Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν είναι μόνο για λίγο το wifi δεν με πειράζει τώρα όταν οδηγό με λίγη δυσκολία απαντώ σε κλήσεις αν βάλω και αυτή την θήκη μου φαίνεται ότι θα γίνει ακόμα πιο δύσκολο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μερικές ερωτήσεις:

 

1. Aυτό που παραλάβατε είναι χωρίς αυτό το στρογγυλό πίσω ε; Γιατί όταν το πατάς στο Google σου βγάζει σαν εικόνα το κίτρινο με το στρογγυλό πίσω (που δεν μου αρέσει).

2. To GPS του είναι απροβλημάτιστο;

3. Αν κάνω reset ή πάω να περάσω άλλη ρομ, βγάζει παντού κινέζικα;

4. Με τα updates τί γίνεται, τα απενεργοποιείτε; Παίζει δηλαδή να σου περάσει κινέζικη ενημέρωση και να έχεις πρόβλημα;

5. Γενικά το προτείνετε σα συσκευή;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις πως μπορώ να αλλάξω την μπαταρία στο status bar και να την βάλω να φαίνεται σε ποσοστό(%) ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Moυ έβγαλε ειδοποίηση για την 1522 stable σήμερα .Πάει αργά.Σέρνεται ο server της lenovo.....Σε ελεύθερη μετάφραση απο την Vivian του vickmall οι αλλαγες είναι οι εξής :

1 impove camera speed

2 you can change the Automatic background mode by youself

3 Compatibility Issues optimization

4 fix other bugs

5 increase some functions from settings

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις πως μπορώ να αλλάξω την μπαταρία στο status bar και να την βάλω να φαίνεται σε ποσοστό(%) ? :confused:

 

Θα πας settings-->notification center --> advanced settings --> display battery indicator --> percentage

Link to comment
Share on other sites

Moυ έβγαλε ειδοποίηση για την 1522 stable σήμερα .Πάει αργά.Σέρνεται ο server της lenovo.....Σε ελεύθερη μετάφραση απο την Vivian του vickmall οι αλλαγες είναι οι εξής :

1 impove camera speed

2 you can change the Automatic background mode by youself

3 Compatibility Issues optimization

4 fix other bugs

5 increase some functions from settings

 

Μπορω να κανω το OTA ενω ειμαι με 1520 stable rooted με custom recovery η θα πεσει σε Boot loop?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω το OTA ενω ειμαι με 1520 stable rooted με custom recovery η θα πεσει σε Boot loop?

 

στο δικό μου έβγαλε failed to update επειδή είναι rooted. ίσως υπάρχει άλλος τρόπος για update

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω το OTA ενω ειμαι με 1520 stable rooted με custom recovery η θα πεσει σε Boot loop?

 

Οπως είδες και απο κάτω δεν γίνεται.Πρέπει πρώτα να γίνει unroot .Επισης πάρε ένα backup με cwm recovery η twrp καθως και τις εφαρμογές σου με το titanium back up

 

στο δικό μου έβγαλε failed to update επειδή είναι rooted. ίσως υπάρχει άλλος τρόπος για update

 

Εχω την εντύπωση πως μπορει να γίνει μέσω cwm αλλά πρέπει να βρούμε κατεβασμένη την 1522 .Σε κάνα needrom ή 4pda

Link to comment
Share on other sites

το unroot του CWM δεν έπιασε πάντως. κώλυσε στο σήμα της lenovo, ξαναπέρασα το SU.zip και έστρωσε ξανά. αλλά update γιοκ
Link to comment
Share on other sites

το unroot του CWM δεν έπιασε πάντως. κώλυσε στο σήμα της lenovo, ξαναπέρασα το SU.zip και έστρωσε ξανά. αλλά update γιοκ

 

H Vivian μου είπε να το κάνω με το iroot. Για δοκίμασε και πες μας.

