Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλυτερη προσφορα μεχρι τωρα? καπου σε εκπτωση?

 

 

επηδη κοιταω και εγω να παρω αυριο- μεθαυριο...

το εχω βρει εδω ... http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180346.html?wid=3

 

και ειναι και απο Ευρώπη...λογικα θα κανει λίγες μέρες να ερθει...δεν ξερω ομως αν βαζουν καλη ρομ....

καποιος που εχει παρει απο κει ??

Link to comment
Share on other sites

επηδη κοιταω και εγω να παρω αυριο- μεθαυριο...

το εχω βρει εδω ... http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180346.html?wid=3

 

και ειναι και απο Ευρώπη...λογικα θα κανει λίγες μέρες να ερθει...δεν ξερω ομως αν βαζουν καλη ρομ....

καποιος που εχει παρει απο κει ??

Εγώ και ο Llorrin πήραμε από εκεί. Βέβαια μόνο ο Llorrin είδε την rom του gearbest.

 

Αν δεν κάνω λάθος έχει 1522 και δεν νομίζω να υπήρχε malware σύμφωνα με το scan του antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να ενεργοποιησετε το 5ghz dual band WiFi κατεβαστε την παρακάτω εφαρμογή.

 

https://drive.google.com/file/d/0B0kemk2xw-1LWmdJN2EzLXBfMUU/view?pli=1

 

Θέλει Ρουτ. Τώρα γιατί το είχαν κλειδώσει ένας θεος ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ειναι ευκολο να κανετε μια ανακεφαλαιωση με λινκ απο τις καλυτερες ρομ ? πχ.. του ιταλου και την ινδικη που αναφερετε ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τις μεταλλικες θηκες που κυκλοφορουν εχει παρει κανεις καμια να μας πει την αποψη του?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Χαιρεται.Να πω και εγω την προβλημα μου.Ρουταρα επιτυχως μετα απο δυο προσπαθειες με king root.Τσεκαρα με mobile uncle tools οτι ειναι ροοτ και αντικατεστησα επιτυχως με SuperSu.Ξανατσεκαρω με mobile uncle και ολα οκ.Ειναι ρουταρισμενη η συσκευη.Κανω reboot μεσα απο το mobile uncle tools και κολλαει στο logo της Lenovo.Σβηνει μονο με αφαιρεση μπαταριας και το μονο που μπορω ειναι με πατημα πληκτρων να μπω στο lenovo recovery.Αυτα χωρις χρηση PC.Καποια σκεψη?Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Σας ειναι ευκολο να κανετε μια ανακεφαλαιωση με λινκ απο τις καλυτερες ρομ ? πχ.. του ιταλου και την ινδικη που αναφερετε ? Ευχαριστω

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YxW0Hh_npX_bLgMOn5ywqVVNQCo0fsICe26VATC35Pw/htmlview?pli=1

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΙ ΔΕ Ν ΞΕΡΩ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΕΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ GEARBEST. ΜΗΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΩΣ?:(

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω βάλει την ρομ του ιταλού , την 1.10.

Το κινητό έχει πρόβλημα στην οθόνη η οποία δεν ανταποκρίνεται στο πάνω δεξιά κομμάτι δίπλα στα volume buttons.

Και παλαιότερα είχα θέματα με την αφή πχ δεν πατιόταν κάποια γράμματα στο πληκτρολόγιο και μου έσπαγε τα νεύρα και με αυτή τη ρομ και με άλλες, τώρα εξαφανίστηκαν τα θέματα στη πληκτρολόγηση και ξαφνικά τώρα εδώ και κάποιες μέρες έχω το πρόβλημα πάνω δεξιά.

 

Για να το τεστάρω άνοιξα τη ζωγραφική στο viber και όντως δεν μπορώ να ζωγραφίσω σε μία λωρίδα παράλληλη με τα κουμπιά πάχους μισού εκατοστού και μήκους 2 εκατοστών περίπου, με επιμονή ζωγραφίζεται σιγά σιγά μερικές φορές. Πιστεύετε ότι είναι θέμα ρομ ή hardware, μπορεί κάποιος να τεστάρει με την 1.10 και το viber αν μπορεί να ζωγραφίσει όλη την οθόνη.

Καμία λύση υπάρχει για να το φτιάξω.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω βάλει την ρομ του ιταλού , την 1.10.

