Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα δοκίμασα την έκδοση aosp-k3note-5.6.26-1435327390-5.1.0 με setup μέσω TWRP.

Πολύ καθαρή και Light αλλά είχα ένα ανεξήγητο Lag στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Τώρα είμαι με την VIBEUI2.8_1526_ROOT_Android5.1_K50-T5 του Nanj.

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.nanjs.cn%2Fpost%2F64.html&sandbox=1

Καθαρή , Root, έχει μόνο 3-4 κινεζιές που βγαίνουν εύκολα. Δεν έχει Gapps , τα φλασάρεις μετά απο Recovery.

Και σε μένα δεν είχε AOSP keyboard και δεν μπορούσα να γράψω, γιαυτό φλάσαρα Xperia keyboard για 5.1

 

Πως πάει απο απόψεως lag και μπαταρίας. Ολα δουλευουνε κομπλε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτα δοκίμασα την έκδοση aosp-k3note-5.6.26-1435327390-5.1.0 με setup μέσω TWRP.

Πολύ καθαρή και Light αλλά είχα ένα ανεξήγητο Lag στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Τώρα είμαι με την VIBEUI2.8_1526_ROOT_Android5.1_K50-T5 του Nanj.

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.nanjs.cn%2Fpost%2F64.html&sandbox=1

Καθαρή , Root, έχει μόνο 3-4 κινεζιές που βγαίνουν εύκολα. Δεν έχει Gapps , τα φλασάρεις μετά απο Recovery.

Και σε μένα δεν είχε AOSP keyboard και δεν μπορούσα να γράψω, γιαυτό φλάσαρα Xperia keyboard για 5.1

 

Η 1526 του Nanj είναι multi language ή είναι αυτή της lenovo απλά είναι και root;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πως πάει απο απόψεως lag και μπαταρίας. Ολα δουλευουνε κομπλε;

Μια χαρά δείχνει. Μπαταρία δεν πρόλαβα να βγάλω ακόμη συμπεράσματα. Εχει μόνο En/Cn.

Μόλις είδα στούς Ρώσους και άλλη έκδοση VibeUI 2.8 5.1 LTT MDSTEAM απο τον Ισπανό Xancin (Root, Gapps, Pure Xtweaks, Dolby Atmos )

http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fyadi.sk%2Fd%2F6Egm1JuchWgBP

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.com&sl=ru&tl=en&u=http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui-2-8-5-1-ltt-mdsteam.105668/&usg=ALkJrhiOJYxSJ_AAqPaRPWXD9fRT-P_QIQ

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση να κανω...εχω παρει το κιν απο minideal.Ολα καλα αλλα οταν μπαινω απο το κιν μεσω wifi στην αρχη συνδεομαι κανονικα αλλα μετα τιποτα.ουτε καν βλεπει το modem ενω ειμαι διπλα του....!!!Καθομαι και βαζω την rom του ιταλου 1522,αλλα το προβλημα με το wifi υπαρχει ακομα.Καποια βοηθεια ρε παιδες;;Ειναι πολυ ωραιο το κιν αλλα με το wifi εχω φαει μεγαλη ηττα....Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση να κανω...εχω παρει το κιν απο minideal.Ολα καλα αλλα οταν μπαινω απο το κιν μεσω wifi στην αρχη συνδεομαι κανονικα αλλα μετα τιποτα.ουτε καν βλεπει το modem ενω ειμαι διπλα του....!!!Καθομαι και βαζω την rom του ιταλου 1522,αλλα το προβλημα με το wifi υπαρχει ακομα.Καποια βοηθεια ρε παιδες;;Ειναι πολυ ωραιο το κιν αλλα με το wifi εχω φαει μεγαλη ηττα....Σας ευχαριστω.