 

Βρήκα οδηγό και με ένα παρόμοιο πρόγραμμα το vroot http://www.skyneel.com/2015/05/how-to-root-lenovo-k3-note.html?m=1

Βασικά το vroot είναι από iroot έγινε vroot

http://www.mgyun.com/en/getvroot

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου έβγαλε failed to update επειδή είναι rooted. ίσως υπάρχει άλλος τρόπος για update

 

Οποτε θα την παραλειψω..Δεν αξιζει να καθομαι να ξανα σεταρω..Ειναι κομπλε τωρα οποτε ας περιμενω να βγει κατι πιο ενδιαφερον,...

Link to comment
Share on other sites

καλά νέα!

έγραψα στον baralaibi που εχει φτιαξει καταπληκτικες custom rom για τα vibe-x και vibe-x2,να μας φτιάξει και μία για το k3.

σε καμμιά δεκαριά μέρες θα την έχουμε!

 

Ελα σε καμια δεκαρια μερες θα βγει κατι ποιο εδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις:

 

1. Aυτό που παραλάβατε είναι χωρίς αυτό το στρογγυλό πίσω ε; Γιατί όταν το πατάς στο Google σου βγάζει σαν εικόνα το κίτρινο με το στρογγυλό πίσω (που δεν μου αρέσει).

2. To GPS του είναι απροβλημάτιστο;

3. Αν κάνω reset ή πάω να περάσω άλλη ρομ, βγάζει παντού κινέζικα;

4. Με τα updates τί γίνεται, τα απενεργοποιείτε; Παίζει δηλαδή να σου περάσει κινέζικη ενημέρωση και να έχεις πρόβλημα;

5. Γενικά το προτείνετε σα συσκευή;

 

Ευχαριστώ πολύ.

1 Ναι ειναι χωρίς το κεραμικό ηχείο .Αυτή είναι η εκδοση teana k έχει 200 $

2 Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικα ακόμη αλλά απο οτι εχω διαβάσει ναι ειναι πολύ καλο

3 Οχι απλα θα έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε αγγλικά και κινέζικα σαν γλώσσα και θα εμφανιστούν και οι κινεζικες εφαρμογές που έχει εγκατεστημένες η rom .Mε λίγα λόγια θα χάσεις τα ελληνικά σαν γλώσσα στις ρυθμίσεις .

4 Δεν περνάει απο μόνο του.Αμα θες να είσαι σίγουρος απλά το κανεις freeze με titanium back up αν έχει μέσα το system update

5 Γενικά ναι το προτείνω είναι πολυ καλό.Με την 1511 ή 1512 multilanguage που την στέλνουν πλέον τα μαγαζιά είναι οκ χωρις κινεζικες εφαρμογες και ιστορίες

Link to comment
Share on other sites

H Vivian μου είπε να το κάνω με το iroot. Για δοκίμασε και πες μας.

 

Βρήκα οδηγό και με ένα παρόμοιο πρόγραμμα το vroot http://www.skyneel.com/2015/05/how-to-root-lenovo-k3-note.html?m=1

Βασικά το vroot είναι από iroot έγινε vroot

http://www.mgyun.com/en/getvroot

 

έκανα unroot με το iroot

δούλευε κανονικά το κινητό αλλά update failed.

είπα να το πάω ένα βήμα παραπέρα και πέρασα το lenovo recovery

το κινητό άνοιξε κανονικό αλλά πάλι update faild :(

πίσω ξανά σε CWM και root και περιμένω και γω,

δεν ξέρω μήπως κωλαει και το xposed το update σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

το unroot του CWM δεν έπιασε πάντως. κώλυσε στο σήμα της lenovo, ξαναπέρασα το SU.zip και έστρωσε ξανά. αλλά update γιοκ

 

 

Λοιπόν το βρήκα.Θα πας στο εικονίδιο του supersu pro και στα settings έχει μία επιλογή που κάνει unroot .Σου λέει να κάνεις reboot και τα βγάζει όλα ;):rolleyes:

Ναι όντως παίζει να φταίει και το xposed. Βγαλτο και αυτό.

