Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω ένα παιδικό που έπαιζε το 80-90 με ενα κοριτσάκι που ειχε χαθεί στο δάσος και το βοηθούσε κάποιο ζώο,νομίζω ελάφι ή καγκουρό, να βρει το σπίτι του. Στο παιδικό αυτό συνδιαζόταν το κινούμενο σχέδιο με την αληθινή κινουμενη εικόνα βίντεο. Ευχαριστώ

Καλησπέρα και από εμένα!

Μου ήρθε τις προάλλες μια απο τις φλασιές που παίζει το μυαλό και εαν δε τι βρείς δε σε αφήνει να ησυχάσεις!

Λοιπόν επί του θέματος, πρόκειται για μια ταινία που πρωταγωνιστεί μια γνωστή για την εποχή ηθοποιός (μαύρο καρέ μαλί και γαλάζια μάτια) η ταινία είναι 90'ς 2000 εκεί μέσα αν θυμάμαι καλά!

Είχαν πάει για διακοπές με τον άνδρα της με το προσωπικό τους σκάφος και ξυπνάει και λείπει. Νομίζω κατηγορείται για τη δολωγονία του και ισχυρίζεται ότι τη παγιδεύσαν και όλο αυτό είναι μια πλεκτάνη.

Χαρακτιριστική σκηνή μέσα στο κεφάλι μου: να συζητάει με μια συγκρατούμενη στη φυλακή και να της λεει πως δε μπορεί να φυλακιστεί 2 φορές για το ίδιο έγκλημα.

Με υπονοούμενο πως εάν ζει ο ανδρας της και την έχει παγιδευσαι σε όλο αυτό, οτάν βγει έξω και ζητήσει εκδήκισει δεν θα την ακουμπάει ο νόμος!

Σε περίπτωση που σας άρεσε το όλο στόρυ ακουλουθεί μίνι spoiler ;p

Την εν λόγο ταινία την είχα δει πολύ παλιά, νομίζω πίσω από όλα ηταν ο άντρας της .

Με συγχωρείται για το κατεβατό!

ευχαριστώ πολύ & καλή συνέχεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από εμένα!

Μου ήρθε τις προάλλες μια απο τις φλασιές που παίζει το μυαλό και εαν δε τι βρείς δε σε αφήνει να ησυχάσεις!

Λοιπόν επί του θέματος, πρόκειται για μια ταινία που πρωταγωνιστεί μια γνωστή για την εποχή ηθοποιός (μαύρο καρέ μαλί και γαλάζια μάτια) η ταινία είναι 90'ς 2000 εκεί μέσα αν θυμάμαι καλά!

Είχαν πάει για διακοπές με τον άνδρα της με το προσωπικό τους σκάφος και ξυπνάει και λείπει. Νομίζω κατηγορείται για τη δολωγονία του και ισχυρίζεται ότι τη παγιδεύσαν και όλο αυτό είναι μια πλεκτάνη.

Χαρακτιριστική σκηνή μέσα στο κεφάλι μου: να συζητάει με μια συγκρατούμενη στη φυλακή και να της λεει πως δε μπορεί να φυλακιστεί 2 φορές για το ίδιο έγκλημα.

Με υπονοούμενο πως εάν ζει ο ανδρας της και την έχει παγιδευσαι σε όλο αυτό, οτάν βγει έξω και ζητήσει εκδήκισει δεν θα την ακουμπάει ο νόμος!

Σε περίπτωση που σας άρεσε το όλο στόρυ ακουλουθεί μίνι spoiler ;p

Την εν λόγο ταινία την είχα δει πολύ παλιά, νομίζω πίσω από όλα ηταν ο άντρας της .

Με συγχωρείται για το κατεβατό!

ευχαριστώ πολύ & καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

[/color]Καλησπέρα και από εμένα!

Μου ήρθε τις προάλλες μια απο τις φλασιές που παίζει το μυαλό και εαν δε τι βρείς δε σε αφήνει να ησυχάσεις!

Λοιπόν επί του θέματος, πρόκειται για μια ταινία που πρωταγωνιστεί μια γνωστή για την εποχή ηθοποιός (μαύρο καρέ μαλί και γαλάζια μάτια) η ταινία είναι 90'ς 2000 εκεί μέσα αν θυμάμαι καλά!

