Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα προβλήματα λίγο πολύ βλέπω τα έχουν όλοι. Αν αποφάσιζε η lenovo να ασχοληθεί να βγάλει ενα update και να διορθώσει τα προβλήματα με βάση τα spec θα ήταν τρελό vfm σε αυτή τη τιμή. Με βάση την έως τώρα επαφή μου με το κινητό όμως θα σου πω το cubot λόγω αυτονομίας( νομίζω 4100 δεν είναι?).

Πάντως βλέπω πχ ότι εγώ δεν έχω το πρόβλημα με το touch πάνω δεξιά που άλλοι έχουν οπότε όσοι γράφετε τα θεματακια που έχει κάντε ένα κόπο να γράφετε ποια έκδοση έχει το κινητό επάνω . Αν πάλι είστε root και λυσατε θέματα pls μοιραστείτε τα μαζί μας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και ένα cubot note s στα 105€. Please help!!!

 

προσωπικά μάλλον θα προτιμούσα το cubot βάσει αυτών που διαβάζω. αξίζει να σου πω πως είναι "προσφορά" φυλλαδίου στις electronet (σελ.13 κάτω αριστερά), οπότε εάν έχεις κοντά σου κάποια, το παίρνεις με 99 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξιζει το κινητό 130€ απο τα public; Είμαι ανάμεσα σε αυτό και ένα cubot note s στα 105€. Please help!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά τα προβληματα που λέτε τι παίζει;;

 

Τα προβλήματα λίγο πολύ βλέπω τα έχουν όλοι. Αν αποφάσιζε η lenovo να ασχοληθεί να βγάλει ενα update και να διορθώσει τα προβλήματα με βάση τα spec θα ήταν τρελό vfm σε αυτή τη τιμή. Με βάση την έως τώρα επαφή μου με το κινητό όμως θα σου πω το cubot λόγω αυτονομίας( νομίζω 4100 δεν είναι?).

Πάντως βλέπω πχ ότι εγώ δεν έχω το πρόβλημα με το touch πάνω δεξιά που άλλοι έχουν οπότε όσοι γράφετε τα θεματακια που έχει κάντε ένα κόπο να γράφετε ποια έκδοση έχει το κινητό επάνω . Αν πάλι είστε root και λυσατε θέματα pls μοιραστείτε τα μαζί μας

 

Εγώ δεν το προτείνω συμφουρουμίτη ratatouis. sgatzo το δικό μου είναι αρουτάριστο, φοράει την s153 που μου ήρθε αρχές δεκέμβρη και είναι η μοναδική που έχει πάρει έως τώρα και πιστεύω είναι χειρότερη από κάθε άλλη γιατί με την s142 (αν θυμάμαι καλά) δούλευε ρολόι για όσο καιρό την είχα (περίπου 20 μέρες). Τα έως τώρα προβλήματα που έχω τα έχω ξαναπεί και καταντάω κουραστικός αλλά δεν θέλω να πέσουν κι άλλοι στο ίδιο λούκι, είναι : απενεργοποιείται μόνο του ανά τυχαία διαστήματα (μπορεί να το κάνει και δύο φορές τη μέρα), μου είχε βγάλει πρόβλημα με τη φόρτιση στον μήνα και πήγε σέρβις (έκαναν αναβάθμιση λογισμικού είπαν και έστρωσε) ,η μπαταρία λες και είναι 4 χρονών και είναι στα τελευταία της και τελευταίο ζεσταίνεται με το παραμικρό. Αυτά..

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τι κλείσιμο τυχαία το πάθαινε ένας φίλος μου στο thl w200 αν θυμάμαι καλα...η αιτία απ ότι συμπεραναμε ήταν πως απο κάνα δυο πτώσεις που έφαγε κάτι έπαθε το hardware...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τι κλείσιμο τυχαία το πάθαινε ένας φίλος μου στο thl w200 αν θυμάμαι καλα...η αιτία απ ότι συμπεραναμε ήταν πως απο κάνα δυο πτώσεις που έφαγε κάτι έπαθε το hardware...

 

Εμένα ούτε μία φορά δεν μου έχει πέσει , από τις πρώτες μέρες το ψιλό έκανε μετά έφτιαξε και μετά ξανά τα ίδια. Τους το είπα και στο public αλλά με έγραψαν μάλλον, με τόσες συσκευές τι να θυμηθούν κι αυτοί τέλος πάντων.

