματος) αλλα δεν εστρωσε με factory reset.

Ξερει κανεις αν υπαρξει προβλημα αν ξαναφλασαρουμε την ινδικη ρομ και ξαναγυρισω στο 5αρι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αλλά το παρέλαβα εχθές από Minideal και διαπίστωσα πως δεν έχει built in fm radio receiver. Ισχύει ή απλά το δικό μου είναι χαλασμένο? Έχει την VIBEUI_V3.0_1604_7.209.1_ST_K50-T5 σε 5.1 android.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανενας το wifi να ειναι πιο ασθενικο μετα το update (ινδικη ρομ) σε android 6?Ενα παιδι παραπονιεται για αυτο και επισης εχει το ιδιο προβλημα με τις εφαρμογες που δεν τρεχουν (βγαζει αναφορα σφαλματος) αλλα δεν εστρωσε με factory reset.

Ξερει κανεις αν υπαρξει προβλημα αν ξαναφλασαρουμε την ινδικη ρομ και ξαναγυρισω στο 5αρι?

 

Όπως ειπα και νωρίτερα, δεν εχω κανενα θεμα.

Όλα ηταν όπως πριν.

Και το wifi και οι εφαρμογες.

Ένα μικρο θεμα εχω μονο και δεν ξερω αν φταιει το ότι δεν εκανα clean install.

Αργει να μου ανοιξει το κινητο, τουλάχιστον 20-30 δευτερόλεπτα από ότι πριν.

Καποια στιγμη θα του κανω ένα hard reset για να μου φυγει η ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπα και νωρίτερα, δεν εχω κανενα θεμα.

Όλα ηταν όπως πριν.

Και το wifi και οι εφαρμογες.

Ένα μικρο θεμα εχω μονο και δεν ξερω αν φταιει το ότι δεν εκανα clean install.

Αργει να μου ανοιξει το κινητο, τουλάχιστον 20-30 δευτερόλεπτα από ότι πριν.

Καποια στιγμη θα του κανω ένα hard reset για να μου φυγει η ιδεα.

 

Kαι γι αυτό ανησυχείς εμένα με την 422 row του Ιταλού πάντως μετά από πλήρες φορμάτ και πέρασμα από την αρχή των εφαρμογών μιας και το titanium δε παίζει κάνει περίπου 1 λεπτό να ανοίξει (71 δευτερα το χρονομέτρησα) . Αφού στις αρχές νόμιζα ότι δε θα άνοιγε κόλλησε στο πράσινο lenovo. Βέβαια και να κλείσει θέλει χρόνο που πριν ήταν στραπή.

Kατά τ' άλλα σήμερα δεύτερη μέρα χρήσης μπορώ να πω ότι τα πάει αρκετά καλά αν και σε καμιά βδομάδα θα φάνει αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από τις παλιές άθλιες Ινδικές roms. Δεν έχω εντοπίσει ασύμβατη εφαρμογή ως τώρα ενώ wifi, data παίζουν απρόσκοπτα. Eπίσης αυτό που πρόσεξα πρώτο απ΄όλα αν και θα το επιβεβαιώσω με επόμενες φορτίσεις είναι ότι η μπαταρία πάει πολύ καλύτερα από την κινέζικη android 6 (1611) που είχα για λίγες μέρες

 

Παιδιά sorry αλλά το παρέλαβα εχθές από Minideal και διαπίστωσα πως δεν έχει built in fm radio receiver. Ισχύει ή απλά το δικό μου είναι χαλασμένο? Έχει την VIBEUI_V3.0_1604_7.209.1_ST_K50-T5 σε 5.1 android.

 

Φυσικά και έχει ράδιο κανονικότατο. Απλά οι roms των καταστημάτων είναι ότι να ναι και καταλάθος θα τη ξήλωσαν μαζί με τις κινεζιές.