Μήπως φταίει το ρουτερ σου? Δοκίμασε με άλλα wifi

Link to comment
Share on other sites

Με 3 διαφορετικα το δοκιμασα...το ιδιο πραγμα.Μηπως υπαρχει καμια ρυθμιση στο κιν και δεν την εχω παρει χαμπαρι;;;Αλλα εαν ηταν αυτο,ουτε στην αρχη θα συνδεοταν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Χτες παρέλαβα (Vickmall-1520-rooted) και είδα κι εγώ αυτό με την κάμερα στο σκοτάδι.

Τραβάει τη φωτό όχι όταν το φλας είναι στο φουλ του αλλά όταν έχει αρχίσει να σβήνει.

Δεν έπαιξα πολύ με το κιν. Ξέρω ότι ρωτάω τα ίδια, απλά επειδή χάθηκα λίγο, ξέρω ότι

του Ιταλού είναι η καλύτερη, αλλά ποια από όλες όσες έχει βγάλει; (δλδ από θέμα μπαταρίας,

ζεστάματος, κάμερας κλπ θέματα-λειτουργία).

(Αν βέβαια θυμάται κανείς σε ποια-ποιες σελίδες στο περίπου θα βρω το link-οδηγίες για να βάλω του

Ιταλού όποια μου πείτε θα βοηθούσε πολύ.)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κάτοχοι... μερικά δεύτερα πριν την αγορά του μπορείτε να μου γράψετε εάν ή κινητήρα σας είναι dual sim full active δηλ μιλάτε και όταν σας καλούν στη δεύτερη γραμμή χτυπάει κανονικά;

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση να κανω...εχω παρει το κιν απο minideal.Ολα καλα αλλα οταν μπαινω απο το κιν μεσω wifi στην αρχη συνδεομαι κανονικα αλλα μετα τιποτα.ουτε καν βλεπει το modem ενω ειμαι διπλα του....!!!Καθομαι και βαζω την rom του ιταλου 1522,αλλα το προβλημα με το wifi υπαρχει ακομα.Καποια βοηθεια ρε παιδες;;Ειναι πολυ ωραιο το κιν αλλα με το wifi εχω φαει μεγαλη ηττα....Σας ευχαριστω.

 

το εχω δει και εγω σε μερικες ρομ που αλλαξα (συνηθως DEV) απο οτι εχω καταλαβει το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να κλεινεις το WIFI πριν αποσυνδεθεις (λογω σηματος_εμβελειας) ,γτ (λεω εγω τωρα) παιζει να κραταει την IP και να προσπαθει να συνδεθει με αυτην στο ροοτερ και να μν το αφηνει το ροοτερ επηδει την αλλαξε ή την εδωσε αλλου, και ετσι πρεπει να κανεις επανεκκινηση την συσκευη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητοί κάτοχοι... μερικά δεύτερα πριν την αγορά του μπορείτε να μου γράψετε εάν ή κινητήρα σας είναι dual sim full active δηλ μιλάτε και όταν σας καλούν στη δεύτερη γραμμή χτυπάει κανονικά;

 

ειχα διαβασει καπου προν το παρω και εγω, οτι οταν χτυπαει ή μιλας στην μια σιμ, η αλλη δεν δουλευει.

Το εχω και εγω απορεια ομως, αν μπορει να το δει καποιος για να εξακριβωσουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα!

Χτες παρέλαβα (Vickmall-1520-rooted) και είδα κι εγώ αυτό με την κάμερα στο σκοτάδι.

Τραβάει τη φωτό όχι όταν το φλας είναι στο φουλ του αλλά όταν έχει αρχίσει να σβήνει.

Δεν έπαιξα πολύ με το κιν. Ξέρω ότι ρωτάω τα ίδια, απλά επειδή χάθηκα λίγο, ξέρω ότι

του Ιταλού είναι η καλύτερη, αλλά ποια από όλες όσες έχει βγάλει; (δλδ από θέμα μπαταρίας,

ζεστάματος, κάμερας κλπ θέματα-λειτουργία).

(Αν βέβαια θυμάται κανείς σε ποια-ποιες σελίδες στο περίπου θα βρω το link-οδηγίες για να βάλω του

Ιταλού όποια μου πείτε θα βοηθούσε πολύ.)

