Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Ούτε εγώ έχω κάποιο θέμα ! Με το wifi μάλλον του φίλου κάποιο θέμα πεζή με την συσκευή του!καλύτερα να το πάει στο servis!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το δοκίμασα με Whats'up καρτοκινητό και παίζει κανονικότατα με το Nexus 7 . Οπότε μάλλον κάτι παίζει με το δικό σου.

 

Το έχω δοκιμάσει σε 2 συσκευές και στις 2 παρουσιάζει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα και παίζει. Ότι το Α7000 έχει διάφορα προβλήματα αυτό είναι προφανές άλλα σημαντικά άλλα ασήμαντα, εμένα μου έβγαλε στον 1 μηνα πρόβλημα με την φόρτιση και ήταν 2 βδομάδες ακριβώς στο σέρβις και μου έκαναν αναβάθμιση λογισμικού και έστρωσε.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση που σου έκαναν το γνωστό πρόβλημα με τη πτώση της μπαταρίας από το 25 στο 15% σε ένα λεπτό στο κάνει ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς υπάρχει ακόμα αλλά και σε άλλο κινητό της Lenovo το Vibe P1m που έχω δει από γνωστό. Εγώ δεν είδα διαφορά ούτε στον αριθμό έκδοσης ούτε στην έκδοση βασικού φάσματος. Τώρα τι αναβάθμιση λογισμικού έκαναν δεν γνωρίζω.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα με την αποθήκευση στην κάρτα φίλε μου,σε μένα παίζει κανονικά

 

Καλημέρα. Σε τι format πρέπει να είναι φορμαρισμένη η sd card για να την δει και να εγγράφει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε τι format πρέπει να είναι φορμαρισμένη η sd card για να την δει και να εγγράφει το κινητό?

 

Fat32 όπως είναι από την ώρα που την αγοράζεις.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Fat32 όπως είναι από την ώρα που την αγοράζεις.

 

Αν γίνει σε NTFS ( ώστε να βαζω μεγάλα αρχεία ), θα υπάρξει θέμα? Σε ext3/4 γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει σε NTFS ( ώστε να βαζω μεγάλα αρχεία ), θα υπάρξει θέμα? Σε ext3/4 γίνεται?

 

Δεν γνωρίζω ας απαντήσει κάποιος ειδήμων.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το πρόβλημα με την μπαταρία που πάει από το 25% στο 15% το ελυσα αλλάζοντας ρομ και όλα κομπλε!

Μπορείς να ξαναποστάρεις το λινκ της ρομ που εβαλες γιατί το άλλο που είχες ανεβάσει δε παίζει? Αν μπορείς και δύο λόγια για το πως την πέρασες θα σου ήμουν ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξαναποστάρεις το λινκ της ρομ που εβαλες γιατί το άλλο που είχες ανεβάσει δε παίζει? Αν μπορείς και δύο λόγια για το πως την πέρασες θα σου ήμουν ευγνώμων

 

Από τη είδα όντος το λινκ δεν δουλεύει ποια! Αλλά την έχω κρατήσει backap θα την ανεβασω και θα σου εξηγήσω την διαδικασία! Αρκεί να είναι root το κινητό σου!

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω root. Σε ευχαριστώ πολύ

 

Για root δες ένα βίντεο στο you tube γιατί τα Α7000 ρουταρονται διαφορετικά! Αλλά είναι πολύ εύκολο και το βίντεο είναι πολύ κατατοπιστικο!

Link to comment
Share on other sites

https://yadi.sk/d/mCj__I8aoiE4C ROM DOWNLOAD

 

πριν της παρακατω οδηγιες για την εγκατασταση της νεας ρομ απαρετητη προοιποθεση να εχετε κανει root το κινητο!

σχετικο βιντεο για root εδω

 

 

μετα το τελος της εγκαταστασης κανετε reboot το κινητο σας! και ειναι ετοιμο με τη νεα ρομ!

η ολοι διαδικασια γινεται με δικη σας ευθινη....

 

1. Στο κινητό μας ανοίγουμε τις ρυθμίσεις και πηγαίνουμε στο ‘Σχετικά με το τηλέφωνο’-->’Πληροφορίες λογισμικού’ και πατάμε μερικές φορές πάνω στο ‘Αριθμό κατασκευής’ μέχρι να μας βγάλει το μήνυμα ‘είστε πλέον προγραμματιστής’

 

2. Πηγαίνουμε 2 φορές πίσω στο μενού και μπαίνουμε στις ”Επιλογές προγραμματιστή” ενεργοποιώντας το USB Debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB).

