Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: Ο υπολογιστής μου δεν μου αναγνωρίζει το samsung galaxy s6.Γιατί?Παρόλο που κάνει το χαρακτηριστικό ήχο όταν συνδέω την συσκευη, δεν μου βγάζει το αντίστοιχο εικονίδιο ώστε να το αναγνωρίσει σαν αφαιρούμενο μέσο αποθήκευσης :-( Επίσης δεν μπορώ να στείλω αρχεία με bluetooth στον υπολογιστή μου από το κινητό.

Πλέον με την marshmallow πρέπει να πατήσεις αποδοχή στο κινητό.

Μολις το ενώσεις ξεκλειδωσε και πάτα αποδοχή στο μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό, από σήμερα κάτοχος κι εγώ της εν λόγω συσκευής, 32GB White Pearl, ελληνική από Media Markt. Ξεκινάμε διάβασμα γιατί έχω να ασχοληθώ με Android από το Xperia Arc..! Απ' ότι κατάλαβα περιμένουμε Android 6 Marshmallow :)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το smartec. Το ίδιο έτυχε και σε εμένα. Και το φτιάξανε μέρα από 3 φορές βέβαια

 

Πιο πολυ το εχει χαρει το service παρα εγω...Δεν φτιαχνετε οσο και.να το κολλανε.η οθονη ξεκολλαει ειναι η παρτιδα ετσι ...... Απλα απαρεδεκτη η samsung

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό, από σήμερα κάτοχος κι εγώ της εν λόγω συσκευής, 32GB White Pearl, ελληνική από Media Markt. Ξεκινάμε διάβασμα γιατί έχω να ασχοληθώ με Android από το Xperia Arc..! Απ' ότι κατάλαβα περιμένουμε Android 6 Marshmallow :)

 

 

Παλι καλα να λες που βρηκες ελληνικη...διοτι στο πλαισιο που πηγα εγω ηταν ενα τελευταιο ελληνικο ολα τα αλλα παραεισαγωγης ευρωπαικα ναι μεν αλλλ οχι απο samsung hellas..αν ηθελα ευρωπαικο το επαιρνα 200 ευρω πιο κατω σε κοστος...να προσεχετε ολοι με τετοιες αγορες και να κοιταται εισαγωγεα διοτι εχουμε ξεφυγειιιιιιιι

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό, από σήμερα κάτοχος κι εγώ της εν λόγω συσκευής, 32GB White Pearl, ελληνική από Media Markt. Ξεκινάμε διάβασμα γιατί έχω να ασχοληθώ με Android από το Xperia Arc..! Απ' ότι κατάλαβα περιμένουμε Android 6 Marshmallow :)

 

 

Παλι καλα να λες που βρηκες ελληνικη...διοτι στο πλαισιο που πηγα εγω ηταν ενα τελευταιο ελληνικο ολα τα αλλα παραεισαγωγης ευρωπαικα ναι μεν αλλλ οχι απο samsung hellas..αν ηθελα ευρωπαικο το επαιρνα 200 ευρω πιο κατω σε κοστος...να προσεχετε ολοι με τετοιες αγορες και να κοιταται εισαγωγεα διοτι εχουμε ξεφυγειιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ το εχει χαρει το service παρα εγω...Δεν φτιαχνετε οσο και.να το κολλανε.η οθονη ξεκολλαει ειναι η παρτιδα ετσι ...... Απλα απαρεδεκτη η samsung

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Παλι καλα να λες που βρηκες ελληνικη...διοτι στο πλαισιο που πηγα εγω ηταν ενα τελευταιο ελληνικο ολα τα αλλα παραεισαγωγης ευρωπαικα ναι μεν αλλλ οχι απο samsung hellas..αν ηθελα ευρωπαικο το επαιρνα 200 ευρω πιο κατω σε κοστος...να προσεχετε ολοι με τετοιες αγορες και να κοιταται εισαγωγεα διοτι εχουμε ξεφυγειιιιιιιι

