Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θελησω καποια στιγμη να το κανω μαμα και να εχω εγγυηση ριχνω το rar στην sd και τη περναω με cwm η θελει flash tools

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θελησω καποια στιγμη να το κανω μαμα και να εχω εγγυηση ριχνω το rar στην sd και τη περναω με cwm η θελει flash tools

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι με flash tool όπως το βλέπεις στο βίντεο έτσι θα το κάνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ,αρκετα σε ζαλισα για σημερα,ευχαριστω για τις απαντησεις και την υπομονη σου

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ,αρκετα σε ζαλισα για σημερα,ευχαριστω για τις απαντησεις και την υπομονη σου

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν με ζαλισες ότι θες με ρωτάς!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και με τη δικη σου ρομ ακομα και μετα απο καλιμπραρισμα μπαταριας η βουτια απο το 25 στο 15 παραμενει...αλλη ρομ να προτεινεις η να του περασω την εργοστασιακη και να του βαλω πωλητηριο?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και με τη δικη σου ρομ ακομα και μετα απο καλιμπραρισμα μπαταριας η βουτια απο το 25 στο 15 παραμενει...αλλη ρομ να προτεινεις η να του περασω την εργοστασιακη και να του βαλω πωλητηριο?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου κανει εντυπωσει γιατι εμενα δεν μου το κανει ποια....τελοςσπαντον για δες αυτη. http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-12-1-android-5-1-1/

Link to comment
Share on other sites

Η Αναβάθμιση σε Marshmallow μόλις έφτασε 1359MB είναι. Μακάρι να διορθώσει κάτι. Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Όποιος την πέρασε ας γράψει εντυπώσεις και κυρίως αν όντως λύνει όπως λέει το θέμα με την sd και βέβαια το πρόβλημα της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την εκανα. Σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις αποθηκευτικο (κυριο εσωτερικό χωρο αποθηκευσηςδηλαδη) την καρτα sd. Θα πρεπει ομως να κανει φορματ πρωτα γιαυτο πρωτα μετεφερε τα αρχεια σου γιατι θα τα χασεις. Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Όποιος την πέρασε ας γράψει εντυπώσεις και κυρίως αν όντως λύνει όπως λέει το θέμα με την sd και βέβαια το πρόβλημα της μπαταρίας

 

Σου δινεις τη δυνατοτητα να κανεις αποθηκευτικο (κυριο εσωτερικό χωρο αποθηκευσηςδηλαδη) την καρτα sd. Θα πρεπει ομως να κανει φορματ πρωτα γιαυτο πρωτα μετεφερε τα αρχεια σου γιατι θα τα χασεις.

 

Λοιπόν, είναι αρκετά πιο όμορφο,πιο γρήγορο,κάτι μικροπροβληματάκια διορθώθηκαν π.χ το lag που έκανε από εφαρμογή σε εφαρμογή. Για την κάρτα λέει ότι πρέπει να την κάνεις format όπως λέει και ο matsilas αλλά δεν το δοκίμασα γιατί έχω αρχεία και δεν θέλω να τα χάσω, από θέμα μπαταρίας είμαι στην πρώτη φόρτιση και δεν μπορώ να σου πω αύριο θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επιβεβαιώνω τους δύο συμφορουμίτες ότι το lag έχει εξαφανιστεί, παρά το ότι το παραφόρτωσα με εφαρμογές. Το μενού είναι πανέμορφο. Επιτέλους έχουμε πρόσβαση στην sd. Περιμένω να δω και το θέμα της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η αναβαθμιση χωρις κολληματα αλλα παλι μου λεει δεν εχω επαρκη αποθηκευτικο χωρο και μεσα δεν εχω εφαρμογες παρα μονο facebook και viber γνωριζει κανεις τι να κανω και βασικα πως να κανω μεταφορα ευχαριστω. Εχω καρτα sd 16gb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα μου έβγαλε μέχρι στιγμής μέχρι το 60% 2 ώρες και 15 λεπτά sot πιστεύω καλά είναι. solina για πήγαινε Ρυθμίσεις>Αποθηκ. χώρος και USB, πάτα την κάρτα και κάνε διαμόρφωση ως εσωτερικής (υπόψιν κοίταξε αν έχεις αρχεία μέσα στην sd και πέρνα τα κάπου για να μην τα χάσεις) . Κάτι off-topic: καμιά καλή θηκούλα book έχετε βρεί; Έχω βρεί αυτές http://tforall.gr/index.php?option=com_mijoshop&route=product/product&path=780_1200&product_id=3636&Itemid=2730&lang=el

http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=39865&search=a7000

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η βουτιά από το 25% στο 15% υπάρχει απλά τώρα βουτάει από το 30% στο 20%. Μάλλον θα πρέπει να συνηθίσουμε ότι αυτό δε θα αλλάξει. Κατά τα άλλα το κινητό βελτιώθηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση και οταν ανοιξε μου εβγαλε αυτο το μηνυμα

