Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα καινούρια updates είναι για τις redstones προς το παρόν....το ξέρεις πιστεύω έτσι;

τι εννοεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αααααα, έτσι εξηγείται.. :lol:

 

Γιατί, έχω ηρεμήσει από τον τρόπο που "έκατσε" το update. Δε θέλω να μου φέρω κι άλλα ψαξίματα. Γιατί, δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι να μη λειτουργεί και να μην ψάξω λύση.

 

Λέγοντας αυτό, όμως, μπορεί να κάνω hard reset πιο αργά.. :lol: :lol:

 

ω μοντιέ..:lol:

όλα φτιάχνονται πάντως μετά από Hard reset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοεις?

 

Δεν έχει βγεί κάτι νεότερο σε production ring & αν επιλέξεις να πας σε fast ring θα πάρεις preview έκδοση της RedStone με ότι συνεπάγεται αυτό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τι προτείνετε τελικά να κάνω hard reset τώρα όπως ειμαι.Να θυμίσω τα προβλήματα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να δω τον καιρό στην lock screen και αυτό που εμφανίστηκε στον edge με το Fb ξαφνικά δηλαδή να δουλεύει το πληκτρολόγιο στο Facebook μόνο απο το home.Κατά τα άλλα το τηλ είναι οκ και πιο γρήγορο απ ότι πριν. Πχ το μνμ αυτό το γράφω π αυτό πιο γρήγορα απ το πισι
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, απευθύνομαι σε όσους δεν έχουν κάνει hard reset, είναι η μόνη λύση στο να δουλέψουν τελεια τα 10αρια.Εκανα και όλα δουλεύουν καλά,επιτέλους.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, απευθύνομαι σε όσους δεν έχουν κάνει hard reset, είναι η μόνη λύση στο να δουλέψουν τελεια τα 10αρια.Εκανα και όλα δουλεύουν καλά,επιτέλους.

 

Εγω σε 2 κινητά έκανα hard reset και δεν λύθηκε τίποτα. Τα ίδια προβλήματα που διαβάζω από πολλούς. Γύρισα στα 8.1 και απέκτησα swipe πληκτρολόγιο στα ελληνικά!!! Όσο ωραία και γρήγορα είναι τα 10 δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε και δεν έπρεπε να τα δώσει έτσι η Microsoft.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 2 κινητά έκανα hard reset και δεν λύθηκε τίποτα. Τα ίδια προβλήματα που διαβάζω από πολλούς. Γύρισα στα 8.1 και απέκτησα swipe πληκτρολόγιο στα ελληνικά!!! Όσο ωραία και γρήγορα είναι τα 10 δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε και δεν έπρεπε να τα δώσει έτσι η Microsoft.

 

 

 

Swipe στα 8.1 πως απέκτησες;

Link to comment
Share on other sites

Swipe στα 8.1 πως απέκτησες;

 

Έκανε roll back από τα 10 και δεν έκανε hard reset. Σίγουρα θα του βγάλει κάποιο conflict, κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε roll back από τα 10 και δεν έκανε hard reset. Σίγουρα θα του βγάλει κάποιο conflict, κάποια στιγμή.

 

Έκανα hard reset αφού γύρισα στα 8.1 και εξακολουθώ να το έχω!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, απευθύνομαι σε όσους δεν έχουν κάνει hard reset, είναι η μόνη λύση στο να δουλέψουν τελεια τα 10αρια.Εκανα και όλα δουλεύουν καλά,επιτέλους.

 

το ίδιο και σε μένα.το έχω πει εδώ και καιρό,αλλά ο καθένας το κάνει κρίνοντας από αυτά που βλέπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανε roll back από τα 10 και δεν έκανε hard reset. Σίγουρα θα του βγάλει κάποιο conflict, κάποια στιγμή.

 

Αυτό είναι σχετικό,όπως διαβάζουμε,μπορεί και να μην βγάλει.

