Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω στην κατοχη μου ενα samsung s6 απο γερμανια. Φοραει την τελευταια official εκδοση εκανα την αναβαθμιση μεσω smart switch. Ολα δουλεύουν κανονικα εκτος απο το σημα. Μου βγαζει μη εγγεγραμενο δικτυο. Δοκιμασα να φλασαρω μεσω odin ελληνικη εκδοση αλλα το baseband δεν αλλαζει. Απ οσο εψαξα δεν βρηκα ελληνικο modem. Σκεφτηκα να κατεβασω και μια γερμανικη ρομ που λεει vodafone μηπως περιλαμβάνει ελληνικο μοντεμ. Τι αλλο μπορω να κανω? Ευχαριστω.
Κοίτα λίγο στις ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής αν βλέπεις τον αριθμό του imei σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως να ξέρετε, την smartec δεν την νοιάζει το firmware, αρκεί να είναι επίσημη έκδοση και να μην έχει γράψει ο Knox.. Και μένα ελβετικό και είχε πάει στο service με την τελευταία BTU.. Βέβαια όταν το πήρα ήταν κανονικά περασμένη η AUT..(περνάνε πάντα το original firmware της χώρας για την οποία προορίζεται)

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε, την smartec δεν την νοιάζει το firmware, αρκεί να είναι επίσημη έκδοση και να μην έχει γράψει ο Knox.. Και μένα ελβετικό και είχε πάει στο service με την τελευταία BTU.. Βέβαια όταν το πήρα ήταν κανονικά περασμένη η AUT..(περνάνε πάντα το original firmware της χώρας για την οποία προορίζεται)

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλο αυτό γιατι βλέπω η LG απέναντι τους βγάζει το λαδι στο σέρβις.

 

Μπράβο τους πάντως μποροουσαν πολύ ευκολα να σου κανουν θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτό γιατι βλέπω η LG απέναντι τους βγάζει το λαδι στο σέρβις.

 

Μπράβο τους πάντως μποροουσαν πολύ ευκολα να σου κανουν θεμα.

Στην arvato πάντως δεν θα τολμουσα να πάω με BTU.. Χαχα, η υγρασία ήταν σίγουρη από την εγκατάσταση αλλού firmware..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτό γιατι βλέπω η LG απέναντι τους βγάζει το λαδι στο σέρβις.

 

Μπράβο τους πάντως μποροουσαν πολύ ευκολα να σου κανουν θεμα.

 

Εγω πιο παλια με lgg2 που ειχα πηγα στο σερβις τους και περιμενα μιση ωρα εκει και το πηρα ετοιμο αλλαγη πλακετας μιας και ειχα κανει κοτσανα και την ειχα καψει.Μου το επισκευασαν χωρις κιχ.Βεβαια ακουα εξισου καλα λογια και για την αρβατο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιο παλια με lgg2 που ειχα πηγα στο σερβις τους και περιμενα μιση ωρα εκει και το πηρα ετοιμο αλλαγη πλακετας μιας και ειχα κανει κοτσανα και την ειχα καψει.Μου το επισκευασαν χωρις κιχ.Βεβαια ακουα εξισου καλα λογια και για την αρβατο.

Εννοώ τα τελευταία γεγονότα οσον αφορά το θέμα με το bootloop στο G4.

Μην βγούμε ομως αλλο εκτος θέματος.

Οποίος θελει μπορεί να μπει να τα διαβασει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, γενικά εμενα το S6 μου εξ αρχής εκανε καμποση ώρα να συνδεθεί στο viber και messanger πχ και σημερα καποιος μου είπε οτι είναι πρόβλημα της συσκευής αυτό και πρέπει να την αλλάξω..γνωρίζετε κάτι γι αυτό? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, γενικά εμενα το S6 μου εξ αρχής εκανε καμποση ώρα να συνδεθεί στο viber και messanger πχ και σημερα καποιος μου είπε οτι είναι πρόβλημα της συσκευής αυτό και πρέπει να την αλλάξω..γνωρίζετε κάτι γι αυτό? ευχαριστώ!

 

Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με κανένα από τα δυο, το κινητό είναι σφαίρα σε ότι και αν κάνω..

