Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά σε όλα τα παιδιά...

Έχω σοβαρό πρόβλημα με την σύσκευη μου lenovo a7000..έκανα update σε adroid 6 το πρόβλημα μου είναι ότι οι εφαρμογές ξαφνικά πετάνε μύνημα (δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει)

Κάνω hard reset δουλεύουν όλα σωστά κ μετά από 2 μέρες πάλι τα ίδια ..

Δεν ξέρω τη να κάνω μπορείτε να μου πείτε τη να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό έχει να κάνει με της εφαρμογές που σου πετάνε το μήνημα ,δεν είναι θέμα ούτε τηλεφώνου ,ούτε λειτουργικού ,απλώς θα περιμένεις να αναβαθμίσουν την συγκεκριμένη εφαρμογή στο android 6
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτό έχει να κάνει με της εφαρμογές που σου πετάνε το μήνημα ,δεν είναι θέμα ούτε τηλεφώνου ,ούτε λειτουργικού ,απλώς θα περιμένεις να αναβαθμίσουν την συγκεκριμένη εφαρμογή στο android 6

 

Σίγουρα ρε φίλε ?

Γιατί ενώ παίζουν κανονικά μετα απο 2 μέρες κάνει βλακειες ακόμα κ sto fb κ το ξανακανω intsall κ στρώνει

Το ebay ας πούμε δεν φτιάχνει με τπτ

Link to comment
Share on other sites

νεα rom miui πολυ σταθερη αυτην δουλευω τωρα και ολλα ειναι μια χαρα http://www.needrom.com/download/miui-rom-greek-developer-multi-language-is-and-greek-language/

Mπορείς να γράψεις διαφορές από τη stock;

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να γράψεις διαφορές από τη stock;

 

Είναι πιο σταθερή πιο γρήγορη στο ίντερνετ και έχει καλύτερο touch! Και από θέμα μπαταρίας μία χαρά δεν έχω παρατηρήσει κατι!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο σταθερή πιο γρήγορη στο ίντερνετ και έχει καλύτερο touch! Και από θέμα μπαταρίας μία χαρά δεν έχω παρατηρήσει κατι!

 

Δηλαδή είναι προτιμότερη από τη stock;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδωσα στα .public στο σερβις το δικο μου στην εγγυηση. Δεξια πλευρα οπως το κρατας νεκρη η αφη............ας ελπισω να φτιαξει γιατι πολλοι το πηραν "επισκευασμενο" η με "αλλαγμενη οθονη" και παλι δεν δουλευε η αφη......
Link to comment
Share on other sites

Κατεμε ναι,έχω δη μεγάλες διαφορές σε σύγκριση με τη stock.

Έχεις άποψη για την AOSP γιατί στο http://forum.xda-developers.com/poll.php?do=showresults&pollid=20564 βγαίνει πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις άποψη για την AOSP γιατί στο http://forum.xda-developers.com/poll.php?do=showresults&pollid=20564 βγαίνει πρώτη.

 

Καλημέρα η aosp ναι είναι καλή ρομ αλλά αλο η aosp και αλο η miui η miui έχει ωραίο περιβάλλον και σου δίνει δυνατότητες που η aosp δεν στης δίνει...η miui είναι μακράν πιο γρήγορη ελαφρυα καλή διαχείριση μνήμης ram και πιο σταθερή... Την aosp τη φοραγα μετης εφαρμογές που έχω και στην miui η free ram είναι με την miui 1.2 giga ενω με την aosp είχα 700 mb με ακριβώς της ίδιες εφαρμογές που έχω στο κινητό μου. Και από μπαταρία διάρκεια περισσότερο σε σχέση ακόμα και της stock! Και αρκετά σταθερή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η aosp ναι είναι καλή ρομ αλλά αλο η aosp και αλο η miui η miui έχει ωραίο περιβάλλον και σου δίνει δυνατότητες που η aosp δεν στης δίνει...η miui είναι μακράν πιο γρήγορη ελαφρυα καλή διαχείριση μνήμης ram και πιο σταθερή... Την aosp τη φοραγα μετης εφαρμογές που έχω και στην miui η free ram είναι με την miui 1.2 giga ενω με την aosp είχα 700 mb με ακριβώς της ίδιες εφαρμογές που έχω στο κινητό μου. Και από μπαταρία διάρκεια περισσότερο σε σχέση ακόμα και της stock! Και αρκετά σταθερή!

 

Ή aosp είναι πολύ καλή για βάσει στο να φτιάξεις rom! Είναι σχετικά εύκολη για κάποιον που γνωρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης πρόβλημα. Η καμερα στα ξαφνικα αρχισε να τα δειχνει μπρος πισω αναποδα ως που επαψε να λειτουργει η πισω και μου εχει μεινει μονο η μπροστινη και αυτη εξακολουθει να τα δειχνει παλι αναποδα.

Εχω κανει 2-3 επανακινησεις, επαναφορα εργοστασιακων, καθαρισμο μνημης cache αλλα τιποτα και παλι ολα αναποδα και η πισω εκτος λειτουργιας.

Παρακαλω ας μου πει καποιος που γνωρίζει αν υπαρχει καποια λύση πριν το παω στο καταστημα που το πηρα για επισκευη.:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης πρόβλημα. Η καμερα στα ξαφνικα αρχισε να τα δειχνει μπρος πισω αναποδα ως που επαψε να λειτουργει η πισω και μου εχει μεινει μονο η μπροστινη και αυτη εξακολουθει να τα δειχνει παλι αναποδα.

Εχω κανει 2-3 επανακινησεις, επαναφορα εργοστασιακων, καθαρισμο μνημης cache αλλα τιποτα και παλι ολα αναποδα και η πισω εκτος λειτουργιας.