άβυσσος η ψυχή των Lumia.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση να δημοσιεύω απο τον τοίχο μου μέσω του edge...αφού ενεργοποιηθεί το πληκτρολόγιο πατάω παρατεταμένα στο πεδίο που γράφω μέχρι να βγει το επικόλληση...ενεργοποιώντας το αρχίζει να γραφει κανονικά..!!! Τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

Παντως το USB on the go δεν το ενεργοποιησαν.ειχαν πει οτι με τα 10 θα υπηρχε και αυτη η λειτουργια.

Παντως στις ρυθμισεις-συσκευες-usb αναφερει οτι<<στην συσκευη σας υποστηριζονται μονο φορτιστες και συνδεσεις USB σε υπολογιστες>>.ισως με το firmware update να το ενεργοποιησουν

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

ενα που έχω για 2ο στα καλά καθούμενα σταμάτησε να αποκρίνεται η οθόνη ..εκανα hard reset , το ιδιο πριν 3 βδομάδες το στειλα ακομα κανένα νέο , περασα απο κει και μου παν οτι εχει παει στο service στη βουλγαρία και για αυτο αργει ..
Link to comment
Share on other sites

Παντως το USB on the go δεν το ενεργοποιησαν.ειχαν πει οτι με τα 10 θα υπηρχε και αυτη η λειτουργια.

Παντως στις ρυθμισεις-συσκευες-usb αναφερει οτι<<στην συσκευη σας υποστηριζονται μονο φορτιστες και συνδεσεις USB σε υπολογιστες>>.ισως με το firmware update να το ενεργοποιησουν

 

Προς το παρόν ξέρω ότι μόνο όσες υποστηρίζουν το continuum έχουν usb otg, πχ στο 950 μπορείς να βάλεις κανονικά usb stick ή mouse/keyboard απευθείας στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα χθες την αναβάθμιση σε wm 10 και όλα καλά εκτός από ένα :Προσπαθώ να μπω στα μηνύματα του κινητού και μου εμφανίζει :" Δεν ειναι δυνατό το άνοιγμα των μηνυμάτων" και μου εξηγει ότι αφού πάω στις Ρυθμίσεις>Προστασία Προσωπικών Δεδομένων> Επαφές ,να ενεργοποιήσω τα Μηνύματα. Η πλάκα είναι ότι πάω κανονικά και στις εκεί ρυθμίσεις (Επαφές) δεν μπορώ να επιλέξω ΤΙΠΟΤΑ :lol: Dead τελείως :lol: Καμιά ιδέα;

 

Edit : το έχει ξαναρωτήσει αυτό λίγες σελίδες πιο πριν κάποιος, με συγχωρείτε :shy:

Edited by kostis12
Link to comment
Share on other sites

[συνέχεια για το πρόβλημα με το ηχείο]

 

Επειδή το πρόβλημα (δεν παίζει το ηχείο) έχει ξαναεμφανιστεί, υπάρχει κάπου λίστα με τα service; Έψαχνα κανά τέταρτο στο site της MS αλλά άκρη δεν βρήκα.

Όταν ο συγγενής πήγε τη συσκευή του στον τύπο που την αγόρασε (17 ημέρες πλέον από την αγορά), επείδη υποτίθεται παρέχει και service, του είπε ότι θα το στείλει στο επίσημο service στην Αχαρνών και θα πρέπει να μείνει εκέι τουλάχιστον 10 μέρες.

 

Κάνοντας την υπόθεση ότι όντως θέλει 10 ημέρες για την αλλαγή ενός μεγαφώνου, η απορρία μου είναι τί περίπου δηλαδή κάνουν για να πάρει τόσο; Να έχουν πολλές επισκευές να κάνουν ή να περιμένω να φέρουν το εξάρτημα δεν το θεωρώ ότι εν έτη 2016 είναι λογικό (αφού μπορείς κάλλιστα να συμπληρώσεις μια αίτηση και να σε ενημερώσουν πότε παίρνεις σειρά και να το φέρεις/στείλεις).

