Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες δοκίμασα 2-3 ρομ και κατέληξα ότι η πιο σταθερή είναι η 1511 του vickmall αφού μετά από ροοτ βγάλουμε τις κινεζιές. Ακόμα και η 1522 official δεν ήτανε σταθερή και για να δουλέψει ο nova σωστά πάλι έπρεπε να γίνει system app, ενώ στη 1522 vickmall δεν δουλεύουν τα character settings.

 

Συμφωνώ απόλυτα.Εγώ έχω την 1511(χωρίς Ρουτ) και αν δεν είχε κινεζιες δεν θα ηθελα να την κανω ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι θέμα του browser αυτο απλά πρεπει να γίνει root να βάλεις το adaway να κόβει τις διαφημίσεις.

 

Τελικά το πέρασα το adaway το ενημέρωσα το έβαλα σε λειτουργία αλλά στο browser δεν άλλαξε κάτι. Δηλαδή στις 5 σελίδες που ανοίγω μου ανοίγει μια άσχετη με παιχνίδια κυρίως αλλά ακόμα και ερωτικου περιεχόμενου. Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια άλλη εφαρμογή στην κάνει την δουλειά;

Δοκίμασες με κάποιον άλλο περιηγητή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

να κάνω μία ερώτηση γιατί το καλοβλέπω. Στα Lenovo αν γίνει root και περάσεις άλλη ROM χάνεις την εγγύηση σου?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

να κάνω μία ερώτηση γιατί το καλοβλέπω. Στα Lenovo αν γίνει root και περάσεις άλλη ROM χάνεις την εγγύηση σου?

 

Ευχαριστώ.

 

Οταν μιλησα συγκεκριμενα με Vickmall μου ειπανε οτι εαν χρειαστει να γυρισει πισω το κινητο για οποιονδηποτε λογο, 8α το παρουν πρωτα αυτοι στα χερια τους ,8α περασουν τα official ,και τοτε θατο στειλουν στην Lenovo. Οποτε μαλλον κομπλε απο 8εμα root και rom!

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα καταστήματος λοιπόν? Η Lenovo σε βγάζει εκτός?

 

Ε σαφώς και δν προβλέπεται, οπότε μίλα με το καταστημα που 8α το αγορασεις και 8α σου πουνε, αλλα και στην χειρωτερη του τραβας ενα unroot βαζεις και μια official rom και αρχοντας, θα βρε8ει τρόπος!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να έχουμε κάποια επικοινωνία με τον Σαλονικιο του vickmall eu warehouse να μας πει πότε θα υπάρχει διαθέσιμο και έτοιμο με τα όλα του για αποστολή το κινητό γιατί στο site έχει ένδειξη "out of stock" ?

 

Αξίζει το +30€ για να γλιτώσεις απο ολα αυτά

Self-quote :)

 

Τελικά σήμερα το έχει In Stock στο EU Warehouse (και επειδή μου βγήκαν τα μάτια διαβάζοντας 90 σελίδες) λέει ότι έχει την Newest 1520 multi-language rom....αυτό σημαίνει ότι είναι και root ή πρέπει να του στείλουμε μήνυμα για να το ρουτάρει και να βγάλει τις κινέζικες εφαρμογές μέσα;

Και ποια είναι τα προβληματάκια της 1520 ή δεν έχει και είμαστε οκ ?

Link to comment
Share on other sites

Ε σαφώς και δν προβλέπεται, οπότε μίλα με το καταστημα που 8α το αγορασεις και 8α σου πουνε, αλλα και στην χειρωτερη του τραβας ενα unroot βαζεις και μια official rom και αρχοντας, θα βρε8ει τρόπος!

 

OK. Μην γίνω γραφικός και πω ότι δεν το καταλαβαίνω.

Απλά ρωτάω γιατί αν το κινητό είναι λειτουργικό τότε γίνονται τα παραπάνω. Αν όμως δεν ανοίγει καθόλου τότε δεν μπορείς να κάνεις τα παραπάνω και κατά πάσα πιθανότητα έχασες την εγγύηση (την έχω πάθει γι'αυτό ρωτάω).

 

Τεσπα καταλαβαίνω ότι είναι off topic και κρατάω την απάντησή σου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Self-quote :)

 

Τελικά σήμερα το έχει In Stock στο EU Warehouse (και επειδή μου βγήκαν τα μάτια διαβάζοντας 90 σελίδες) λέει ότι έχει την Newest 1520 multi-language rom....αυτό σημαίνει ότι είναι και root ή πρέπει να του στείλουμε μήνυμα για να το ρουτάρει και να βγάλει τις κινέζικες εφαρμογές μέσα;

Και ποια είναι τα προβληματάκια της 1520 ή δεν έχει και είμαστε οκ ?

