Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω?Μήπως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος που είχε το ίδιο πρόβλημα?

Πάντως μισή ώρα νομίζω ειναι αρκετή,πιστεύω θα είχε πάρει αρκετή ενέργεια η μπαταρία για να ανοίξει η συσκευή.Καλυτέρα θα ήταν δευτερα να το πας για σιγουριά για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Οκ ευχαριστώ!Και είχα μια χαρά γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό το κινητό...θα το αφήσω λίγο ακόμη και μετά πάλι στο κουτί του...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστώ!Και είχα μια χαρά γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό το κινητό...θα το αφήσω λίγο ακόμη και μετά πάλι στο κουτί του...

 

Εντάξει και εγώ από Κωτσόβολο το πήρα.Καλο είναι το τηλέφωνο.Καμμια φορα όμως τυχαίνει.

Μην αγχώνεσαι....εχει εγγυση..DOA...κατευθείαν αλλαγή.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα το τηλέφωνο, μετά το πολύ πέντε λεπτά θα έτρεπε να έχει ανοίξει. Να το πας για αλλαγή συσκευής την Δευτέρα. Και μην αγχώνεσαι, τυχαίνει κάποιες φορές να πέσεις και σε ελλαττωματική συσκευή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή που έκανα την αναβάθμιση στα 10 μου εμφανίζεται στο store η εφαρμογή «προσθήκη φωτογραφιών Microsoft» ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση αλλά κάθε φορά που προσπαθώ να την κάνω σκάει με error κατά την εγκατάσταση.

 

Πώς το αντιμετωπίζω αυτό ;;;

Όταν έβαλα και εγώ στο δικό μου 640XL LTE τα w10 (insider), μου εμφανιζόταν και μένα η «αόρατη» θα μπορούσα να πω αναβάθμιση της «προσθήκης φωτογραφιών Microsoft», αλλά δεν γινόταν η αναβάθμιση, αλλά ούτε μπορούσα να βρω αυτή την εφαρμογή ώστε να την μεταφέρω, εάν ήταν στην SD, στην κεντρική μνήμη της συσκευής. Το άφησα έτσι μέχρι την επόμενη αναβάθμιση, όπου και έφυγε μόνο του. Δεν ξέρω εάν δοκίμασες, αλλά βρήκες αυτή την εφαρμογή κάπου στη συσκευή, ή σε κάποιες από τις ρυθμίσεις; Γνώμη μου, αγνόησε το και κάποια στιγμή, με άλλη αναβάθμιση, ή με άλλο πακέτο αναβάθμισης εφαρμογών στο store που θα σου βγάλει, θα αναβαθμιστεί και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλα και εγώ στο δικό μου 640XL LTE τα w10 (insider), μου εμφανιζόταν και μένα η «αόρατη» θα μπορούσα να πω αναβάθμιση της «προσθήκης φωτογραφιών Microsoft», αλλά δεν γινόταν η αναβάθμιση, αλλά ούτε μπορούσα να βρω αυτή την εφαρμογή ώστε να την μεταφέρω, εάν ήταν στην SD, στην κεντρική μνήμη της συσκευής. Το άφησα έτσι μέχρι την επόμενη αναβάθμιση, όπου και έφυγε μόνο του. Δεν ξέρω εάν δοκίμασες, αλλά βρήκες αυτή την εφαρμογή κάπου στη συσκευή, ή σε κάποιες από τις ρυθμίσεις; Γνώμη μου, αγνόησε το και κάποια στιγμή, με άλλη αναβάθμιση, ή με άλλο πακέτο αναβάθμισης εφαρμογών στο store που θα σου βγάλει, θα αναβαθμιστεί και αυτό.

 

Όντως, ούτε το βρήκα, ούτε κατάφερα να το κάνω να λειοτυργήσει αλλάζωντας την θέση των εφαρμογών από την sd στο κινητό. :(

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περιμένεις. Διαφορετικά, βάζεις το Windows Insider, επιλέγεις το Production κανάλι και σου εγκαθιστά την .164 που θα σου έδινε και το Upgrade Advisor (τα ίδια ακριβώς, καμία διαφορά λόγω Insider).

