Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά θέλω να το αγοράσω από Ελλάδα για να το έχω πιο γρήγορα και να αποφύγω όλη την ιστορία με ROM και τέτοια.Μήπως ξέρετε πότε θα κυκλοφορήσει;Το έχω βρει στα σκρουτζομάγαζα αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστα.Επίσης το έχω βρει και σε αυτό το site http://https://foxosmall.com/index.php/smartphones/lenovo/lenovo-k3-note.html και έχουν κάνει και review.

Το κινητό δεν νομίζω να κυκλοφορήσει εδώ... Αλλά και να έρθει ποτέ πιστεύω θα κοστίζει 300 ευρώ... Έχεις την επιλογή αν θέλεις να το πάρεις από vickmall από την εδώ αποθήκη τους σε 5 έως 7εργασιμες ημέρες,με το ανάλογο καπέλο φυσικά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό δεν νομίζω να κυκλοφορήσει εδώ... Αλλά και να έρθει ποτέ πιστεύω θα κοστίζει 300 ευρώ... Έχεις την επιλογή αν θέλεις να το πάρεις από vickmall από την εδώ αποθήκη τους σε 5 έως 7εργασιμες ημέρες,με το ανάλογο καπέλο φυσικά....

Εχει ερθει μπες σκρουτζ γυρω στα 250€

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει μπες σκρουτζ γυρω στα 250€

Το έχω δει... Παραεισαγωγη είναι, δεν είναι επίσημα στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας βάλει και εγώ από εχθές την rom του Ιταλού, να παραθέσω κάποιες διαπιστώσεις σε σχέση με την multi 2521 που φορούσα απο t2c. Με την 2521 (rootαρισμένο απο εμένα και απαλλαγμένη από όλες τις κινεζιές) είδα μεγαλύτερο score στο antutu (47000 έναντι κοντά στο 44000 με την 1522), καλύτερη διαχείριση Ram (αν και με το αναξιόπιστο Clean Master), ίδια smooth λειτουργία launcher και στις 2 rom ενώ με την 1522 είδα μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας (αλλά και μεγαλύτερη διάρκεια φόρτισης) και σαφώς καλύτερο customizing λειτουργίας. Και στις 2 rom η μετάφραση των Ελληνικών ήταν κατά 99% ίδια.

 

H εγκατάσταση της 2521 έγινε με CWM και της 1522 με TWRP και εννοείται πως και στις 2 περιπτώσεις το set up ήταν ακριβώς το ίδιο!

 

ΥΓ 1.Κάπου σε κάποιο πόστ διάβασα για καλιμπράρισμα μπαταρίας, πώς το κάνουμε αυτό ωρε παλικάρια?

2. Να ευχαριστήσω όλους σε αυτό το πόστ για τις υπερπολύτιμες πληροφορίες και τον Σάκη για τα tips στο στήσιμο της 1522!

Edited by Kostasfdg
Link to comment
Share on other sites

Αν και ακόμα το κινητό δοκιμαζετε έντονα ακομα μπορώ να πω με σίγουρια πλέον ότι η μπαταρία είναι κομπλέ με την Ιταλική ρομ. Βγήκε από το φορτιστή χθες περίπου στη 01.00 το βράδυ μετά απο Baterry calibration και έβγαλε κάτι πάνω από 25ωρες συνεχής λειτουργίας για να σβήσει. Καθ όλη τη διάρκεια ανοιχτά τα δεδομένα και σχεδόν παντού σε δίκτυο Vodafone 4G. Μόνιμα ανοιχτά και το wifi σε σπίτι και δουλειά οπότε υπολογιστε 70% στο Wi-Fi και το υπόλοιπο δεδομένα αλλά μόνιμα σε 4G κάλυψη. Όμιλια περίπου μια ώρα και οθόνη περίπου 4.30 ώρες αναμμενη με χρήση πολύ viber χάζεμα φώτο λίγες δοκιμες GPS. Φωτισμός στο αυτόματο αλλά επειδή ήμουν σε φωτεινά περιβαλλοντα διαρκώς κυρίως αυξημένη η φωτεινότητα. [ATTACH]61668[/ATTACH][ATTACH]61669[/ATTACH][ATTACH]61670[/ATTACH]

 

Πως ακριβώς έκανες battery calibration ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει... Παραεισαγωγη είναι, δεν είναι επίσημα στην Ελλάδα...

