Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου φίλε Απόλλων...θα ήθελα να σε ρωτήσω απο που πήρες το κινητό και αν ήταν εύκολο να μου πεις και την τιμή..

 

240e και public....και μου ειπε με μια στεναχωρια ο πωλητης οτι μονο ασπρο εχει...:lol::lol::lol: και οταν του ειπα οτι ετσι το θελω.. μου ειπε οτι τα ασπρα τηλ..γενικα δεν τα προτιμανε οι πελετες οτι μαρκα και να ειναι:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορία νούμερο 23231241241 : το κινητό έχει και τις 2 sim ενεργές + υποδοχή για κάρτα sd ή θυσιάζεται η 1 sim για την κάρτα Sd?:blink:

Δεν θυσιάζεται τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από μια εβδομάδα, θεωρώ ότι είναι πολύ καλό για την τιμή του και είμαι πρώην κάτοχος A536.Προς το παρόν δεν το rootάρω γιατί βαριέμαι, αλλά εν καιρώ θα το κάνω.Αν όμως μάθει κανείς για εύκολο root χωρίς flashαρίσματα κ.τ.λ. ας ενημερώσει το forum.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυσιάζεται τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από μια εβδομάδα, θεωρώ ότι είναι πολύ καλό για την τιμή του και είμαι πρώην κάτοχος A536.Προς το παρόν δεν το rootάρω γιατί βαριέμαι, αλλά εν καιρώ θα το κάνω.Αν όμως μάθει κανείς για εύκολο root χωρίς flashαρίσματα κ.τ.λ. ας ενημερώσει το forum.

 

Thanks a lot. Αν και με το που είδα το Body Sar 1,068 W/Kg άλλαξα άποψη :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φενεται παρα πολυ καλο κινητο και με μεγαλη οθονη κοντα στα 5.5 περιπου. Ξερουμε αν περνει αναβαθμισεις σιγουρα στις νεες εκδοσεις Android ; Επισης γνωριζω πολυ καλα οτι η Lenovo αγορασε το τμημα πληροφορικης της IBM αλλα δεν γνωριζω απο κινητα τηλεφωνα πως τα παει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλο κινητο..πολυ γρηγορο δεν κολλαει.. φοραει το LOLLIPOP και αυτο που μαρεσει ιδιαιτερα,,ειναι ο πολυ καθαρος ηχος στο ακουστικο..και δυνατος... πιανει πολυ καλα στο 4G....αυτο που ισως σε μπερδεψει ειναι η ενδειξη σηματος..που δειχνει πολυ λιγο σημα..αλλα δεν χανει την κληση..ουτε διακοπες..εμενα εδω γενικα η COSMOTE..δεν πιανει..ακομα και ενα απλο ΝΟΚΙΑ .301 που εχω δυσκολευετε να μιλαει χωρις διακοπες ..ακομα και σε GSM που το εχω.

.με το LENOVO..ενω δειχνει οτι δεν εχει σημα μιλαει μια χαρα

..και πιανει και το 4g..εστω και σε μερικα σημεια.του σπιτιου.

.ενω με αλλες συσκευες φιλων μου στο ιδιο δικτυο.. πιανει μονο 3g.

.ειναι λιγακι μεγαλο για μενα σε οτι εχω συνηθισει..αλλα μια χαρα..

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ παιρνει στο λειτουργικο απο την λενοβο..αλλα δεν ξερω αν παρει και πιο νεο ANDROID..

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλο κινητο..πολυ γρηγορο δεν κολλαει.. φοραει το LOLLIPOP και αυτο που μαρεσει ιδιαιτερα,,ειναι ο πολυ καθαρος ηχος στο ακουστικο..και δυνατος... πιανει πολυ καλα στο 4G....αυτο που ισως σε μπερδεψει ειναι η ενδειξη σηματος..που δειχνει πολυ λιγο σημα..αλλα δεν χανει την κληση..ουτε διακοπες..εμενα εδω γενικα η COSMOTE..δεν πιανει..ακομα και ενα απλο ΝΟΚΙΑ .301 που εχω δυσκολευετε να μιλαει χωρις διακοπες ..ακομα και σε GSM που το εχω.

.με το LENOVO..ενω δειχνει οτι δεν εχει σημα μιλαει μια χαρα

..και πιανει και το 4g..εστω και σε μερικα σημεια.του σπιτιου.

.ενω με αλλες συσκευες φιλων μου στο ιδιο δικτυο.. πιανει μονο 3g.

.ειναι λιγακι μεγαλο για μενα σε οτι εχω συνηθισει..αλλα μια χαρα..

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ παιρνει στο λειτουργικο απο την λενοβο..αλλα δεν ξερω αν παρει και πιο νεο ANDROID..