Είχαν πάει για διακοπές με τον άνδρα της με το προσωπικό τους σκάφος και ξυπνάει και λείπει. Νομίζω κατηγορείται για τη δολωγονία του και ισχυρίζεται ότι τη παγιδεύσαν και όλο αυτό είναι μια πλεκτάνη.

Χαρακτιριστική σκηνή μέσα στο κεφάλι μου: να συζητάει με μια συγκρατούμενη στη φυλακή και να της λεει πως δε μπορεί να φυλακιστεί 2 φορές για το ίδιο έγκλημα.

Με υπονοούμενο πως εάν ζει ο ανδρας της και την έχει παγιδευσαι σε όλο αυτό, οτάν βγει έξω και ζητήσει εκδήκισει δεν θα την ακουμπάει ο νόμος!

Σε περίπτωση που σας άρεσε το όλο στόρυ ακουλουθεί μίνι spoiler ;p

Την εν λόγο ταινία την είχα δει πολύ παλιά, νομίζω πίσω από όλα ηταν ο άντρας της .

Με συγχωρείται για το κατεβατό!

ευχαριστώ πολύ & καλή συνέχεια!

 

Α ναι, το θυμάμαι αυτό.

Λες το Double Jeopardy με την Ashley Judd.

Χωρίς να είναι τίποτα εξαιρετικό είναι από τις λίγες ταινίες που θυμάμαι τι είχε γίνει τόσα χρόνια μετά.

Ίσως γιατί η ιδέα του double jeopardy (αυτό που δε μπορείς να καταδικαστείς για το ίδιο αδίκημα δύο φορές) μου είχε κάνει εντύπωση :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, το θυμάμαι αυτό.

Λες το Double Jeopardy με την Ashley Judd.

Χωρίς να είναι τίποτα εξαιρετικό είναι από τις λίγες ταινίες που θυμάμαι τι είχε γίνει τόσα χρόνια μετά.

Ίσως γιατί η ιδέα του double jeopardy (αυτό που δε μπορείς να καταδικαστείς για το ίδιο αδίκημα δύο φορές) μου είχε κάνει εντύπωση :lol:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Double_Jeopardy_(1999_film)

το είχα δει και εγώ.Οντως αυτο μου έχει μείνει και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ παλιά ζάπινγκ στη τβ,

Θυμάμαι αμυδρά σκηνικά οπότε μπόρει με το πέρασμα του καιρού το μυαλό να παίξει παιχνίδια και να συγχωνεύσει διάφορες ταινίες - σκηνές. (Το κρατάμε αυτό :p )

Λοιπόν το όλο στόρυ πρόκειται για μια ταινία Αστυνομική - Μυστηρίου σε μια επαρχία, φανταστείτε βουνά, χιόνια, αγριευτικά τοπία κτλπ. Είχαν γίνει φόνος/οι και είχαν στείλει ειδικούς ντετέκτιβ για να το ερευνήσουν!

Και μου είχε κάνει εντύπωση που συνομιλούσε ο αστυνομικός με μια γυναίκα(ντόπια) και του εξηγεί πως εδώ είναι 6 μήνες μέρα 6 μήνες νύχτα!

Δυστυχώς αδυνατό να θυμηθώ περετέρω λεπτομέριες!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ παλιά ζάπινγκ στη τβ,

Θυμάμαι αμυδρά σκηνικά οπότε μπόρει με το πέρασμα του καιρού το μυαλό να παίξει παιχνίδια και να συγχωνεύσει διάφορες ταινίες - σκηνές. (Το κρατάμε αυτό :p )

Λοιπόν το όλο στόρυ πρόκειται για μια ταινία Αστυνομική - Μυστηρίου σε μια επαρχία, φανταστείτε βουνά, χιόνια, αγριευτικά τοπία κτλπ. Είχαν γίνει φόνος/οι και είχαν στείλει ειδικούς ντετέκτιβ για να το ερευνήσουν!