Το κινητό έχει πρόβλημα στην οθόνη η οποία δεν ανταποκρίνεται στο πάνω δεξιά κομμάτι δίπλα στα volume buttons.

Και παλαιότερα είχα θέματα με την αφή πχ δεν πατιόταν κάποια γράμματα στο πληκτρολόγιο και μου έσπαγε τα νεύρα και με αυτή τη ρομ και με άλλες, τώρα εξαφανίστηκαν τα θέματα στη πληκτρολόγηση και ξαφνικά τώρα εδώ και κάποιες μέρες έχω το πρόβλημα πάνω δεξιά.

 

Για να το τεστάρω άνοιξα τη ζωγραφική στο viber και όντως δεν μπορώ να ζωγραφίσω σε μία λωρίδα παράλληλη με τα κουμπιά πάχους μισού εκατοστού και μήκους 2 εκατοστών περίπου, με επιμονή ζωγραφίζεται σιγά σιγά μερικές φορές. Πιστεύετε ότι είναι θέμα ρομ ή hardware, μπορεί κάποιος να τεστάρει με την 1.10 και το viber αν μπορεί να ζωγραφίσει όλη την οθόνη.

Καμία λύση υπάρχει για να το φτιάξω.

 

ευχαριστώ

Φορας tempered glass? Δοκιμασε να το βγαλεις

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε με spflashtool το recovery και μόλις το περάσει δεν ανοίγεις το κινητό, πατάς αμέσως τα 3 κουμπιά και μπαίνεις στο recovery . Αλλιώς βάζει πάλι το στοκ.

 

Μπράβο ρε Φίλε !!!!!!! Να σαι καλά . Όπως τα είπες !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mα δε νομίζω να υπάρχει κινητό παγκοσμίως που να το κάνει αυτό. Σε όλα η μια καρτα παίζει 3G και η αλλη 2G. Το καλό είναι ότι δε παίζει ρόλο σε ποια οπότε δε μπαίνεις σε μανούρα να εναλλάσεις κάρτες

 

Εδώ θα σε διορθώσω φίλε pan82. Το Asus Zenfone 2 είναι dual active. Οπότε ΝΑΙ το κάνει .

Τώρα που το ξανασκέφτομαι λες να κάνω λάθος ???? Εχουν περάσει και τόσα κινητά απο τα χέρια μου που εχω μπερδευτεί.

Τελικά έκανα λάθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν φλασαρεις recovery με το restart πρεπει να μπεις αμεσα στο recovery πριν κανει boot και να βαλεις το SuperSU. Αλλιως φλασαρει το μαμα λενοβο.

 

Ευχαριστώ και σένα.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φορας tempered glass? Δοκιμασε να το βγαλεις

 

Είχα tempered glass και το έβγαλα , δε φταίει αυτό. Το πρόβλημα είναι ακριβώς δίπλα στα volume buttons

 

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/11994477_397068113825258_1757911543_n.jpg?oh=0cfe9e86fc10975cc3d16c1c5e1b0f2e&oe=55EC1A49

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα σε διορθώσω φίλε pan82. Το Asus Zenfone 2 είναι dual active. Οπότε ΝΑΙ το κάνει .

 

Ώπα... δεν ειναι dual active το K3;

Όταν χρησιμοποιεις τη μία κάρτα η άλλη είναι ενεργή ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 1532 lemonade. Δυστυχώς και αυτη δίνει μόνο 2 επιλογές για δίκτυα στο αυτόματο. Και η 1535 είναι έτσι ?? Είναι σημαντικός λόγος για μένα να πάρει σουτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ώπα... δεν ειναι dual active το K3;

Όταν χρησιμοποιεις τη μία κάρτα η άλλη είναι ενεργή ή όχι;

 

Οχι. Ειναι standby όπως τα περισσότερα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω βάλει την ρομ του ιταλού , την 1.10.

Το κινητό έχει πρόβλημα στην οθόνη η οποία δεν ανταποκρίνεται στο πάνω δεξιά κομμάτι δίπλα στα volume buttons.

Και παλαιότερα είχα θέματα με την αφή πχ δεν πατιόταν κάποια γράμματα στο πληκτρολόγιο και μου έσπαγε τα νεύρα και με αυτή τη ρομ και με άλλες, τώρα εξαφανίστηκαν τα θέματα στη πληκτρολόγηση και ξαφνικά τώρα εδώ και κάποιες μέρες έχω το πρόβλημα πάνω δεξιά.