Ολα καλα αυτα μου ακουγονται φιλε μου μαλλον θα το παρω για το μεγευθος του και που δεν εχει μενου οπως τα αλλα που πρεπει να πας μενου για να βρεις κατι ολα ειναι εκει στην επιφανεια εργασιας σου. Επισης απο οσο ειδα θα παρει την νεα εκδοση του Android Marshmallow 6.0 κατι το οποιο θα χαροποιησει τους χρηστες του αλλα οι χρηστες του Samsung Galaxy S5 θα κλαψουν.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά να σου πω ότι ή μπαταρία με σκληρή δουλειά δεν βγάζει μέρα και ότι ή αντιπροσωπεία εδώ είναι για κλωτσιές. Τους κάλεσα σήμερα για να μου πουν που να αγοράσω νέα μπαταρία και μου λέει ξερά δεν έχουμε,φέρτε στο σερβίς να μετρήσουμε τη δικιά σας. Λέω δε θέλω σερβίς αλλά έξτρα μπαταρία και μου κλείσε το τηλέφωνο στα μούτρα. Μόνο στην Ελλάδα λειτουργούν έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Απλά να σου πω ότι ή μπαταρία με σκληρή δουλειά δεν βγάζει μέρα και ότι ή αντιπροσωπεία εδώ είναι για κλωτσιές. Τους κάλεσα σήμερα για να μου πουν που να αγοράσω νέα μπαταρία και μου λέει ξερά δεν έχουμε,φέρτε στο σερβίς να μετρήσουμε τη δικιά σας. Λέω δε θέλω σερβίς αλλά έξτρα μπαταρία και μου κλείσε το τηλέφωνο στα μούτρα. Μόνο στην Ελλάδα λειτουργούν έτσι.

Δηλαδη φιλε μου ποσο παει η μπαταρια την ημερα και δεν την βγαζει ; Ποση αυτονομια εχει ; Χαλασε η μπαταρια και σου το κλεισαν στα μουτρα το τηλ οι βλακιες ; Υπαρχει αντιπροσωπια στην Κυπρο ; ΑΝ ναι επειδη δεν ξερω τοτε δοκιμασε να τηλεφωνησεις.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με 1 ωρα πλοήγηση,5-6 τηλέφωνα και καμια ωρα ίντερνετ σε βγάζει μέρα.Εγώ που δουλεύω office και αρχεία εν κινήσει σε 16-17 ώρες είναι νεκρό. Επειδή δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ μπαταρία είμαι με το powerbank στο χερι.Αμα το εχεις μονο για κλήσεις κρατά μέρες αλλά τι να το κάνω τοτε το οκταπύρηνο...κάτι του δημιουργεί battery drain και όλοι περιμένουμε το update που δεν έρχεται... Κατα τα αλλά έχει εκπληκτική επιφάνεια εργασίας και παιζει λάδι οποτε ξεχνάς Ρουτ και τέτοια γιατί γνώμη μου δε χρειάζεται. Βρήκα τον τροπο και κανει πλεον εγκατάσταση στην sd.

Υγ δε θα πω αλλά για την αντιπροσωπεία γιατί σέβομαι το φορουμ...μα να μου κλείσει το τηλέφωνο στα μούτρα?ποτε δε μου έτυχε...ή το να μη φέρνουν μπαταρίες? Δηλαδή πρέπει να πάρω από Κίνα?ξεφτιλικια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με 1 ωρα πλοήγηση,5-6 τηλέφωνα και καμια ωρα ίντερνετ σε βγάζει μέρα.Εγώ που δουλεύω office και αρχεία εν κινήσει σε 16-17 ώρες είναι νεκρό. Επειδή δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ μπαταρία είμαι με το powerbank στο χερι.Αμα το εχεις μονο για κλήσεις κρατά μέρες αλλά τι να το κάνω τοτε το οκταπύρηνο...κάτι του δημιουργεί battery drain και όλοι περιμένουμε το update που δεν έρχεται... Κατα τα αλλά έχει εκπληκτική επιφάνεια εργασίας και παιζει λάδι οποτε ξεχνάς Ρουτ και τέτοια γιατί γνώμη μου δε χρειάζεται. Βρήκα τον τροπο και κανει πλεον εγκατάσταση στην sd.

Υγ δε θα πω αλλά για την αντιπροσωπεία γιατί σέβομαι το φορουμ...μα να μου κλείσει το τηλέφωνο στα μούτρα?ποτε δε μου έτυχε...ή το να μη φέρνουν μπαταρίες? Δηλαδή πρέπει να πάρω από Κίνα?ξεφτιλικια

