Jump to content

myphone POLL: Προτιμάτε stock Android ή custom UI?


one_tree_hill
 Κοινοποίηση

Προτιμάτε stock Android ή custom UI για το smartphone σας;  

897 members have voted

  1. 1. Προτιμάτε stock Android ή custom UI για το smartphone σας;

    • Προτιμώ stock Android
      546
    • Προτιμώ custom UI (αναφέρατε ποιο)
      331
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      20


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήμουν οπαδός του stock UI, μέχρι που είδα το ZenUI της ASUS.

Ταχύτατο, πλήρως παραμετροποιήσιμο κι εύκολο στη ρύθμιση, ενώ δεν στραγγίζει την μπαταρία.

 

Γι νά'μαι ειλικρινής, μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί από άλλο χρήστη.

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το stock των nexus, αν και σε ταχύτητα το πλησιάζει το sense της htc.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Rom της Samsung (TW) με root, xposed framework, wanan xposed και φυσικά nova, για να μπορώ να πετάω ότι θέλω και να προσθέτω ότι δεν έχω. Το stock android είναι πιο φτωχό κι από άστεγο και όσες φορές το δούλεψα νόμιζα ότι είχα μια ferrari στα χέρια μου και προσπαθούσα να την κουνήσω με πετάλια.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Προ lollipop custom χαλαρά γιατί το interface ήταν βαρετό και κακάσχημο. Η lollipop βελτίωσε την stock εμφάνιση σε βαθμό που έχω κάνει το emui του Ascend P7 όσο ποιο stock γίνεται! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λόγω Note, προτιμώ το TouchWiz και τις σχετικές με το S-Pen λειτουργείες.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για σωστά στημένο custom ui τότε ναι αν μιλάμε για βαρύ και κακογραμμένο βλέπε touchwiz προτιμώ το stock.

 

κι εγώ το ίδιο

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

απο custom ui μονο κατι σε miui ή flyme, ή Sense.

 

πανω απο ολα ομως, stock-vanilla-pure-clean-εξτρα παρθενο android, με διαφορα Mods.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

MUI βεβαια ! Iphone look σε andoid δηλαδη! :p

Λιγο πιο βαρυ απο stock αλλα δεν μπορω την μαυριλα και το μονοτονο του stock..

Εχει και το stock θεματα αλλα καμια σχεση με το custumization του MIUI :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται custom...εδώ το stock δανείζεται συνεχώς σε κάθε νέα έκδοση του μικρορυθμίσεις που παλιά υπήρχαν μόνο σε custom...π.χ. tongles long press to go to settings (ας ειναι καλά το touchwiz που το κατηγορούν όλοι....:lol::lol::lol: )

 

Πριν τo lollipop δεν είχε καν περιστροφή οθόνης στο notification.....

Έλεος δηλαδή....Γιατί να γεμίζω το κινητό με widgets (σε homescreen ή notification area) για τα πιο απλά πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Once you go touchwiz...you never go stock...!!

Δεν το αλλάζω κ ας είναι πιο αργο κ πιο πολύπλοκο από stock!Ειναι αυτό που κάνει τη διαφορά στα ΝΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Την εκδοση που δινει ο καθε κατασκευαστης του κινητου προτιμω εγω προσωπικα γιατι αν βαλω πειρασμενη εκδοση δεν θα υποστηριζει αναβαθμισεις κλπ και ποιος μου εγγκυατε οτι δεν θα παθει ζημια το κινητο μου ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...
Μπορεί να είναι καλύτερο ένα Smartphone με stock android αλλά εγώ προσωπικά δεν το αντέχω είναι πολύ μονότονο όλο αυτό.. Μ αρέσει να έχει κάτι διαφορετικό πάνω,τώρα είμαι με Meizu μ αρέσει αρκετά το Flyme
Link to comment
Share on other sites

Που ήταν θαμμένο αυτό το τόπικ ? :lol:

Προτιμώ το Oxygen OS που έχω αυτή τη στιγμή, διότι είναι πάρα πολύ κοντά στο aosp (stock).

Επειδή όμως με το "custom" δεν εννοεί αυτό η ψηφοφορία, αλλά προφανώς κάτι miui, emui, touchwiz κλπ, ψηφίζω σαφώς το στοκ.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...