Και μου είχε κάνει εντύπωση που συνομιλούσε ο αστυνομικός με μια γυναίκα(ντόπια) και του εξηγεί πως εδώ είναι 6 μήνες μέρα 6 μήνες νύχτα!http://www.imdb.com/title/tt0278504/?ref_=nv_sr_1

Δυστυχώς αδυνατό να θυμηθώ περετέρω λεπτομέριες!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

καλή συνέχεια!

http://www.imdb.com/title/tt0278504/?ref_=nv_sr_1 σε αυτο μου θυμιζει
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0278504/?ref_=nv_sr_1 σε αυτο μου θυμιζει

 

Αν ειναι αυτο, ας δει το πρωτοτυπο που ειναι κλασεις καλυτερο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

όταν λες το προτότυπο; εννόεις αυτό: http://www.imdb.com/title/tt0119375/

Ακριβως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα!! ψαχνω μια ταινια φαντασιας (2013 και νωριτερα)οπου σε ενα παλιο σπιτι βρισκουν καποια παιδια μια ατζεντα-ημερολογιο θειου τους (νομιζω). Γενικα στο μερος κυκλοφορουν νεραιδες, ξωτικα, θυμαμαι μια σκηνη οπου τα παιδια εριξαν αλατι γυρω απο το σπιτι για προστασια και εβλεπαν τα ξωτικα μεσα απο ενα ειδικο γυαλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! ψαχνω μια ταινια φαντασιας (2013 και νωριτερα)οπου σε ενα παλιο σπιτι βρισκουν καποια παιδια μια ατζεντα-ημερολογιο θειου τους (νομιζω). Γενικα στο μερος κυκλοφορουν νεραιδες, ξωτικα, θυμαμαι μια σκηνη οπου τα παιδια εριξαν αλατι γυρω απο το σπιτι για προστασια και εβλεπαν τα ξωτικα μεσα απο ενα ειδικο γυαλι.
The Spiderwick Chronicles

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα βαλω κατι σουπερδυσκολο και οπιος το βρει θα ναι ΗΡΩΑΣ

προκειται για 2 ταινιες που δα οτανει μουν μικρο στα 80ς απ την ερτ και μου κατσαν στο μυαλο οοοοοοοοοοολλα αυτα τα χρονια,αλλα τιτλος καπουτ. Αρα απευθυνεται για αυτους που ζησαν εκεινη την εποχη

λοιπον 1

ειταν γαλικης προελευσης αυτο το θυμαμαι,και παιχτηκε στην τοτε ερτ 2 88 η 89 αλλα ηθοπιοι τιποτα καπουτ.και ειχε ενα περιεργο σεναριο και ενας λογος που μου κατσε η ταινια

Κατι Ατια εμφανιζοταν στον ουρανο , και εκαναν ενα περιεργο θορυβο, και νομιζω η σκοτωναν η απαγαγαν ανθρωπους.Μαλλον το δευτερο.Και ενας δημοσιογραφος το ερευνουσε αυτο.Ωστοσο ειχε κατι διαπλοκες με ενα γκακστερ η μαφιοζο κατι τετιο.Και αυτο που θυμαμαι ειναι στο τελος ερχοταν ο κακος με το αμαξι και ο δημ τον πυροβολησε η πηγε να τον πυροβολησει και ο φιλος του τον απετρεψε.Και τοτε βγηκε ο μαφιοζος η γκανγκστερ,τους κοιταξε και τους 2,εβγαλε το πολυβολο και τους καθαρισε.και γω Κοκαλο <παιδακι τοτε>γιατι ηταν ο πρωταγ και θα πεθαινε; ε και τοτε ακουστηκε ενας θορυβοσ< ο περιεργος > και εμφανιστηκαν τα ατια ,Ε και κεινη τη στιγμη μπηκε ο·πατερας μου στο σπιτι που δε με αφηνε να δω τηλ το βραδυ,και το κλεισα αναγκαστηκα.ΠΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.

και ετσι δεν ηδα ποτε πως τελιωσε.Και μετα απο 30 χρονια <σχεδον>Πειτε μου πια ειναι...........:)

και παμε και στο νουμερο 2.αυτη ειναι λιγο πιο ευκολη πιστευω

ηταν μια τυπισσα που θα παντρευοταν ενα τυπο,Και τη μερα του γαμου της,ακουστηκε ενα μπανγκ και ο μελλων συζηγος επεσε νεκρος.