 

Για να το τεστάρω άνοιξα τη ζωγραφική στο viber και όντως δεν μπορώ να ζωγραφίσω σε μία λωρίδα παράλληλη με τα κουμπιά πάχους μισού εκατοστού και μήκους 2 εκατοστών περίπου, με επιμονή ζωγραφίζεται σιγά σιγά μερικές φορές. Πιστεύετε ότι είναι θέμα ρομ ή hardware, μπορεί κάποιος να τεστάρει με την 1.10 και το viber αν μπορεί να ζωγραφίσει όλη την οθόνη.

Καμία λύση υπάρχει για να το φτιάξω.

 

ευχαριστώ

 

Έχω το κινητό εδώ και τρεις μήνες. Από τη στιγμή που το αγόρασα παρατήρησα ότι κάποια σημεία στην οθόνη δεν ανταποκρινόταν όπως έπρεπε (ήθελαν αρκετή πίεση). Αργότερα το πρόβλημα επιδεινώθηκε με αποτέλεσμα να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα ζωγραφικής που μου έδειξε ότι στην αριστερή πλευρά της οθόνης υπάρχει μία στήλη κάθετη η οποία είναι σχεδόν νεκρή. Έβαλε κάποιες ROM με τις οποίες το πρόβλημα παρέμενε. Επικοινώνησα με το κινεζοκατάστημα που το αγόρασα (1949deal) αλλά δεν με εξυπηρετήσανε ΚΑΘΟΛΟΥ. Το παίζανε Αλέκος! Το μόνο που κάνανε ήταν να μου κάνουν refund 10$ (lol). Ωστόσο κάποιος φίλος από το forum εδώ μου πρότεινε να επικοινωνήσω με το Σταύρο από το κατάστημα ΔΙΚΑΡΤΟ ο οποίος ήταν εξυπηρετικός και παραγγείλαμε καινούρια οθόνη μαζί με digitizer (πάνε πακέτο αυτά) στην τιμή των 50€ ΜΑΖΙ με την εργασία τοποθέτησης. Αναμένω σε 1-2 βδομάδες το πολύ να μου έρθει η οθόνη από Κίνα. Μόλις την τοποθετήσω θα ενημερώσω για την εξέλιξη μιας και πολλοί έχουν αναφέρει μικροπροβλήματα με το touch της οθόνης το Κ3 ΝΟΤΕ. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα σε διορθώσω φίλε pan82. Το Asus Zenfone 2 είναι dual active. Οπότε ΝΑΙ το κάνει .

 

Σίγουρα συμβαίνει αυτό; Γιατί ήξερα ότι μπορεί να δουλεύουν και οι δύο κάρτες όπως και στα παλιά dual active στη μία να μιλάς και στην άλλη να σερφάρεις για παράδειγμα αλλά να έχουν και οι δυο ταυτόχρονα 3G μου φαίνεται παράξενο. Θετικό αν γίνεται

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΙ ΔΕ Ν ΞΕΡΩ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΕΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ GEARBEST. ΜΗΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΩΣ?:(

 

Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι λόγω των capital controls δε μπορείς να αγοράσεις από εξωτερικό με paypal ή πιστωτική?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα συμβαίνει αυτό; Γιατί ήξερα ότι μπορεί να δουλεύουν και οι δύο κάρτες όπως και στα παλιά dual active στη μία να μιλάς και στην άλλη να σερφάρεις για παράδειγμα αλλά να έχουν και οι δυο ταυτόχρονα 3G μου φαίνεται παράξενο. Θετικό αν γίνεται

 

 

 

Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι λόγω των capital controls δε μπορείς να αγοράσεις από εξωτερικό με paypal ή πιστωτική?

 

Όπως έγραψα και στην παραπάνω παράθεσή μου έκανα λάθος. Δεν είχε 4g ταυτόχρονα. :p

 