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Παλι καλα να λες που βρηκες ελληνικη...διοτι στο πλαισιο που πηγα εγω ηταν ενα τελευταιο ελληνικο ολα τα αλλα παραεισαγωγης ευρωπαικα ναι μεν αλλλ οχι απο samsung hellas..αν ηθελα ευρωπαικο το επαιρνα 200 ευρω πιο κατω σε κοστος...να προσεχετε ολοι με τετοιες αγορες και να κοιταται εισαγωγεα διοτι εχουμε ξεφυγειιιιιιιι

 

Κακως που δεν γλυτωσες τα 200.Εφοσον ειναι ευρωπαικο οποτε εχεις εγγυηση φιλος.Αρα το φτιαχνεις τσαμπε σε smartec που ειναι μια χαρα επαγγελματιες.Κριμα που πεταξες τα λεφτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις γιατί μόλις το άνοιξα, αφού το άφησα να φορτίσει μέχρι 100%:

 

- Το κινητό ρουφάει την μπαταρία, βέβαια το σετάρω, περνάω λογαριασμούς, συγχρονισμούς, update κλπ. Σε μισή ώρα έφαγα 25% σχεδόν. Είναι λογικό αυτό, θα στρώσει σε λίγο, ή τρέχει κανένας συγχρονισμός από πίσω και πρέπει να τον κόψω? Ίσως απλά χρειάζεται να κάνει 1-2 κύκλους φόρτισης..

 

- Εγκαθιστώ Marshmallow OTA. :cool:

 

- Ζεστάθηκε αρκετά σε κάποια φάση, εκεί που του έκανα update εφαρμογές κλπ. Λογικό?

 

- Spigen θήκη και screen protector εγκρίνουμε?

http://www.spigen.com/collections/galaxy-s6/products/galaxy-s6-case-neo-hybrid?variant=1160736337

http://www.spigen.com/collections/galaxy-s6/products/galaxy-s6-screen-protector-crystal

Είδα τις έχουν και διαθέσιμες σε ελληνικά μαγαζιά.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κακως που δεν γλυτωσες τα 200.Εφοσον ειναι ευρωπαικο οποτε εχεις εγγυηση φιλος.Αρα το φτιαχνεις τσαμπε σε smartec που ειναι μια χαρα επαγγελματιες.Κριμα που πεταξες τα λεφτα σου.

 

 

 

Το πηρα απο πιστωτικο που ειχα απο ενα ελαττωμαυικο προιον δεν ειχα επιλογη να το παρω απο αλλου.

Link to comment
Share on other sites

- Spigen θήκη και screen protector εγκρίνουμε?

http://www.spigen.com/collections/galaxy-s6/products/galaxy-s6-case-neo-hybrid?variant=1160736337

http://www.spigen.com/collections/galaxy-s6/products/galaxy-s6-screen-protector-crystal

Είδα τις έχουν και διαθέσιμες σε ελληνικά μαγαζιά.

 

Την θήκη την φοράω και δεν την αλλάζω με τίποτα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως κάνεις whipe cache;

 

Wipe cache κάνεις είτε μέσω του recovery (power+menu+volup)

είτε μέσω της επιλογή system ->storage -> cached data

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια είναι η πιο σταθερή και α προβληματική rom για το s6, ώστε να περάσω κάτι και να δουλεύει ρολόι?

 

Μέχρι στιγμής η γενικά αποδεκτή πιο σταθερή ROM έχει αποδειχθεί η Lollipop με την τελευταία αναβάθμιση. Και λέω γενικά γιατί κανείς δεν είχε πρόβλημα. Πλέον οι περισσότεροι έχουν αρκετό drain με τη Marshmallow ενώ υπάρχουν και λίγοι που για μαγικό λόγο, δεν έχουν drain.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω, γίνεται να συνδεω το τηλεφωνο στο pc και να μην φορτίζει ?? μόλις το αγόρασα και έχω μπερδευτεί λιγουλάκι

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η γενικά αποδεκτή πιο σταθερή ROM έχει αποδειχθεί η Lollipop με την τελευταία αναβάθμιση. Και λέω γενικά γιατί κανείς δεν είχε πρόβλημα. Πλέον οι περισσότεροι έχουν αρκετό drain με τη Marshmallow ενώ υπάρχουν και λίγοι που για μαγικό λόγο, δεν έχουν drain.

