Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ τόσο καιρό να βρω μια συγκεκριμένη ταινία που έχει να κάνει με έναν χακερ που πέθανε ο πατέρας του και μετά απο εναν χρονο άρχισε να σκοτώνει ανθρώπους με διαφορους τροπους πχ εναν τον εκαψε με το φως,και το έδειχνε στο ιντερνετ (ζωντανά)και οσο πιο πολλοι το εβλεπαν τοσο πιο γρηγορα τους σκότωνε .Σας παρακαλω αν γινεται να μου πει καποιος αν ξερει πως λεγεται η ταινια

:D

http://www.imdb.com/title/tt0880578/?ref_=nv_sr_1 :)
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Έιδα σκηνές από ένα επεισόδιο μια σειράς, λογικά καινούργια είναι και γνωστή, αλλά δεν πολυασχολουμε τα τελευταία χρόνια και δεν τη γνώριζω, όμως μου έκανε κλικ το επεισόδιο Γιατί συνδύαζε ροκ συγκροτήματα, μουσική και μαφιόζους.

Λοιπόν, το επεισόδιο είχε να κάνει με 2 άτομα, ο ένας λεγόταν hicks νομίζω και ασχολούνταν με μια δισκογραφική εταιρία με ροκ συγκροτήματα. Στο επεισόδιο, ενα ροκ συγκρότημα έδινε συναυλία και μπούκαρε η αστυνομία και συνέλαβε τον τραγουδιστή. Εν τω μεταξύ μαζί με τον άλλο τύπο, για τον οποίο δεν έδειξε πολλά, είναι μπλεγμένοι με μαφιόζους, τους απειλούσαν, έγινε και ένας φόνος, και κάπου εμπλέκεται και η αστυνομία, ισως είναι αστυνομικός. Λογικά η σειρά διαδραματίζεται στα 70s, 80s.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έιδα σκηνές από ένα επεισόδιο μια σειράς, λογικά καινούργια είναι και γνωστή, αλλά δεν πολυασχολουμε τα τελευταία χρόνια και δεν τη γνώριζω, όμως μου έκανε κλικ το επεισόδιο Γιατί συνδύαζε ροκ συγκροτήματα, μουσική και μαφιόζους.

Λοιπόν, το επεισόδιο είχε να κάνει με 2 άτομα, ο ένας λεγόταν hicks νομίζω και ασχολούνταν με μια δισκογραφική εταιρία με ροκ συγκροτήματα. Στο επεισόδιο, ενα ροκ συγκρότημα έδινε συναυλία και μπούκαρε η αστυνομία και συνέλαβε τον τραγουδιστή. Εν τω μεταξύ μαζί με τον άλλο τύπο, για τον οποίο δεν έδειξε πολλά, είναι μπλεγμένοι με μαφιόζους, τους απειλούσαν, έγινε και ένας φόνος, και κάπου εμπλέκεται και η αστυνομία, ισως είναι αστυνομικός. Λογικά η σειρά διαδραματίζεται στα 70s, 80s.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

αν και δεν το χω δει μηπως ειναι το vinyl? http://www.imdb.com/title/tt3186130/?ref_=nv_sr_1
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το χω δει μηπως ειναι το vinyl? http://www.imdb.com/title/tt3186130/?ref_=nv_sr_1

