Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρατάει thumpnail γιαυτό και τις εμφανίζει παιδια.

 

Ούτε φορμάτ θέλει ούτε τίποτα.

 

 

 

 

 

Όχι μόνο thumbnail, αλλά αν μπεις στο OneDrive επιλέξεις το φακελο "Pictures" και μετά "Camera Roll" θα βρεις όλες τις φωτογραφίες που έγιναν backup και εμφανίζονται λες και δεν σβήνονται πότε ....

 

Sent from mTalk UWP WTC-7-100

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως ειχα πει δεν εχω ενεργοποιημενη την επιλογη να τα στελνει στο Onedrive βασικα απο οποιον φακελο θελει μου εμφανιζει φωτο
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την εξερευνηση αρχειων και ψαξε εκει μεσα.

Εγω βρηκα μια φωτο που δεν υπηρχε πουθενα αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ξερει κανεις αν υπάρχει εφαρμογή για τηλεκοντρόλ για όλα και γενικά υπάρχει αυτη η δυνατότητα στο 640xl?

 

Μόνο Smart TV (over IP) μπορείς να χειριστείς με την εφαρμογή Oscar Remote.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν εχουν τα δυο κορυφεα sansung και ifhone που εχουν και ενα καρο λεφτα.

Με πρόλαβες. ;)

Να συμπληρώσω κι εγώ οτι νομίζω καμία καινούργια συσκευή δεν έχει πλεον υπέρυθρες! Απορώ ομως πως γίνετε αυτο εφόσον δεν έχουν υπέρυθρες; Με Bluetooth μήπως;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. ;)

Να συμπληρώσω κι εγώ οτι νομίζω καμία καινούργια συσκευή δεν έχει πλεον υπέρυθρες! Απορώ ομως πως γίνετε αυτο εφόσον δεν έχουν υπέρυθρες; Με Bluetooth μήπως;

 

Οπως γραφει και ο φιλος παραπανω γινεται μονο σε smart tv.

Τωρα γιατι αφαιρουν τις υπερυθρες μια δυνατοτητα που ειχαν τα τηλ. εδω και 20 χρονια, υποθετω οτι σε λιγο καιρο θα δουμε στην αγορα εξυπνα ψυγεια κλιματιστικα και πολλα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφει και ο φιλος παραπανω γινεται μονο σε smart tv.

 

Τωρα γιατι αφαιρουν τις υπερυθρες μια δυνατοτητα που ειχαν τα τηλ. εδω και 20 χρονια, υποθετω οτι σε λιγο καιρο θα δουμε στην αγορα εξυπνα ψυγεια κλιματιστικα και πολλα αλλα.

 

 

 

 

 

Και θα λειτουργούν με ίντερνετ για να τα ελέγχεις...

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρο θα στελνει μηνυμα το ψυγειο στο κινητο και θα σου λεει οτι τελειωσαν οι μπυρες.

Μηπως παραγγελνει κιολας δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφει και ο φιλος παραπανω γινεται μονο σε smart tv.

Τωρα γιατι αφαιρουν τις υπερυθρες μια δυνατοτητα που ειχαν τα τηλ. εδω και 20 χρονια, υποθετω οτι σε λιγο καιρο θα δουμε στην αγορα εξυπνα ψυγεια κλιματιστικα και πολλα αλλα.

 

Εχω δει ηλεκτρική κουζίνα που παρακολουθείς μέσω ίντερνετ το φαγητό με εσωτερική κάμερα και μπορείς να κλείσεις τον φούρνο όταν είναι έτοιμο το φαγητό. Μέσω Wi-Fi όλα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Χάχα... Νομίζω ότι ξεφύγαμε λιγο!!!...