Παρακαλω ας μου πει καποιος που γνωρίζει αν υπαρχει καποια λύση πριν το παω στο καταστημα που το πηρα για επισκευη.:wacko::wacko::wacko:

 

Δεν είναι θέμα συγκευεις αλλά θέμα ρομ η την ξανα κανεις εγκαταστάσει από την αρχή τη ρομ η αλαζεις ρομ όπως έκανα κεγω

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω δεξιά και αριστερά δεν υπάρχει μια σίγουρη άποψη περί αναβάθμισης ή έστω σε ένα μεγάλο ποσοστό..

Το κινητό δουλεύει καλά με το 5 αλλά το έχω λίγο απο φόβο να το αναβαθμίσω μη μου ξεσκίσει μνήμες κλπ.

Πάντως το παράπονο που έχω είναι ότι έπεσε σχετικά γρήγορα η απόδοση της μπαταρίας αν σκεφτείς ότι το έχω από τον νοέμβριο :mad:

η χρήση που κάνω είναι πάνω από μέση και ενώ στην άρχή πήγαινε κομπλέ, έπεσε απότομα..

είχε άλλος τέτοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό σχεδόν ένα χρόνο.ανάμικτα τα συναισθήματα και ο λόγος που είναι ανάμεικτα και όχι αρνητικά είναι η χαμηλή του τιμή για τότε που το πήρα.

 

Από τότε που το πέρασα 6αρι είναι για τ'ανάθεμα.

 

Δεν είναι rootαρισμένο. Το κυριότερο μου πρόβλημα είναι η έλλειψη χώρου παρόλο που έχω περασμένες εφαρμογές στην εξωτερική sd.σκέφτομαι να το rootαρω προκειμένου να πετάξω από μέσα αρκετές εφαρμογές συστήματος...αλλά δεν έχω ούτε χρόνο να ψάξω το τέλειο root ούτε δίεση να σπάσω το κεφάλι μου να βρω λύση αν πάει κάτι στραβά...όπως έκανα παλιά με ένα Samsung galaxy που είχα.

 

Γνωρίζεται κανένα one click root που να δουλεύει ή κάποια σοβαρή λύση για το πρόβλημα του χώρου; το ρημάδι το 6αρι δεν κάνει απενεργοποίηση εφαρμογών.

 

Τέλος δε θέλω να περάσω άλλες custom roms...είχα μπει στη διαδικασία παλιά με άλλο κινητό και με έχει κουράσει πολύ το θέμα custom.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό σχεδόν ένα χρόνο.ανάμικτα τα συναισθήματα και ο λόγος που είναι ανάμεικτα και όχι αρνητικά είναι η χαμηλή του τιμή για τότε που το πήρα.

 

Από τότε που το πέρασα 6αρι είναι για τ'ανάθεμα.

 

Δεν είναι rootαρισμένο. Το κυριότερο μου πρόβλημα είναι η έλλειψη χώρου παρόλο που έχω περασμένες εφαρμογές στην εξωτερική sd.σκέφτομαι να το rootαρω προκειμένου να πετάξω από μέσα αρκετές εφαρμογές συστήματος...αλλά δεν έχω ούτε χρόνο να ψάξω το τέλειο root ούτε δίεση να σπάσω το κεφάλι μου να βρω λύση αν πάει κάτι στραβά...όπως έκανα παλιά με ένα Samsung galaxy που είχα.

 

Γνωρίζεται κανένα one click root που να δουλεύει ή κάποια σοβαρή λύση για το πρόβλημα του χώρου; το ρημάδι το 6αρι δεν κάνει απενεργοποίηση εφαρμογών.

 

Τέλος δε θέλω να περάσω άλλες custom roms...είχα μπει στη διαδικασία παλιά με άλλο κινητό και με έχει κουράσει πολύ το θέμα custom.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

root+ twrp recovery http://forum.xda-developers.com/lenovo-a7000/development/twrp-recovery-lenovo-a7000-mm-t3358436 εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές και σε εμένα η συμβίωση με το κινητό γίνεται ανυπόφορη,μπορεί να δουλεύει απροβλημάτιστα και στο ξαφνικό να πηγαινεις να γράψεις μήνυμα και τα μισά πλήκτρα να μην μπορείς να τα πατήσεις(σαν να χάνει το touch).Οταν έγινε η αναβάθμιση σε 6 πίστευα ότι λύθηκαν αυτά τα προβλήματα αλλά δυστυχώς με αναγκάζει να αγοράσω και μια δεύτερη συσκευή μιας και αυτή είναι εταιρική και δεν μπορώ την πουλήσω :O
Link to comment
Share on other sites

Κατά πρώτον σε ευχαριστώ πολύ κατά δεύτερον το δοκίμασα και με έχει σπάσει τα νεύρα...βάζω το zip στην εσωτερική sd αλλά δεν το βρίσκει με τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα έχουνε και άλοι στο XDA αλλά δεν τους έχει απαντήσει κάποιος ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Κατά πρώτον σε ευχαριστώ πολύ κατά δεύτερον το δοκίμασα και με έχει σπάσει τα νεύρα...βάζω το zip στην εσωτερική sd αλλά δεν το βρίσκει με τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα έχουνε και άλοι στο XDA αλλά δεν τους έχει απαντήσει κάποιος ακόμα.

To βάζεις στον εσωτερικό χώρο ή την sd;Αν δεν το βρίσκει στον εσωτερικό χώρο, βάλε το στην sd.

Link to comment
Share on other sites

ειπα να κανω root νομιζω οτι εγινε, μπηκα recovery περασα miui ανοιξε το τηλεφωνο εδειξε το lenovo by android και εχει κολησει αρκετη ωρα τωρα στο επομενο λογοτυπο της lenovo, καμμια ιδεα του τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...