Ακολούθησε τις οδηγίες και πέρασε του Ιταλού να είναι κομπλέ

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα και εγώ απο Minideal μέσα σε 10 μέρες το κινητό και φοράει απάνω την VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5. 5.1 android. Πως τα βλέπετε τα πράγματα?
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είχα ζητήσει να μου ξηλώσουν τις κινεζιές. Μου ήρθε full στην κινεζιά και το μαστόρεψα μόνος μου για να το "εξευρωπαϊσω". Επίσης δεν είχε προεγκατεστημένη app για ραδιόφωνο με εξαίρεση ένα ιντερνετικό. Όταν εγκατέστησα από Google play, 2 εφαρμογές που κυκλοφορούν παίρνω το μνμ ότι δεν υπάρχει hardware!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαι γι αυτό ανησυχείς εμένα με την 422 row του Ιταλού πάντως μετά από πλήρες φορμάτ και πέρασμα από την αρχή των εφαρμογών μιας και το titanium δε παίζει κάνει περίπου 1 λεπτό να ανοίξει (71 δευτερα το χρονομέτρησα) . Αφού στις αρχές νόμιζα ότι δε θα άνοιγε κόλλησε στο πράσινο lenovo. Βέβαια και να κλείσει θέλει χρόνο που πριν ήταν στραπή.

Kατά τ' άλλα σήμερα δεύτερη μέρα χρήσης μπορώ να πω ότι τα πάει αρκετά καλά αν και σε καμιά βδομάδα θα φάνει αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από τις παλιές άθλιες Ινδικές roms. Δεν έχω εντοπίσει ασύμβατη εφαρμογή ως τώρα ενώ wifi, data παίζουν απρόσκοπτα. Eπίσης αυτό που πρόσεξα πρώτο απ΄όλα αν και θα το επιβεβαιώσω με επόμενες φορτίσεις είναι ότι η μπαταρία πάει πολύ καλύτερα από την κινέζικη android 6 (1611) που είχα για λίγες μέρες

 

 

 

Φυσικά και έχει ράδιο κανονικότατο. Απλά οι roms των καταστημάτων είναι ότι να ναι και καταλάθος θα τη ξήλωσαν μαζί με τις κινεζιές.

Ακολούθησε τις οδηγίες και πέρασε του Ιταλού να είναι κομπλέ

Είναι καλύτερη από την 1611 δλδ? Έχεις βρει καποιο πρόβλημα? Δεν μπαίνει λέει στο power manager...

Link to comment
Share on other sites

Τό έλυσε λέει στο φόρουμ του στα ιταλικά ( ναι μιλω ιταλικά) και στα σχόλια που διαβασα στο needrom.com κάποιος έδωσε λύση . Ειναι η καλύτερη που κυκλοφορέι λένε εκεί εξω...
Link to comment
Share on other sites

Τό έλυσε λέει στο φόρουμ του στα ιταλικά ( ναι μιλω ιταλικά) και στα σχόλια που διαβασα στο needrom.com κάποιος έδωσε λύση . Ειναι η καλύτερη που κυκλοφορέι λένε εκεί εξω...

Μια και μιλάς ιταλικά φίλε μου και σου είναι πιο εύκολο να καταλάβεις τι γίνεται, μπορείς να μας πεις πια είναι η λύση για να λυθεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερη από την 1611 δλδ? Έχεις βρει καποιο πρόβλημα? Δεν μπαίνει λέει στο power manager...

 

Δεν έμπαινε με την 1.19 μόλις την κυκλοφόρησε, αυτό λύθηκε σχεδόν αμέσως με την αναβάθμιση σε 1.20 που έβγαλε εντός λίγων ωρών. Εγώ προχθες την έβαλα και μετά από κανά 2ωρο μου έβγαλε το update σε 1.20 μέσα από τη συσκευή που έλυνε το πρόβλημα με το power manager.

Γενικά ως τώρα δείχνει πολύ καλύτερη σε κάποιους τομείς αν και ίσως χάνει σε σπιρτάδα που οι κινέζικες είναι απίστευτες. Αλλά αν συνεχίσει έτσι και δεν αρχίσει να αργοπορεί με το πέρασμα των ημερών (παθών από τις προηγούμενες Ινδικές) νόμίζω ότι βρήκαμε την ιδανική rom με πλήρες ελληνική υποστήριξη και χωρίς τίποτα κινέζικο.

Θα επανέλθω σε καμιά βδομάδα μετά από δοκιμή και σε κάμερα gps κλπ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε με την 1.19 μόλις την κυκλοφόρησε, αυτό λύθηκε σχεδόν αμέσως με την αναβάθμιση σε 1.20 που έβγαλε εντός λίγων ωρών. Εγώ προχθες την έβαλα και μετά από κανά 2ωρο μου έβγαλε το update σε 1.20 μέσα από τη συσκευή που έλυνε το πρόβλημα με το power manager.