 

Αν γυρίσεις κάποιους μήνες πριν, μου είχες κάνει επίθεση όταν έλεγα καλά λόγια για τη lollipop. Ήταν τότε που δεν καταλάβαινα προς τι η επίθεση αν θυμάσαι... Τώρα για όσους έχουμε μόνο 1-2% drain στο deep sleep στην Μ, λες ότι αυτό οφείλεται σε κάποιο μαγικό λόγο. Όχι δεν υπάρχει κανένας μαγικός λόγος. Μόνο ενεργοβόρες εφαρμογές. Για να γινόταν σωστή σύγκριση θα έπρεπε οι συσκευές μας να είχαν ακριβώς το ίδιο στήσιμο. Ίδιες εφαρμογές , ίδια on/off στα switches (data,wifi,nfc, συγχρονισμό). Επειδή αυτό είναι αδύνατο, ο μόνος τρόπος για να λύσετε το θέμα σας όσοι έχετε drain στο deep sleep, είναι να κάνετε factory reset και μετά να εγκαθιστάτε μία μία τις εφαρμογές σας ελέγχοντας το deep sleep πριν και μετά την εγκατάσταση της καθεμιάς. Άλλος τρόπος για να λύσετε το θέμα σας δεν υπάρχει όποια Μ και να έχετε. Όσοι θέλετε ακούστε με, όσοι δεν θέλετε συνεχίστε να ταλαιπωρείστε.

Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσεις κάποιους μήνες πριν, μου είχες κάνει επίθεση όταν έλεγα καλά λόγια για τη lollipop. Ήταν τότε που δεν καταλάβαινα προς τι η επίθεση αν θυμάσαι... Τώρα για όσους έχουμε μόνο 1-2% drain στο deep sleep στην Μ, λες ότι αυτό οφείλεται σε κάποιο μαγικό λόγο. Όχι δεν υπάρχει κανένας μαγικός λόγος. Μόνο ενεργοβόρες εφαρμογές. Για να γινόταν σωστή σύγκριση θα έπρεπε οι συσκευές μας να είχαν ακριβώς το ίδιο στήσιμο. Ίδιες εφαρμογές , ίδια on/off στα switches (data,wifi,nfc, συγχρονισμό). Επειδή αυτό είναι αδύνατο, ο μόνος τρόπος για να λύσετε το θέμα σας όσοι έχετε drain στο deep sleep, είναι να κάνετε factory reset και μετά να εγκαθιστάτε μία μία τις εφαρμογές σας ελέγχοντας το deep sleep πριν και μετά την εγκατάσταση της καθεμιάς. Άλλος τρόπος για να λύσετε το θέμα σας δεν υπάρχει όποια Μ και να έχετε. Όσοι θέλετε ακούστε με, όσοι δεν θέλετε συνεχίστε να ταλαιπωρείστε.

 

Κατ'αρχήν δεν έχω σκοπό ποτέ να κάνω επίθεση. Φόρουμ για κινητά είναι, δεν παίζουμε το κεφάλι μας! Αλήθεια δε θυμάμαι κάτι τέτοιο για τη Lollipop. Προσωπικά δεν είχα παράπονα από τη ROM, μάλιστα είχα αγοράσει το τηλέφωνο μέσα Νοέμβρη οπότε πήρα το τελευταίο update της που ήταν πολύ καλό.