εχεις δικιο γιατι σε προηγουμενο ποστ μου λεω οτι πηρα τον πρωτο στα πευκακια και μου ειπε οτι εχει κινεζιες μεσα αλλα μπαινεις σε λιστα αναμονης για να το παρεις

Link to comment
Share on other sites

μια απορία ρε παιδιά...είχα την custom rom και προσπαθούσα να κάνω με το titanium back up το nova launcher εφαρμογή συστήματος, αλλά κόλλαγε στο "παρακαλώ περιμένετε" . Βάζω την ROM του Ιταλού και χρησιμοποιόντας το προεγκατεστιμένο Titanium πάλι μου κολάει στο ίδιο σημείο.

 

Τι δεν κάνω σωστά ρε παιδιά και μου την σπάει που δεν έχω widgets! Χρεισιμοποιήτε άλλο πρόγραμμα για να κάνετε to nova εφαρμογή συστήματος?:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια απορία ρε παιδιά...είχα την custom rom και προσπαθούσα να κάνω με το titanium back up το nova launcher εφαρμογή συστήματος, αλλά κόλλαγε στο "παρακαλώ περιμένετε" . Βάζω την ROM του Ιταλού και χρησιμοποιόντας το προεγκατεστιμένο Titanium πάλι μου κολάει στο ίδιο σημείο.

 

Τι δεν κάνω σωστά ρε παιδιά και μου την σπάει που δεν έχω widgets! Χρεισιμοποιήτε άλλο πρόγραμμα για να κάνετε to nova εφαρμογή συστήματος?:(

 

και σε εμένα το ίδιο συνέβαινε... μπορείς όμως να το κάνεις με το /system/app mover...

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα το ίδιο συνέβαινε... μπορείς όμως να το κάνεις με το /system/app mover...

 

φίλε το αpp mover μου λέει ότι δεν υποστηρίζει lollipop......:(

 

πως το έλυσες εσύ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός έβγαλε ΟΤΑ update σε έκδοση 1.3 έχει προσθέσει κάποιες λειτουργίες στις ρυθμίσεις όπως Reboot, system updates, battery calibration, power notification κλπ. η βασική έκδοση Vibe παραμένει η 1522. Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε το αpp mover μου λέει ότι δεν υποστηρίζει lollipop......:(

 

πως το έλυσες εσύ?

 

αυτό στο λέει αν πατήσεις στο show system apps... δεν το χρειάζεσαι όμως αυτό... πατάς απλά στην εφαρμογή που θες κάτω στην λίστα που έχει και κάνεις την μετακίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Παρέλαβα το κινητό εχθές μετά απο 12 εργάσιμες αγορασμένο απο το to2c.com

Ακολούθησα τον οδηγό απο το xda για να φλασάρω cwm και root. Κράτησα λοιπόν εχθές ένα backup απο το cwm και σημερα ήθελα να κάνω restore. Έκανα λοιπόν wipe data factory reset και μετά το κινητό μπουταρε μονο στο cwm. Διαβάζοντας στον παραπάνω οδηγό του xda καποια ποστ, οι χρηστες γράφουν ότι το συγκεκριμένο cwm δεν μπορεί να κάνει restore και οτι για restore πρέπει να φλασαριστεί ένα άλλο image(στη δευτερη σελίδα του thread), το κατεβασα και το φλασαρα όπως και την πρώτη φορά. Μπουτάρω λοιπόν στο καινουριο cwm, πάω να κάνω restore και μου επιστρέφει το μύνημα "error while flashing boot image". Τι να κάνω για να επαναφέρω το τηλέφωνο? Έπαθε κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μου περασαν (ευχαριστω darth revan)την ιταλικη ρομ (δειχνει πολυ καλη) εκανα και το update του ιταλου--αλλαγες (συμφ. post 1561).Αλλα δεν βρισκω πως μπορω να μεταφερω apps απο το τηλεφωνο στην sd card...γνωριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

μετά από μερικές μέρες, η μπαταρία με τηλέφωνα και λίγο ίντερνετ κρατά 3 μέρες περίπου, με ίντερνετ παιχνίδια και gps περίπου στις 10 ώρες,η κάμερα σε πολύ κοντινή λήψη θολώνει αρκετά, είμαι με v2.5 1511 vickmall έχει αρκετές άχρηστες εφαρμογές αλλά δεν δημιουργούν πρόβλημα εκτός από κάποιες διαφημίσεις που και που στην περιήγηση, στην γρήγορη φωτογράφηση δεν βγάζει καλή φωτογραφία , με θήκη σιλικόνης και παιχνίδι έχει φτάση μέχρι 54 βαθμούς θερμοκρασία χωρίς να δημιουργή κάποιο πρόβλημα,σήμερα μου αναβοσβηνει συνεχεια το led της ειδοποίησης και δεν βρίσκω από τi είναι και δεν σταματά καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος πως ενεργοποιουμε εκει στην αρχικη σελιδα διπλα απο τον δεικτη μπαταριας τον δεικτη μεταφορας δεδομενων;
Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος πως ενεργοποιουμε εκει στην αρχικη σελιδα διπλα απο τον δεικτη μπαταριας τον δεικτη μεταφορας δεδομενων;

 

πας ρυθμίσεις->κέντρο ειδοποιήσεων->advanced settings...