Είσαι ωραίος! Αυτό είναι!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ψαχνω μια ταινια αρκετα παλια κινεζικη με εναν τυπο δεν ξερω αν ηταν βασιλιας η κατι τετοιο ηθελε να γινει αθανατος το πετυχε αλλα τον προδωσαν τελικα κ παιθανε ο προταγωνιστης ειναι γνωστη φυσιογνωμια αλλα δεν ξερω αν ειναι γνωστος
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω 30- πρέπει να ήμουν γύρω στα 5. Ένα σύνολο ανθρώπων καταλήγει πάνω σε ένα σκάφος κατεστραμμένο από αεροπορικό/ ναυάγιο? (αυτό δεν το θυμάμαι). Έχουν ελάχιστο νερό και πίνουν μια γουλιά ο καθένας (μάλιστα μία πληρώνει για να ξεδιψάσει το σκυλάκι της που είχε σωθεί μαζί της και κάποιος από τους υπόλοιπους το σκοτώνει γιατί θεωρεί πως δεν πρέπει να σπαταλούν το νερό άσκοπα...) και για να επιβιώσουν καταλήγουν να τεμαχίσουν έναν από τους συντρόφους τους που έχει πεθάνει στο σκάφος και να τον φάνε προκειμένου να επιβιώσουν (θυμάμαι πως στο στέγαστρο του σκάφους ψήνουν τη σάρκα του στον ήλιο για να μην τη φάνε ωμή). Στο τέλος τους ανακαλύπτουν και προσπαθούν να τους σώσουν με ελικόπτερα αλλά δεν τα καταφέρνουν όλοι γιατί πέφτοντας στο νερό ορισμένους τους τρώνε οι καρχαρίες. Αυτά κατόρθωσα να συγκρατήσω μετά από τόσα χρόνια. Σίγουρα παλιά ταινία αλλά θα σκάσω αν δεν τη βρω.

 

Thanx εκ των προτέρων

 

Μάλλον στο " Cyclone (1978) " αναφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απλά δεν υπάρχεις! Αν είσαι ερασιτέχνης της 7ης τέχνης γίνε επαγγελματίας. Είσαι σπάνιο κομμάτι...

Thanx!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maria

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα ψαχνω μια ταινια εδω και καιρο.προβαλοταν στο σταρ αν θυμαμαι καλα.ειχε να κανει με τη ζωη ενος νεαρου μαγου που ειχε παει σε εναν σχολειο σε ενα νησι και εκει ειχε καλεσει ενα πλασμα απο τον κατω κοσμο αν θυμαμαι.ταυτοχρονα σαν παραλληλη υποθεση υπηρχε ενασ ναοσ με γυναικες που προσευχονταν σε μια πυλη για να μην ανοιξει και στο τελος οι δυο ιστοριες συνδεονται.αυτα τα λιγα.οποιος μπορει ας βοηθησει γιατι θα σκασω στο τελος.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω τον τίτλο μιας ξένης σειράς που παιζόταν ανάμεσα στα χρόνια 2002-2005 είτε στο σταρ είτε στο αλτερ (δεν θυμάμαι ποιο από τα δύο :happy: ) και είχε ως πρωταγωνίστρια μια γυναίκα ηλικίας 30-40 χρονών που είχε κάτι σαν γραφείο ή υπηρεσία και εξερευνούσε μυστήριες και υπερφυσικές υποθέσεις (σε ένα από τα επεισόδια της σειράς έψαχνε να βρει το περιδέραιο του κόμη δράκουλα -δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει αυτό :rolleyes: ) και είχε μαζί της δύο βοηθούς - μια νεαρή κοπέλα και ένα νεαρό άντρα. Η σειρά παιζόταν μετά τις 00.00 το βράδυ. Αυτά!:D Edited by AD_39
Link to comment
Share on other sites

http://m.imdb.com/title/tt0207919/

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω μια ταινία κινουμένων σχεδίων παλιών δεκαετιών δηλαδή 80s και παλιότερα απ ό,τι θυμάμαι απ τα γραφικά, απ τα πρώτα έγχρωμα. Δε θυμάμαι αν ήταν ταινία κάποιας σειράς ή standalone ταινία ή μέρος μιας σειράς ταινιών.

 

Οι πρωταγωνιστές ήταν 2 τύποι, πιθανώς και οι 2 άνθρωποι, ή ο ένας άνθρωπος και ο άλλος ζώο ή ανθρωπόμορφο ζώο. Ο ένας ήταν μεγάλων διαστάσεων και ο άλλος κοντούλης μικροκαμωμένος (πιθανώς άνθρωπος και ίσως πειρατής). Είχαν βρει ή είχε πέσει κοντά τους ένα τεράστιο (μπορεί να ήταν και χρυσό) αβγό από ένα πουλί αλλά δε θυμάμαι τι ήθελαν να το κάνουν. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ήταν μέσα σε ένα πλοίο, πιθανώς πειρατικό και νομίζω δεν ήταν ιπτάμενο αλλά στη θάλασσα.