Το θέμα εδώ ειναι το 640XL και όχι οι... έξυπνες κουζίνες! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω στην glance screen μπορούμε να έχουμε επιπλέον πληροφορίες εκτός από ώρα και ημερομηνία, και αν ναι με ποιον τρόπο;

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω στην glance screen μπορούμε να έχουμε επιπλέον πληροφορίες εκτός από ώρα και ημερομηνία, και αν ναι με ποιον τρόπο;

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Μπορείς να βάλεις να σου δείχνει μέχρι 5 ειδοποιήσεις, πας ρυθμίσεις -εξατομίκευση - οθόνη κλειδώματος - και εκεί διαλέγεις τι θέλεις να βάλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα,μπορείς να βάλεις και μια εφαρμογή Πχ αναπάντητες κλήσεις και να σου δείχνει πιό λεπτομερή περιγραφή .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οταν κανω πλοηγηση με τους χαρτες της microsoft η ταχυτητα του αυτοκινητου μου που δειχνει σχεδον καλυπτεται απο το οριο ταχυτητας και δεν φαινεται γινεται κατι με αυτο;επισης η εφαρμογη αναπαντητες κλησεις που ειπε ο φιλος παραπανω για τη glace οθονη ποια ειναι γιατι δεν τη βρισκω εκτος και αν εννοεις αυτη που εχει το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα οταν κανω πλοηγηση με τους χαρτες της microsoft η ταχυτητα του αυτοκινητου μου που δειχνει σχεδον καλυπτεται απο το οριο ταχυτητας και δεν φαινεται γινεται κατι με αυτο;επισης η εφαρμογη αναπαντητες κλησεις που ειπε ο φιλος παραπανω για τη glace οθονη ποια ειναι γιατι δεν τη βρισκω εκτος και αν εννοεις αυτη που εχει το τηλεφωνο

Πας Ρυθμίσεις - Εξατομίκευση -Οθόνη κλειδώματος -Επιλέξτε μια εφαρμογή για αναλυτική κατάσταση, και είσαι έτοιμος.

Για τους χάρτες έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα άρα είναι bugs της εφαρμογής. Ελπίζω να το φτιάξουν σε επομένη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θέλησα να συνδέσω (με καλώδιο usb) το 640xl με το windows 10 laptop μου και θέλησα να αντιγράψω μερικά τραγούδια. Μου κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις και ενώ το αναγνωρίζει για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά χάνεται, σε 1-2 πάλι δευτερόλεπτα το βλέπει και μετά χάνεται ξανά. Στην ίδια θέση και με το ίδιο καλώδιο android κινητό συνδέεται σταθερά και άμεσα και μπορώ να αντιγράψω αρχεία κανονικά. Το πρόβλημα αυτό το έχει κανείς άλλος; τι κάνω με αυτό παιδιά; Μου έχει σπάσει τα νεύρα!

:(:(

 

υγ. αυτό γινόταν μέσω hub τώρα που την έβαλα σε άμεση θύρα usb δεν το βλέπει καν! έλεοςςς!

υγ2. ούτε στο hub το βλέπει τώρα!!!!!

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θέλησα να συνδέσω (με καλώδιο usb) το 640xl με το windows 10 laptop μου και θέλησα να αντιγράψω μερικά τραγούδια. Μου κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις και ενώ το αναγνωρίζει για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά χάνεται, σε 1-2 πάλι δευτερόλεπτα το βλέπει και μετά χάνεται ξανά. Στην ίδια θέση και με το ίδιο καλώδιο android κινητό συνδέεται σταθερά και άμεσα και μπορώ να αντιγράψω αρχεία κανονικά. Το πρόβλημα αυτό το έχει κανείς άλλος; τι κάνω με αυτό παιδιά; Μου έχει σπάσει τα νεύρα!

 

:(:(

 

 

 

υγ. αυτό γινόταν μέσω hub τώρα που την έβαλα σε άμεση θύρα usb δεν το βλέπει καν! έλεοςςς!

 

 

 

 

 

Και σε εμένα το έκανε μέχρι που το σύνδεσα με άλλο υπολογιστή και έπαιξε ... Ίσως φταίει το καλώδιο.