 

Δεν ξερω αν αξιζει το 30ευρω για σενα...οι διαφορες αναμεσα στο EU wharehouse και στο wharehouse της Κινας ειναι οι εξης:

1) 30 ευρω

2) το EU wharehouse τυχαινει να βρισκεται στην Ελλαδα (Θεσσαλονικη συγκεκριμενα), οποτε μιλαμε για πολυ γρηγορη αποστολη της συσκευης και δεν υπαρχει ο φοβος του τελωνειου...(παντως απο Κινα, αν διαλεξεις SG post ως μεθοδο αποστολης, το θεωρω δυσκολο να σε σταματησουν στο τελωνειο...ειδικα αν δεν εισαι απο Θεσσαλονικη, το λεω γιατι ειχε ακουστει οτι εκει εκαναν πιο σκληρους ελεγχους τελευταια)

3) απο το EU wharehouse το κινητο ερχεται με την 1520 multilanguage...αυτο ομως μην το μετρας και πολυ γιατι το Vickmall εστειλε το link αυτης της 1520 σε ενα παιδι απο εδω μεσα, οποτε μπορεις να την κατεβασεις και να την περασεις μονος σου.

 

Τωρα τα προβληματα της 1520 το παιδι που την δοκιμασε ειπε οτι δεν ειχε καποια gestures...δηλαδη να ανοιγει το τηλεφωνο με διπλο χτυπημα του δαχτυλου στην οθονη (οπως το πρωτοειδαμε στο LG G2) και κατι τετοια...δεν ανεφερε κατι ομως για κολληματα και τα σχετικα...

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο οτι βλεπω το εφεραν και skroutzομαγαζα αυτοι αραγε πως τα δινουν με τι ρομ,τα δινουν ρουτ,εχουν κινεζιες?Το ενα ειναι Δραμα το αλλο Πευκακια Αττικης.

http://www.skroutz.gr/s/6677301/Lenovo-K3-Note.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το περιμένω μέσα στην εβδομάδα....

 

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν την rom: http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html#post6869452

 

Βασίζεται στην τελευταία επίσημη 1522 και ο δημιουργός λέει ότι είναι multilang. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο οτι βλεπω το εφεραν και skroutzομαγαζα αυτοι αραγε πως τα δινουν με τι ρομ,τα δινουν ρουτ,εχουν κινεζιες?Το ενα ειναι Δραμα το αλλο Πευκακια Αττικης.

http://www.skroutz.gr/s/6677301/Lenovo-K3-Note.html

Ο πρωτος Πευκακια δεν γνωριζει την ρομ απλα οτι ειναι η τελευταια(ετσι ειπε) με ελληνικα και πλει στορ και μερικες κινεζιες 1 χρονο δικια του εγγυηση!!Τουλαχιστον 255 ευρω (μονο ασπρο) σκετο.

Ο δευτερος Δραμα περιμενα 15 λεπτα αναμονη και βαρεθηκα!!!απο οτι φαινεται δραμα εξυπηρετηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αξιζει το 30ευρω για σενα...οι διαφορες αναμεσα στο EU wharehouse και στο wharehouse της Κινας ειναι οι εξης:

1) 30 ευρω

2) το EU wharehouse τυχαινει να βρισκεται στην Ελλαδα (Θεσσαλονικη συγκεκριμενα), οποτε μιλαμε για πολυ γρηγορη αποστολη της συσκευης και δεν υπαρχει ο φοβος του τελωνειου...(παντως απο Κινα, αν διαλεξεις SG post ως μεθοδο αποστολης, το θεωρω δυσκολο να σε σταματησουν στο τελωνειο...ειδικα αν δεν εισαι απο Θεσσαλονικη, το λεω γιατι ειχε ακουστει οτι εκει εκαναν πιο σκληρους ελεγχους τελευταια)

3) απο το EU wharehouse το κινητο ερχεται με την 1520 multilanguage...αυτο ομως μην το μετρας και πολυ γιατι το Vickmall εστειλε το link αυτης της 1520 σε ενα παιδι απο εδω μεσα, οποτε μπορεις να την κατεβασεις και να την περασεις μονος σου.

 

Τωρα τα προβληματα της 1520 το παιδι που την δοκιμασε ειπε οτι δεν ειχε καποια gestures...δηλαδη να ανοιγει το τηλεφωνο με διπλο χτυπημα του δαχτυλου στην οθονη (οπως το πρωτοειδαμε στο LG G2) και κατι τετοια...δεν ανεφερε κατι ομως για κολληματα και τα σχετικα...

