Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ σήμερα που πήγα κέντρο σε μια περιοχή που δεν ήξερα είχα βάλει το here drive στο πήγαινε και το maps στο γύρνα.

Μια χαρά με πήγε και με έφερε με την μηχανή από τον πιο σύντομο δρόμο.

windows 10 έχω,αλλά στα 8,1 δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑιδια να κανω μια ερωτηση?Εχω το 640xl και τη δευτερα αγορασα ενα πλυντηριο LG το οποιο και μπορει να συνδεθει με κινητα με το προγραμμα smart laundry και εφοσον αυτα εχουν το πρωτοκολλο NFc . Κλασσικα το εν λογω προγραμμα δεν υπαρχει στo windows store. Ξερει καποιος καποιο αλλο συμβατο προγραμμα με το οποιο και θα μπορουσα να συνδεθω ή καποιον εναλλακτικο τροπο συνδεσης?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να αλλαξω τον default browser ?

 

Δεν υπάρχει καλύτερος browser στην πλατφόρμα για ποιο λόγο να τον αλλάξεις: Μήπως εννοείς την μηχανή αναζήτησης; δηλαδή αντί για bing να βάλεις google;

 

Xθες σταμάτησε να λειτουργεί το live tile στο ημερολόγιο,ξαφνικά χωρίς λόγο,έχει κανείς καμιά ιδέα;

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές μετά από hard reset χάθηκαν κάποιες ρυθμίσεις του τηλεφωνου από τα προσθετα όπως η αφη το glance screen και κάτι άλλες. Τι κάνουμε μπορώ να τις βρω κάπου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές μετά από hard reset χάθηκαν κάποιες ρυθμίσεις του τηλεφωνου από τα προσθετα όπως η αφη το glance screen και κάτι άλλες. Τι κάνουμε μπορώ να τις βρω κάπου?

 

Θα σου εμφανιστούν στο Store.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές μετά από hard reset χάθηκαν κάποιες ρυθμίσεις του τηλεφωνου από τα προσθετα όπως η αφη το glance screen και κάτι άλλες. Τι κάνουμε μπορώ να τις βρω κάπου?

 

 

 

 

 

Κατέβασε τα από εδώ

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης με windows 10 μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς προβλήματα. Ακόμη και στη μπαταρία δεν βλέπω διαφορά με τα 8.1 - κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα όπως και με τα 8αρια.

Ωστόσο όμως, επειδή σήμερα τα smartphone εκτός από τηλέφωνα είναι και "εργαλεία" δουλειάς, κάποια λεπτομέρεια, όπως αυτή της μη ύπαρξης επιλογής για χρήση δεδομένων "only 3G" σε κάνει να σκέφτεσαι την αντικατάστασή του ή, στην περίπτωσή μου, την επιστροφή στο προηγούμενο android τηλέφωνο με το οποίο μπορούσα και έκανα άψογα τη δουλειά μου. Το δικό μου πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι με 2-3 γραμμές σήμα 3G κάνει μετάπτωση σε edge και τότε δεν ανοίγει ούτε κενή σελίδα (που λέει ο λόγος), πόσο μάλιστα να λάβω ή να στείλω e-mail με συνημμένα αρχεία.

Ας ελπίσω ότι σύντομα θα αλλάξει κάτι, αφού βλέπω και αρκετά παράπονα για το θέμα αυτό στα "Στα σχόλια για τα Windows".

Σε διαφορετική περίπτωση το βλέπω να πηγαίνει στα παιδιά μου ή για πώληση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ αυτό είναι όντως ένα anti buying reason... Το έμαθα ευτυχώς τελευταία στιγμή.

 

Ένα επίσης άσχετο σχετικό είναι ότι στο μικρό μου κινητό από καστομ ρομ λολλιποπ και πάνω μέχρι μαρσμελοου έχουν βγάλει και εκεί την μόνο 3g λειτουργία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπν κατεβασα τις εφαρμογες που παρεθεσε ο φιλος ποιο πανω.

μετα μου τα βρηκε απο το store (αφου της εκανα Install)τωρα στο store μου βγαζει συνεχεια για μια ενημερωση της εφαρμογης συνθετες πληροφορειες,αλλα ταν παταω αναβαθμιση δεν μου την κανει μου βγαζει σφαλμα.

οσες φορες και αν πατησα το ιδιο πραγμα εγινε,σταματησε και μου εβγαλε σφαλμα. ξερεις κανει τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

λοιπν κατεβασα τις εφαρμογες που παρεθεσε ο φιλος ποιο πανω.