Και για την 1532 διάβαζα που λέγατε ότι είναι γρήγορη όπως όλες οι κινέζικες. Ε δεν θα έλεγα ότι είναι γρηγορότερη ρε παιδιά απο την ινδική. Απλα το κακό με την ινδική είναι ότι καποιες φορές κανει το κόλλημα με το πληκτρολόγιο...που πληκτρολογείς και δεν κουνιέται ο κέρσορας. Αυτό. Κατά τα άλλα όταν παίζεις με το μενού και τις εφαρμογές είναι σαν τις κινέζικες ρομ απο ταχύτητα.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και τρεις μήνες. Από τη στιγμή που το αγόρασα παρατήρησα ότι κάποια σημεία στην οθόνη δεν ανταποκρινόταν όπως έπρεπε (ήθελαν αρκετή πίεση). Αργότερα το πρόβλημα επιδεινώθηκε με αποτέλεσμα να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα ζωγραφικής που μου έδειξε ότι στην αριστερή πλευρά της οθόνης υπάρχει μία στήλη κάθετη η οποία είναι σχεδόν νεκρή. Έβαλε κάποιες ROM με τις οποίες το πρόβλημα παρέμενε. Επικοινώνησα με το κινεζοκατάστημα που το αγόρασα (1949deal) αλλά δεν με εξυπηρετήσανε ΚΑΘΟΛΟΥ. Το παίζανε Αλέκος! Το μόνο που κάνανε ήταν να μου κάνουν refund 10$ (lol). Ωστόσο κάποιος φίλος από το forum εδώ μου πρότεινε να επικοινωνήσω με το Σταύρο από το κατάστημα ΔΙΚΑΡΤΟ ο οποίος ήταν εξυπηρετικός και παραγγείλαμε καινούρια οθόνη μαζί με digitizer (πάνε πακέτο αυτά) στην τιμή των 50€ ΜΑΖΙ με την εργασία τοποθέτησης. Αναμένω σε 1-2 βδομάδες το πολύ να μου έρθει η οθόνη από Κίνα. Μόλις την τοποθετήσω θα ενημερώσω για την εξέλιξη μιας και πολλοί έχουν αναφέρει μικροπροβλήματα με το touch της οθόνης το Κ3 ΝΟΤΕ. Αυτά.

Γιατι δε τους κανεις και ενα dispute στο paypal,να τρεξουν λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και τρεις μήνες. Από τη στιγμή που το αγόρασα παρατήρησα ότι κάποια σημεία στην οθόνη δεν ανταποκρινόταν όπως έπρεπε (ήθελαν αρκετή πίεση). Αργότερα το πρόβλημα επιδεινώθηκε με αποτέλεσμα να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα ζωγραφικής που μου έδειξε ότι στην αριστερή πλευρά της οθόνης υπάρχει μία στήλη κάθετη η οποία είναι σχεδόν νεκρή. Έβαλε κάποιες ROM με τις οποίες το πρόβλημα παρέμενε. Επικοινώνησα με το κινεζοκατάστημα που το αγόρασα (1949deal) αλλά δεν με εξυπηρετήσανε ΚΑΘΟΛΟΥ. Το παίζανε Αλέκος! Το μόνο που κάνανε ήταν να μου κάνουν refund 10$ (lol). Ωστόσο κάποιος φίλος από το forum εδώ μου πρότεινε να επικοινωνήσω με το Σταύρο από το κατάστημα ΔΙΚΑΡΤΟ ο οποίος ήταν εξυπηρετικός και παραγγείλαμε καινούρια οθόνη μαζί με digitizer (πάνε πακέτο αυτά) στην τιμή των 50€ ΜΑΖΙ με την εργασία τοποθέτησης. Αναμένω σε 1-2 βδομάδες το πολύ να μου έρθει η οθόνη από Κίνα. Μόλις την τοποθετήσω θα ενημερώσω για την εξέλιξη μιας και πολλοί έχουν αναφέρει μικροπροβλήματα με το touch της οθόνης το Κ3 ΝΟΤΕ. Αυτά.

 

Καλήμερα φίλε BIONIC! Έχω και εγώ πρόβλημα με την οθόνη όχι επειδή ήταν ελαττωματική ή κάτι άλλο αλλά επειδή το έπαιζα άνετος χωρίς tempered glass και φυσικά έσπασε!!! Ακόμα και τώρα δουλεύει μια χαρά αλλά έχει δυο τεράστιες χαρακές και θέλει σίγουρα αλλαγή! Σκευτώμουν να την αντικαταστήσω μόνος μου έχοντας μια ψιλοεμπειρία αλλά λόγο capital control δεν μπορούσα να την παραγγείλω από EBAY.

Θα ήθελα λοιπών να σε ρωτήσω:

 

1 Απο που πήρατε την οθόνη και με ποιον τρόπο την παραγγείλατε?