Γενικά ως τώρα δείχνει πολύ καλύτερη σε κάποιους τομείς αν και ίσως χάνει σε σπιρτάδα που οι κινέζικες είναι απίστευτες. Αλλά αν συνεχίσει έτσι και δεν αρχίσει να αργοπορεί με το πέρασμα των ημερών (παθών από τις προηγούμενες Ινδικές) νόμίζω ότι βρήκαμε την ιδανική rom με πλήρες ελληνική υποστήριξη και χωρίς τίποτα κινέζικο.

Θα επανέλθω σε καμιά βδομάδα μετά από δοκιμή και σε κάμερα gps κλπ

Επομενως το προβλημα λυνεται με OTA update?Εχω τωρα την 1611 αλλα μαλλον θα την δοκιμασω...Εχω μπει σε μεγαλο πειρασμο

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κουράζω με μεγάλες απαντήσεις θα το λύσει άμεσα είπε είδικά το hotspot WLAN.

Επισης η ειδοποίηση ΟΤΑ που σας έρχεται τώρα σε αυτη την έκδοση μην το περάσετε διότι θα σας έφερνε το τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση ή ακόμη χειρότερα να στείλει το τηλέφωνο σε bootloop.

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεις οι νεοι με αυτο το κινητο εχουμε χασει την μπαλα στα τελευταια post. Mπορει καποιος να μας πει ποια ειναι αυτη η τελευταια rom του Ιταλου που λετε οτι ειναι καλη( 422)? και απο που και πως θα την κατεβασουμε και φυσικα πως θα την περασουμε? Σε ποιο post υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασης. Μιλατε για τον οδηγο της πρωτης σελιδας, ποιον απο ολους? sorry αλλα δεν το κατεχουν ολοι το θεμα τις εγκαταστασης νεας rom οπως εσεις!! Υπαρχει καποιο βιντεο που μπορει να μας βοηθησει εστο και λιγο!!! Βοηθηστε και εμας τους αναπηρους!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεις οι νεοι με αυτο το κινητο εχουμε χασει την μπαλα στα τελευταια post. Mπορει καποιος να μας πει ποια ειναι αυτη η τελευταια rom του Ιταλου που λετε οτι ειναι καλη( 422)? και απο που και πως θα την κατεβασουμε και φυσικα πως θα την περασουμε? Σε ποιο post υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασης. Μιλατε για τον οδηγο της πρωτης σελιδας, ποιον απο ολους? sorry αλλα δεν το κατεχουν ολοι το θεμα τις εγκαταστασης νεας rom οπως εσεις!! Υπαρχει καποιο βιντεο που μπορει να μας βοηθησει εστο και λιγο!!! Βοηθηστε και εμας τους αναπηρους!!

 

1. Για να την κατεβάσεις κάνεις εγγραφή στο http://www.needrom.com/

2. Οι rom για το κινητό μας είναι εδώ http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/

3. Εγώ όταν ξεκίνησα (που δεν ήξερα τι είναι root και rom) αυτό το βίντεο βοήθησε πολύ για να περάσω custom rom

(Θέλει λίγες γνώσεις αγγλικών)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια εμεις οι νεοι με αυτο το κινητο εχουμε χασει την μπαλα στα τελευταια post. Mπορει καποιος να μας πει ποια ειναι αυτη η τελευταια rom του Ιταλου που λετε οτι ειναι καλη( 422)? και απο που και πως θα την κατεβασουμε και φυσικα πως θα την περασουμε? Σε ποιο post υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασης. Μιλατε για τον οδηγο της πρωτης σελιδας, ποιον απο ολους? sorry αλλα δεν το κατεχουν ολοι το θεμα τις εγκαταστασης νεας rom οπως εσεις!! Υπαρχει καποιο βιντεο που μπορει να μας βοηθησει εστο και λιγο!!! Βοηθηστε και εμας τους αναπηρους!!

 

Εγώ έχς την Cuoco92 1611 3.5 και είμαι ευχαριστημένος αν και θα με "τρώει" να βάλω την 422

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ και ο θεός βοηθός. Και μια άλλη ερώτηση το κ50-τ5 με το κ50α40 είναι το ίδιο δηλαδή μπορούν να δοκιμαστούν στο k50-t5? η πρέπει να βρω μια ROM για το κ50-τ5 που έχω εγώ!! Edited by deleter4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...