μετα μου τα βρηκε απο το store (αφου της εκανα Install)τωρα στο store μου βγαζει συνεχεια για μια ενημερωση της εφαρμογης συνθετες πληροφορειες,αλλα ταν παταω αναβαθμιση δεν μου την κανει μου βγαζει σφαλμα.

οσες φορες και αν πατησα το ιδιο πραγμα εγινε,σταματησε και μου εβγαλε σφαλμα. ξερεις κανει τι συμβαινει?

ισως πρεπει να πας καπου στις ρυθμισεις --> καπου αναβαθμισεις και ασφαλεια --> για προγραμματιστες--> και να τικαρεις ή το sideload apps ή το developer mode...! τωρα μιλαω για τα 10αρια του πισι.. καπως ετσι ειναι και σε κινητο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ισως πρεπει να πας καπου στις ρυθμισεις --> καπου αναβαθμισεις και ασφαλεια --> για προγραμματιστες--> και να τικαρεις ή το sideload apps ή το developer mode...! τωρα μιλαω για τα 10αρια του πισι.. καπως ετσι ειναι και σε κινητο.

 

το δοκιμασα και αυτο και τιποτα παλι τα ιδια

edit :θα παω για ενα ακομα hard reset

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης με windows 10 μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς προβλήματα. Ακόμη και στη μπαταρία δεν βλέπω διαφορά με τα 8.1 - κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα όπως και με τα 8αρια.

Ωστόσο όμως, επειδή σήμερα τα smartphone εκτός από τηλέφωνα είναι και "εργαλεία" δουλειάς, κάποια λεπτομέρεια, όπως αυτή της μη ύπαρξης επιλογής για χρήση δεδομένων "only 3G" σε κάνει να σκέφτεσαι την αντικατάστασή του ή, στην περίπτωσή μου, την επιστροφή στο προηγούμενο android τηλέφωνο με το οποίο μπορούσα και έκανα άψογα τη δουλειά μου. Το δικό μου πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι με 2-3 γραμμές σήμα 3G κάνει μετάπτωση σε edge και τότε δεν ανοίγει ούτε κενή σελίδα (που λέει ο λόγος), πόσο μάλιστα να λάβω ή να στείλω e-mail με συνημμένα αρχεία.

Ας ελπίσω ότι σύντομα θα αλλάξει κάτι, αφού βλέπω και αρκετά παράπονα για το θέμα αυτό στα "Στα σχόλια για τα Windows".

Σε διαφορετική περίπτωση το βλέπω να πηγαίνει στα παιδιά μου ή για πώληση.

Με τον ίδιο αριθμό έχω δύο κάρτες στην μία έχω το 640xl και στην άλλη το Samsung galaxy note 3. Για το συγκεκριμένο θέμα και το note ακριβώς το ίδιο μου κάνει μη σου πω κιόλας ότι το 640 είναι πολύ καλύτερο στο σήμα. Στο μόνο που θα δεις διαφορά σε σχέση με το android είναι η ποιότητα των εφαρμογών. Τίποτα άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης με windows 10 μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς προβλήματα. Ακόμη και στη μπαταρία δεν βλέπω διαφορά με τα 8.1 - κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα όπως και με τα 8αρια.

Ωστόσο όμως, επειδή σήμερα τα smartphone εκτός από τηλέφωνα είναι και "εργαλεία" δουλειάς, κάποια λεπτομέρεια, όπως αυτή της μη ύπαρξης επιλογής για χρήση δεδομένων "only 3G" σε κάνει να σκέφτεσαι την αντικατάστασή του ή, στην περίπτωσή μου, την επιστροφή στο προηγούμενο android τηλέφωνο με το οποίο μπορούσα και έκανα άψογα τη δουλειά μου. Το δικό μου πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός ότι με 2-3 γραμμές σήμα 3G κάνει μετάπτωση σε edge και τότε δεν ανοίγει ούτε κενή σελίδα (που λέει ο λόγος), πόσο μάλιστα να λάβω ή να στείλω e-mail με συνημμένα αρχεία.

Ας ελπίσω ότι σύντομα θα αλλάξει κάτι, αφού βλέπω και αρκετά παράπονα για το θέμα αυτό στα "Στα σχόλια για τα Windows".

Σε διαφορετική περίπτωση το βλέπω να πηγαίνει στα παιδιά μου ή για πώληση.

