Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να εισάγεις την λειτουργία reachabilty που έχουν τα iPhone 6?

Δηλαδή να πατάς 2 φορές το κεντρικό πλήκτρο και να κατεβαίνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το ''γρηγορη ταχύτητα'' ή το ''σπορ'' δοκίμασες;

 

Το sport mode είναι μουφα και το γρήγορη ταχύτητα είναι βίντεο. Εσείς που έχετε το κινητό δε συναντάτε το ίδιο πρόβλημα; Δηλαδή αν αραξετε στην άκρη του δρόμου και βγαζετε Φότο αυτοκίνητα και περαστικούς το απόγευμα ή με συννεφιά σας τα βγάζει οκ; Όταν κάποιος κινεί το χέρι του ή περπατά και θέλετε να τον φωτογραφισετε σε ένα πάρτυ π.χ. που χορεύει μπορείτε; Εμένα με νοιάζει αυτό μόνο μην τρέχω για σερβίς τσαμπα και ανοιχτεί το κινητό χωρίς λόγο. Να ξέρω ότι όλα τα gs6 είναι έτσι και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το κινητό. Σε πάρτι με βγήκε η ψυχή να βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής μικρή μου.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα το οποιο εψαξα αλλα δε βρηκα αλλοι να το εχουν.

 

Εχοντας την τοποθεσια σε "Wifi & δικτυα κινητης" τις περισσοτερες φορες το κινητο με "βρισκει" στη Ταυλανδη σε ενα μερος Tambon Mae Nam. Ειτε ανοιξω maps, ειτε swarm,ειτε faceboοk, μεχρι και το widget καιρου εκει με δειχνει. Μολις ανοιξω Wifi και κανω ανανεωση(ειτε το βαλω στην υψηλη ακριβεια με GPS) τοτε μονο με βρισκει σωστα. Τι να φταιει ειναι πολυ ενοχλητικο

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Εχω το s6 duos κ στις πληροφορίες λογισμικού όπως κ στο Phone info αντί για SM G9200 μου βγάζει SM G920F

Είναι λογικό?

 

Παιδια κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις?

 

Τωρα για κατι τετοιο θα μπορουσες να παρεις τηλεφωνο την Samsung και να ρωτησεις.

Εγω παντως δεν θα ανησυχουσα..Ισως η ρομ να δινει τετοια πληροφορια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα το οποιο εψαξα αλλα δε βρηκα αλλοι να το εχουν.

 

Εχοντας την τοποθεσια σε "Wifi & δικτυα κινητης" τις περισσοτερες φορες το κινητο με "βρισκει" στη Ταυλανδη σε ενα μερος Tambon Mae Nam. Ειτε ανοιξω maps, ειτε swarm,ειτε faceboοk, μεχρι και το widget καιρου εκει με δειχνει. Μολις ανοιξω Wifi και κανω ανανεωση(ειτε το βαλω στην υψηλη ακριβεια με GPS) τοτε μονο με βρισκει σωστα. Τι να φταιει ειναι πολυ ενοχλητικο

 

Έχεις κάνει μήπως root με καμιά κινεζιά τύπου KingRoot, VRoot ή τίποτα τέτοιο?

 

Παιδια κανεις?

 

Αυτός είναι ο κωδικός του μοντέλου για την Ευρώπη. Δεν υπάρχει σκέτο G920. Όλα έχουν ένα γράμμα στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το s6 σε χρυσό εδώ και καμιά βδομάδα και σήμερα παρατήρησα ότι το κεντρικό κουμπί έχει πάει πιο μέσα και κουνιέται όταν το ακουμπάς. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτό; Να το πάω στο μαγαζί που το πήρα; θα μου το αντικαταστήσουν ή θα το πάνε για επισκευή;
Link to comment
Share on other sites

Με ρουτάρισμα τι χάνουμε; Πέρα από την εγγύηση προφανώς!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με ρουτάρισμα τι χάνουμε; Πέρα από την εγγύηση προφανώς!

