Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειπα να κανω root νομιζω οτι εγινε, μπηκα recovery περασα miui ανοιξε το τηλεφωνο εδειξε το lenovo by android και εχει κολησει αρκετη ωρα τωρα στο επομενο λογοτυπο της lenovo, καμμια ιδεα του τι κανω;

 

Τσέκαρες με το root checker αν είσαι root; Τέλος πάντων, ξαναφλάσαρε την stock ξανακάνε root, τσέκαρε αν έγινε και μετά ξαναπέρνα την miui.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειπα να κανω root νομιζω οτι εγινε, μπηκα recovery περασα miui ανοιξε το τηλεφωνο εδειξε το lenovo by android και εχει κολησει αρκετη ωρα τωρα στο επομενο λογοτυπο της lenovo, καμμια ιδεα του τι κανω;

 

ενταξει τα καταφερα, υπαρχει ρυθμιση στον τηλεφωνικο καταλογο τα ονοματα να ξεκινανε με το επωνυμο;

Link to comment
Share on other sites

μπαινοντας στις ρυθμισεις-=διαχειριση ισχυος= βελτιστοποιηση μπαταριας = εχει επιλεγμενο = το χωρις βελτιστοποιηση ..επιλεγω ολες οι εφαρμογες ..μου τις εμφανιζει ποιες ειναι σε βελτιστοποιηση ..βγαινω απο το μενου και ξαναγυριζω και δεν κραταει την ρυθμιση αυτη.... ξερει καποιος αν του δουλευει , η τελος παντων να μας πει πως ρυθμιζετε και τι εξυπηρετει αυτο αφου δεν το κρατα σαν μονιμη επιλογη;;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση 16mb, ξέρει κανείς τι διορθώνει?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση 16mb, ξέρει κανείς τι διορθώνει?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την είδα και εγώ το πρωί αλλά μάλλον επειδή έχω κάνει root την συσκευή δεν μπορώ να την περάσω........αξίζει;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα το μεσημέρι και μετά από λίγο το έβαλα να φορτίσει μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμία διαφορά.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έκανα χωρίς καμία απολύτως διαφορά έως τώρα

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω προβλήματα με το touchscreen...βαράει clicks μόνο του στα καλά καθούμενα...το έχω καθαρίσει πολλές φορές αλλά μια απο τα ίδια....θα το γυρίσω πίσω γιατί έχει ακόμα εγγύηση αλλά είναι root με αυτόν τον τρόπο...http://forum.xda-developer...00-mm-t3358436 γνωρίζει κάποιος πως το επαναφέρω σε unroot κατάσταση; και επίσης κατέβασα το update αλλά το recovery δεν μπορεί να μου το περάσει
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις περασμενο tempered glass ή μεμβρανη?

Αν ναι βγαλτα και δες αν οντως υπαρχει προβλημα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις περασμενο tempered glass ή μεμβρανη?

Αν ναι βγαλτα και δες αν οντως υπαρχει προβλημα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

όχι φίλε μου δεν έχω κάτι τέτοιο . ναι έχω κάνει unroot με το uninstall που έχει μέσα το root αλλά πρέπει να πετάξω και το recovery...γνωρίζει κανένας πως;

Link to comment
Share on other sites

με ενα γρηγορο search:

 

How To Install Stock ROM On Lenovo A7000 ROW Version

How to revert to / go back to stock recovery on Lenovo a7000

 

 

ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

με ενα γρηγορο search:

 

How To Install Stock ROM On Lenovo A7000 ROW Version

How to revert to / go back to stock recovery on Lenovo a7000

 

 

ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

 

Σε ευχαριστώ πολύ...θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

με προσοχη και με δικη σου ευθυνη παντα!

καλη επιτυχια!

οκ μετά από μερικές προσπάθειες τα κατάφερα....αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει...αύριο το επιστρέφω από εκεί που το πήρα...σε ευχαριστώ για την βοήθεια όπως και να έχει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με το κινητό το έβαλα στην πρίζα κ ενώ έκανε πλήρη φόρτιση μετά από 3 ώρες η μπαταρία μου χωρίς να κάνω τπτ δηλ στην αναμονή κ απλά σύνδεση στο Wi-Fi βρήκα την μπαταρία στο 50%!!!!

Αυτό έγινε μια φορά, το κινητό το έχω 4 εβδομάδες...

 

Επίσης όταν το έχω στην αναμονή κ το ξεκλειδώσω αρκετές φορές με πετάει στα μηνύματα ,δηλ είμαι στο facebook κλείνω το κινητό στην αναμονή κ μόλις το ξεκλειδώσω με βάζει στα μηνύματα....

 

Τι παίζει;;;

 

Έχει κάποιος δει κάτι ανάλογο;;;

 

Μου ήρθε η τελευταία αναβάθμιση 16mb κ έκανα εγκατάσταση μήπως κ φτιάξει το θέμα.....

 

Τι φταίει;;; θέμα Μαρσμελο είναι;;; Κ τι να κάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο εδώ και κανά μήνα θέμα με την μπαταρία δεν έχω έχω κάνει και την τελευταία αναβάθμιση,θα πω σε αυτούς που έχουν πρόβλημα με την μπαταρία να προσέχουν της εφαρμογές που εγκαθιστούν μερικές δεν κλείνουν ποτέ ούτε αφήνουν την συσκευή να ρίξει ταχύτητα στον επεξεργαστή βλέπε facebook , για να δείτε πια εφαρμογή σας δημιουργεί το θέμα ή αν είναι θέμα συσκευής κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το δουλεύουμε καμία εβδομάδα χωρίς να εγκαταστήσουμε τίποτα άλλο,ακραίο αλλά δουλεύει
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τελικά με τα μηνύματα λύθηκε, είχα βάλει lock screen κ όπως ξεκλείδωνα το κινητό έπιανε η αφή το εικονίδιο των μηνυμάτων.....

 

Παίζει ότι είμαι κ άσχετος.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό εχει ίδιες διαστάσεις με το k3 note? Θέλω μια θήκη απτο ebay
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό εχει ίδιες διαστάσεις με το k3 note? Θέλω μια θήκη απτο ebay

 

Ακριβώς τσέκαρε το http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7147&idPhone2=7088

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δυναμώσω τον ήχο του bluetooth ? Πρέπει να είμαι root για να του αλλάξω την ένταση? Έχω την 6.0

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από το google play την εφαρμογή "Enginier Mode MTK" και πας στο "Hardware Test", "Audio" , και εκεί ανεβάζεις ότι θέλεις

Άλλος τρόπος κάνεις μία κλίση και την ώρα που μιλάς μέσω blutouth πατάς το κουμπί έντασης του τηλεφώνου και ανεβάζεις ή αν έχει ρυθμιστικό έντασης το ίδιο το blutouth και από εκεί

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από το bluetooth και τη συσκευή τα εχω κάνει, για να κάνω τις αλλαγές από το πρόγραμμα που μου εγραψες πρέπει να είναι ρουτ το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...