Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλλον αυτο ζητας. ΠΡΟΣΟΧΗ απλα το βρηκα δεν το εχω δοκιμαση

http://forum.xda-developers.com/chef-central/android/request-cwm-twrp-recovery-lenovo-a7000a-t3102588

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την εργοστασιακή Ρομ και μετα την αναβάθμιση δεν μου δίνει τη δυνατότητα να αλαξω τυπο δυκτιου μόνιμα

Ειναι τσεκαρισμενο στο 2D δυκτιο ουτε 3G με αφινει ουτε τιποτα ! Ξέρεις κάποιος πως διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

ποια η αποψη σας για το atmos;

καταλαβαινει κανεις την διαφορα;

 

Αν το έχεις ενεργοποιημένο έχει πιο καθαρό ήχο και αισθητά πιο δυνατό. Επίσης έχει και κάποιες ρυθμίσεις για ταινία,παιχνίδι κτλ. Για μένα το μόνο "ελάττωμα" του ηχείου είναι ότι μπουκώνει εύκολα αν το έχεις πάνω στο γραφείο επειδή είναι βγαλμένο έξω αλλά πιστεύω ότι με μια θήκη θα φτιάξει.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Στο levono που έχω μόλις άλλαξα κάρτα sim, δεν μου καταγράφονται οι κλήσεις είτε αναπάντητες είτε εξερχόμενες κλπ, του ξανάβαλα την παλιά sim στην οποία είχα παρατηρήσει ότι καταγράφονταν οι κλήσεις αλλά τώρα και σε αυτήν δεν καταγράφονται , μήπως μπορεί κανείς με βοηθήσει ?

 

:!: Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση και εμφανίστηκε η επιλογή μετακίνηση στην κάρτα sd,σε παιχνίδια και σε εφαρμογές που πριν δεν υπήρχε και έτσι μπορώ να τα μεταφέρω στην κάρτα sd χωρίς κανένα προβλημα ! Καντε την αναβάθμιση άφοβα ... :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι κι εγώ ένας ευχαριστημένος χρήστης του a7000. Να κάνω μια ερώτηση επειδή είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις εφαρμογές μου γέμισε η εσωτερική μνήμη. Διάβασα ότι χρησιμοποιείτε το app2sd για τη μεταφορά τους στην SD, και το ίδιο έκανα κι εγώ.

 

Όμως οι εφαρμογές μεταφέρονται και μέσα από το μενού της συσκευής (δεν ξέρω αν αυτό έγινε μετά το τελευταίο update ή γινόταν από την αρχή). Οπότε υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή αυτή αντί να το κάνουμε από εκεί??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι κι εγώ ένας ευχαριστημένος χρήστης του a7000. Να κάνω μια ερώτηση επειδή είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις εφαρμογές μου γέμισε η εσωτερική μνήμη. Διάβασα ότι χρησιμοποιείτε το app2sd για τη μεταφορά τους στην SD, και το ίδιο έκανα κι εγώ.

 

Όμως οι εφαρμογές μεταφέρονται και μέσα από το μενού της συσκευής (δεν ξέρω αν αυτό έγινε μετά το τελευταίο update ή γινόταν από την αρχή). Οπότε υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή αυτή αντί να το κάνουμε από εκεί??

 

Ευχαριστώ

 

Εγώ τις μεταφερο μέσα απο το τηλέφωνο χωρίς καμια εφαρμογή! Δεν την χρειάζομαι μια χαρά γίνεται η δουλειά μου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που είναι η επιλογή για αλλαγή ανάλυσης στην κάμερα για φώτο?

Το μόνο που βρήκα είναι η αλλαγή από 4:3 σε 16:9, στο πρώτο τραβάει 8Mp και στο δέυτερο 5-6Mp.

Υπάρχει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα δεύτερη μπαταρία για να τις αλλαζω όταν αδειάζει και είδα το νέο απίστευτο bug τουλάχιστον στο δικό μου κινητό,αν βγαλεις την πρώτη και είναι στο 5% και βάλεις την δεύτερη που είναι στο 53% αυτό τη βλέπει σαν 5% και προχωρά ακάθεκτο στην απενεργοποίηση. Δε μου έχει ξανατυχει σε τόσα android που πέρασαν από τα χέρια μου και στα οποία πάντα είχα διπλές μπαταρίες λόγω δουλειάς. Πάει για πωλητήριο....
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να μου απαντηση καποιος, τα τρια πληκτρα στο κατω μερος η φωτιζομενα η οχι;

 

Όχι δεν είναι φωτιζόμενα αλλά δεν είναι και μεγάλο μειονέκτημα θα έλεγα, όχι ότι θα με χάλαγε αν ήταν αλλά εντάξει.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το βλέπω live στα public οχι δεν ειναι....by the way λεω να το πάρω για λογαριασμό φίλου τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το βλέπω live στα public οχι δεν ειναι....by the way λεω να το πάρω για λογαριασμό φίλου τι λετε?

 

Από μπαταρία δεν λέει και πολλά βγάζει 4 ώρες sot και από το 35% μέχρι το 15% κατεβαίνει νεράκι. Κατά τα άλλα είναι δυνατό και αξιοπρεπέστατο και από θέμα κάμερας που το σύγκρινα με το P70,το Α7000 βγάζει πιο φωτεινές και ρεαλιστικές φωτογραφίες ενώ το P70 πιο αχνές και λίγο πιο σκοτεινές (λόγω το μονού led).

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω παράλληλα το huawei p8 και m4 aqua αλλα μου άρεσε το Lenovo....

 

Θα σου πρότεινα να έβλεπες και το Meizu M2 Note στα 200€ κι αυτό http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-meizu-m2-note-16gb-dual-sim-gkri/prodhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/offtopic.gif7840398pp/. Αλλά δεν έχει ραδιόφωνο όπως τα άλλα. Έχουμε βγεί λίγο Off-topic :offtopic:

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε συμφωνώ αλλα η κοπέλα του φίλου μου για την οποια είναι το κινητο θέλει κλασικά 3 κουμπιά κάτω....πάντως ωραίο το Lenovo και με ωραία οθόνη και οσο το δούλεψα στα public καλά παει σαν ταχύτητα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε συμφωνώ αλλα η κοπέλα του φίλου μου για την οποια είναι το κινητο θέλει κλασικά 3 κουμπιά κάτω....πάντως ωραίο το Lenovo και με ωραία οθόνη και οσο το δούλεψα στα public καλά παει σαν ταχύτητα

 

Οκ δεκτό γιατί τα Meizu έχουν αυτή την ιδιοτροπία με το κεντρικό κουμπί. Τότε, ή το Lenovo ή το M4 Aqua ή το P8 Lite με αυτή τη σειρά θα έλεγα.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...