Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης μου κανει εντυπωσει πως ακομα δεν εχει γινει θεμα οτι η οθονη ειναι ξεκλλημενη στα περισσοτερα και κουνιεται κιολας.

ειναι απαραδεκτο να πουλανε ξεκολλημενα με την αγορα τους χωρις καν να εχει χρησιμοποιηθει εκει λες ο ισως ειναι απο ζεστη.....

 

Παιδιά πραγματικά αν ήμουν στη θέση σας θα ήμουν εξοργισμένος. Δεν είμαι και εκνευρίζομαι να ακούω τέτοια προβλήματα, πού να ήμουν κιόλας... Είναι απαράδεκτο όλο αυτό. Μια το λειτουργικό, μια ελαττωματική κατασκευή. Για όνομα δηλαδή...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά τα τελευταία updates πάντως η μπαταρία εχει βελτιωθεί αισθητά
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά αν ήμουν στη θέση σας θα ήμουν εξοργισμένος. Δεν είμαι και εκνευρίζομαι να ακούω τέτοια προβλήματα, πού να ήμουν κιόλας... Είναι απαράδεκτο όλο αυτό. Μια το λειτουργικό, μια ελαττωματική κατασκευή. Για όνομα δηλαδή...

ειμαι! Θα παω στη Smartek παλι, και θα τους ζήτησω σωστη επισκευή, να αλλαχτεί οτι χρειαστει, και να μου φτιαξουν και το κουμπί home που παιζει και το αγνοω, και τη καμερα, και την οθονη που παίζει. Απαράδεκτοι οντως.

Ξερει κανεις κανενα απο τα πιο μικρα εξουσιοδοτημενα σερβις στην Αθηνα (πχ wap phone) να κανουν πιο σωστη δουλειά μήπως; Δε πιστεύω αλλα ρωταω..

 

Sent from my C6833 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν φιλαράκι καλημέρα..Είχα ακριβώς το ίδιο. Αγορασμένο από kaizer. Το πάω πρώτη φορά smartec. Το φτιάχνουν. Μετά από 3 μέρες τα ίδια. Το ξανά πάω smartec και το φτιάχνουν. Μου ξανά τυχαίνει μετά από 5 μέρες. Το ξανά πάω και μου λένε να μιλήσουν με Samsung hellas μπας και το κάνουν αντικατάσταση .Αρνείται η Samsung hellas αντικατάσταση και η smartec μου έφτιαξε καινούργιο κινητό. Τι εννοώ. Άλλαξε οθόνη,την πίσω πλευρά και στην περιφέρεια το αλουμίνιο. Ακόμα μου άλλαξαν και μητρική και τώρα πια δείχνει νεότερο το κινητό για 6 μήνες. Δηλαδή το πήρα Οκτωβρίο 2015 και τώρα το Phone info

λέει manufacturing day Φεβρουαρίο 2016 .Ταλαιπωρια αλαλούμ αλλα τώρα μια χαρά και δωρεάν φυσικά μέσω εγγύησης.

Ειχες πρόβλημα με την οθονη να ειναι ξεκολλημενη και σου αλλαξαν και το πισω καπακι αναμεσα στα υπολοιπα που είπες. Περιεργο. με ενδιαφερει διότι θα πάω να ζητησω κατι αντιστοιχο εχω το ιδιο πρόβλημα + σκονη στη κάμερα +home button που ειναι χαλαρο.

 

Sent from my C6833 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιοι έδωσαν και 7 ;)

Σωστά. Αλλοι 4 αλλοι 5 αλλοι 6 αλλοι 7. Ντροπη πραγματικά.

 

Sent from my C6833 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Ειμαι αναμεσα σε s6 και το Ζ3 plus(ξερω οτι το s6 ειναι πιο γρηγορο, αλλα το Ζ3 plus εχει καλητερη διαρκεια μπαταριας και ηχειο και αλλα ειναι και πιο φτηνο). Πρωτη φορα επιλέγω samsung. Για να μην διαβαζω 400 σελιδες ωστε να βρω αυτο που ζηταω σας ρωτω:

 

1)Το ηχειο ειναι δυνατο και καθαρο, γτ ακουω πολυ μουσικη και ειναι σημαντηκο για μενα?(γτ το Z3 plus εχει στερεοφονικα ηχεια).

 

2)Η μπαταρια με μετρια χρηση κραταει 1,5 μερα?

 

3)Υσχυει οτι οταν το δουλευεις με το ενα χερι η παιζεις παιχνιδια με οριζοντια τη οθονη, πατας καταλαθος το back button η το κουμπι με τις ανοιχτες καρτελες?(γτ το Ζ3 plus εχει screen buttons).