Να πούμε επίσης ότι το πρόβλημα με το android system διορθώθηκε και δεν υφίσταται πια, άρα δεν ήταν λάθος της samsung αλλά της google. Η μπαταρία πια μου κρατάει μιάμιση μέρα σίγουρα.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Τσεκάρω λίγο τη φωτεινότητα του s6 και βρήκα ενα iphone 5s και το έβαλα δίπλα δίπλα.. Έχω βάλει ρυθμίσεις full φωτεινότητας και στα 2 και το δικό μας έχει ένα μουντό πιο σκοτεινό backround ενώ το iphone έχει μεγάλη φωτεινότητα(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω μπαταρία 20%, αν και το έβαλα σε φορτιστή για να κάνω το test).. να πω πως βρίσκομαι σε εσωτερικό χώρο με αρκετό φωτισμό..

 

Πως γίνεται να μετρήσω αν η φωτεινότητα του s6 είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα ή είναι η ιδέα μου; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που το μετράει?

Πάντως παρατηρώ και κάτω απο τον ήλιο να μην έχει την ίδια απόδοση... Ίσως είναι ιδέα μου πως έχει πέσει η φωτεινότητα γιατί το κινητό το έχω απο μέσα Φλεβάρη αλλά όντως η διαφορά φωτεινότητας με το iphone είναι αρκετή..

 

Καμιά άποψη κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε αντιπροσωπία της Samsung και μου είπαν ότι έκανα λάθος την αναβάθμιση και πρέπει να την περάσουν μέσω υπολογιστή εκεί.. θα περάσουν κάποια άλλη έκδοση;;(δεν ξέρω πολλά γενικά για το θέμα) και γενικά τι μπορεί να έκανα λάθος;απλά πάτησα εγκατάσταση και μάλιστα μετά έκανα και επαναφορά εργοστασιακων
Link to comment
Share on other sites

Η μια οθονη ειναι superamoled και η αλλη retina . Ειναι διαφορετικες οθονες εντελος .

 

Και φανταζομαι πιο φωτεινη η retina σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με κανένα από τα δυο, το κινητό είναι σφαίρα σε ότι και αν κάνω..

Να πούμε επίσης ότι το πρόβλημα με το android system διορθώθηκε και δεν υφίσταται πια, άρα δεν ήταν λάθος της samsung αλλά της google. Η μπαταρία πια μου κρατάει μιάμιση μέρα σίγουρα.

 

 

Πήγα σε αντιπροσωπία της Samsung και μου είπαν ότι έκανα λάθος την αναβάθμιση και πρέπει να την περάσουν μέσω υπολογιστή εκεί.. θα περάσουν κάποια άλλη έκδοση;;(δεν ξέρω πολλά γενικά για το θέμα) και γενικά τι μπορεί να έκανα λάθος;απλά πάτησα εγκατάσταση και μάλιστα μετά έκανα και επαναφορά εργοστασιακων

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Τσεκάρω λίγο τη φωτεινότητα του s6 και βρήκα ενα iphone 5s και το έβαλα δίπλα δίπλα.. Έχω βάλει ρυθμίσεις full φωτεινότητας και στα 2 και το δικό μας έχει ένα μουντό πιο σκοτεινό backround ενώ το iphone έχει μεγάλη φωτεινότητα(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω μπαταρία 20%, αν και το έβαλα σε φορτιστή για να κάνω το test).. να πω πως βρίσκομαι σε εσωτερικό χώρο με αρκετό φωτισμό..

 

Πως γίνεται να μετρήσω αν η φωτεινότητα του s6 είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα ή είναι η ιδέα μου; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που το μετράει?

Πάντως παρατηρώ και κάτω απο τον ήλιο να μην έχει την ίδια απόδοση... Ίσως είναι ιδέα μου πως έχει πέσει η φωτεινότητα γιατί το κινητό το έχω απο μέσα Φλεβάρη αλλά όντως η διαφορά φωτεινότητας με το iphone είναι αρκετή..

 

Καμιά άποψη κανείς;

To s6 εχει πιο φωτεινη οθονη.

Την μεγιστη φωτεινοτητα στο s6 δεν την πετυχαινεις βαζοντας το manual σε full φωτεινοτητα, αλλα αφηνοντας το σε auto και με το brightness slider ψηλα.