 

Το στυλ της ταινίας ήταν περισσότερο κωμωδία παρά περιπέτεια.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ψάχνω μια ταινία πολύ καιρό τώρα και δεν μπορώ να βρω τον τίτλο. Περιληπτικά είναι 2 λήστες (νομίζω αδέρφια ) σε κάποια φάση ο ένας βρίσκει μια γκόμενα και τσατίζεται ο άλλος. Παρόλα αυτά μπαίνει στο κόλπο των ληστειων και αυτη. Στο τελείωμα της ταινίας και οι τρεις τους εγκλωβιζονται σε τράπεζα, απέξω είναι φουλ αστυνομία και καταφέρνουν να αποδράσουν σκηνοθετόντας των θάνατό τους ,οτι και καλά αυτοπυροβολήθηκαν . Φεύγουν με ασθενοφόρο απο εκεί μέσα σε σακούλες που βαζουν νεκρούς. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Edited by lokar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ψαχνω για μια ταινια κινουμενων σχεδιων εδω και χρονια ! Ηταν μια ταινια (καταθλιπτικη) με ζωακια τα οποια απειλουνταν απο ψεκασμους ανθρωπων , εφτιαξαν κατι σαν υπταμενο με ξυλα και φυλλα, για να πιασουν ενα φυτο το οποιο ηταν αντιδοτο. Χαρακτηριστικες φρασεις που θυμαμαι "Θειε Κορνηλιεεε!" "Ετκαρτ" "Το βλεπω να κινειται κινειται" "Κιτρινοι δρακοι !!!" (Εκσκαφεις) ... Οποιος θα μπορουσε να με βοηθησει , θα το εκτιμουσα αφανταστα ! Το ψαχνω χρονια !! Edited by Woolf7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια καλησπερα ψαχνω μιαπαλια ταινια που την ειχα δει στο αλτερ τη ειχα πετυχει βεβαια στη μεση ηταν τρεις φιλες και νομιζω ειχαν κλεψει ενα αμαξι για να πανε καπου ξαφνικα βρεθηκαν σε ενα δασος εκει η ηρθε η αστυνομια και τις συνελαβε στο τμημα στα κελια που τις ειχανε στο απεναντι κελι ηταν και ενας κρατουμενος μια μερα αργα το βραδυ μπηκαν μεσα δυο αστυνομικοι και προπασθησαν να τις βιασουν οι κοπελες βαλανε τις φωνες και ο κρατουμενος προσπαθουσε να τις σωσει νομιζω αυτος μεσα απ το κελι του χτυπησε εναν αστυνομικο ετσι ο κρατουμενος καταφερε και του πηρε τα κλειδια και ετσι εσωσε και τις αλλες κοπελες μετα για να μπορεσουν να ξεφυγουν απειλησαν τους αστυνομικους με ενα οπλο και ετσι καταφεραν και εφυγαν και προσπαθουσαν με καθε τροπο να φυγουν οριστικα απ αυτο το μερος... μεχρι εκει θυμαμαι δυστηχως. γιατι ειμουνα 19 οταν την ειχα δει αλλα θυμαμαι πολυ καλα οτι την ειχα δει στο αλτερ δεν ξερω αν σας βοηθισα καθολου την ψαχνωεδω και χρονια αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο της αννν γνωριζει κανεις κατι ας βοηθησει ευχαριστω......
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όταν ήμουν μικρός (80ς) είδα μια ταινία με τον παππού μου που την ψάχνω ακόμα.

Η ταινία ήταν με Ασιάτες Βιετνάμ- Κορέα, δεν θυμάμαι καλά.

Έδειχνε μια οικογένεια ευτυχισμένη μέχρι που ξεκίνησε πόλεμος.