 

Δεν είναι και λίγα τα 30€ αλλά μ'αρέσει το γρήγορη αποστολή,δε θα αντέξω στην ιδέα του να περιμένω 25+ μέρες όπως έχει συμβεί σε κάποιους.

 

Το να κατεβάσω και να περάσω κάτι μόνος απαιτεί διάθεση και γνώσεις....Και αντε τις γνώσεις τις αποκτάς με το διάβασμα εδώ μέσα...Διάθεση όμως δεν υπάρχει :)

 

Το διπλό χτύπημα για ξεκλείδωμα οθόνης αδιάφορο,μιας και ζούσα χωρίς αυτό εώς τώρα....Όλα τα υπόλοιπα αν τρέχουν σωστά χωρίς να πετάγονται διαφημίσεις,να μην εχουμε αναγνώριση κλπ είναι τα σημαντικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αξιζει το 30ευρω για σενα...οι διαφορες αναμεσα στο EU wharehouse και στο wharehouse της Κινας ειναι οι εξης:

1) 30 ευρω

2) το EU wharehouse τυχαινει να βρισκεται στην Ελλαδα (Θεσσαλονικη συγκεκριμενα), οποτε μιλαμε για πολυ γρηγορη αποστολη της συσκευης και δεν υπαρχει ο φοβος του τελωνειου...(παντως απο Κινα, αν διαλεξεις SG post ως μεθοδο αποστολης, το θεωρω δυσκολο να σε σταματησουν στο τελωνειο...ειδικα αν δεν εισαι απο Θεσσαλονικη, το λεω γιατι ειχε ακουστει οτι εκει εκαναν πιο σκληρους ελεγχους τελευταια)

3) απο το EU wharehouse το κινητο ερχεται με την 1520 multilanguage...αυτο ομως μην το μετρας και πολυ γιατι το Vickmall εστειλε το link αυτης της 1520 σε ενα παιδι απο εδω μεσα, οποτε μπορεις να την κατεβασεις και να την περασεις μονος σου.

 

Τωρα τα προβληματα της 1520 το παιδι που την δοκιμασε ειπε οτι δεν ειχε καποια gestures...δηλαδη να ανοιγει το τηλεφωνο με διπλο χτυπημα του δαχτυλου στην οθονη (οπως το πρωτοειδαμε στο LG G2) και κατι τετοια...δεν ανεφερε κατι ομως για κολληματα και τα σχετικα...

 

Εγώ πάντως όταν ήμουν στην 1520 δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα gestures, δούλευαν όλα κανονικά. Η 1520 που έστειλαν έχει απλά και κάποιες κινεζιες δεν είναι σαν την clean που έχει ο Θεσσαλονικιός του eu warehouse.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν ήμουν στην 1520 δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα gestures, δούλευαν όλα κανονικά. Η 1520 που έστειλαν έχει απλά και κάποιες κινεζιες δεν είναι σαν την clean που έχει ο Θεσσαλονικιός του eu warehouse.

 

Αν δεν κάνω λάθος ήσουν στην 1520 official και όχι του vickmall. Αυτή του vickmall έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

A και clean o Σαλονικιός?

 

Υπέροχα.:)

 

 

Θέμα εγγύησης από το Eu Warehouse?

 

Το ρωτησα και ειπε οτι παλι κινα πρεπει να το στειλουμε.

Εγω θα το παραγγειλω απο κινα μιας και εαν ειχα τα 30Ε παραπανω,θα πηγαινα σε ενα μεταχειρα G2 με εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτησα και ειπε οτι παλι κινα πρεπει να το στειλουμε.

Εγω θα το παραγγειλω απο κινα μιας και εαν ειχα τα 30Ε παραπανω,θα πηγαινα σε ενα μεταχειρα G2 με εγγυηση.

 

Το στέλνουμε σαλονικη και το στέλνουν αυτοί Κίνα ή απ ευθείας εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ήσουν στην 1520 official και όχι του vickmall. Αυτή του vickmall έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

 

Ναι σωστά στην 1520 official ήμουν

Link to comment
Share on other sites

το k3 note έχει δυο ονόματα? λέγεται και k50-t5?
Ναι, το k50-t5 ειναι κωδικη ονομασια και ειναι αυτο που δουλευει στα δικα μας δικτυα κινητης τηλεφωνιας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αδειαζει πολυ γρηγορα σε ολους εδω? Καποιος τροπος να κραταει παραπανω? Εκτος απο το να ειναι κλειστο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...