Full unroot

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει επιλογή remove το beta...

Λογικά θα γίνεται μέσω cwm .Το κανονικό έτσι έβγαινε...

Δεν έχει uninstaller .Μόνο με backup χωρίς το xposed αν είχες κάνει...

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Το κανονικό που είχα σε άλλο κινητό ειχε κανονικά αυτή την επιλογή και οχι γκρι. Άλλο τρόπο δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω την 1521 απο το cwm και είπα να κάνω backup τις εφαρμογές με το titanium backup. Αφού την πέρασα παω να κάνω restore και τσουπ κανένα αρχείο... Στον φακελο του titanium τα βλέπω αλλά δεν τα εμφανίζει μέσα από την εφαρμογή. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Το κανονικό που είχα σε άλλο κινητό ειχε κανονικά αυτή την επιλογή και οχι γκρι. Άλλο τρόπο δεν ξέρω

 

 

Δεν έχει επιλογή uninstall για αυτό. Τώρα μόνο με back up αν είχες κάνει πριν το βάλεις το xposed.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα να περάσω την 1521 απο το cwm και είπα να κάνω backup τις εφαρμογές με το titanium backup. Αφού την πέρασα παω να κάνω restore και τσουπ κανένα αρχείο... Στον φακελο του titanium τα βλέπω αλλά δεν τα εμφανίζει μέσα από την εφαρμογή. Καμιά ιδέα?

 

Άλλαξε από τις ρυθμίσεις του titanium back up τις ρυθμίσεις για τον φάκελο backup

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κάνει και σε μένα μόνο στο browser πουθενά αλλού, και με όλους (chrome, firefox κλπ). Παρόλο που πέρασα τη νεα clean rom του vickmall και έβγαλα ότι άχρηστη εφαρμογή υπήρχε, ακόμα και κάτι χρήσιμες καταλάθος. :lol:

Με τη 1520 δεν έχει κανένας θέμα; επισημαίνω μόνο στο browser πουθενά αλλού όλα τα άλλα ρολόι πάνε.

 

 

 

Η tempered glass του vickmall είναι μια χαρά πάντως στην αφή και σε όλα σα να μη φοράς τίποτα. Απλά αφήνει κάποια χιλιοστά από κάθε πλευρά, βέβαια χάρη σε αυτό τοποθετήθηκε πολύ εύκολα αλλά το κακό είναι οτι μαζεύει εύκολα σκόνες εκεί.

 

 

 

Πόσες ώρες οθόνης να λέτε όσοι αναφέρετε για μπαταρία για να ξέρουμε και επίπεδο φωτεινότητας. Εμένα πχ με 4G συνεχώς βγάζει 4.30 περίπου με αυξημένη φωτεινότητα. Νορμαλ μου φαίνεται γιατί το jiayu G4 με 3000 αλλά 4,7 ιντζες και με 3G έβγαζε κοντά στις 5.30 στις αρχές.

Πχ τώρα από το πρωι στις 9 με 1,30 ώρα οθόνης είναι στο 70% λογικό θα το έλεγα

 

τέλος νομίζω έχει αναφερθεί ότι στην οθόνη κλειδώματος ειδοποιήσεις από κλήσεις/sms/viber δε βγαινουν όπως έχει το lollipop κανονικά; ενεργοποιώ στο κεντρο ειδοποιήσεων keyguard και για εφαρμογες που θέλω αλλά δε βλέπω να γίνεται κάτι

 

εμενα το κανει και σε αλλους browsers (mozilla,opera) μαλλον ειναι θεμα της 1511 του vickmall...

 

Εχει κανεις λινκ για την τελευταια Stable version που υπαρχει γιατι βρισκω μονο dev?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...