Μετά από βομβαρδισμό ο πατέρας χτυπήθηκε, κάηκε στο προσωπο-παραμορφόθηκε και οι δικοί του των θεωρούσαν χαμένο και νεκρό

Αυτός όμως εζησε,κρηφτικε έκλεβε για να τραφεί και επέστρεψε κάποια στιγμή για να πάρει εκδίκηση. Η γυναίκα του τον φοβήθηκε όταν τον είδε και αυτός δεν αποκαλυφτηκε.Στο τέλος ένας κατακτητής προσπάθησε να τη βιάσει και αυτός την έσωσε και αποκαλυφθηκε.Μέχρι εκεί θυμάμαι. Αν κάποιος γνωρίζει η θυμάται κάτι θα είμαι ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

καλησπερα παιδια ψαχνω μια ταινια που ειχα δει πριν χρονια,ηταν μια παρεα παιδιων σε ενα παλιο σπιτι οπου υπηρχε μια ξυλινη κουκλα που τιν ελεγαν μορτυ,η κουκλα ζωντανε και τους σκοτωνε.δεν θυμαμαι κατι αλλο γιατι περασαν χρονια αν καποιος θυμαται κατι ας με βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ψαχνω μια ταινια που ειχα δει πριν χρονια,ηταν μια παρεα παιδιων σε ενα παλιο σπιτι οπου υπηρχε μια ξυλινη κουκλα που τιν ελεγαν μορτυ,η κουκλα ζωντανε και τους σκοτωνε.δεν θυμαμαι κατι αλλο γιατι περασαν χρονια αν καποιος θυμαται κατι ας με βοηθησει

 

Αν και δεν την έχω δει βρήκα αυτή : http://www.imdb.com/title/tt0113043/

Φαντάζομαι και η The Fear: Resurrection είναι το sequel...

 

Είναι κάποια από αυτές;

 

Μου ήρθε και εμένα μια ταινία προχθές. Την είχα δει πριν κάποια χρόνια στην tv, πρέπει να ήταν γυρισμένη ~2000. Ήταν 2 παιδιά που τα υιοθέτησαν κάποιοι που έμεναν σε ένα σπίτι δίπλα σε μια λίμνη. Στο σπίτι υπήρχε ένα δωμάτιο που ήταν κλειδωμένο επειδή ήταν του παιδιού της οικογένειας το οποίο είχε πεθάνει στη λίμνη. Νομίζω τα παιδιά ήταν αγόρι + κορίτσι.

Δεν είχα δει πολύ άρα μπορεί κάτι από τα παραπάνω να ήταν twist (πχ το αγόρι να μην είχε πεθάνει), αλλά αυτά ήταν τα δεδομένα στην αρχή της ταινίας.

 

Σαν concept μου θύμιζε κάπως το The Glass House (2001).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όταν ήμουν μικρός (80ς) είδα μια ταινία με τον παππού μου που την ψάχνω ακόμα.

Η ταινία ήταν με Ασιάτες Βιετνάμ- Κορέα, δεν θυμάμαι καλά.

Έδειχνε μια οικογένεια ευτυχισμένη μέχρι που ξεκίνησε πόλεμος.

Μετά από βομβαρδισμό ο πατέρας χτυπήθηκε, κάηκε στο προσωπο-παραμορφόθηκε και οι δικοί του των θεωρούσαν χαμένο και νεκρό

Αυτός όμως εζησε,κρηφτικε έκλεβε για να τραφεί και επέστρεψε κάποια στιγμή για να πάρει εκδίκηση. Η γυναίκα του τον φοβήθηκε όταν τον είδε και αυτός δεν αποκαλυφτηκε.Στο τέλος ένας κατακτητής προσπάθησε να τη βιάσει και αυτός την έσωσε και αποκαλυφθηκε.Μέχρι εκεί θυμάμαι. Αν κάποιος γνωρίζει η θυμάται κάτι θα είμαι ευγνώμων.