Ευχαριστώ!

 

5-6 σελιδες πισω υπαρχει ενα λινκ για κατεβασμα του Ιταλου ,την βαζεις μεσω CWM (ετσι την εβαλα εγω τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κάτοχοι... μερικά δεύτερα πριν την αγορά του μπορείτε να μου γράψετε εάν ή κινητήρα σας είναι dual sim full active δηλ μιλάτε και όταν σας καλούν στη δεύτερη γραμμή χτυπάει κανονικά;

Δεν ειναι full active, ειναι "Dual SIM stand-by", ετσι εχω διαβασει και ετσι θα ειναι λογικα συμφωνα με το κοστος της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Software

Το κινητό πάσχει σοβαρά στο θέμα του λογισμικού. Βλέπω κόσμο να το προτείνει τυφλά αλλά συγνώμη το παραδοτέο είναι για τα ΜΠΑΖΑ.

Αν καταλαβα καλα σου ηρθε το κινητο απο vickmall με την 1520 μεσα, τοσο χαλια η 1520? Τα βασικα προβληματα ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Λοιπόν πήρα το συγκεκριμένο κινητό από το minideal πριν καμιά βδομάδα κι έχω τα εξής προβλήματα:

Η μπαταρία χαλάει υπερβολικά γρήγορα, γύρω στη μισή μέρα ή και λίγο παραπάνω. Από ο,τι είδα για την περισσότερη χρήση μπαταρίας οφείλεται το Twitter το οποίο μου το βγάζει δούρειο ίππο. Επίσης το κινητό το έβαλα να φορτίσει το βράδυ, γύρω στις 3 στο 25% και κατά τις 8.30 που ξύπνησα βρισκόταν στο 75%. Τώρα είναι 9.30 και βρίσκεται στο 85%. Είναι λογικό να φορτίζει 7 με 8 ώρες για να κρατήσει 12 ώρες; Απ'ο,τι μπόρεσα να διαβάσω (έφτασα μέχρι την 60κάτι σελίδα :p ) πρέπει να κάνω root στο κινητό, επειδή όμως είμαι εντελώς αρχάρια δεν παίζει να μπορέσω να ακολουθήσω τις οδηγίες που δώσατε. Οπότε αν το πάω σε κάποιο τεχνικό με λίστα ποια θέλω να σβηστούν θα δεχτεί να το κάνει; Και γνωρίζετε πάνω κάτω τί κόστος μπορεί να έχει; Τέλος, όσον αφορά τον ιό. Είχα κατεβάσει το clean master και μου τον ανίχνευσε αμέσως, μόλις έκανα επαναφορά ρυθμίσεων (απελπισμένη προσπάθεια :P) δε μου τον βρήκε, την επόμενη μέρα το βρήκε, και μετά εξαφανίστηκε πάλι. Είναι λογικό αυτό;

 

Συγγνώμη αν κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

Για τις πολλές ώρες φόρτισης φταίει μαλλον που δεν χρησιμοποιείτε τον φορτιστή που παρέχει η συσκευασία.Εγω χρησιμοποιώντας τον φορτιστή του iPhone ειχα ατέλειωτες ώρες φόρτισης ,με τον δικο του ήρθα στα φυσιολογικά.μετροντας με αμπερομετρο ο δικός του φορτίζει με 1,6αμπερ ενω του iPhone με περίπου 1αμπερ.καλο ειναι άμεσα να την πετάξεις την ρομ απο το minideal(απο εκει το πηρα κι εγω)και να βάλεις του ιταλου

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα σου ηρθε το κινητο απο vickmall με την 1520 μεσα, τοσο χαλια η 1520? Τα βασικα προβληματα ποια ειναι?

Το μόνο πρόβλημα της 1520 είναι ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Αν θες να έχεις την ησυχία σου θα ενθουσιαστείς με το κινητό. Αν θες αφορμές για σκαλίσματα θα απογοητευτείς.:)

Link to comment
Share on other sites

Το 4G σας δουλευει?