 

2 Εαν ο Σταυρος απ'το Δικαρτο που είπες θα μπορούσε να κάνει την ίδια εξυπηρέτηση και σε μένα που μένω Βόλο? (να του στείλω το κινητό να το φτιάξει και να το στείλει πίσω)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και τρεις μήνες. Από τη στιγμή που το αγόρασα παρατήρησα ότι κάποια σημεία στην οθόνη δεν ανταποκρινόταν όπως έπρεπε (ήθελαν αρκετή πίεση). Αργότερα το πρόβλημα επιδεινώθηκε με αποτέλεσμα να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα ζωγραφικής που μου έδειξε ότι στην αριστερή πλευρά της οθόνης υπάρχει μία στήλη κάθετη η οποία είναι σχεδόν νεκρή. Έβαλε κάποιες ROM με τις οποίες το πρόβλημα παρέμενε. Επικοινώνησα με το κινεζοκατάστημα που το αγόρασα (1949deal) αλλά δεν με εξυπηρετήσανε ΚΑΘΟΛΟΥ. Το παίζανε Αλέκος! Το μόνο που κάνανε ήταν να μου κάνουν refund 10$ (lol). Ωστόσο κάποιος φίλος από το forum εδώ μου πρότεινε να επικοινωνήσω με το Σταύρο από το κατάστημα ΔΙΚΑΡΤΟ ο οποίος ήταν εξυπηρετικός και παραγγείλαμε καινούρια οθόνη μαζί με digitizer (πάνε πακέτο αυτά) στην τιμή των 50€ ΜΑΖΙ με την εργασία τοποθέτησης. Αναμένω σε 1-2 βδομάδες το πολύ να μου έρθει η οθόνη από Κίνα. Μόλις την τοποθετήσω θα ενημερώσω για την εξέλιξη μιας και πολλοί έχουν αναφέρει μικροπροβλήματα με το touch της οθόνης το Κ3 ΝΟΤΕ. Αυτά.

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με την οθόνη το έστειλα πίσω Κίνα το έφτιαξαν και μου το ξαναέστειλαν τώρα δουλεύει μια χαρά η οθόνη. Δεν ξέρω τι έκαναν το σίγουρο είναι ότι τώρα είναι root και στον αριθμό έκδοσης λέει VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5.

Link to comment
Share on other sites

Περασα την CWM recovery v6.0.5.1 με τη μέθοδο που περιγράφεται εδώ:

http://techolaty.net/how-to-install-cwm-root-lenovo-k3-note-adb-fastboot-method/

Αφού περάστηκε επιτυχώς, έκανα reboot σε recovery όμως το μενού της CWM είναι στα κινέζικα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το εμφανίσω στα αγγλικά ή πρέπει να περάσω άλλο recovery.img που να έχει αγγλικό μενού?

 

EDIT: Λύθηκε το πρόβλημα, έβαλα ένα άλλο img και έχει επιλογή αγγλικής γλώσσας.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στην παραπάνω παράθεσή μου έκανα λάθος. Δεν είχε 4g ταυτόχρονα. :p

 

Και για την 1532 διάβαζα που λέγατε ότι είναι γρήγορη όπως όλες οι κινέζικες. Ε δεν θα έλεγα ότι είναι γρηγορότερη ρε παιδιά απο την ινδική. Απλα το κακό με την ινδική είναι ότι καποιες φορές κανει το κόλλημα με το πληκτρολόγιο...που πληκτρολογείς και δεν κουνιέται ο κέρσορας. Αυτό. Κατά τα άλλα όταν παίζεις με το μενού και τις εφαρμογές είναι σαν τις κινέζικες ρομ απο ταχύτητα.

 

Όπως γράφω και παραπάνω μου βγαζει μόνο 2 επιλογές δικτύου. Τις αυτόματες . Ενώ έχω διαβάσει πιο πίσω ότι στον emmanuelo και σε άλλους χρήστες εχει περισσότερες επιλογές . Για πέιτε μου όσοι έχετε την 1532 τί επιλογές δικτύου έχετε ?? Και pan82 εβαλες προγραμμα απο το market για περισσότερες επιλογές και ποιο ή από την αρχή και σε σενα είχε πολλές επιλογες η 1532 ??

Επίσης εγω εχω κανονικα playstore απο την αρχή που εγκατεστησα την 1532. Νόμιζα ότι επρεπε να τa περάσω ε΄γω τα gapps . Λάθος κάνω ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...