Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα αν κανεις ρεσετ θα λυθει. Σε ενα αλλο φορουμ ειδα να λυνουν παρομοιο προβλημα στα 8.1 συνδεοντας το κινητο στον υπολογιστη και αλλάζοντας ονομασια στον φακελο που περιεχει τις συγκεκριμενες φωτος. Δεν ξερω ομως αν θα δουλεψει και στο 10 ο ιδιος τροπος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικα αν κανεις ρεσετ θα λυθει. Σε ενα αλλο φορουμ ειδα να λυνουν παρομοιο προβλημα στα 8.1 συνδεοντας το κινητο στον υπολογιστη και αλλάζοντας ονομασια στον φακελο που περιεχει τις συγκεκριμενες φωτος. Δεν ξερω ομως αν θα δουλεψει και στο 10 ο ιδιος τροπος.

 

Επαναφορά ρυθμίσεων εννοείς??του έκανα μετα την αναβάθμιση .να κάνω κ άλλη???

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι. Αν δεν κάνω την αναβάθμιση με το upgrade της Microsoft πότε θα έρθει "κανονικά " η ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Με hard reset τα χάνεις όλα ?

 

 

 

 

Ναι τα χανεις.Αλλα αμα κανεις το Backup σε ρυθμισεις,μηνυμαγτα,κλησεις το κινητο θα ειναι οπως ηταν πριν.Τακτικα κανει μονο του.Μην ξεχασεις να αποθηκευσεις επαφες στο mail σου.Αμα εχεις θεματακια με το firmware και γενικα με την αναβαθμιση καντο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σε windows 8 :( Στη συσκευή μου τα windows 10 είναι πιο αργά και σπαταλούν μπαταρία, κάτι που για μένα υπερτερεί των λίγων θετικών που προσφέρουν, προς το παρόν.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία είναι αλήθεια φεύγει πιο γρήγορα.ελπίζω να διορθωθεί.έκανε κ άλλη αναβάθμιση χτες πάνω στα 10 άρια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug. Έτσι είναι η λειτουργία τους, μόλις πάρουν ρεύμα ενεργοποιούνται.

 

οταν ειχα πρωτοπαρει το τηλεφωνο ειχα μπει σε αυτο το φορουμ(νομιζω) και μου ειχαν πει οτι ειναι bug και θ αλυθει με τα 10ρια.

Τελως παντων απλα ειναι ελαφρως ενοχλητικο (δεν το εχω ξαναδει σε αλλο τηλεφωνο).

Τελευταια ερωτηση.Οταν κανεις slide down σου βγαζει 5 επιλογες(καμερα,wifi, bluetooth,κλειδωμα περιστροφης ολες οι ρυθμισεις).

Αν βαλεις αναπτυξη βγαζει πολλες περισσοτερες.

Μπορω στην πρωτη ταινια να μου βγαζει και flight mode αντι καποιας αλλης επιλογης (πχ κλειδωμα περιστροφης) που χρησιμοποιω και πιο συχνα.Να επιλεγω δηλαδη τι θα μου βγαζει στην αρχη.Αν ναι πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

....

Τελευταια ερωτηση.Οταν κανεις slide down σου βγαζει 5 επιλογες(καμερα,wifi, bluetooth,κλειδωμα περιστροφης ολες οι ρυθμισεις).

Αν βαλεις αναπτυξη βγαζει πολλες περισσοτερες.

Μπορω στην πρωτη ταινια να μου βγαζει και flight mode αντι καποιας αλλης επιλογης (πχ κλειδωμα περιστροφης) που χρησιμοποιω και πιο συχνα.Να επιλεγω δηλαδη τι θα μου βγαζει στην αρχη.Αν ναι πως γινεται αυτο?

 

Ρυθμίσεις/Σύστημα/Ειδοποιήσεις και ενέργειες/Επιλέξτε τις γρήγορες ενέργειες σας.

 

Στα 8αρια πως γυρνάμε??είναι εύκολο???

 

Με το recovery tool για windows..... Θα το περάσεις στον υπολογιστή σου και θα κάνεις roll buck.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Σύστημα/Ειδοποιήσεις και ενέργειες/Επιλέξτε τις γρήγορες ενέργειες σας.

 

 

 

Με το recovery tool για windows..... Θα το περάσεις στον υπολογιστή σου και θα κάνεις roll buck.

 

Το κατέβασα το πρόγραμμα αλλά λέει μόνο για το τελευταίο λογισμικό.δεν βγάζει να επιλέξεις προηγούμενο....

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το πρόγραμμα αλλά λέει μόνο για το τελευταίο λογισμικό.δεν βγάζει να επιλέξεις προηγούμενο....

 

μέχρι στιγμής το τελευταίο είναι το προηγούμενο...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα 8αρια θέλω να βρω.

 

Τα 8,1 είναι το προηγούμενο τελευταίο λογισμικό που σε γυρνάει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα 8,1 είναι το προηγούμενο τελευταίο λογισμικό που σε γυρνάει.