Εχω whatsup στη κυρια καρτα και δεν εχω παρατηρησει πουθενα να βγαζει 4G.

3G παντα εχει και οταν ενεργοποιω δεδομενα εχω H+.

Νταξει δε με νοιαζει ιδιαιτερα η ταχυτητα μιας και καλυπτομαι και απο Η+ αλλα για το ****το...

Στις επιλογες το εχω ενεργοποιημενο κανονικα ενω οταν το βαλεις να ψαξει για δικτυα βρισκει και το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα με την 1520 του vickmall, έβαλα κι εγώ 1.4 Ιταλού.

 

Για αρχή μια απορία. Ποιο απο τα δύο system update μας ενδιαφέρει;;;; αυτό που είναι στις Ρυθμίσεις --> Σχετικά με το τηλέφωνο (το οποιο έχει ένδειξη 1, οτι υπάρχει δηλαδή διαθέσιμο update).... ή... Αυτό κάτω από τα Bluetooth, Reboot το 7ο κατά σειρά στις Ρυθμίσεις δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Το 4G σας δουλευει?

Εχω whatsup στη κυρια καρτα και δεν εχω παρατηρησει πουθενα να βγαζει 4G.

3G παντα εχει και οταν ενεργοποιω δεδομενα εχω H+.

Νταξει δε με νοιαζει ιδιαιτερα η ταχυτητα μιας και καλυπτομαι και απο Η+ αλλα για το ****το...

Στις επιλογες το εχω ενεργοποιημενο κανονικα ενω οταν το βαλεις να ψαξει για δικτυα βρισκει και το 4G.

 

Πάντως εγώ φίλε μου με whatsup έπρεπε να καλέσω στο 13838 να τους ζητήσω ενεργοποίηση. Για κάνε μια απόπειρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δοκιμάσει 5-6 Roms και θα ήθελα να ρίξω ακόμη μια ματιά στην 1520 (αυτή με την οποία μου είχε έρθει αρχικά το κινητό). Έχει κάποιος το λινκ απο την 1520 stable; Θέλω να βρω της εταιρίας αλλά δεν έχω βγάλει ακόμη άκρη εδώ και 2 ημέρες που ψάχνω. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

ΥΓ Αναφέρομαι πάντα σε multilanguage

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

και ξαναρωταω οποιος θελει...

την επισημη την flashαρω απλα με TWRP η με flashtool?

εαν με flashtool πως¨???

unzip και μετα τι???

Ποιά επίσημη έχεις;

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δοκιμάσει 5-6 Roms και θα ήθελα να ρίξω ακόμη μια ματιά στην 1520 (αυτή με την οποία μου είχε έρθει αρχικά το κινητό). Έχει κάποιος το λινκ απο την 1520 stable; Θέλω να βρω της εταιρίας αλλά δεν έχω βγάλει ακόμη άκρη εδώ και 2 ημέρες που ψάχνω. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

ΥΓ Αναφέρομαι πάντα σε multilanguage

 

οριρστε φιλος...

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετές δοκιμές και format που έχω κάνει, έχω το εξής πρόβλημα:

Πλέον ότι ROM και αν περάσω, δεν λειτουργούν οι κάρτες SIM :blink: . Τι πατάτα έχω κάνει :blink: ; Διορθώνεται τώρα αυτό :cry: ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οριρστε φιλος...

Δεν βλέπω κάτι φιλαράκι μου :worry:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

οριστε φιλος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να περασω την 2526 st.

 

 

 

oriste mate:

 

 

https://mega.co.nz/#!alVFjC4I!ly6vlEUN__WT8fJOdafpXvjxitFDnLWoLhtb21mehaE

Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! :up:

Θέλω να δω αν θα μου διορθωθεί το πρόβλημα με τις sim

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανον να εχεις κανει πατατα με τα IMEI.

Μεσα στο forum εχουν οδηγο ανακτησης.

 

 

2ον) Τελικα την φλασαρουμε μεσω twrp? me flashtool πως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...