 

Anyway. Θέλω απ όποιον μπορεί να μου πει μια λίστα (ή όνομα) από το service για τα lumia και αν μπορείται καμιά "πρόβλεψη" για το πόσο καιρό μπορεί να πάρει αυτή η τρομερά δύσκολη επισκευή.

 

Ευχαριστώ :)

 

ΥΓ: Το Nokia Care μετράει σαν service lumia ή έχουν ξεχωρίσει τελειώς από MS;

Link to comment
Share on other sites

το Επίσημο Service είναι η ΑRVATO στον Κηφισό.

Οπλίσου με υπομονή και επιμονή και πήγαινε το.Αν στο κρατήσουν μόνο 10 μέρες θα είναι όνειρο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το Επίσημο Service είναι η ΑRVATO στον Κηφισό.

Οπλίσου με υπομονή και επιμονή και πήγαινε το.Αν στο κρατήσουν μόνο 10 μέρες θα είναι όνειρο.

 

Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, έχω ακούσει τα χειρώτερα για την εξυπηρέτησή τους...

Να φανταστώ ότι πέρα από το μεγάλο χρονικό διάστημα, το "Track your device's repair" δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιείται έτσι; :P

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, έχω ακούσει τα χειρώτερα για την εξυπηρέτησή τους...

Να φανταστώ ότι πέρα από το μεγάλο χρονικό διάστημα, το "Track your device's repair" δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιείται έτσι; :P

 

το ποιο;:lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, έχω ακούσει τα χειρώτερα για την εξυπηρέτησή τους...

Να φανταστώ ότι πέρα από το μεγάλο χρονικό διάστημα, το "Track your device's repair" δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιείται έτσι; :P

 

Ή έμενες πολύ καιρό στο εξωτερικό ή μένεις και ήρθες απλά για διακοπές.... :P

 

Επίσης, αυτό που έγραψες, για παραγγελία του εξαρτήματος, ακριβώς αυτό γίνεται. Και όχι μόνο για ανταλλακτικά. Αλλά, για όλα τα προϊόντα λιανικής, σε ολόκληρο τον τομέα λιανικής...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ή έμενες πολύ καιρό στο εξωτερικό ή μένεις και ήρθες απλά για διακοπές.... :P

 

Επίσης, αυτό που έγραψες, για παραγγελία του εξαρτήματος, ακριβώς αυτό γίνεται. Και όχι μόνο για ανταλλακτικά. Αλλά, για όλα τα προϊόντα λιανικής, σε ολόκληρο τον τομέα λιανικής...

 

Είπα και εγώ, μήπως είναι τόσο μπροστά η MS μιας που το πέτυχα στο site τους :P

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια συμβουλη .κανε επαναφορα λυνει πολλα conflicts
Σε ευχαριστώ :yahoo:!!!Το έκανα και όλα καλά πλέον, αν και μου πήρε 2 ώρες να το συμμορφώσω πάλι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πει καποιος ποσα A ειναι ο φορτιστης που δινει η MS με το 640; δεν εχω τον μαμα φορτιστη, χρησιμοποιω εναν samsung 5V 1A, εμφανιζει μηνυμα οτι θα αργησει η φορτιση και αργειιιιιι. Για USB φορτιση στον υπολογιστη με το 0.5Α που δινει η κατασταση ειναι αποκαρδιωτικη.
Link to comment
Share on other sites

Και χτες δοκιμάζω, πιο πολύ για πείραμα, να βάλω όριο στο data usage, περιμένοντας να κρασάρει το app στο save, και το δέχτηκε κανονικά! Χωρίς κάποιο update απ' το store.

 

Μπορεί να πει καποιος ποσα A ειναι ο φορτιστης που δινει η MS με το 640; δεν εχω τον μαμα φορτιστη, χρησιμοποιω εναν samsung 5V 1A, εμφανιζει μηνυμα οτι θα αργησει η φορτιση και αργειιιιιι. Για USB φορτιση στον υπολογιστη με το 0.5Α που δινει η κατασταση ειναι αποκαρδιωτικη.

 

5V, 750mA...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...