 

Πάντως την επιλογή για μόνο 3G την έχει. Θα πας ρυθμίσεις ,δίκτυο και ασύρματη σύνδεση ,κινητή τηλεφωνία και sim ,ρυθμίσεις sim. Εκεί θα τσεκάρεις το 3G.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και αυτο και τιποτα παλι τα ιδια

edit :θα παω για ενα ακομα hard reset

 

πρέπει να τα περάσεις στην εσωτερική μνήμη.

Τσέκαρε το.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την επιλογή για μόνο 3G την έχει. Θα πας ρυθμίσεις ,δίκτυο και ασύρματη σύνδεση ,κινητή τηλεφωνία και sim ,ρυθμίσεις sim. Εκεί θα τσεκάρεις το 3G.

 

και για 4 εχει επιλογή αν το υποστηριζει το τελεφονο.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο αριθμό έχω δύο κάρτες στην μία έχω το 640xl και στην άλλη το Samsung galaxy note 3. Για το συγκεκριμένο θέμα και το note ακριβώς το ίδιο μου κάνει μη σου πω κιόλας ότι το 640 είναι πολύ καλύτερο στο σήμα. Στο μόνο που θα δεις διαφορά σε σχέση με το android είναι η ποιότητα των εφαρμογών. Τίποτα άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντως την επιλογή για μόνο 3G την έχει. Θα πας ρυθμίσεις ,δίκτυο και ασύρματη σύνδεση ,κινητή τηλεφωνία και sim ,ρυθμίσεις sim. Εκεί θα τσεκάρεις το 3G.

 

Αναφέρομαι στο android που είχα πριν όχι για την ποιότητα των εφαρμογών αλλά για το λόγο ότι υπήρχε επιλογής κλειδωματος μόνο σε 3G που βοηθούσε να κάνεις τη δουλειά σου ακόμη και αν είχε 1 γραμμή σημα 3G, πράγμα που όπως ανέφερα παραπάνω δεν συμβαίνει με το 640xl.

Το τηλέφωνό μου είναι το dual sim 3G και δεν έχει επιλογή "μόνο 3G". Το 3G υπάρχει ως επιλογή μέγιστης ταχύτητας, δεν κλειδώνει σε αυτή την επιλογη, πράγμα που σημαίνει ότι αν το σήμα 3G βρίσκεται σε επίπεδο 2-3/5 να αλλάζει σε 2G (edge) με αποτέλεσμα αυτό που ανέφερα στο προηγούμενο post μου.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να τα περάσεις στην εσωτερική μνήμη.

Τσέκαρε το.

 

ουτε στην εσωτερικη μνμη γινοταν.

τελος παντων εκανα και 2ο hard reset και εστρωσαν τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο android που είχα πριν όχι για την ποιότητα των εφαρμογών αλλά για το λόγο ότι υπήρχε επιλογής κλειδωματος μόνο σε 3G που βοηθούσε να κάνεις τη δουλειά σου ακόμη και αν είχε 1 γραμμή σημα 3G, πράγμα που όπως ανέφερα παραπάνω δεν συμβαίνει με το 640xl.

Το τηλέφωνό μου είναι το dual sim 3G και δεν έχει επιλογή "μόνο 3G". Το 3G υπάρχει ως επιλογή μέγιστης ταχύτητας, δεν κλειδώνει σε αυτή την επιλογη, πράγμα που σημαίνει ότι αν το σήμα 3G βρίσκεται σε επίπεδο 2-3/5 να αλλάζει σε 2G (edge) με αποτέλεσμα αυτό που ανέφερα στο προηγούμενο post μου.

 

Έρχεται αυτή η δυνατότητα με το Anniversary Update. Αν σου είναι τόσο επείγον είναι διαθέσιμο στην Redstone Preview που μπορείς να πάρεις μέσω του Insider.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται αυτή η δυνατότητα με το Anniversary Update. Αν σου είναι τόσο επείγον είναι διαθέσιμο στην Redstone Preview που μπορείς να πάρεις μέσω του Insider.

 

Αφού λύνεται εκεί όλα κομπλέ, κανένα παράπονο από εμένα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται αυτή η δυνατότητα με το Anniversary Update. Αν σου είναι τόσο επείγον είναι διαθέσιμο στην Redstone Preview που μπορείς να πάρεις μέσω του Insider.

Ευχαριστω για την ενημέρωση, δεν το γνώριζα.

Λίγη υπομονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

αν το ειχα θα το δοκιμαζα!! είμαι πολύ περίεργος να δω αν θα το λειτουργήσετε και πως θα σας φαίνεται!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...