Καλησπερα φιλε μου πως καταφερες να κανει εγκατασταση στην sd! Παντος εμενα κρατα η μπαταρια με πολη χρηση ιντερνετ! Με βγαζει ανετα μερα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακόμα το είχα άδειο από εφαρμογές πήγα στις ρυθμίσεις αποθηκευτικό χώρο και επέλεξα εγκατάσταση σε sd.Μου πέταξε ένα μύνημα περί διαγραφής όλων των εφαρμογών ή κάτι τέτοιο το οποίο και αγνόησα και από κει και πέρα είδε πλέον την sd. Με το app2sd μεταφέρω πια όποια εφαρμογή θέλω στην sd ( αρκεί να μεταφέρεται γιατί δε πάνε όλες ). Με πόσες ώρες οθόνη αναμμένη είσαι μπορείς να δεις και με ποιο λογισμικό? 152 ή παλαιότερο?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με 1 ωρα πλοήγηση,5-6 τηλέφωνα και καμια ωρα ίντερνετ σε βγάζει μέρα.Εγώ που δουλεύω office και αρχεία εν κινήσει σε 16-17 ώρες είναι νεκρό. Επειδή δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ μπαταρία είμαι με το powerbank στο χερι.Αμα το εχεις μονο για κλήσεις κρατά μέρες αλλά τι να το κάνω τοτε το οκταπύρηνο...κάτι του δημιουργεί battery drain και όλοι περιμένουμε το update που δεν έρχεται... Κατα τα αλλά έχει εκπληκτική επιφάνεια εργασίας και παιζει λάδι οποτε ξεχνάς Ρουτ και τέτοια γιατί γνώμη μου δε χρειάζεται. Βρήκα τον τροπο και κανει πλεον εγκατάσταση στην sd.

Υγ δε θα πω αλλά για την αντιπροσωπεία γιατί σέβομαι το φορουμ...μα να μου κλείσει το τηλέφωνο στα μούτρα?ποτε δε μου έτυχε...ή το να μη φέρνουν μπαταρίες? Δηλαδή πρέπει να πάρω από Κίνα?ξεφτιλικια

Καλημερα φιλε μου εγω για φβ , viber , badoo , messenger και τετοια το θελω και για λιγο τηλεφωνο οκ δεν μιλαω και παρα πολυ με τις ωρες που λεμεν.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακόμα το είχα άδειο από εφαρμογές πήγα στις ρυθμίσεις αποθηκευτικό χώρο και επέλεξα εγκατάσταση σε sd.Μου πέταξε ένα μύνημα περί διαγραφής όλων των εφαρμογών ή κάτι τέτοιο το οποίο και αγνόησα και από κει και πέρα είδε πλέον την sd. Με το app2sd μεταφέρω πια όποια εφαρμογή θέλω στην sd ( αρκεί να μεταφέρεται γιατί δε πάνε όλες ). Με πόσες ώρες οθόνη αναμμένη είσαι μπορείς να δεις και με ποιο λογισμικό? 152 ή παλαιότερο?

Εχω αλαξη ρομ εχω περασει αλη μια aosp και ειναι κομπλε! Κατεχω αρκετα απο αυτα τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλαξη ρομ εχω περασει αλη μια aosp και ειναι κομπλε! Κατεχω αρκετα απο αυτα τα πραγματα!

Γιατί άλλαξες rom;

Link to comment
Share on other sites

Την aosp από xda?σου παίζουν όλα κομπλε?
ναι πεζουν ολα μια χαρα αν θελεις να την περασεις να βαλεις την aosp την v1 final εχει και το atmos μεσα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί άλλαξες rom;
δεν ειχα καπιο προβλημα με την εργοστασιακη απλα μαρεσει το περιβαλον της aosp και απο την αλη η εργοστασιακη ηταν λιγο βαρια! Ενω τωρα απλα πεταει ακομα πιο γρηγορα απο πριν το τηλεφωνο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω ειναι το λινκ για download της aosp για lenovo A7000 android lollipop 5.0

 

https://drive.google.com/file/d/0BwpEpNLSDmlFWTBja1ZRc3ZkRk0/view

Link to comment
Share on other sites

Μιας και την έχεις μέρες έχεις θέμα με την aosp v1 με το battery drain που έχουμε με την στοκ?
σαν τι προβλημα εννοεις? Γιατι τι στοκ τιν κρατησα δυο μερες ! Τι προβλημα εχεις να σου πω αν το παρουσιαζει και στην aosp
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία από το 25% πάει στο 15% σε 30 δευτέρα...και το φαινόμενο υπάρχει σε όλους σύμφωνα με όσα διαβάζω και σε ξένα φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία από το 25% πάει στο 15% σε 30 δευτέρα...και το φαινόμενο υπάρχει σε όλους σύμφωνα με όσα διαβάζω και σε ξένα φόρουμ.

Ναι εχεις δικιο το ειχα δει κεγω στη στοκ το ειχα παρατηρηση...λοιπον στην aosp δεν υπαρχη αυτο ολα ειναι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια εγω το πειρα αυτο εδω: LENOVO A6000 LTE δεν βρηκα θεμα στο φορουμ μας ομως. Θα ηθελα να ρωτησω θα δημιουργηθει θεμα επισης θα ηθελα να μαθω θα παρει την Lollipop και την νεοτερη εκδοση 6.0 ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια εγω το πειρα αυτο εδω: LENOVO A6000 LTE δεν βρηκα θεμα στο φορουμ μας ομως. Θα ηθελα να ρωτησω θα δημιουργηθει θεμα επισης θα ηθελα να μαθω θα παρει την Lollipop και την νεοτερη εκδοση 6.0 ;

Από αυτό https://support.lenovo.com/gr/el/documents/ht101396#phone φαίνεται να παίρνει την 6.0.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...