 

Οκ γιατί με το που το συνδέω λέει ότι το λογισμικό που έχω είναι το νεότερο κ ότι είναι ενημερωμένη η συσκευή μου .θα το δοκιμάσω μετά κ βλέπουμε.ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ γιατί με το που το συνδέω λέει ότι το λογισμικό που έχω είναι το νεότερο κ ότι είναι ενημερωμένη η συσκευή μου .θα το δοκιμάσω μετά κ βλέπουμε.ευχαριστώ.

 

Αφού είναι ενημερωμένο τι θες να σου λέει;:p:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως με ανοιχτό το 3G όλη μέρα με κάποιες μικρές παύσεις λόγο του ότι ανοίγω το wifi βλέπω βγάζει 2 μέρες περίπου.

Από αυτά που είχα διαβάσει περίμενα 3 άνετα να πω την αλήθεια (κάτοχος μία βδομάδα και με 10αρια εξ αρχής)

 

πριν είχα το 630 και με την ίδια χρήση έβγαζα 2 μέρες επίσης!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Το εχει ο Κωτσοβολος προσφορα μεχρι τις 24/3 στα 149 ευρω.Εχω το 630.Το παραπονο μου απο το τηλεφωνο ειναι η ram(κρασαρει ο browser) και η μη επισημη αναβαθμιση σε 10αρια με οτι συνεπαγεται αυτο σε εφαρμογες των 10.

Η αναβαθμιση στο 640xl πραγματικα αξιζει;Εχει τα προβληματα που αναφερα με το 630(κρασαρισματα λογω ram κτλ);;

Και δευτερο ειναι οι καμερες του τοσο καλες οσο λενε;(αναλογικα για τα λεφτα βεβαιως),περιμενω το δευτερο παιδι και θα χρειαστουν..:lol:

 

Ρωταω γιατι 2 σχεδον χρονια σε wp8.1 δεν με τραβαει να γυρισω σε αντροιντ(πρωην κατοχος galaxy siii)και το κοστολογιο δεν μας παιρνει για ναυαρχιδες..και γιατι θεωρω οτι οι εφαρμογες θα ερθουν(μονο μελανο σημειο ολων των wp)..

 

Αναμονη εκανα για το 650 αλλα ΔΕΝ μου γεμιζει το ματι....

Οποτε τα φωτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Το εχει ο Κωτσοβολος προσφορα μεχρι τις 24/3 στα 149 ευρω.Εχω το 630.Το παραπονο μου απο το τηλεφωνο ειναι η ram(κρασαρει ο browser) και η μη επισημη αναβαθμιση σε 10αρια με οτι συνεπαγεται αυτο σε εφαρμογες των 10.

Η αναβαθμιση στο 640xl πραγματικα αξιζει;Εχει τα προβληματα που αναφερα με το 630(κρασαρισματα λογω ram κτλ);;

Και δευτερο ειναι οι καμερες του τοσο καλες οσο λενε;(αναλογικα για τα λεφτα βεβαιως),περιμενω το δευτερο παιδι και θα χρειαστουν..:lol:

 

Ρωταω γιατι 2 σχεδον χρονια σε wp8.1 δεν με τραβαει να γυρισω σε αντροιντ(πρωην κατοχος galaxy siii)και το κοστολογιο δεν μας παιρνει για ναυαρχιδες..και γιατι θεωρω οτι οι εφαρμογες θα ερθουν(μονο μελανο σημειο ολων των wp)..

 

Αναμονη εκανα για το 650 αλλα ΔΕΝ μου γεμιζει το ματι....

Οποτε τα φωτα σας.

 

Η κάμερες είναι εξαιρετικές για το επίπεδο τιμής που βρίσκεται σήμερα. Τώρα για το browsing, καταλαβαίνω τί λες γιατί είχα το 530 και με πέταγε συχνά, αλλά σαν κάτοχος του 640 (και πριν λίγο καιρό του 930), και ο IE στα 8.1 και ο Edge στα 10 ακόμα κρεμάνε. Ειδικά αυτό το YouTube καημό το έχω να παίξει μια φορά σωστά! Στα 8.1 έβγαινα από ένα βίντεο και η μπάρα αναπαραγωγής έμενε στη μέση της οθόνης, στα 10 κατά την εναλλαγή βίντεο ή ακόμα και όταν πάω σε άλλη σελίδα, εξακολουθεί να παίζει ο ήχος για λίγα δεύτερα μέχρι να φορτώσει η άλλη σελίδα (η οποία καθυστερεί τραγικά να φορτώσει σε WiFi σε σύγκριση με το G4), ενώ κρέμασμα συνεχίζω να έχω σε σελίδες με βαρύ περιεχόμενο (πχ αποδοχή cookies, διαφημιστικό banner στη μέση που πρέπει να πατήσεις το Χ ή banner της σελίδας στο fb etc).

 

Σε σύγκριση με το 630 είναι μια overall αναβάθμιση και σίγουρα θα το ευχαριστηθείς, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα ξεφορτωθείς και όλα τα προβλήματα των 8.1

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ξεκίνησαν τα update των εφαρμογών του κινητού, εχτές το βράδυ μου ήρθε ενημέρωση για τις φωτογραφίες και σήμερα το πρωί για την κάμερα. Edited by SSTAYROS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...