 

Μόνο την εγγύηση και ότι αυτό συνεπάγεται.(π.χ. στη μεταπώληση)

Κατ' άλλα μόνο κέρδη αν ξέρεις τι το θέλεις.

 

Δεν χάνεις κάτι όπως στα sony.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το s6 σε χρυσό εδώ και καμιά βδομάδα και σήμερα παρατήρησα ότι το κεντρικό κουμπί έχει πάει πιο μέσα και κουνιέται όταν το ακουμπάς. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτό; Να το πάω στο μαγαζί που το πήρα; θα μου το αντικαταστήσουν ή θα το πάνε για επισκευή;

υπηρχε στην αρχη αυτο το προβλημα με καποιες παρτιδες..αν εχεις doa να το πας πισω και ζητησε αντικατασταση αλλιως στο

servise θα στο αλλαξουν

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος αντιμετοπισει κατι αναλογο βρηκα την λυση κι ειπα να την μοιραστω.

Παμε στον dialer και πληκτρολογουμε *#2663#

Στην συνεχεια παμε στην επιλογη που λεει TSP firmware update (general) και παταμε update.

Μολις κανει το update θα γραψει PASS.

Απο τοτε που το εκανα δεν μου το ξανακανε.

 

Εδώ και μια ημέρα ξαφνικά παρατήρησα ότι η οθόνη δεν έπιανε καλά από την αριστερή μεριά. Σε scrolling πάνω κάτω σε σελίδες έχανε επαφή ενώ από δεξιά όλα μια χαρά. Λοιπόν δοκίμασα αυτό το update και όχι μόνο έφτιαξε το πρόβλημα αλλά γενικά μου δίνει μια ποιο άμεση αίσθηση στην αφή η οθόνη! Να ρωτήσω αυτό το driver update δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτοματα; Έχω την τελευταία COI9 Stock rom. Επίσης στο ίδιο μενού από κάτω γράφει Touch key firmware update και Wifi refresh. Να τα κάνω και αυτα;

Ok το Touch key είναι για τα πλήκτρα αφής, το Wifi Refresh τώρα ακούγεται ενδιαφέρον για update του Wifi αλλά γενικά ειμαι της σχολής αν δουλεύει μην το πειράζεις.

Edited by Invoked
Link to comment
Share on other sites

Μόνο την εγγύηση και ότι αυτό συνεπάγεται.(π.χ. στη μεταπώληση)

Κατ' άλλα μόνο κέρδη αν ξέρεις τι το θέλεις.

 

Δεν χάνεις κάτι όπως στα sony.

 

Κάπου διάβασα ότι δε δουλεύει το fingerprint scanner ισχύει; Η μεταπώληση είναι ένα θέμα αλλά αν είναι να πετάει το κινητό δε με χαλάει να το παντρευτώ για 2-3 χρόνια.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια ημέρα ξαφνικά παρατήρησα ότι η οθόνη δεν έπιανε καλά από την αριστερή μεριά. Σε scrolling πάνω κάτω σε σελίδες έχανε επαφή ενώ από δεξιά όλα μια χαρά. Λοιπόν δοκίμασα αυτό το update και όχι μόνο έφτιαξε το πρόβλημα αλλά γενικά μου δίνει μια ποιο άμεση αίσθηση στην αφή η οθόνη! Να ρωτήσω αυτό το driver update δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτοματα; Έχω την τελευταία COI9 Stock rom. Επίσης στο ίδιο μενού από κάτω γράφει Touch key firmware update και Wifi refresh. Να τα κάνω και αυτα;

Ok το Touch key είναι για τα πλήκτρα αφής, το Wifi Refresh τώρα ακούγεται ενδιαφέρον για update του Wifi αλλά γενικά ειμαι της σχολής αν δουλεύει μην το πειράζεις.

 

Παιδια οποιος έχει την τελευταία γαλλική ρομ, ας δοκιμάσει αν του δουλεύει το *#2663#.