Πρεπει λοιπον να ειναι επιλεγμενο το auto οσον αφορα την αυτοματη φωτεινοτητα για να μπορεσεις να δεις την μεγιστη.

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_S6_ShootOut_1.htm#Brightness_Contrast

More importantly, on the Galaxy S6 the Maximum Brightness can go much higher when Automatic Brightness is turned On, so that users can’t permanently park the Manual Brightness slider to very high values, which would run down the battery quickly. High screen Brightness is only needed for High Ambient Light, so turning Automatic Brightness On will not only provide better high ambient light screen visibility but also longer battery running time.

 

When Automatic Brightness is turned On, the Galaxy S6 reaches an impressive 784 cd/m2 (nits) in High Ambient Light, where high Brightness is really needed – it is the brightest mobile display that we have ever tested.

Edited by haHa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος να κάνει μια σούμα με τα προβλήματα στο κινητό , παίζει;

 

Ευχαριστώωωωω

 

βασικα κανενα,μπορει να εχουν ολα τα σαμσουγκ λιγο λαγκ,αλλα ποτε δεν θα ασχοληθεις με παρτιδες,χωρες,πλακετες,ραγισματα,bleeding σε οθονες,bootloop και αλλα γραφικα που συμβαινουν αλλου

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος να κάνει μια σούμα με τα προβλήματα στο κινητό , παίζει;

Ευχαριστώωωωω

 

Κι εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής ούτε στη λειτουργία του, ούτε στην κατασκευή του. Το μόνο παράπονο που θα δεις εδώ να γράφεται συχνά είναι η μπαταρία του που με ανοιχτή οθόνη καταναλώνεται γρήγορα. Αυτό ωστόσο αποτελεί θέμα για το 90% των συσκευών εκεί έξω ( συμπεριλαμβανομένου φυσικά και του iphone). Aν δεν είσαι βαρύς χρήστης ( συνέχεια ανοιχτά wifi, 4G, συγχρονισμός και αρκετή ενασχόληση με ενεργοβόρες εφαρμογές όπως facebook, viber, google maps ή παιχνίδια κτλ) τότε ακόμα και αυτό το μοναδικό μειονέκτημά του θα σου φανεί ανύπαρκτο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ένα update 13mb.(ιταλικο Vodafone)

Να το κανω; Άραγε τι άλλο μπορεί να κάνει χειρότερα; Με την ευχή να μη χρειαζόμαστε restart μετά από κάθε φόρτιση

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ένα update 13mb.(ιταλικο Vodafone)

Να το κανω; Άραγε τι άλλο μπορεί να κάνει χειρότερα; Με την ευχή να μη χρειαζόμαστε restart μετά από κάθε φόρτιση

 

Ισως να ειναι το Patch Μαϊου. :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες ξανα την αναβάθμιση σε αντιπροσωπία της Samsung μπας και σταματήσει το θέμα με τη σύνδεση ίντερνετ αλλά τίποτα..και ενώ είναι ενημερωμένο το Android Web view έχω αυτή χρήση Android 11% και λειτουργικού συστήματος Android 13%??
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες ξανα την αναβάθμιση σε αντιπροσωπία της Samsung μπας και σταματήσει το θέμα με τη σύνδεση ίντερνετ αλλά τίποτα..και ενώ είναι ενημερωμένο το Android Web view έχω αυτή χρήση Android 11% και λειτουργικού συστήματος Android 13%??

Εγώ πάλι έχω ανεβασμένο το Android system μετά από κάτι αναβαθμίσεις που έκανα. Έχω κάνει clear cache, εκκαθάριση δεδομένων, επανεκκίνηση κτλ αλλά άκρη δεν βγάζω. Αρχίζει και μου την δίνει η όλη κατάσταση. Πίστευα ότι ήταν το Android Webview αλλά προφανώς δεν φταίει αυτό!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω αναβάθμιση 250mb ξέρει κανείς τι είναι; Ουγγρικο είναι το S6 μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω αναβάθμιση 250mb ξέρει κανείς τι είναι; Ουγγρικο είναι το S6 μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις την κατέβασα και εγώ. Ουγγρικο και το δικό μου. Νεότερα προς βράδυ. Για να δούμε με την μπαταρία τι διορθωθηκε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...