Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα κανει και την τρομερη διαφορα.Προσωπικα ειχα τοσο κακη ληψη σε 4g σημα που δεν ειδα καποια διαφορα με το 3G.Μια χαρα την κανεις την δουλεια σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα-καλημέρα, έχω την εντύπωση οτι μου ήρθα τα δεκάρια!Ειμαι σε μια οθονη με κάτι γρανάζια!

 

Ακυρο, δεν ήταν τελικα

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που βγαινει η δονηση οταν παταμε το πισω γιατι μου την δινει

 

 

 

Ρυθμίσεις -- Πρόσθετα -- Αφή: Βάλε ανενεργή την 2η επιλογή.

 

 

 

Όσον αφορά γενικά το θέμα του κινητού. Δεν ξέρω αν παρατηρήσατε, αλλα με μια ενημέρωση δημιουργήθηκε ενα κομμάτι που λέγεται "Μικροεφαρμογες". Δίνει την δυνατότητα να ρυθμίζεις διάφορες παραμέτρους όταν συνδέσεις κάποιες συσκευές. Με βόλεψε απίστευτα γιατί πλέον το Spotify ανοίγει αυτόματα όταν το Lumia συνδεθεί στο Bluetooth του αυτοκινήτου.! Γιατί κυρίως μέσω αυτού ακούω μουσική. Κάτι σαν NFC λοιπόν, πολύ έξυπνη λειτουργία.

 

+640 λοιπόν.! :-P

Edited by Dihnekis300
Link to comment
Share on other sites

τωρα ξεκιναει απο 108 ευρω ειναι σωστη η τιμη γιατι στα γνωστα μαγαζια κανει 139?

Μια χαρα τιμουλα ειναι πιστευω..δεν παει κατω απο 100Ε θαρρω.. Εγώ θα το τσιμπουσα στα 90Ε ανετα..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τιμουλα ειναι πιστευω..δεν παει κατω απο 100Ε θαρρω.. Εγώ θα το τσιμπουσα στα 90Ε ανετα..

 

μου φαινεται πολυ καλη τιμη γιαυτο ρωταω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή τιμή και φτηνότερο από αρκετά πολύ χειρότερα κινητά.

 

οντως απλα αυτη η διαφορα 139-108 ευρω μεταξυ των eshops μου φανηκε παραξενη

Link to comment
Share on other sites

οντως απλα αυτη η διαφορα 139-108 ευρω μεταξυ των eshops μου φανηκε παραξενη

 

Αν το κοιτάς μέσα στο skroutz και σε ένα μεγάλο γνωστό μαγαζί,λογικό είναι να βλέπεις τόσο μεγάλη δοαφορά.

Εγώ χθες πχ πήγα στην βόνταφον της γειτονιάς μου και αν δε κάνω λάθος το έχει 190 ευρώ ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν το κοιτάς μέσα στο skroutz και σε ένα μεγάλο γνωστό μαγαζί,λογικό είναι να βλέπεις τόσο μεγάλη δοαφορά.

 

 

Εγώ χθες πχ πήγα στην βόνταφον της γειτονιάς μου και αν δε κάνω λάθος το έχει 190 ευρώ ακόμα.

 

 

 

Παιδια,αμα κοιτουσα τωρα δικαρτο θα το τσιμπουσα ανετα παντως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω πάντως, εγώ που το πήρα για τη γυναίκα μου που δεν είχε ανάγκη από δίκαρτο μια χαρά της είναι και με μία SIM το κινητό. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το κινητό είναι πολύ καλό με μεγάλη οθόνη, μια χαρά. Με αυτά τα λεφτά δε παίρνεις καλό κινητό σε άλλη μάρκα. Και επειδή σκάω και θέλω να το πω, μη νομίζεις ότι έχει παρατηρήσει η γυναίκα το app gap! Με μέση χρήση που περίπου το 30 με 35 % των χρηστών αυτήν κάνει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Τώρα αν ψάχνεις το τελευταίο feature μια εφαρμογής ή τα παιχνίδια τότε ναι όντως υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Οι γυναίκες μας μοιάζουν..:)

Αύριο το περιμένω το μονόκαρτο και πραγματικά πιστεύω ότι σε αυτά τα χρήματα είναι εξαιρετικό!

