Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το tile των φωτο έξω στην επιφάνεια εργασίας και συνεχίζει να μου δείχνει φωτο οι οποιες έχουν σβηστεί από το τηλεφωνο.εχω δοκιμάσει να σβήσω το tile και να το ξανά βάλω εχω αλλάξει τις ρυθμίσεις των φωτο μπας και ξεκολλήσει και πάλι τίποτα,τι διάολο bug είναι αυτότο έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το tile των φωτο έξω στην επιφάνεια εργασίας και συνεχίζει να μου δείχνει φωτο οι οποιες έχουν σβηστεί από το τηλεφωνο.εχω δοκιμάσει να σβήσω το tile και να το ξανά βάλω εχω αλλάξει τις ρυθμίσεις των φωτο μπας και ξεκολλήσει και πάλι τίποτα,τι διάολο bug είναι αυτότο έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

 

Απο το συννεφο τις εσβησες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το tile των φωτο έξω στην επιφάνεια εργασίας και συνεχίζει να μου δείχνει φωτο οι οποιες έχουν σβηστεί από το τηλεφωνο.εχω δοκιμάσει να σβήσω το tile και να το ξανά βάλω εχω αλλάξει τις ρυθμίσεις των φωτο μπας και ξεκολλήσει και πάλι τίποτα,τι διάολο bug είναι αυτότο έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

 

Πρέπει να τις σβήσεις και από το cloud (OneDrive). Ειδάλλως θα τις βλέπεις συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τις σβήσεις και από το cloud (OneDrive). Ειδάλλως θα τις βλέπεις συνέχεια..

 

Δεν ανεβαίνουν στο cloud οι φωτο μου είναι απενεργοποιημένη η επιλογή αυτη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ξερει κανεις αν υπάρχει εφαρμογή για τηλεκοντρόλ για όλα και γενικά υπάρχει αυτη η δυνατότητα στο 640xl?

Δεν έχει θύρα υπερύθρων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβαίνουν στο cloud οι φωτο μου είναι απενεργοποιημένη η επιλογή αυτη

 

Είναι θέμα της εφαρμογής. Δεν ξέρω με σιγουριά για τα 10, αλλά στα 8.1, αν έκανες μέχρι και factory reset με την κάρτα μέσα, έπαιρνε τις μικρογραφίες και τις εμφάνιζε είτε την είχες μέσα είτε όχι. Η μόνη λύση ήταν και 2ο hard reset.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ρύθμιση το έχεις βάλει να δείχνει. Ας δοκιμάσει να του δείχνει μόνο συγκεκριμένη φώτο στις ρυθμίσεις. Μετά όταν ξαναγυρίσει να δείχνει τις recent photos θα έχει καθαρίσει η cache.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει καμμιά εφαρμογή στο store για ρυθμίσεις volume

στην οθόνη για να μην χρησιμοποιώ τα πλαινα κουμπιά?

Βρήκα κάποιες αλλα άλλες δεν δουλεύουν σε windows 10 και άλλες δεν λένε.

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει?

Ευχαριστώ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ξερει κανεις αν υπάρχει εφαρμογή για τηλεκοντρόλ για όλα και γενικά υπάρχει αυτη η δυνατότητα στο 640xl?

 

Για LG webos TV έχει το LG webos TV remote, κάνει το lumia magic remote (εκείνο με το κερσοράκι στην οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θύρα υπερύθρων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί ποιο Lumia εχει; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιο Lumia εχει; ;)

 

Εννοεί το επερχόμενο σουρφεης φοουν που θα έρθει χαχ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ρύθμιση το έχεις βάλει να δείχνει. Ας δοκιμάσει να του δείχνει μόνο συγκεκριμένη φώτο στις ρυθμίσεις. Μετά όταν ξαναγυρίσει να δείχνει τις recent photos θα έχει καθαρίσει η cache.

 

προσφατες φωτο εχω βαλει. το εχω ξαναγυρισει να δειχνει μια φωτο και μετα παλι σε προσφατες αλλα δεν εχει αυτο με το cache που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

προσφατες φωτο εχω βαλει. το εχω ξαναγυρισει να δειχνει μια φωτο και μετα παλι σε προσφατες αλλα δεν εχει αυτο με το cache που αναφερεις

 

Κάποιο bug της συσκευής θα είναι, λογικά μετά την αναβάθμιση σε 10 (Αν έχεις αναβαθμίσει). Σε εμένα πάντως δεν το κάνει, τώρα το έχω να μου εμφανίζει τα αγαπημένα, το έκανα και με μια όμως αλλά και όλες μαζί, και το OneDrive και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug της συσκευής θα είναι, λογικά μετά την αναβάθμιση σε 10 (Αν έχεις αναβαθμίσει). Σε εμένα πάντως δεν το κάνει, τώρα το έχω να μου εμφανίζει τα αγαπημένα, το έκανα και με μια όμως αλλά και όλες μαζί, και το OneDrive και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

ναι στα 10αρια ειμαι.