 

Για να δω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ακομα περιμενω απαντηση αν ξερει κααποιος ας μου πει ψαχνω μιαπαλια ταινια που την ειχα δει στο αλτερ τη ειχα πετυχει βεβαια στη μεση ηταν τρεις φιλες και νομιζω ειχαν κλεψει ενα αμαξι για να πανε καπου ξαφνικα βρεθηκαν σε ενα δασος εκει η ηρθε η αστυνομια και τις συνελαβε στο τμημα στα κελια που τις ειχανε στο απεναντι κελι ηταν και ενας κρατουμενος μια μερα αργα το βραδυ μπηκαν μεσα δυο αστυνομικοι και προπασθησαν να τις βιασουν οι κοπελες βαλανε τις φωνες και ο κρατουμενος προσπαθουσε να τις σωσει νομιζω αυτος μεσα απ το κελι του χτυπησε εναν αστυνομικο ετσι ο κρατουμενος καταφερε και του πηρε τα κλειδια και ετσι εσωσε και τις αλλες κοπελες μετα για να μπορεσουν να ξεφυγουν απειλησαν τους αστυνομικους με ενα οπλο και ετσι καταφεραν και εφυγαν και προσπαθουσαν με καθε τροπο να φυγουν οριστικα απ αυτο το μερος... μεχρι εκει θυμαμαι δυστηχως. γιατι ειμουνα 19 οταν την ειχα δει αλλα θυμαμαι πολυ καλα οτι την ειχα δει στο αλτερ δεν ξερω αν σας βοηθισα καθολου την ψαχνωεδω και χρονια αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο της αννν γνωριζει κανεις κατι ας βοηθησει ευχαριστω......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω αυτή την ταινια πολυυυ καιρό και τρ με το split μου την έχει δώσει. Και η ταινια που ψάχνω είναι κατα κάποιο τροπο ταινία πολλαπλής προσωπικότητας. Είναι ένας τυπος που έχει δολοφονήσει την γυναίκα του και η ψυχή της έχει παγιδευτεί σε μια κοπελα. Εκτός απ την γυναίκα του έχει δολοφονήσει και αλλες 2 γυναίκες. Η κοπελα στην οποία έχουν παγιδευτεί οι ψυχές έχει διαγνωστεί με πολλαπλή προσωπικότητα και είναι κλειδωμένη στο ψυχιατρείο. Η αδερφή της που είναι σίγουρη οτι κατι δν παει καλα τον φωνάζει (ο ίδιος είναι ψυχίατρος και φρόντισε να την κλείσει στο ψυχιατρείο) και τον απειλεί για να την φροντίσει. Προσπαθοντας να διαλευκάνει την υπόθεση ανακαλύπτει οτι ο ίδιος έχει σκοτώσει την γυναίκα του (είχε απώλεια μνήμης) και όλες οι ψυχές παγιδεύονται στο δικο του σωμα. Πλιιιιζ βοήθεια την ψάχνω παρα πολυ καιρο αυτή την ταινία
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αυτή την ταινια πολυυυ καιρό και τρ με το split μου την έχει δώσει. Και η ταινια που ψάχνω είναι κατα κάποιο τροπο ταινία πολλαπλής προσωπικότητας. Είναι ένας τυπος που έχει δολοφονήσει την γυναίκα του και η ψυχή της έχει παγιδευτεί σε μια κοπελα. Εκτός απ την γυναίκα του έχει δολοφονήσει και αλλες 2 γυναίκες. Η κοπελα στην οποία έχουν παγιδευτεί οι ψυχές έχει διαγνωστεί με πολλαπλή προσωπικότητα και είναι κλειδωμένη στο ψυχιατρείο. Η αδερφή της που είναι σίγουρη οτι κατι δν παει καλα τον φωνάζει (ο ίδιος είναι ψυχίατρος και φρόντισε να την κλείσει στο ψυχιατρείο) και τον απειλεί για να την φροντίσει. Προσπαθοντας να διαλευκάνει την υπόθεση ανακαλύπτει οτι ο ίδιος έχει σκοτώσει την γυναίκα του (είχε απώλεια μνήμης) και όλες οι ψυχές παγιδεύονται στο δικο του σωμα. Πλιιιιζ βοήθεια την ψάχνω παρα πολυ καιρο αυτή την ταινία
http://www.imdb.com/title/tt1179069/?ref_=nm_flmg_act_26 το ασυλο
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...