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θέλησα να συνδέσω (με καλώδιο usb) το 640xl με το windows 10 laptop μου και θέλησα να αντιγράψω μερικά τραγούδια. Μου κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις και ενώ το αναγνωρίζει για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά χάνεται, σε 1-2 πάλι δευτερόλεπτα το βλέπει και μετά χάνεται ξανά. Στην ίδια θέση και με το ίδιο καλώδιο android κινητό συνδέεται σταθερά και άμεσα και μπορώ να αντιγράψω αρχεία κανονικά. Το πρόβλημα αυτό το έχει κανείς άλλος; τι κάνω με αυτό παιδιά; Μου έχει σπάσει τα νεύρα!

:(:(

 

υγ. αυτό γινόταν μέσω hub τώρα που την έβαλα σε άμεση θύρα usb δεν το βλέπει καν! έλεοςςς!

υγ2. ούτε στο hub το βλέπει τώρα!!!!!

 

Έχω δύο laptop στο σπίτι το ένα με windows 7 και το άλλο 8. Ο υπολογιστής μου ο κλασσικός είναι με windows XP professional. Και στα τρία το αναγνωρίζουν αμέσως. Για δοκίμασε άλλο καλώδιο γιατί μια φορά θυμάμαι μου το έκανε και εμένα και μόλις άλλαξα το καλώδιο αμέσως μου το αναγνώρισε. Τώρα για τα 10άρια δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο laptop στο σπίτι το ένα με windows 7 και το άλλο 8. Ο υπολογιστής μου ο κλασσικός είναι με windows XP professional. Και στα τρία το αναγνωρίζουν αμέσως. Για δοκίμασε άλλο καλώδιο γιατί μια φορά θυμάμαι μου το έκανε και εμένα και μόλις άλλαξα το καλώδιο αμέσως μου το αναγνώρισε. Τώρα για τα 10άρια δεν ξέρω.

 

Κατα 99% ειναι το καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το έκανε μέχρι που το σύνδεσα με άλλο υπολογιστή και έπαιξε ... Ίσως φταίει το καλώδιο.

 

Sent from mTalk

 

 

το ίδιο καλώδιο συνδεδεμένο σε windows 7 desktop pc και δούλεψε κανονικά! τι να πω; :confused:

τέλος καλό, όλα καλά! αφού υπάρχει και άλλος ΗΥ στο σπίτι βολεύτηκα. :lol:

 

κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και με άλλο καλώδιο.

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, πως ρυθμίζω τα sms να είναι 160 χαρακτήρες και όχι 70; Συγγνώμη για την ασχετοσύνη αλλά τελείως αρχάριος σε wp :p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, πως ρυθμίζω τα sms να είναι 160 χαρακτήρες και όχι 70; Συγγνώμη για την ασχετοσύνη αλλά τελείως αρχάριος σε wp :p

 

 

 

 

 

ρυθμίσεις-πρόσθετα-υπηρεσίες δικτύου-συνολο χαρακτηρων sms--> βαλε μειωμένο

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Κώστα! βλέπεις έψαχνα στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων να το βρω.

Φιλιά στην αγαπημένη μου πατρίδα την Δράμα! ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αρθράκι από το windows central που δείχνει το 640xl το οποίο χρησιμοποιείται με 36 χιλιάδες συσκευές ως υπηρεσιακό τηλέφωνο στην αστυνομία της Νέας Υόρκης.

 

http://www.windowscentral.com/windows-phones-proving-valuable-nypd-officers

 

Προφανώς το τηλέφωνο έχει ειδικό software για την συγκεκριμένη χρήση για ανταλλαγή πληροφοριών με τους σερβερ της αστυνομίας real time.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω ένα πρόβλημα μήπως μπορείτε να με βοηθήσετέ.Ξαφνικά δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις μηνύματος. Ενώ το μήνυμά υπάρχει στα μηνύματαΚαι πρέπει να είμαι μάγος για να ξέρω ποτε ήρθε.Απο τις ρυθμίσεις είναι όλα ανοικτά.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε update την εφαρμογή viber και αυτομάτως άλλαξε όλη η εμφάνιση και έγινε στα αγγλικά όλο το μενού της έχει γίνει και σε άλλον αυτό;και αν ναι αλλάζει με κάποιον τρόπο να ξαναγίνει ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...