 

4)Η καμερα χωρις θηκη γρατζουνιεται?

 

5)Εχει βρει καποιος θηκη αρκετα παχια για να προστατευει την καμερα οταν το ακουμπαω καπου?(δωστε link αν μπορειτε).

 

6)Εχουν υπαρξει ελατωματικα μοντελα η εχουν εμφανηστει προβληματα?(πχ το G4 ειχε προβληματα με το bootloop).

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις και για οποιες συμβουλες μου δωσετε.

Edited by mix_dou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οπως γραφω και στον τιτλο υελω να αναβαθμισω το 5.1.1 s6 μου μονο που δεν ξερω τον τροπο καθως οτα πηγαινω στις ρυθμισεις τπυ κινητου λεει οτι δεν εχει διαθεσιμες ενημερωσεις.Γι αυτο θα θελα τα φωτα σας αν ξερετε να μου δωσετε καποιες οδηγιες.Ακομα θελω να ρωτησω κατι αν κανω την αναβαθμιση χανεται η εγγυηση??Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

ειμαι! Θα παω στη Smartek παλι, και θα τους ζήτησω σωστη επισκευή, να αλλαχτεί οτι χρειαστει, και να μου φτιαξουν και το κουμπί home που παιζει και το αγνοω, και τη καμερα, και την οθονη που παίζει. Απαράδεκτοι οντως.

Ξερει κανεις κανενα απο τα πιο μικρα εξουσιοδοτημενα σερβις στην Αθηνα (πχ wap phone) να κανουν πιο σωστη δουλειά μήπως; Δε πιστεύω αλλα ρωταω..

 

Sent from my C6833 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size

 

Ειχες πρόβλημα με την οθονη να ειναι ξεκολλημενη και σου αλλαξαν και το πισω καπακι αναμεσα στα υπολοιπα που είπες. Περιεργο. με ενδιαφερει διότι θα πάω να ζητησω κατι αντιστοιχο εχω το ιδιο πρόβλημα + σκονη στη κάμερα +home button που ειναι χαλαρο.

 

Sent from my C6833 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά. Αλλοι 4 αλλοι 5 αλλοι 6 αλλοι 7. Ντροπη πραγματικά.

 

Sent from my C6833 using Tapatalk

 

 

Παιδια το επισκευασαν χωρις να με ρωτησουν ....4 ημερων κινητο..... κριμα ...απογοητευτηκα πολυ με την samsung... ειναι ελαττωματικη παρτιδα και θα εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα μετα απο μενα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υελω να αναβαθμισω το 5.1.1 s6 μου μονο που δεν ξερω τον τροπο καθως οτα πηγαινω στις ρυθμισεις τπυ κινητου λεει οτι δεν εχει διαθεσιμες ενημερωσεις.Γι αυτο θα θελα τα φωτα σας αν ξερετε να μου δωσετε καποιες οδηγιες.Ακομα θελω να ρωτησω κατι αν κανω την αναβαθμιση χανεται η εγγυηση??Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Και η ιστορία με το Android system και τις επανεκκινησεις καλά κρατεί. Σε 3 ώρες αναμονής έφαγε 5% για πλάκα. Ωραία περνάμε!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ τη νέα μικρή αναβάθμιση ( είμαι με γερμανική DBT) και τα πράγματα συνεχίζουν να είναι άψογα όπως πριν στην αναμονή.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ τη νέα μικρή αναβάθμιση ( είμαι με γερμανική DBT) και τα πράγματα συνεχίζουν να είναι άψογα όπως πριν στην αναμονή.

 

Νεα μικρη αναβαθμιση; Μετά τα 225ΜΒ?? Έδωσαν κι άλλη;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ τη νέα μικρή αναβάθμιση ( είμαι με γερμανική DBT) και τα πράγματα συνεχίζουν να είναι άψογα όπως πριν στην αναμονή.

 

με το κλειδωμα και το δαχτυλικο αποτυπωμα τι εγινε,το διορθωσαν?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Στην γερμανική δεν εδωσαν 225 mb . Μονο 13.8mb

 

Ποια ήταν αυτή κατά σειρά για το marshmallow? Η 3η ή η 2η;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

2 μικρες εδωσε στην mm η πρωτη περιπου 18mb και η δεύτερη 13.8mb

Ακριβως ετσι. Και εμενα ηρθε αυτη η 13.8 ...το κινητο μια χαρα πατως .... drain δεν ειχα ουτε εχω μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Η γερμανική γενικα αποδείχτηκε οτι δεν εχει drain οποίος εχει θεμα με την ρομ του ας περασει την γερμανική

 

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γερμανικό DBT έχω και είχα drain.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό DBT έχω και είχα drain.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρεις τι να περάσεις... Η BTU μου πάντως είχε κι έχει drain λόγω Android system

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις τι να περάσεις... Η BTU μου πάντως είχε κι έχει drain λόγω Android system

Ενω εγω με BTU δεν είχα ποτε.