 

3.μπενουμε σε recovery mode πατοντας και τα τρεια πληκτρα μαζι και μολις εμφανιστη το λογοτυπο αφινουμε το κουμπι ανοιγματος και εχουμε πατιμενα ακομα τα πληκτρα εντασης και τα δυο μεχρει να μπουμε στο recovery

 

4Μπαίνουμε σε recovery mode από τον rebooter όπως περιγράφηκε πριν

και Επιλέγουμε με την σειρά

 

wipe menu

wipe data-factory reset και επιλεγουμε delete

wipe cache και επιλεγουμε delete

wipe dalvik cache και επιλεγουμε delete

 

στη συνεχεια παταμε Go back

 

και μας παει στο αρχικο μενου του recovery

 

στη συνεχεια παταμε

install zip και επιλεγουμε

 

install zip from last folder

και επιλεγετε τη ρομ απο την καρτα sd που την εχετε μεταφερει

και ξεκινατε την εγκατασταση...

 

 

 

καλη επιτυχια

Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γράψω είναι λίγο. Ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες για να μας βοηθήσεις με αυτό το πολύ αναλυτικό post
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα ήταν καλό να έμπαινε στην πρώτη σελίδα αυτός ο αναλυτικός οδηγός. Ευχαριστούμε xrcoolpad. Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

https://yadi.sk/d/mCj__I8aoiE4C ROM DOWNLOAD

 

πριν της παρακατω οδηγιες για την εγκατασταση της νεας ρομ απαρετητη προοιποθεση να εχετε κανει root το κινητο!

σχετικο βιντεο για root εδω

 

 

μετα το τελος της εγκαταστασης κανετε reboot το κινητο σας! και ειναι ετοιμο με τη νεα ρομ!

η ολοι διαδικασια γινεται με δικη σας ευθινη....

 

1. Στο κινητό μας ανοίγουμε τις ρυθμίσεις και πηγαίνουμε στο ‘Σχετικά με το τηλέφωνο’-->’Πληροφορίες λογισμικού’ και πατάμε μερικές φορές πάνω στο ‘Αριθμό κατασκευής’ μέχρι να μας βγάλει το μήνυμα ‘είστε πλέον προγραμματιστής’

 

2. Πηγαίνουμε 2 φορές πίσω στο μενού και μπαίνουμε στις ”Επιλογές προγραμματιστή” ενεργοποιώντας το USB Debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB).

 

3.μπενουμε σε recovery mode πατοντας και τα τρεια πληκτρα μαζι και μολις εμφανιστη το λογοτυπο αφινουμε το κουμπι ανοιγματος και εχουμε πατιμενα ακομα τα πληκτρα εντασης και τα δυο μεχρει να μπουμε στο recovery

 

4Μπαίνουμε σε recovery mode από τον rebooter όπως περιγράφηκε πριν

και Επιλέγουμε με την σειρά

 

wipe menu

wipe data-factory reset και επιλεγουμε delete

wipe cache και επιλεγουμε delete

wipe dalvik cache και επιλεγουμε delete

 

στη συνεχεια παταμε Go back

 

και μας παει στο αρχικο μενου του recovery

 

στη συνεχεια παταμε

install zip και επιλεγουμε

 

install zip from last folder

και επιλεγετε τη ρομ απο την καρτα sd που την εχετε μεταφερει

και ξεκινατε την εγκατασταση...

 

 

 

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γράψω είναι λίγο. Ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες για να μας βοηθήσεις με αυτό το πολύ αναλυτικό post

 

νασε καλα, καλη εγκατασταση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω θα ήταν καλό να έμπαινε στην πρώτη σελίδα αυτός ο αναλυτικός οδηγός. Ευχαριστούμε xrcoolpad.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6562050#post6562050

 

την εβαλα εκει!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια μεγάλε!Τι αλλάζει όμως αυτή η rom?και τι μπορούμε να κάνουμε μετα με αυτή την ενέργεια?

 

καλημερα φιλε μου με αυτη την ρομ δεν εχεις το προβλημα της μπαταριας που απο το 25% παει στο 15% ξαφνηκα

και ειναι πιο σταθερη δεν τρωει κολλιματα οπως καποιες φορες η εργοστασιακη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το touch του κινητου ειστε ευχαριστημενοι; Εχω παρατηρησει μερικες φορες να μην πιανει καλα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...