και μετα τρελαθηκε και ηθελε εκδηκιση.και τελος παντων καταφερε να βρει τους υπευθυνους,δε θυμαμαι πως,και αφου τους σαγηνευε< το καθε ξεχωριστα> τους καθαρισε.και ενας αστυνομικος ηταν στα ηχνη της.

Και στο τελος βρηκε και τον τριτο που τον εκανε να την ερωτευτει,και αυτος ομολογησε οταν του πε ποια ειναι,πως αυτος τραβηξε τη σκαδαλη αλλα απο ατυχημα,γιατι ηταν μεθυσμενοι οι φιλοι κεινη τη μερα και δεν ξεραν τι κανανε <ναι θυμισε λιγο παπακαλιατη:lol:>και μετα αυτη τον καθαρισε <φυσικα> και αυτος ειχε ζωγραφισει το προσωπο της στο τοιχο του δωματιου του,και αυτη πηγε να το σβησει,αλλα διστασε και το αφησε <σαν να ηθελε να πιαστει> και την ανακαλυψε η τη βρηκε καλυτερα ο αστ αλλα αυτη αυτοκτωνησε <φυσικα>

Νομιζω ηταν ριμεικ η ταινια καπου παλι 88 η 89 την ειδα

Αυτα

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σας εχω και εγω ενα δυσκολακι. σειρα 20ετιας στο σταρ μαλλον επαιζε Σάββατο μεσημερι αλλα εγινε discontinued μετα απο λιγο καιρο. η υποθεση. Φονοι που γινονταν σε ολη την επικράτεια - περίεργοι φονοι που εμοιαζαν δουλεια ενος σηριαλ κιλερ. Στα ιχνη του ενας ντεντεκτιβ ο οποιος τελικα ανακαλυπτει οτι οι φονοι γινονται απο εναν ανθρωπο????? ο οποιος περιδιαβαινει ολη την αμερικη με ενα μονοκινητηριο αεροπλανο και προσγειωνεται μονο οταν ειναι να εκτελεσει ενα φονο. Ο τυπος οπως αποδεικνύεται είναι ενα υπερφυσικο πλασμα που κανει χρονια τη δουλεια αυτη. Γινεται εμμονη στον ντετέκτιβ οσο και σε εναν δημοσιογραφο που ακολουθεί. τον κυνηγούν σε ολη την Αμερική και για τις περισσότερες φορες στο τσακ δεν τον προλαβαίνουν. Τελικα αποδεικνύεται οτι δεν προκειται για εναν σηρισλ κιλλερ απλα αλλα για κατι πιο σύνθετο.
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ενα δυσκολο...ταινια '80ς οχι κινηματογραφου ολικης.ενας νεαρος καπου στην αμερικη,σε μεγαλη πολη λευκος μπλεκεται σε βλακειες και φευγει στην ευρωπη.παει ελβετια ,επαρχια οπου φιλοξενειται για λιγο σε μια φαρμα.εκει γινεται φιλος με τον γιο του ιδιοκτητη και πανε μαζι στην ελλαδα καπου καλοκαιρι.ο αμερικανος γνωριζει κοπελλα ενω ο αλλος ειναι λιγο ευαισθητος,θελει να κανει παρεα μαζι του.αφου απαγοητευεται βρισκει παρηγορια σε μια μεγαλυτερη του.αυτη που την υποδυεται πρεπει να ειναι γνωστη ηθοποιος.οι υπολοιποι δεν ξερω.μεχρι εκει θυμαμαι.
Link to comment
Share on other sites

γειά σας

ψάχνω μία ξένη σειρά παλιά περίπου 90 με δεκαετία 2000

έπαιζε στο στάρ τότε, και είχε θέμα με τσιγγάνους σε παλιά εποχή. Βασικά ήταν ένας που ήθελε πολύ μία και την απήγαγε; κάτι τέτοιο.

οι θοποιοί πολύ όμορφοι.

ισπανικη σειρά. δεν παίξανε όλα τα επισόδεια.

αν κάποιος θυμάται κάτι ας πεί τον τίτλο . φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ μία ταινία την οποία είχα δει πριν χρονιά. Πρέπει να ήταν γύρω στο 2000. Είναι λίγο δύσκολο γιατί δεν θυμάμαι και πολλά αλλά όσο και να έψαξα δεν την βρήκα πουθενά.