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει σβησει ποτε το κινητο και απο μπαταρια βγαζει την ημερα ανετα με φυσιολογικη χρηση. Μονο μου προβλημα και εκνευριστηκο οπως ειπα κ πιο πανω η αφη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα λοιπόν διαβάζω ότι πολύ έχουν θέματα με την αφη, με μπαταρία ότι αδειάζει γρήγορα η ζεσταίνεται η ότι κληνη το κινητό μόνο του,εμένα το δικό μου που το έχω 4 στους 5 μήνες δεν μου έχει τέτοια θέματα,μόνο λιγο η αφη και μένα αλλά διορθώθηκε γιατί του αλλαξα ρομ ,επειδή ασχολούμαι με ρομ και τέτοια το εχω τσεκαρι με πολλές ρομ το θέμα με την αφη με άλλες ρομ δεν μου το έχει κάνει 2 για μένα είναι καλές η aosp που έχω ανεβάσει σε αλο ποστ και μία miui που είναι μακράν η καλύτερη σε θέματα πολλα.... Την miui τώρα αυτόν καιρό προσπαθώ να την μεταφρασω στα ελληνικά γιατί δεν τα έχει μέσα... Τώρα για τους φίλους που έχουν θέματα μάλλον είναι θέμα specks....να πω ακόμα ότι το κινητό μου του κάνω τρελλή χρήση και κράτα η μπαταρία... Πολύ χρήση ίντερνετ σχεδόν όλοι μέρα και πολλές κλήσης και έχω απόθεμα περίπου 40-50 % μπαταρία....
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ποια από τις δύο έχεις επάνω? Θυμάμαι από το zte μου ότι οι miui όλο και κάτι έχουν που δε δουλεύει, στην περίπτωση της δικής σου τον είναι όλα οκ? Σε ευχαριστώ για την προσφορά σου στο φόρουμ και την βοήθεια που μας δίνεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ποια από τις δύο έχεις επάνω? Θυμάμαι από το zte μου ότι οι miui όλο και κάτι έχουν που δε δουλεύει, στην περίπτωση της δικής σου τον είναι όλα οκ? Σε ευχαριστώ για την προσφορά σου στο φόρουμ και την βοήθεια που μας δίνεις

 

Καλησπέρα φίλε μου τώρα έχω την aosp τη miui τη είχα βάλει όπως είναι στα αγγλικά και δουλεύει μία χαρα, την έβγαλα όμως για να την μεταφρασω στα ελληνικά...η aosp το μόνο μειονεκτήμα που έχει είναι ότι δεν έχει ραδιόφωνο δεν λειτουργεί. φυσικά εμένα δεν με ενοχλεί αυτο... Κατά αλλά δουλεύουν όλα κομπλε...για ότι απορία και βοήθεια θέλετε ειμαι στην διάθεση σάς!!!!

Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

solina ποια rom έχει επάνω το κινητό σου?[/QUOT Την εργοστασιακη δεν το εχω πειραξει το λογισμικο. Εχω απο το public εγγυηση που την επεκτεινα και φοβαμαι αν μου τυχει κατι και το παω ρουταρισμενο θα τη χασω
Link to comment
Share on other sites

Άμα ρουταρης το κινητό και χρειάστης να το πας για σέρβις με την εγκαταστάσει της εργοστασιακής ξανά είναι σαν Καινουργιο και δεν φενετε τιποτα.. Το έχω κανει και με άλλο κινητό και δεν έχασα καμία εγγύηση γιατί φαινόταν σαν να μην έχει ρουταριστη ποτέ.... Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

Α οκ σε ευχαριστω πολυ. Ποιον οδηγο να ακολουθησω για ρουτ; Αυτον που εχει στις προηγουμενες σελιδες;
Link to comment
Share on other sites

Α οκ σε ευχαριστω πολυ. Ποιον οδηγο να ακολουθησω για ρουτ; Αυτον που εχει στις προηγουμενες σελιδες;

Ναι είναι ο ποιο εύκολος! Καλή επιτυχία και πάντα ότι κανείς γίνεται με δική σου ευθύνη...