Link to comment
Share on other sites

αυτό στο λέει αν πατήσεις στο show system apps... δεν το χρειάζεσαι όμως αυτό... πατάς απλά στην εφαρμογή που θες κάτω στην λίστα που έχει και κάνεις την μετακίνηση...

 

κοίτα το post 848

Link to comment
Share on other sites

αυριο φθανει στα χερια μου το κινητο και θελω να ρωτησω αν πρεπει να βαλω κατευθειαν την 1,2 του ιταλου η ειναι update και πρεπει να βαλω πρωτα την 1,0 ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος πως ενεργοποιουμε εκει στην αρχικη σελιδα διπλα απο τον δεικτη μπαταριας τον δεικτη μεταφορας δεδομενων;

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-> ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ->ADVANCED SETTINGS -> κλικ στο "εμφαν. τρέχουσας ταχυτ. δικτύου

Link to comment
Share on other sites

μετά από μερικές μέρες, η μπαταρία με τηλέφωνα και λίγο ίντερνετ κρατά 3 μέρες περίπου, με ίντερνετ παιχνίδια και gps περίπου στις 10 ώρες,η κάμερα σε πολύ κοντινή λήψη θολώνει αρκετά, είμαι με v2.5 1511 vickmall έχει αρκετές άχρηστες εφαρμογές αλλά δεν δημιουργούν πρόβλημα εκτός από κάποιες διαφημίσεις που και που στην περιήγηση, στην γρήγορη φωτογράφηση δεν βγάζει καλή φωτογραφία , με θήκη σιλικόνης και παιχνίδι έχει φτάση μέχρι 54 βαθμούς θερμοκρασία χωρίς να δημιουργή κάποιο πρόβλημα,σήμερα μου αναβοσβηνει συνεχεια το led της ειδοποίησης και δεν βρίσκω από τi είναι και δεν σταματά καμία ιδέα?

Βάλε του Ιταλού! Έχει πολύ διαφορά προς το καλύτερο φυσικά!!

Link to comment
Share on other sites

αυριο φθανει στα χερια μου το κινητο και θελω να ρωτησω αν πρεπει να βαλω κατευθειαν την 1,2 του ιταλου η ειναι update και πρεπει να βαλω πρωτα την 1,0 ?

 

την 1.2 απευθείας

VIBE_UI_1522_MULTILANGUAGE_LOLLIPOP_v1.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Παρέλαβα το κινητό εχθές μετά απο 12 εργάσιμες αγορασμένο απο το to2c.com

Ακολούθησα τον οδηγό απο το xda για να φλασάρω cwm και root. Κράτησα λοιπόν εχθές ένα backup απο το cwm και σημερα ήθελα να κάνω restore. Έκανα λοιπόν wipe data factory reset και μετά το κινητό μπουταρε μονο στο cwm. Διαβάζοντας στον παραπάνω οδηγό του xda καποια ποστ, οι χρηστες γράφουν ότι το συγκεκριμένο cwm δεν μπορεί να κάνει restore και οτι για restore πρέπει να φλασαριστεί ένα άλλο image(στη δευτερη σελίδα του thread), το κατεβασα και το φλασαρα όπως και την πρώτη φορά. Μπουτάρω λοιπόν στο καινουριο cwm, πάω να κάνω restore και μου επιστρέφει το μύνημα "error while flashing boot image". Τι να κάνω για να επαναφέρω το τηλέφωνο? Έπαθε κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Τελικά φλασαρα την τελευταία εκδοση απο vibeui.com και το κινητο άνοιξε, αλλα δεν έχω google play. Πως θα το εγκαταστήσω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε του Ιταλού! Έχει πολύ διαφορά προς το καλύτερο φυσικά!!

θα την βάλω σε μερικές μέρες προς το παρόν αυτό με την ιδοποίηση που σεν σταματά να αναβοσβήνει τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...