το θεμα ειναι οτι εχω κανει hard reset στην συσκευη και δεν στρωνει μου βγαζει τα δικα του.

μπορει να ειναι ομως και θεμα της sdcard γιατι αυτεςοι φωτο που μου βγαζει ειναι απο τον φακελο dcmi απο android τηλεφωνο. λογικα δεν επρεπε να κολλαει ετσι το πλακηδιο διοτι εχω τραβηξει νεες φωτο με το 640 Μου...

δεν ξερω τι να πω

Link to comment
Share on other sites

ναι στα 10αρια ειμαι.

το θεμα ειναι οτι εχω κανει hard reset στην συσκευη και δεν στρωνει μου βγαζει τα δικα του.

μπορει να ειναι ομως και θεμα της sdcard γιατι αυτεςοι φωτο που μου βγαζει ειναι απο τον φακελο dcmi απο android τηλεφωνο. λογικα δεν επρεπε να κολλαει ετσι το πλακηδιο διοτι εχω τραβηξει νεες φωτο με το 640 Μου...

δεν ξερω τι να πω

 

Εφόσον υπάρχει η επιλογή από που να σου εμφανίζει φωτογραφίες στο πλακίδιο, τότε δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές στα δικά μου LUMIA και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις εναλλαγές. Για αυτό είπα πριν μήπως έχει κάποιο bug η συσκευή.

Να προτείνω να δοκιμάσεις τις φωτογραφίες του φακέλου που σου εμφανίζει να τις βάλεις σε ένα ακόμη φάκελο μέσα από την SD. Για δοκίμασε κι αυτό......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει το πρόβλημα όσα reset και να κάνεις.

Θα πας απλά στον φάκελο που αποθηκεύονται οι φωτό σου και θα δεις μήπως τις έχει κρατήσει ακόμη.

 

Καμιά φορά τις κρατάει και στην case και σταματάει να τις δείχνει αν κάνεις μια αλλαγή στο τι θα δείχνει το εικονίδιο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχει η επιλογή από που να σου εμφανίζει φωτογραφίες στο πλακίδιο, τότε δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές στα δικά μου LUMIA και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις εναλλαγές. Για αυτό είπα πριν μήπως έχει κάποιο bug η συσκευή.

Να προτείνω να δοκιμάσεις τις φωτογραφίες του φακέλου που σου εμφανίζει να τις βάλεις σε ένα ακόμη φάκελο μέσα από την SD. Για δοκίμασε κι αυτό......

 

το θεμα ειναι το οτι: μου εμφανιζει απο εναν φακελο (dcmi) απο την sd οτι φωτο θελει.(μεσα στον φακελος dcmi υπαρχουν 5 υποφακελοι απο πολλες φωτο ο καθενας)

σε περιπτωση λοιπον που αλλαξω την ρυθμιση να μου εμφανιζει μια και το επαναφερω να μου δειχνει τις προσφατες. αυτο λοιπον μπορει να μου δειχνει παλι τις ιδιες φωτο με μια παραλλαγη,δηλαδη απο εκει που μου εδειχνε την 1,2,3,4,5 θα μου δειχνει την 1,2,4,5,6.

δεν ξερω πραγματικα τι συμβαινει ειναι εντελως αλλοκοτο

Link to comment
Share on other sites

Κανε φορματ στην καρτα sd.

 

εκανα μεσω του κινητου αλλα τιποτα ,εχθες το δικιμασα αυτο. μηπως να το κανω μεσω του pc?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το επερχόμενο σουρφεης φοουν που θα έρθει χαχ

 

Εδω δεν εχουν τα δυο κορυφεα sansung και ifhone που εχουν και ενα καρο λεφτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα μεσω του κινητου αλλα τιποτα ,εχθες το δικιμασα αυτο. μηπως να το κανω μεσω του pc?

 

Αφου λες οτι στο τηλ format και στο τηλ και στην καρτα και τις διεγραψες και απο το cloud(και απο τον καδο αποριματων του cloud) δεν επρεπε να υπαρχουν.

Εκτος αν τις εχεις σε κανα λογαριασμο της coogle μιας και προερχονται απο android

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει thumpnail γιαυτό και τις εμφανίζει παιδια.

Ούτε φορμάτ θέλει ούτε τίποτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει thumpnail γιαυτό και τις εμφανίζει παιδια.

Ούτε φορμάτ θέλει ούτε τίποτα.

 

που τα κραταει? παντως τα διπλοτυπα που κραταει απο τον file explorewr τα εχω σβησει

Link to comment
Share on other sites

που τα κραταει? παντως τα διπλοτυπα που κραταει απο τον file explorewr τα εχω σβησει

 

μετά από παίδεμα,είδα ότι ανοίγοντας την κάμερα,πάνω στην γωνία που βλέπεις τι έχεις τραβήξει,τις είχε ακόμα και ας τις είχα σβήσει από παντού.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...