Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!

Πήρα κι εγώ σήμερα το συγκεκριμένο κινητό στα 199 ευρώ,ακριβούτσικο μου φάνηκε.

Έχω κι ένα σοβαρό πρόβλημα.Ο αποθηκευτικός του χώρος γέμισε κιόλας και δεν μπορώ να κατεβάσω νέα εφαρμογή αλλά ούτε και να αναβαθμίσω κάποια από τις υπάρχουσες.

Αν αγοράσω κάρτα sd θα λυθεί το πρόβλημα ή θα εξακολουθήσει να είναι φουλ το τηλέφωνο;το αστείο είναι πως δεν έχει ούτε μια φωτογραφία ή βίντεο το τηλέφωνο.Του πέρασα καμιά 20αριά εφαρμογές κι αυτό ήταν,γέμισε.Έσβησα και κάποιες της μάνας του που δεν χρειαζόμουν.Και πάλι τίποτα όμως...

Θα μπορούσε κάποιος φίλος να με βοηθήσει;να σημειώσω απλώς ότι θέλω να το κρατήσω με την εργοστασιακή ρομ για να μην χάσω τη διετή εγγύηση...

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά θα λυθεί το πρόβλημα...Σου παραθέτω τι έγραψα στο post 40 του παρόντος νήματος

Όταν ακόμα το είχα άδειο από εφαρμογές πήγα στις ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος και επέλεξα εγκατάσταση σε sd.Μου πέταξε ένα μύνημα περί διαγραφής όλων των εφαρμογών ή κάτι τέτοιο το οποίο και αγνόησα,συνέχισα και από κει και πέρα είδε πλέον την sd. Με την εφαρμογή app2sd μεταφέρω πια όποια εφαρμογή θέλω στην sd ( αρκεί να μεταφέρεται γιατί δε πάνε όλες ). Ελπίζω να βοήθησα.

Υγ. Εγώ το είχα άδειο από εφαρμογές γιατί περνούσα τα update.Ελπίζω να μη χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό https://support.lenovo.com/gr/el/documents/ht101396#phone φαίνεται να παίρνει την 6.0.

 

Καλημερα φιλε μου και καλη κυριακη να εχεις επισης.

Εδω λεει:

A6000 Android 4.4 KitKat - Android 5.0 Lollipop - September 2015

Οποτε λογικα θα παει και στο 6.0 εε ; :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα λυθεί το πρόβλημα...Σου παραθέτω τι έγραψα στο post 40 του παρόντος νήματος

Όταν ακόμα το είχα άδειο από εφαρμογές πήγα στις ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος και επέλεξα εγκατάσταση σε sd.Μου πέταξε ένα μύνημα περί διαγραφής όλων των εφαρμογών ή κάτι τέτοιο το οποίο και αγνόησα,συνέχισα και από κει και πέρα είδε πλέον την sd. Με την εφαρμογή app2sd μεταφέρω πια όποια εφαρμογή θέλω στην sd ( αρκεί να μεταφέρεται γιατί δε πάνε όλες ). Ελπίζω να βοήθησα.

Υγ. Εγώ το είχα άδειο από εφαρμογές γιατί περνούσα τα update.Ελπίζω να μη χάσεις κάτι.

Φίλε μου σ ευχαριστώ πολύ για τις χρησιμότατες οδηγίες σου!Θα του κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις πριν τις εφαρμόσω.Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ενώ έχω βάλει ξεχωριστό ήχο μηνυμάτων και ξεχωριστό ήχο ειδοποιήσεων, αυτό έχει έναν άλλο ήχο και για τα δύο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ενώ έχω βάλει ξεχωριστό ήχο μηνυμάτων και ξεχωριστό ήχο ειδοποιήσεων, αυτό έχει έναν άλλο ήχο και για τα δύο.

 

Καλημέρα φιλέ μου κατέβασε τον file explorer manager και επέλεξε τον ήχο κλήσης που θες από εκεί μέσα..

Και για μήνυμα μπες μηνύματα ρυθμίσεις επιλέγεις γενικές μετά ήχος και βάζεις τον ήχο που θες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του α7000.Εχω ομως ενα προβλημα,ενω εχω καρτα whatsup και εχω κατεβασει την εφαρμογη μου βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι δεν ειμαι συνδρομητης.Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει;Η καρτα σιμ ειναι κομμενη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του α7000.Εχω ομως ενα προβλημα,ενω εχω καρτα whatsup και εχω κατεβασει την εφαρμογη μου βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι δεν ειμαι συνδρομητης.Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει;Η καρτα σιμ ειναι κομμενη
καλημερα φιλε μου αν θυμαμαι καλα και μενα μου το εκανε παλια με αλη συσκευει αλα δεν ειναι ουτε το κινητο ουτε η καρτα η εφαρμογη τρωη κολληματα!
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία είναι για πέταμα...σε coolpad με ίδια mah και 6 ίντσες κράταγε το διπλάσιο χρόνο...Αν είναι να κλείνω τις μισές δυνατότητες για να βγάζω μέρα να λείπει. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω δεύτερη μπαταρία γιατί το σερβίς τους δεν έχει και δεν έχω βρει σε κανένα μαγαζί στην Αθήνα
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία είναι για πέταμα...σε coolpad με ίδια mah και 6 ίντσες κράταγε το διπλάσιο χρόνο...Αν είναι να κλείνω τις μισές δυνατότητες για να βγάζω μέρα να λείπει. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω δεύτερη μπαταρία γιατί το σερβίς τους δεν έχει και δεν έχω βρει σε κανένα μαγαζί στην Αθήνα