 

Αρα κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την επισκευη της ξεκολημενης οθονης με νεα οθονη και μπαταρια ?!??!? Μου επιστραφηκε αλλα παλι ειναι ξεκολλημενη...δεν ξερω τι γινεται ...η sasmung ειναι απαραδεκτη ....και για το doa που ληγει αυριο δεν μιλαει κανεις στο πλαισιο με στελνουν samsung στη samsung στο πλαισιο. Εχω μπλεξει οσο δεν παει.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να μου λύσει μία απορία. Σε s6 με αυτά τα δεδομένα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/4c4de0bbac0b49bf2a0d0695fa9358da.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/dba3642194cc9c25334164b7ddb9bdf7.jpg

Δεν έπρεπε να έχει έρθει αναβάθμιση σε marshmallow? Γιατί ακόμα τίποτα.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

Αγορασα χτες το samsung galasxy S6. Επειδη χτες δεν ειχα nani sim δεν το χρησιμοποιησα απο χτες. Σημερα αφου πραγματοποιησα αγορα νεας καρτας sim ξεκινησα να χρησιμοποιω τη συσκευη μου. Και εκει που ολα πηγαιναν καλα προεκυψε ενα προβλημα. Οταν βαζω τη συσκευη σε μια θηκη(τυπου wallet) και ανοιγω το πορτακι της θηκης ξεκλειδωνει αυτοματα η οθονη. Και σαν να μην εφτανε αυτο οταν απενεργοποιω κανονικα το τηλεφωνο μου και παταω στη συνεχεια να το ανοιξω αντι να μου βγαλει να πατησω το pin που εχει η sim αυτο ξεκλειδωνει κ παλι αυτοματα. Αν βγαλω τη θηκη ολα λειτουργουν κανονικα και ζηταει το pin της sim οταν ενεργοποιω τη συσκευη. Τι συμβαινει;?;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να μου λύσει μία απορία. Σε s6 με αυτά τα δεδομένα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/4c4de0bbac0b49bf2a0d0695fa9358da.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/dba3642194cc9c25334164b7ddb9bdf7.jpg

Δεν έπρεπε να έχει έρθει αναβάθμιση σε marshmallow? Γιατί ακόμα τίποτα.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Κατέβασε το Phone info και δες τι γράφει το CSC. Από εκεί θα καταλάβεις τι χώρας είναι η συσκευή. Αν δεν το έχεις πειράξει πιθανόν είναι να γράφει AUT, δηλαδή ελβετικό και στα ελβετικά δεν έχει ακόμα βγει η αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα την επισκευη της ξεκολημενης οθονης με νεα οθονη και μπαταρια ?!??!? Μου επιστραφηκε αλλα παλι ειναι ξεκολλημενη...δεν ξερω τι γινεται ...η sasmung ειναι απαραδεκτη ....και για το doa που ληγει αυριο δεν μιλαει κανεις στο πλαισιο με στελνουν samsung στη samsung στο πλαισιο. Εχω μπλεξει οσο δεν παει.....

Πήγαινε το smartec. Το ίδιο έτυχε και σε εμένα. Και το φτιάξανε μέρα από 3 φορές βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: Ο υπολογιστής μου δεν μου αναγνωρίζει το samsung galaxy s6.Γιατί?Παρόλο που κάνει το χαρακτηριστικό ήχο όταν συνδέω την συσκευη, δεν μου βγάζει το αντίστοιχο εικονίδιο ώστε να το αναγνωρίσει σαν αφαιρούμενο μέσο αποθήκευσης :-( Επίσης δεν μπορώ να στείλω αρχεία με bluetooth στον υπολογιστή μου από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Phone info και δες τι γράφει το CSC. Από εκεί θα καταλάβεις τι χώρας είναι η συσκευή. Αν δεν το έχεις πειράξει πιθανόν είναι να γράφει AUT, δηλαδή ελβετικό και στα ελβετικά δεν έχει ακόμα βγει η αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα ελβετικο σ6 αξιζει να περιμενω για να βγει στην ελβετια η να κατεβασω τα 6 με οντιν

 

Και εμένα ελβετικό είναι και μέσω odin πέρασα την γαλλική xef. Μια χαρά. Στο sammobile έχει και τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...