Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πέρασα την ιταλική wind (WIN)αυτή είναι και η μανησια του δικού μου s6. Άλλαξε το csc. Μετά πέρασα την τελευταία γαλλική και επίσης άλλαξε το csc σε xef.

 

Μια χαρα λοιπόν. Αψογα! Βέρο Γαλλικό πλεον.

Αφου την ειχες έτοιμη την επιλογή της "άσχετης" rom (Ιταλική wind), γιατί προβληματιζοσουν?

Εγω νόμιζα οτι το μαμισιο csc του τηλεφωνου σου ηταν το Γερμανικό, γι' αυτό σου έλεγα να βρεις καποιο άσχετο οπως πχ της cosmote.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρα λοιπόν. Αψογα! Βέρο Γαλλικό πλεον.

Αφου την ειχες έτοιμη την επιλογή της "άσχετης" rom (Ιταλική wind), γιατί προβληματιζοσουν?

Εγω νόμιζα οτι το μαμισιο csc του τηλεφωνου σου ηταν το Γερμανικό, γι' αυτό σου έλεγα να βρεις καποιο άσχετο οπως πχ της cosmote.

 

Είπα μήπως πάλι δεν αλλάξει και δεν την θεώρησα άσχετη..

Τέλος πάντων όλα καλά.

Εκτός από τους κωδικούς στο dialer. Τι μπορεί να συμβαίνει?

Πατάω πχ *#1234# και δεν μου εμφανίζει τίποτα. Γράφει σφάλμα σύνδεσης η λάθος κωδικός.

Αυτό μου το κάνει όταν πατάω κλήση.

https://www.dropbox.com/s/6sf09m36r1yyhy3/Screenshot_2015-12-08-23-35-07.png?dl=0

Ενώ κανονικά χωρίς να πατήσω κλήση έπρεπε να εμφανιστεί το ιμει η ρομ δεν θυμάμαι τι δείχνει ο συγκεκριμένος κώδικας..

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα κι εγώ στο S6 σήμερα. Τις καλύτερες εντυπώσεις έχω ήρθα από S5 και είναι τέλειο.

 

Αυστριακο έτυχα με csc TTR και firmware G920FXXU3COI9

 

Το μόνο παράπονο που έχω είναι τα ακουστικά. Μόνο σε εμένα φαίνονται τόσο αίσχος; Αβολα εντελώς και ο ήχος καμία σχέση με τον κρυστάλλινο που είχα με τα in ear του S5

Link to comment
Share on other sites

Mε τα ακουστικα το ιδιο και εγω..δεν καθονται και καλα..προτιμω του s5 τα ακουστικα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος αντιμετοπισει κατι αναλογο βρηκα την λυση κι ειπα να την μοιραστω.

Παμε στον dialer και πληκτρολογουμε *#2663#

Στην συνεχεια παμε στην επιλογη που λεει TSP firmware update (general) και παταμε update.

Μολις κανει το update θα γραψει PASS.

Απο τοτε που το εκανα δεν μου το ξανακανε.

 

Το εκανα και μου φαίνεται πάει πιο γρήγορα γενικότερα το τηλ, όλα ανοίγουν και κλείνουν ακόμα πιο ακαριαια

 

Κι εγώ μόλις το εκανα αλλά μου γραφει Εκτέλεση κώδικα USSD > Πρόβλημα σύνδεσης ή μη έγκυρος κωδικός ΜΜΙ. :x

Τι σημαίνουν αυτά;

 

PS. XEF rom loaded.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις το εκανα αλλά μου γραφει Εκτέλεση κώδικα USSD > Πρόβλημα σύνδεσης ή μη έγκυρος κωδικός ΜΜΙ. :x

Τι σημαίνουν αυτά;

 

PS. XEF rom loaded.

 

Μήπως είναι θέμα ρομ? Και στο δικό μου με αυτή τη ρομ τα ίδια..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ. Αν ειναι και δεύτερη περίπτωση τοτε κάτι αλλο συμβαίνει.

Και θα σου πρότεινα να ξαναριξεις την xef από πάνω μηπως κάτι δεν ειχε κάτσει καλά.

Κάτι αλλο τρέχει μάλλον.

Ο φίλος "φάε την σκόνη μου" την έχει περάσει με το χέρι ? Είναι η μαμά rom του τηλεφώνου? Ας δώσει καμιά πληροφορία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά είναι όντως άβολα αλλά ο ήχος τους είναι φανταστικός. Συγκρίσιμος με πολύ ακριβότερα ακουστικά μπορώ να πω.