 

Καλημερα! Εμενα παντως η μπαταρια κραταει μια χαρα χαλαρα βγαζω μια μερα και εχω και αποθεμα περιπου 50% με φουλ ιντερνετ και τηλεφωνα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή μπαταρία είναι για πέταμα...σε coolpad με ίδια mah και 6 ίντσες κράταγε το διπλάσιο χρόνο...Αν είναι να κλείνω τις μισές δυνατότητες για να βγάζω μέρα να λείπει. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω δεύτερη μπαταρία γιατί το σερβίς τους δεν έχει και δεν έχω βρει σε κανένα μαγαζί στην Αθήνα

 

Εδω ειναι ενα site με μπαταριες δες εδώ http://www.batteries.gr/categories.asp?catid=1051

 

Θα σου προτινα να αδειαση ή μπαταρία να φτάσει στο 10 με 15% και να την βάλεις να φόρτιση με κληστω το κινητό να κάνει μια σωστή φόρτιση! Εγώ το έκανα μόλις το αγορασα ! Και δεν έχω καπιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εμένα με 4 ώρες οθόνη και 3g ανοιχτό με το ζόρι 12 ώρες...δουλεύω πολύ ίντερνετ και excel. Το βλέπω για πωλητήριο. Στο site αυτό έψαξα δεν την έχουν
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εμένα με 4 ώρες οθόνη και 3g ανοιχτό με το ζόρι 12 ώρες...δουλεύω πολύ ίντερνετ και excel. Το βλέπω για πωλητήριο. Στο site αυτό έψαξα δεν την έχουν

 

Τι να πω δεν ξέρω! Παντός εμένα κρατάει αρκετά σου εγραψα ποσό!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία κρατάει 1 ημέρα (24ωρο) με ανοιχτό συνέχεια wifi ή 3g, ανάλογα που είμαι και μόνιμα bluetooth. Μήπως να το πας πίσω ως προβληματικό;
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά data πάει και 3 μέρες και βάλε αλλά τι το θέλω το οκταπύρηνο χωρίς ίντερνετ.... Μάλλον με βλέπω για το σέρβις
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά data πάει και 3 μέρες και βάλε αλλά τι το θέλω το οκταπύρηνο χωρίς ίντερνετ.... Μάλλον με βλέπω για το σέρβις

Τρέχοντας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά data πάει και 3 μέρες και βάλε αλλά τι το θέλω το οκταπύρηνο χωρίς ίντερνετ.... Μάλλον με βλέπω για το σέρβις

 

Τρεχοντας στο σερβις οπως ειπε και ο φιλος! Υπαρχη προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτη τη θηκη για το κινητο και απλα εγινε αγνωριστο! Την πηρα σε χρυσο! Ειναι μεταλικη!https://www.google.gr/search?q=case+metal+gold+lenovo+a7000&oq=case+metal+gold+lenovo+a7000&aqs=chrome..69i57.11506j0j4&client=ms-alps-full_k01q_h-gr&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=ixhSEpTtUrseXM%3A Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

@ iasvn @xrcoolpad θα σας ακούσω. Μόνο μη μου το κρατήσουν αυτοί στο service γιατί δεν θα έχω κινητό μετά και δουλεύω με αυτό μιας και όταν είμαι σε πελάτη για πώληση περνάω τα πάντα σε excel. Σε εσάς δηλαδή με τι χρηση (οθόνη αναμμένη,gps net κλπ) και ποσό σας πάει κατά μέσο όρο αναμονή?
Link to comment
Share on other sites

@ iasvn @xrcoolpad θα σας ακούσω. Μόνο μη μου το κρατήσουν αυτοί στο service γιατί δεν θα έχω κινητό μετά και δουλεύω με αυτό μιας και όταν είμαι σε πελάτη για πώληση περνάω τα πάντα σε excel. Σε εσάς δηλαδή με τι χρηση (οθόνη αναμμένη,gps net κλπ) και ποσό σας πάει κατά μέσο όρο αναμονή?

 

Εγω σου ειπα με φουλ ιντερνετ ητε data η wifi με πολλα τηλεφωνα και το βραδυ εχω 50 % περιπου μπαταρια!.οπως τωρα ολοι μερα χρηση του κινητου και εχω 70% μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου ειπα με φουλ ιντερνετ ητε data η wifi με πολλα τηλεφωνα και το βραδυ εχω 50 % περιπου μπαταρια!.οπως τωρα ολοι μερα χρηση του κινητου και εχω 70% μπαταρια!

Και εμένα ή μπαταρία κρατάει και με χρήση ίντερνετ αρκετά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Από προηγούμενα τηλέφωνα που είχα διαρκεί περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ή μπαταρία κρατάει και με χρήση ίντερνετ αρκετά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Από προηγούμενα τηλέφωνα που είχα διαρκεί περισσότερο

 

Αυτο λεω και γω! Του φιλου το κινητο μαλλον εχει προβλημα και πρεπει να παει στο σερβις!

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για το κινητό μας!!!! Επιτέλους έλυσε το πρόβλημα στην αφη (δυσκολία στο πάτημα)

 

η αναβαθμιση ερχεται ΟΤΑ η πρεπει να κατεβασω κανενα προγραμα;

το πηρα πριν μια βδομαδα. επρεπε να ειχα αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...