Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ανδροιδ με ένα ρουτ ή καστομ ρομ συνδέεται πλήρως στην εξωτερική διαμεριση της Microsd. Απλά δεν γίνεται out of the box. Ρε παίδες το mytube έχει μέσα βίντεο του YouTube;
ΝΑΙ εχει και ειναι πολυ καλη εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

και το Viber.

που ναι μεν σε αφήνει να το πας στην sd,άλλα μετά δεν κάνει ενημέρωση.:lol:

 

Χαχαχα :lol: Καλά, με τα updates που δίνει το viber, δεν είναι να τα εγκαθιστάς και όλα.

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι η μεταφορά του στην sd πάει για κατάργηση (η δυνατότητα). Νομίζω έτσι έγινε και με τον messenger...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :lol: Καλά, με τα updates που δίνει το viber, δεν είναι να τα εγκαθιστάς και όλα.

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι η μεταφορά του στην sd πάει για κατάργηση (η δυνατότητα). Νομίζω έτσι έγινε και με τον messenger...

 

Ναι ισχύει.Βέβαια κάτι τέτοιο συμβαίνει και σε άλλες πλατφόρμες.;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει.Βέβαια κάτι τέτοιο συμβαίνει και σε άλλες πλατφόρμες.;)

 

Ναι, I know. Άλλα ένας ακόμα λόγος που δεν πηγαίναμε στις αλλες πλατφόρμες ήταν/είναι και αυτός. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για μία ακόμη φορά η off topic συζήτηση πήγε στον κάδο.

 

:!: Την επόμενη θα υπάρξουν κυρώσεις από την ΟΔ :!:

 

Η συζήτηση για την Technical Preview των Windows 10 Mobile γίνονται αποκλειστικά σε αυτό το θέμα:

Windows 10 technical preview (Insider Program)

 

Επίσης σε περίπτωση που ψάχνετε κάποια εφαρμογή για τα Windows 10 υπάρχουν ανάλογα θέματα όπως το:

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις Εφαρμογών

 

Συνεχίζουμε στο θέμα μας κανονικά...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Μου βγάζει καθημερινά ειδοποιήσεις απ το fb ότι ο τάδε έχει γενεθλεια σήμερα ο τάδε αύριο κτλ.Πως το απενεργοποιώ αυτό?Μου το εμφανιζει σε προταση κειμενου κάτω χαμηλά όταν ειναι κλειδωμενη η οθόνη .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Μου βγάζει καθημερινά ειδοποιήσεις απ το fb ότι ο τάδε έχει γενεθλεια σήμερα ο τάδε αύριο κτλ.Πως το απενεργοποιώ αυτό?Μου το εμφανιζει σε προταση κειμενου κάτω χαμηλά όταν ειναι κλειδωμενη η οθόνη .

 

Για την οθόνη κλειδώματος:

 

Ρυθμίσεις -> Οθόνη Κλειδώματος -> Επιλογή εφαρμογής για εμφάνιση λεπτομερής κατάστασης. Και διαλέγεις μια άλλη εφαρμογή, εκτός του ημερολογίου.

 

Κι αν θες να μην εμφανίζονται γενικότερα ειδοποιήσεις γενεθλίων, πηγαίνεις στην εφαρμογή του ημερολογίου και βγάζεις το , από το ημερολόγιο του facebook.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε σπίτι το κινητο και θελω να ρωτήσω επειδη φοράει την 8.1 update 2 αν αναβαθμιστεί τελος του μηνα. Σε πολλα κινητα δεν είδα ακομα την 10.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε σπίτι το κινητο και θελω να ρωτήσω επειδη φοράει την 8.1 update 2 αν αναβαθμιστεί τελος του μηνα. Σε πολλα κινητα δεν είδα ακομα την 10.

 

Σημασία έχει η παλαιότητα της συσκευής. Σύμφωνα πάντα με φήμες, το 640 θα ναι στο πρώτο "κύμα" αναβαθμίσεων των 10.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να δουμε αν τελικα ισχύει η ημερομηνία της 29ης Φεβρουαρίου...
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο κινητο μου οταν με επαιρνε καποιος τηλεφωνο και εγω μιλουσα μου δινοταν η δυνατοτητα να επιλεξω να το σηκωσω και να βαλω το αλλο τηλεφωνημα σε αναμονη.

Τωρα αν με παιρνει καποιος ενω μιλαω βγαινει κατειλλημενο και δεν ειδοποιουμε καθολου για την κληση.

Ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω αυτο;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο κινητο μου οταν με επαιρνε καποιος τηλεφωνο και εγω μιλουσα μου δινοταν η δυνατοτητα να επιλεξω να το σηκωσω και να βαλω το αλλο τηλεφωνημα σε αναμονη.

 

 

Τωρα αν με παιρνει καποιος ενω μιλαω βγαινει κατειλλημενο και δεν ειδοποιουμε καθολου για την κληση.