 

Χρησιμοποιεί κανείς το πληκτρολόγιο TouchPal? Για μένα είναι μακράν ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε πληκτρολόγιο αλλά το τελτευταίο διάστημα κάποιες φορές αργεί να εμφανιστεί όταν θέλω να γράψω. Το stock Samsung νομίζω ότι είναι φτωχό στην πρόβλεψη λέξεων και γι'αυτό δεν το χρησιμοποιώ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ενα update 92.72 ΜΒ ξερει κανεις σε τι βοηθαει?

 

Δώσε πληροφορίες για build number , CSC codes

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι και νομίζω ότι κάπου το έχει ξαναπάρει το μάτι μου... Όταν είμαι σε χώρο χωρίς σήμα και βγαίνω έξω, ενώ θα έπρεπε να είναι καμπάνα, δεν ξανασυνδέεται στο δίκτυο παρά μονο αν μπω και βγω σε λειτουργία πτήσης. Τι να παίζει;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε γιατί έχει πέσει το Sammobile από χθες το βράδυ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε γιατί έχει πέσει το Sammobile από χθες το βράδυ?

 

:)

We're upgrading our servers, so SamMobile will be unavailable for around 24 hours. We'll try getting it done sooner, so hang tight!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έρχονται πάντα οι ειδοποιήσεις στο messenger. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση? Οι ρυθμίσεις της εφαρμογής είναι εντάξει απ'οτι είδα.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

:)

We're upgrading our servers, so SamMobile will be unavailable for around 24 hours. We'll try getting it done sooner, so hang tight!

 

Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έρχονται πάντα οι ειδοποιήσεις στο messenger. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση? Οι ρυθμίσεις της εφαρμογής είναι εντάξει απ'οτι είδα.

 

Και εμένα το ίδιο τον τελευταίο καιρό. Όλα τα άλλα δουλέυου ρολόι (viber, Fb) αλλά ο messenger δεν δουλεύει πάντα. Νομίζω είναι θέμα εφαρμογής και όχι συσκευής :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς nova launcher prime σε stock τηλέφωνο? Θέλω να μάθω αν δουλεύει το double tap για να κλεινει η οθονη. Ξέρω ότι δουλεύει σε ρουταρισμένο τηλέφωνο με Gravity Box αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν δουλευει σε stock...

 

Edit. Τον αγορασα τελικά, δουλεύει. Τέλειος αλλά με τον stock της Samsung είχα βολευτεί :P

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς nova launcher prime σε stock τηλέφωνο? Θέλω να μάθω αν δουλεύει το double tap για να κλεινει η οθονη. Ξέρω ότι δουλεύει σε ρουταρισμένο τηλέφωνο με Gravity Box αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν δουλευει σε stock...

 

Φίλε μου μόλις το δοκίμασα και λειτουργεί.

Stock τηλέφωνο με nova prime.

Βέβαια καλό θα ήταν να υπήρχε και κάτι να "ξυπνάει" το τηλέφωνο και όχι μόνο να το κλειδώνει.

Κάτι σαν τα lg.

Έχει η σύζυγος το flex 2 και είναι απίστευτα βολικό..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις το δοκίμασα και λειτουργεί.

Stock τηλέφωνο με nova prime.

Βέβαια καλό θα ήταν να υπήρχε και κάτι να "ξυπνάει" το τηλέφωνο και όχι μόνο να το κλειδώνει.

Κάτι σαν τα lg.

Έχει η σύζυγος το flex 2 και είναι απίστευτα βολικό..

 

Το tap wake είναι θέμα kernel και όχι launcher. Δυστυχώς η Samsung δεν το ενσωματώνει στον kernel της. Θέλει τροποποιημένο kernel για αυτή τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ. Αν ειναι και δεύτερη περίπτωση τοτε κάτι αλλο συμβαίνει.

Και θα σου πρότεινα να ξαναριξεις την xef από πάνω μηπως κάτι δεν ειχε κάτσει καλά.

Κάτι αλλο τρέχει μάλλον.

Ο φίλος "φάε την σκόνη μου" την έχει περάσει με το χέρι ? Είναι η μαμά rom του τηλεφώνου? Ας δώσει καμιά πληροφορία.

Ναι, με συγχωρείτε.

Το κινητό ήταν Γερμανικό Vodafone αρχικά και πέρασα την XEF μέσω Odin χωρίς να γράψει ο KNOX.

Καμιά ιδέα;

 

ΥΓ. Όταν πέρασα την XEF, ειχε προεγκατεστημένα Facebook, Whatsapp αλλά και μια εφαρμογή Coyote την οποία και έβγαλα. Όσοι βάλατε την XEF, είχατε κι εσείς αυτό το Coyote?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...