 

Δεν υπάρχει κανένα "ρίσκο" δηλαδή να κάνουμε αναβάθμιση με insider; Μπαίνει η κανονική έκδοση που θα έμπαινε και με την κανονική αναβάθμιση; Και όταν ο πάροχος δώσει τελικά την επίσημη...τί θα γίνει με εμάς που την έχουμε βάλει ήδη μέσω το insider;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα "ρίσκο" δηλαδή να κάνουμε αναβάθμιση με insider; Μπαίνει η κανονική έκδοση που θα έμπαινε και με την κανονική αναβάθμιση; Και όταν ο πάροχος δώσει τελικά την επίσημη...τί θα γίνει με εμάς που την έχουμε βάλει ήδη μέσω το insider;

 

Αυτήν την απορεια έχω και εγώ.Ασε που πήγα να δοκιμάσω με insider και μου έδινε τρεις επιλογές και δεν ήξερα ποια να διαλέξω και στο τέλος σταμάτησα την διαδικασία αναβάθμισης!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Στο insider πρεπει να επιλεξεις release preview. Για να βγεις μετα την αναβαθμιση επιλεγεις production ring και παιρνει μονο επισημες απο εκει και περα.
Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα στην αναβάθμιση, αλλά που είναι οι επαφές ρε παιδιά χάθηκαν; γιατί δεν τις παίρνει από το hotmail;τι μπορώ να κάνω; μπορεί κάποιος να μου δώσει λυση;
Link to comment
Share on other sites

Πάνε και πατα στο εικονίδιο μηνύματα.Μετα πατα τις τρεις τελίτσες κάτω δεξιά,μετά πατα ρυθμίσεις στο αναδυόμενο παράθυρο, στην συνέχεια πατα ρυθμίσεις SIM 1 κάτω χαμηλά και τσέκαρε στην συνέχεια την επιβεβαίωση παραδοσης για SMS,η πρωτη επιλογη ειναι.Ο ίδιος τρόπος νομίζω και στα αγγλικά.

 

Άψογος, θενκς !

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο κάτι; Όσοι έχετε προχωρήσει σε αναβάθμιση 10αριών μέσω upgrade advisor μετά υπάρχει ελληνική γλώσσα στο τλφ. ως επιλογή;

 

Και όχι μόνο! Εγώ είχα σαν γλώσσα την Αγγλική και μετά την αναβάθμιση γύρισε στα Ελληνικά και χρειάστηκε επανεκκίνηση για να επανέλθει στα Αγγλικά. Το κινητό το αγόρασα από κάποιον που το είχε φέρει από το Κατάρ.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ζαλισει το τηλ μπας και τελειωσει η μπαταρια αλλά έχει τον ατελειωτο!

Έχω αλλάξει τα τουβλακια 300 φορες και ακομα δεν εχω καταλήξει.

 

http://s13.postimg.org/hsfea2ldv/wp_ss_20160403_0002.jpg

Edited by taratsa
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα 10αρια δεν μπορώ να πω, καμία σχέση με το 8.1, το πρόβλημά μου είναι με τις φωτο. Δεν τις ανοίγει να τις δω, αυτές που είχα από πριν στην κάρτα. Στο πλακάκι εναλάσσονται κανονικά στην οθόνη έναρξης, αλλά όταν πατάω στο "φωτογραφίες" νέκρα. Υπάρχει λύση;

 

 

Εντάξει απαντώ σε μένα. Μετά από κάποιες ενημερώσεις που ξαναέκανε τώρα μπαίνω και τις βλέπω κανονικά.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα 10αρια δεν μπορώ να πω, καμία σχέση με το 8.1, το πρόβλημά μου είναι με τις φωτο. Δεν τις ανοίγει να τις δω, αυτές που είχα από πριν στην κάρτα. Στο πλακάκι εναλάσσονται κανονικά στην οθόνη έναρξης, αλλά όταν πατάω στο "φωτογραφίες" νέκρα. Υπάρχει λύση;

 

Άργησα να γράψω

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, μόνο το μαύρο είναι ματ.

 

Εγω εχω το πορτοκαλι και ειναι ματ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ζαλισει το τηλ μπας και τελειωσει η μπαταρια αλλά έχει τον ατελειωτο!

Έχω αλλάξει τα τουβλακια 300 φορες και ακομα δεν εχω καταλήξει.

 

http://s13.postimg.org/hsfea2ldv/wp_ss_20160403_0002.jpg

 

Χαχαχα...ωραιος!Ειδες μπαταρια?

Εγω απο το πρωι ξεκινησα την αναβαθμιση σε 10αρια...ολα καλα.

Μου εδωσε και πριν απο λιγο ακομα ενα update.

Η αναβαθμιση εγινε χωρις insider αλλα μεσω advisor.

Τα εχω παιξει σημερα.

Τωρα θα αρχισω το στησιμο!!!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρειγγειλα απο e shop. Tελικα ειναι το dual 4g? Αν κανω αναβαθμιση σε 10 και καπακι hard reset χωρις sim θα τρεξει καλυτερα η αναβαθμιση?

Υποψιν ειμαι χρηστης android πρωτη φορα windows phone

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρειγγειλα απο e shop. Tελικα ειναι το dual 4g? Αν κανω αναβαθμιση σε 10 και καπακι hard reset χωρις sim θα τρεξει καλυτερα η αναβαθμιση?