Η υπόθεση της ήταν κάποια παιδιά σε σκηνικό άγριας δύσης αν θυμάμαι καλά που έκλεβαν και τα έκρυβαν ένα σεντούκι στην έρημο ή έψαχναν η για ένα σεντούκι. Όπως είπα δεν θυμάμαι και πολλά άλλα νομίζω ότι έπαιζε η Jodie Foster στην ταινία αν και έψαξα τις ταινίες της και δεν υπήρχε κάποια. Ίσως να πρωταγωνιστούσε κάποια ηθοποιός της μοιάζει. Όποιος μπορεί να γνωρίζει ποια ταινία είναι ας με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

σας εχω και εγω ενα δυσκολακι. σειρα 20ετιας στο σταρ μαλλον επαιζε Σάββατο μεσημερι αλλα εγινε discontinued μετα απο λιγο καιρο. η υποθεση. Φονοι που γινονταν σε ολη την επικράτεια - περίεργοι φονοι που εμοιαζαν δουλεια ενος σηριαλ κιλερ. Στα ιχνη του ενας ντεντεκτιβ ο οποιος τελικα ανακαλυπτει οτι οι φονοι γινονται απο εναν ανθρωπο????? ο οποιος περιδιαβαινει ολη την αμερικη με ενα μονοκινητηριο αεροπλανο και προσγειωνεται μονο οταν ειναι να εκτελεσει ενα φονο. Ο τυπος οπως αποδεικνύεται είναι ενα υπερφυσικο πλασμα που κανει χρονια τη δουλεια αυτη. Γινεται εμμονη στον ντετέκτιβ οσο και σε εναν δημοσιογραφο που ακολουθεί. τον κυνηγούν σε ολη την Αμερική και για τις περισσότερες φορες στο τσακ δεν τον προλαβαίνουν. Τελικα αποδεικνύεται οτι δεν προκειται για εναν σηρισλ κιλλερ απλα αλλα για κατι πιο σύνθετο.

 

Μπορεί να είναι το The Night Flier (1997)

 

http://www.imdb.com/title/tt0119784/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ψάχνω τον τίτλο της σειράς γιατί μόλις τη βρήκα. Αντιθέτως ψάχνω πού μπορώ να τη βρω στα ελληνικά, όπως ακριβώς την έβλεπα όταν ήμουν μικρός.

Η σειρά λέγεται "Le avventure di Pinocchio" και είναι ιταλική. Η καλύτερη σειρά για την ιστορία του Πινόκιο που έχει υπάρξει ποτέ.

Στο YouTube υπάρχει μόνο στα ιταλικά, εγώ ψάχνω να αγοράσω τα DVD στα ελληνικά αλλά δε βρίσκω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα. ψαχνω γαλλικη αστυνομικη σειρα, τελη 90ς αρχες 00ς την εδειχνε νομιζω το καναλι 5 ισως και αφου ειχε ονομαστει αλτερ μεσημεριανες ωρες. η σειρα πρεπει να ηταν απο 80ς. πρωταγωνιστουσε ενας μεσηλικας επιθεωρητης με λιγα μαλλια και μουστακι,νομιζω τον λεγανε σαμπρολ ή καπως ετσι. ηταν μεγαλο σαινι σε στυλ πουαρω και εβρισκε δολοφονους και απαγωγεις. εχει κανείς καμια ιδεα για τιτλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στο πρόσφατο παρελθόν που υπήρξα φοιτητής σε επαρχιακή πόλη είχα δει μια ταινία (θα μου πεις τι μια, τρόπος του λέγειν ;p).

Πρόκειται για εκείνα τα φοιτητικό βράδια που δεν έχεις λεφτά και είσαι με τα φιλαράκια από φοιτητόσπιτο σε φοιτητόσπιτο και σκοτώνεται την ώρα σας!

Επί του θέματος: Πρόκειται όπως είπα και από το τίτλο για θρίλερ, σε ένα σπίτι χρειάζονται απεντόμωση αν θυμάμαι καλά και το συνεργείο που έρχεται ουσιαστικά τους στήνει παγίδα μέσα στο ίδιο τους το σπίτι με λεπτά νήματα και καθώς προχωράς και σκοντάφτεις πάνω τους ενεργοποιείς μια μια τις παγίδες!