 

 

Ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω αυτο;

 

 

Εμενα στο 535 ερχεται κανονικα οταν με παιρνουν στην ιδια καρτα.Λεει απαντηση,παραλειψη και τερματισμος της κλησης+απαντηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

@ampalos95 :Χαίρετε. Στο πληκτρολόγιο για κλήσεις γράφεις *43# και πατάς κλήση. Έτσι έχεις ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσεων σε αυτόν τον τηλεφωνικό αριθμό. Αντίστοιχα κανεις το ίδιο εάν έχεις και άλλη κάρτα στο τηλέφωνο - εάν έχεις δικαρτο.
Link to comment
Share on other sites

@ampalos95 :Χαίρετε. Στο πληκτρολόγιο για κλήσεις γράφεις *43# και πατάς κλήση. Έτσι έχεις ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσεων σε αυτόν τον τηλεφωνικό αριθμό. Αντίστοιχα κανεις το ίδιο εάν έχεις και άλλη κάρτα στο τηλέφωνο - εάν έχεις δικαρτο.

 

Κάνω κλήση σε ποιον αριθμό; Επειδή με ενδιαφέρει και δεν κατάλαβα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@mr47 : Χαίρετε. Όπως είσαι στο πληκτρολόγιο για να κάνεις κάποια κλήση, πληκτρολογείς το *43#. Αφού το πληκτρολογήσεις τότε κάνεις κλήση όπως θα έκανες εάν επρόκειτο για οποιοδήποτε αριθμό. Έτσι δίνεις εντολή στο δίκτυο που ανήκεις πχ wind να ενεργοποιηθεί η αναμονή κλήσεων για τον τηλεφωνικό σου αριθμό. Πλέον όταν μιλάς και κάποιος σε παίρνει εκείνη την ώρα τους θα ακούς στο ακουστικό σου έναν ήχο και στην οθόνη σου θα βλέπεις τον αριθμό που σε καλεί και θα έχεις τη δυνατότητα να απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

@ampalos95 :Χαίρετε. Στο πληκτρολόγιο για κλήσεις γράφεις *43# και πατάς κλήση. Έτσι έχεις ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσεων σε αυτόν τον τηλεφωνικό αριθμό. Αντίστοιχα κανεις το ίδιο εάν έχεις και άλλη κάρτα στο τηλέφωνο - εάν έχεις δικαρτο.

 

ευχαριστω πολυ

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

@mr47 : Χαίρετε. Όπως είσαι στο πληκτρολόγιο για να κάνεις κάποια κλήση, πληκτρολογείς το *43#. Αφού το πληκτρολογήσεις τότε κάνεις κλήση όπως θα έκανες εάν επρόκειτο για οποιοδήποτε αριθμό. Έτσι δίνεις εντολή στο δίκτυο που ανήκεις πχ wind να ενεργοποιηθεί η αναμονή κλήσεων για τον τηλεφωνικό σου αριθμό. Πλέον όταν μιλάς και κάποιος σε παίρνει εκείνη την ώρα τους θα ακούς στο ακουστικό σου έναν ήχο και στην οθόνη σου θα βλέπεις τον αριθμό που σε καλεί και θα έχεις τη δυνατότητα να απαντήσεις.

 

Σ' ευχαριστώ!!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@mr47 : Χαίρετε. Όπως είσαι στο πληκτρολόγιο για να κάνεις κάποια κλήση, πληκτρολογείς το *43#. Αφού το πληκτρολογήσεις τότε κάνεις κλήση όπως θα έκανες εάν επρόκειτο για οποιοδήποτε αριθμό. Έτσι δίνεις εντολή στο δίκτυο που ανήκεις πχ wind να ενεργοποιηθεί η αναμονή κλήσεων για τον τηλεφωνικό σου αριθμό. Πλέον όταν μιλάς και κάποιος σε παίρνει εκείνη την ώρα τους θα ακούς στο ακουστικό σου έναν ήχο και στην οθόνη σου θα βλέπεις τον αριθμό που σε καλεί και θα έχεις τη δυνατότητα να απαντήσεις.

Επίσης γίνετε κι από όλες τις ρυθμίσεις> προσθετα> δικτυο+> ρυθμίσεις sim και κλησεων.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου το είδα πριν μέρες αλλά φώτα δεν το βρίσκω. Αναφορά παραδοσης sms στα win10 πιυ βρίσκεται;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου το είδα πριν μέρες αλλά φώτα δεν το βρίσκω. Αναφορά παραδοσης sms στα win10 πιυ βρίσκεται;

Ευχαριστώ πολύ!

Ρίξε μια ματιά εδώ. ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει...

 

 

 

 

 

Υπάρχει,αρκεί να ανοίξεις μετα το sim 1, sim2 και μέσα εκεί βρίσκεται η επιλογή αναφορά παράδοσης....

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κορυφή θενξ!!

Τα σπάει το κινητό!!

Υπάρχει,αρκεί να ανοίξεις μετα το sim 1, sim2 και μέσα εκεί βρίσκεται η επιλογή αναφορά παράδοσης....

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...