Υποψιν ειμαι χρηστης android πρωτη φορα windows phone

 

Καλορίζικο. Συνήθως το hard reset μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις διορθώνει αρκετά προβλήματα που πιθανόν να προκύψουν και καθαρίζει και ό,τι "σκουπίδια" μένουν στη συσκευή κατά την διαδικασία της αναβάθμισης.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρειγγειλα απο e shop. Tελικα ειναι το dual 4g? Αν κανω αναβαθμιση σε 10 και καπακι hard reset χωρις sim θα τρεξει καλυτερα η αναβαθμιση?

Υποψιν ειμαι χρηστης android πρωτη φορα windows phone

Καλορίζικο και από μένα. Έχω το 640XL LTE (4G) και είναι με μία SIM. Το dual SIM δεν είναι 4G, αλλά 3G. Γενικά το 640 dual SIM LTE ή αλλιώς 4G, το ίδιο είναι, δεν ήρθε Ελλάδα και εάν το βρήκε κάποιος εδώ, θα ήταν από τις πολύ λίγες περιπτώσεις. Μπορείς να το βρεις από κάποιο ευρωπαϊκό microsoft store.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Κάτοχος απο τον Ιούνιο του τηλεφώνου με απογοήτευσε προχθές μόλις..Τραβούσα βίντεο τον γιο σε μια εκδήλωση και κάπου στα 3 λεπτά πάγωσε κράσαρε η εφαρμογή και με πέταξε..Έχασα το βίντεο....Δεν υπάρχει πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρειγγειλα απο e shop. Tελικα ειναι το dual 4g? Αν κανω αναβαθμιση σε 10 και καπακι hard reset χωρις sim θα τρεξει καλυτερα η αναβαθμιση?

Υποψιν ειμαι χρηστης android πρωτη φορα windows phone

 

Καλοριζικο :) θα το απολαυσεις..

Απο e-shop ειναι το dual 3g, το δικο μου παντως ηταν γερμανικο και δεν μπορεσε να παρει την αναβαθμιση, το Upgrade advisor γραφει οτι ΘΑ δωθει η αναβαθμιση σε συνεργασια με τον παροχο...:yawn:

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο :) θα το απολαυσεις..

Απο e-shop ειναι το dual 3g, το δικο μου παντως ηταν γερμανικο και δεν μπορεσε να παρει την αναβαθμιση, το Upgrade advisor γραφει οτι ΘΑ δωθει η αναβαθμιση σε συνεργασια με τον παροχο...:yawn:

 

Μια απ'τα ίδια και εγώ, γερμανικό XL 4G Dual SIM ... ίσως βέβαια με αυτά και με κείνα να προλάβουμε να πάρουμε και ενδεχόμενα updates απ'ευθείας ... :ninja:

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει μετά την αναβάθμιση να χάνω κλήσεις κ να μου έρχεται μήνυμα μετά ότι με καλούσανε.αρκετές φορές συμβαίνει τώρα τελευταία.φταίει κάτι??πριν δεν είχα θέμα.όπως κ με καμια αλλη συσκευη που άλλαξα πριν το lumia
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζεις λάθος pin screen lock για τι πρέπει να το βαζω 2 ώρες να φορτίσει για λόγους ασφαλείας . Πως βγάζω αυτήν την ηλίθια επιλογή κρατώντας το πιν στην αρχική οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά δεν άντεξα και έκανα την αναβάθμιση σε 10!! Πως την έκανα όμως; ;;; καταρχήν διέγραψα όλες τις εφαρμογές που είχα. Τα πάντα όλα που μπορούσα να διαγράψω. Μετά Hard reset. Μετά δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά ξεκίνησα από την αρχή. Κατέβασα το upgrade advisor και έκανα την αναβάθμιση. Στην αρχή όλα καλά αλλά το μόνο πρόβλημα ήταν δεν μπορούσα να περάσω την ελληνική γλώσσα και την πρόβλεψη. Κόντεψα να το σπάσω. Τελικά είχα κάνει την εξής βλακεια : μετά την αναβάθμιση έπρεπε να κάνω και άλλη μία. Αφού έκανα δεύτερο Hard reset τα πέρασα όλα. Τρεις λογαριασμούς email, (τέλειος συγχρονισμός με τις επαφές μου στην Google ) περίπου 600 επαφές, και καμιά 60νταριά εφαρμογές. Το λειτουργικό ακόμα πιο ελαφρύ από τα 8.1 και τρέχει νεράκι. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτή η πολύ αίσθηση αλλά θα δούμε. Το τηλέφωνο ήταν αγορασμένο από τα puplic πέρυσι τον Ιούνιο. Εάν φτιάξει και το store όλα καλά θα είναι. Κάποιες εφαρμογές ήδη έχουν αλλάξει προς το καλύτερο. Αυτά προς ώρας. Θα επανέλθω όταν θα έχω νέα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...