Το στόρυ έχει να κάνει με ιστό αράχνης νομίζω και ο δράστης φοράει μια τέτοια μάσκα.

Έχει βγει και δεύτερη ταινία (μίνι σποιλερ προσοχή παρακαλώ) που ουσιαστικά τον πιάνουν. Ξεκινάει σε ένα club και γίνεται κακός χαμός καθώς σφάζει αβέρτα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Ταινια που εδειχνε το αλτερ.

-Καποιος πηρε χρυσοψαρα στο γιο του. Ολα ψοφησαν εκτος απο ενα που δεν ψοφαγε με τιποτα,

οποτε, για να το ξεφορτωθει, προσπαθησε να το φουνταρει στην τουαλετα, αλλα αυτο παλι δεν

πηγαινε κατω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στο πρόσφατο παρελθόν που υπήρξα φοιτητής σε επαρχιακή πόλη είχα δει μια ταινία (θα μου πεις τι μια, τρόπος του λέγειν ;p).

Πρόκειται για εκείνα τα φοιτητικό βράδια που δεν έχεις λεφτά και είσαι με τα φιλαράκια από φοιτητόσπιτο σε φοιτητόσπιτο και σκοτώνεται την ώρα σας!

Επί του θέματος: Πρόκειται όπως είπα και από το τίτλο για θρίλερ, σε ένα σπίτι χρειάζονται απεντόμωση αν θυμάμαι καλά και το συνεργείο που έρχεται ουσιαστικά τους στήνει παγίδα μέσα στο ίδιο τους το σπίτι με λεπτά νήματα και καθώς προχωράς και σκοντάφτεις πάνω τους ενεργοποιείς μια μια τις παγίδες!

Το στόρυ έχει να κάνει με ιστό αράχνης νομίζω και ο δράστης φοράει μια τέτοια μάσκα.

Έχει βγει και δεύτερη ταινία (μίνι σποιλερ προσοχή παρακαλώ) που ουσιαστικά τον πιάνουν. Ξεκινάει σε ένα club και γίνεται κακός χαμός καθώς σφάζει αβέρτα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Εσύ λες σίγουρα το The collector του 2009.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!

Ψάχνω μια ταινία πολλά χρόνια δίχως αποτέλεσμα.

Στο δια ταύτα! Ήταν ένας επιστήμονας ο οποίος είχε βρει μια ενεσιμη φόρμουλα όπου μπορούσε να κάνει το μόρια του σώματος του να κινούνται τόσο γρήγορα σε σημείο που δεν μπορούσε να τον δει κανένας. Συγκεκριμένες σκηνές:Ο ίδιος ή κάποιος άλλος στην ταινία έριξε μια μπάλα του τέννις στον αέρα υπό την επήρεια της φόρμουλας και από την ταχύτητα έπιασε φωτιά η μπάλα. Επίσης μια ακόμα σκηνή μέσα σε δικαστήριο(?) Όπου πάλι μάλλον ο ίδιος μπήκε και βγήκε στην αίθουσα ενώ κάνεις δεν κατάλαβε τίποτα και όταν μας έδειξε τι έγινε σε κανονικό χρόνο, πετάχτηκαν όλα τα χαρτιά που υπήρχαν στην αίθουσα στον αέρα και ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος σαν έκρηξη...!

Αυτά...! Οποιαδήποτε γνώμη-ανάμνηση ευπρόσδεκτη!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προκειται για καρα b-movie τελη 60ς αρχες 70ς, την εβαζε ο αντεννα νυχτα. μετεωριτης πεφτει σε λιμνη και ξυπναει ενα creature που προκαλει ολεθρο στην αμερικανικη επαρχιακη πολη.κυριως εχει να κανει με τηνειτζερς. εχει κανεις καμια ιδεα; ευχαριστω Edited by tarandos_76
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω μια σειρά που ούτε θυμάμαι ποιο κανάλι την έδειχνε ούτε πως λεγόταν..ήταν με ζόμπι και υπήρχε μια πόλη που την είχαν ασφαλή.αρχηγος ήταν ένας στρατιωτικός που είχα μια κόρη που ήταν ερωτευμένη με ένα τύπο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...