Να ξέρουμε είναι θέμα ρομ, η δεν έκατσε καλά στα κινητά μας και να την ξανά περάσουμε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει μήπως root με καμιά κινεζιά τύπου KingRoot, VRoot ή τίποτα τέτοιο?

 

 

Οχι το κινητο δεν εχει πειραχτει!

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι δε δουλεύει το fingerprint scanner ισχύει; Η μεταπώληση είναι ένα θέμα αλλά αν είναι να πετάει το κινητό δε με χαλάει να το παντρευτώ για 2-3 χρόνια.

Υπηρχε ενας τροπος που επιανε στις πρωτες 5.1.1 που ειχες root και custom recovery χωρις να γραψει ο knox κι εκει οντως δεν δουλευε το fingerprint scanner και το samsung pay.

Με τον τροπο τον τωρινο που γραφει ο knox νομιζω δουλευουν ολα κανονικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι δε δουλεύει το fingerprint scanner ισχύει; Η μεταπώληση είναι ένα θέμα αλλά αν είναι να πετάει το κινητό δε με χαλάει να το παντρευτώ για 2-3 χρόνια.

 

Το αποτύπωμα δεν θα δουλεύει αν κάνεις root με την μέθοδο του engineering bootloader & UniKernel που δεν ρίχνει τον KNOX (και άρα δεν χάνεις την εγγύηση). Αν κάνεις με τον παραδοσιακό τρόπο με CF τότε θα δουλεύει κανονικά αλλά θα ρίξεις τον KNOX (και άρα θα χάσεις την εγγύηση).

 

Διαλέγεις και παίρνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν φοραει την τελευταια αναβαθμιση δεν εχει επιλογη.Αναγκαστικα θα παει με την μεθοδο που γραφει ο knox.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αγόρασα πρόσφατα το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ενώ εχω τα δεδομένα συνεχώς ανοικτά, για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις (chat - emails), όμως οταν τρεξω μια εφαρμογή τότε αμέσως μου έρχονται όλα μαζι.

 

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Επαναφέρω το θέμα με το πρόβλημα των secret codes.

Από τότε που έβαλα την τελευταία γαλλική ρομ δεν λειτουργούν.

Για ελεγξε το σας παρακαλώ όσοι έχετε την τελευταία γαλλική ρομ.

ΘΑ την ξανά περνουσα αλλά επειδή έχει αναφερθεί ακόμα ένα περιστατικό είπα να μην μπω άδικα στην διαδικασία.

Εκτός αν έχει κάποιος την τελευταία γαλλική και λειτουργούν σωστά.

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αγόρασα πρόσφατα το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ενώ εχω τα δεδομένα συνεχώς ανοικτά, για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις (chat - emails), όμως οταν τρεξω μια εφαρμογή τότε αμέσως μου έρχονται όλα μαζι.

 

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Για τσέκαρε την βελτιστοποιηση στο μενού ρυθμίσεων της μπαταρίας. Θα πρέπει οι εφαρμογές που θέλεις να τρέχουν συνέχεια να μην γίνεται βελτιστοποιηση καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση παρακαλώ! Σας βγάζει οτι το app της Alpha Bank καταναλώνει αρκετή μπαταρία? Τι κάνω σ αυτή τη περίπτωση? Μου το πετάει συνεχώς ως ειδοποίηση στα στατιστικά της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι με wifi εχω θεμα στο να φορτωνει πολυ αργα τις φωτογραφιες και τις μικρογραφιες σε facebook ,instagram κτλ ενω οταν ειμαι με data δεν υπαρχει κανενα θεμα. το εχει παθει κανενας αλλος ?? εχω κανει unistall / install ξανα τις εφαρμογες , εχω διαγραψει προσωρινη μνημη , εχω βαλει στατικη ip και DNS της GOOGLE αλλα και παλι τα ιδια...καμια ιδεα καποιος??:blink::worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...