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την aosp. Γρήγορη μεν χωρίς κολλήματα αλλά... Δεν πάνε οι εφαρμογές στην sd με τίποτα...β) Αποχαιρετισα το εύχρηστο μενού της πάνω μπάρας...γ) Αποχαιρετισα το double tap... Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Θα τη τεσταρω κι άλλο γιατί αν λυθεί το πρόβλημα της αποθήκευσης στην sd που είναι αγκάθι τα άλλα τα παλεύεις
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος το zip με την τελευταια stock rom της lenovo ας το ποσταρει εδω να το εχουμε και οι υπολοιποι αν χρειαστει να την ξαναπερασουμε και να βγαλουμε το root

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την aosp. Γρήγορη μεν χωρίς κολλήματα αλλά... Δεν πάνε οι εφαρμογές στην sd με τίποτα...β) Αποχαιρετισα το εύχρηστο μενού της πάνω μπάρας...γ) Αποχαιρετισα το double tap... Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Θα τη τεσταρω κι άλλο γιατί αν λυθεί το πρόβλημα της αποθήκευσης στην sd που είναι αγκάθι τα άλλα τα παλεύεις

 

Καλημέρα ναι αυτό το θέμα με τι sd κάρτα κοιτάζω να το λύσω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είναι η stock rom με την ενημέρωση την τελευταία την 153 http://www.needrom.com/download/a7000-a-s153-stok-multilang/

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο κουφο ειναι στο play store που ενω το εχω ενεργοποιησει με το email που ειχα δε με αφηνει να κατεβασω καμμια απο τις πληρωμενες εφαρμογες μου. Στη ρομ που μου εστειλες τη περναω με cwm η αλλο τροπο? Δεν εχει θεμα με imei να χαθει οπως αλλες που διαβαζω ε? Συγνωμη αν εχω γινει κουραστικος

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο κουφο ειναι στο play store που ενω το εχω ενεργοποιησει με το email που ειχα δε με αφηνει να κατεβασω καμμια απο τις πληρωμενες εφαρμογες μου. Στη ρομ που μου εστειλες τη περναω με cwm η αλλο τροπο? Δεν εχει θεμα με imei να χαθει οπως αλλες που διαβαζω ε? Συγνωμη αν εχω γινει κουραστικος

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι κουφό είναι αυτό πάλι...δεν ξέρω γιατι! Αυτό δεν είναι θέμα rom αυτό έχει να κάνει με το play store νομίζω.... Δεν το ξερω καλά αυτό γιατί με αγορά apk από το play store δεν ασχολούμαι ότι θέλω έπη πληρωμής το κατεβαζω από αλου και δωρεάν! Και ανεβαζω και εφαρμογές κατά καιρούς που φτιάχνω εγώ ο ίδιος!

Link to comment
Share on other sites

Τι κουφό είναι αυτό πάλι...δεν ξέρω γιατι! Αυτό δεν είναι θέμα rom αυτό έχει να κάνει με το play store νομίζω.... Δεν το ξερω καλά αυτό γιατί με αγορά apk από το play store δεν ασχολούμαι ότι θέλω έπη πληρωμής το κατεβαζω από αλου και δωρεάν! Και ανεβαζω και εφαρμογές κατά καιρούς που φτιάχνω εγώ ο ίδιος!

 

Εγώ όσες φορές την έχω περάσει

Με recovery δεν έχω χάσει ποτέ imei και πίστεψε με έχω δοκιμάσει πολλες rom

Και ποτέ δεν έχασα imei..

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο με το store λυθηκε μονο του. Θα με τρελλανει. Το ξερεις οτι παιζει το 4g και στις 2 sim?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο με το store λυθηκε μονο του. Θα με τρελλανει. Το ξερεις οτι παιζει το 4g και στις 2 sim?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν το ξέρω γιατί δεν το είχα δοκιμάσει με δυο sim

Link to comment
Share on other sites

Το rar το ριχνω οπως το zip δηλ μεσω cwm? Ειδα οτι αυτος λεει για flash tools

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το rar το ριχνω οπως το zip δηλ μεσω cwm? Ειδα οτι αυτος λεει για flash tools

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πιο πράγμα μιλάς ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...