Να σου πω πάντως, εγώ που το πήρα για τη γυναίκα μου που δεν είχε ανάγκη από δίκαρτο μια χαρά της είναι και με μία SIM το κινητό. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το κινητό είναι πολύ καλό με μεγάλη οθόνη, μια χαρά. Με αυτά τα λεφτά δε παίρνεις καλό κινητό σε άλλη μάρκα. Και επειδή σκάω και θέλω να το πω, μη νομίζεις ότι έχει παρατηρήσει η γυναίκα το app gap! Με μέση χρήση που περίπου το 30 με 35 % των χρηστών αυτήν κάνει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Τώρα αν ψάχνεις το τελευταίο feature μια εφαρμογής ή τα παιχνίδια τότε ναι όντως υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια που παιρνεις με το bluetooth ξερει κανεις που αποθηκευονται? Τραγουδια ειναι δεν υπαρχουν ουτε στο τηλ. ουτε στην sd που εχω την ρυθμιση να πανε εκει. Καπου στο τηλ. ειναι γιατι εχουν μειωθει τα mb.
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια που παιρνεις με το bluetooth ξερει κανεις που αποθηκευονται? Τραγουδια ειναι δεν υπαρχουν ουτε στο τηλ. ουτε στην sd που εχω την ρυθμιση να πανε εκει. Καπου στο τηλ. ειναι γιατι εχουν μειωθει τα mb.

 

 

 

Στον φάκελο στοιχεια λήψης ή downloads.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οντως και εγω τωρα το δοκιμασα.εστειλα μια φωτο απο το λαπ τοπ και δεν την βρισκω στο τηλεφωνο με το metro file manager με 8.1,ουτε στο pc με 10αρια με την εξερευνηση αρχειων.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Παντως, παρατηρω οτι και στα windows phone οπως και στα apple το ρολαρισμα των σελιδων γινεται τμηματικα εν αντιθεσει με τα ανδροιδ που γινεται αστραπιαια. Ε αυτο λιγο καπως καθεται..υπαρχει τροπος να σκρολαρουμε στους browsers αστραπιαια; πονηρη μαηκρο τα κανει αυτα για να μην κολλανε και καλα.. Κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ το κινητακι και σε ασπρο δειχνει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως, παρατηρω οτι και στα windows phone οπως και στα apple το ρολαρισμα των σελιδων γινεται τμηματικα εν αντιθεσει με τα ανδροιδ που γινεται αστραπιαια. Ε αυτο λιγο καπως καθεται..υπαρχει τροπος να σκρολαρουμε στους browsers αστραπιαια; πονηρη μαηκρο τα κανει αυτα για να μην κολλανε και καλα.. Κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ το κινητακι και σε ασπρο δειχνει.

 

 

 

Τι ακριβώς εννοείς. Γενικά, νομίζω οτι ο browser είναι πιο γρήγορος από αντίστοιχου android.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι.Με τα 8αρια που εχουμε οντως σκαλωνει λιγο ο browser,με τα 10αρια που δοκιμασα για λιγες μερες παει καλυτερα
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς. Γενικά, νομίζω οτι ο browser είναι πιο γρήγορος από αντίστοιχου android.

Οχι δεν ειναι πιο γρηγορο γιατι στο ανδροιδ ενα σκρολαρισμα αστραπιαιο να κανεις φτανεις στο τελος της σελιδας, αλλα συνηθεια ειναι και αυτο. Εξαλλου στο ios ειναι πολυ πιο αργο με την εννοια οτι θες καμια 7-8 δαχτυλιες για να φτασεις κατω κατω. Με αλλον browser περαν του μανισιου αλλαζει συμπεριφορα; οντως με τα δεκαρια θα ειναι πιο αστραπιαια;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

""Στον φάκελο στοιχεια λήψης ή downloads. ""

 

Στις ρυθμισεις- ληψεις δεν υπαρχει τιποτα 0 byte downloads που ειναι?

Edited by k_xristos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...