'δυστυχως η διαδικασια com.android.phone εχει σταματησει lenovo'

παταω οκ το ξαναβγαζει

παταω επιλυση δεν κανει τιποτα!!!

βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τη χειροκίνητα με flash tool. Το είχες root πριν το κινητό?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,είχα κάνει την συσκευή root και είχε περάσει custom rom,πως γίνεται να περάσω την εργοστασιακή marshmallow που λέτε παιδιά ότι μόλις βγήκε;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο super su και κάνε unroot τη συσκευή. Κάνε επανεκκίνηση και κατέβασε το root checker να σιγουρευτείς ότι είσαι unroot (αν δε το κάνεις πρώτα αυτό θα κολλήσει) και μετά λογικά θα περάσει ota

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο super su και κάνε unroot τη συσκευή. Κάνε επανεκκίνηση και κατέβασε το root checker να σιγουρευτείς ότι είσαι unroot (αν δε το κάνεις πρώτα αυτό θα κολλήσει) και μετά λογικά θα περάσει ota

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που τα έκανα αυτά, δεν μου έκανε update.Κατεβάζει ΟΤΑ την αναβάθμιση, μου ζητάει επανεκκίνηση και μετά ανοίγει σε TWRP recovery.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήγαινε στο needrom και κατέβασε την s153 την ευρωπαϊκή και ριχτη με το flash tool και μετά θα σου έρθει το μήνυμα για το ota και θα παίξει. Εγώ έτσι την πέρασα στο δικό μου. Βεβαιωθειτε όμως ότι πηγατε πρώτα στο supersu και κάνατε unroot και επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήγαινε στο needrom και κατέβασε την s153 την ευρωπαϊκή και ριχτη με το flash tool και μετά θα σου έρθει το μήνυμα για το ota και θα παίξει. Εγώ έτσι την πέρασα στο δικό μου. Βεβαιωθειτε όμως ότι πηγατε πρώτα στο supersu και κάνατε unroot και επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρασα και το stock recovery, αλλά πάλι τα ίδια.Όταν λες να πάω στο needroom τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα. Έχω το κινητό εδώ κ τρεις βδομαδες και οι παρατηρησεις μου είναι οι εξής:α)μεγάλο προβλημα ο μικρός χώρος(8gb) ή μάλλον οι πολλές προεγκατεστημένες εφαρμογες, β)η μπαταρία διαρκεί με κανονική χρήση μία μέρα και γ)αρκετά κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα. Έχω το κινητό εδώ κ τρεις βδομαδες και οι παρατηρησεις μου είναι οι εξής:α)μεγάλο προβλημα ο μικρός χώρος(8gb) ή μάλλον οι πολλές προεγκατεστημένες εφαρμογες, β)η μπαταρία διαρκεί με κανονική χρήση μία μέρα και γ)αρκετά κολλήματα.

Το α και το γ λύθηκαν με την αναβάθμιση σε marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και το stock recovery, αλλά πάλι τα ίδια.Όταν λες να πάω στο needroom τι εννοείς;

Πήγαινε εδώ http://www.needrom.com/download/android-marshmallow-official-s233-official-install-via-sp-flashtool-for-lenovo-a7000-a/ και κατέβασε την ρομ και πέρασε τη με το flashtool και θα είσαι κομπλέ. Το κινητό σε κάποια στιγμή θα κάνει 15 λεπτά να ξεκολλήσει, μην αγχωθείς. Και εγώ με τη βοήθεια φίλου εδώ τα έμαθα. Ότι χρειαστείς πες μου

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη, δεν ξέρω αν ξανά ειπώθηκε αλλά για την αναβάθμιση σε marshmallow χρειάζεται να γίνει στη συσκευή root , αν όχι χάνεται η εγγύηση της συσκευής;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο το προηγούμενο ποστ, μόλις είδα ότι ήρθε η αναβάθμιση ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...