 

Δεν υπάρχει κάποιος που να έχει πει με σιγουριά για κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που ενεργοποιεί το Android System. Συνεπώς όλα είναι πολύ θολά σχετικά με το τι το προκαλεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχει καταντήσει πλέον εκνευριστικό το restart για όσους έχουμε δακτυλικό αποτύπωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα παρολο που ΠΟΤΕ δεν ειχα drain (mm γερμανικη) πρωτη φορα το android system παντα ηταν 8% σημερα πηγε 40% το καταλαβα γιατι ηταν ζεστο το κινητο .Τράβηξα μια επανεκκίνηση και εστωσε . Αρα μετα απο φορτηση μια επανεκκίνηση και τέλος. Λυση αλλη δεν υπάρχει

 

Εγκατέστησες κάποια εφαρμογή; Μήπως έχει δίκιο ο ipred

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη δν μπορω να βγαλω καποιο συνπερασμα τελικα αξιζει να περασω τπ M η να κρατησω λολιποπ

 

Γιατί να την αλλάξεις τη Lollipop? Δε βλέπεις τι γίνεται 2 μήνες τώρα; Άποψή μου είναι να την κρατήσεις κι όταν δώσει η ελβετική την επίσημη, την παίρνεις με ΟΤΑ. Αλλιώς αν ποτέ διορθωθεί το πρόβλημα του drain πέρνα μια MM.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Repair battery life μονο αυτην εβαλα αλλα την ειχα σε κατασταση υπνου . Περιεργο παντος . Πρςπει να βρουμε μια εφαρμογη που με το που αποσυνδεες το καλωδιο φορτησης να τραβαει επανεκκινηση οποτε και θα λυθει το προβλημα

 

το προβλημα ειναι το restart και το οτι ζηταει τον κωδικο. δεν τιυ φτανει το δαχτυλο...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχετε τα s6 σας σε εξοικονόμηση? και αν ναι οι εφαρμογές σας(Fb,Viber) συνδέονται κατευθείαν? εμένα με εξοικονομηση κάνει καμποσο να συνδεθεί και διακόπτεται γενικά συνέχεια..γνωρίζετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατοχος του s6 εδω και 2 μερες και παρατηρησα το εξης: σε διαστημα 6 ωρων, χωρις να το χρησημοποιησω καθολου η μπαταρια επεσε απο 94% στο 72%. Καποιος που να γνωριζει γιατι; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατοχος του s6 εδω και 2 μερες και παρατηρησα το εξης: σε διαστημα 6 ωρων, χωρις να το χρησημοποιησω καθολου η μπαταρια επεσε απο 94% στο 72%. Καποιος που να γνωριζει γιατι; Ευχαριστω.

 

Αν ρίξεις μια ματιά στις τελευταίες 10 σελίδες, δε σου λέω παραπάνω, θα καταλάβεις ότι γι'αυτό το πράγμα μιλάμε όλη την ώρα. Ρίξε μια ματιά να συγκρίνεις απόψεις κι εσύ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απενεργποιησω την εφαρμογή greenify και δεν μπορώ Ξέρει κανείς να βοηθήσει

Ξετικαρε το πρώτα στον διαχειριστή συσκευής κάπου στις ρυθμίσεις ασφαλείας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξετικαρε το πρώτα στον διαχειριστή συσκευής κάπου στις ρυθμίσεις ασφαλείας είναι.

Αν έχεις την καλοσύνη πες μου που ακριβώς γιατί δεν βρίσκω που είναι οι ρυθμίσεις ασφαλείας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρήκα ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στις επαφές που βγάζει το αλφαβητο σε αγγλικη γλώσσα γίνεται να αλλαχτεί στα ελληνικά??? μήπως παίζει ρόλο που έχω το system language σε αγλλικά?? και αν ναι , γινεται να είναι αγγλικά και το αλφάβητο (ευρετηριο) στα ελληνικά ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θελω να ρωτησω κάτι σχετικα με τα μηνύματα αν ξερει καποιος.

Ήθελα να στειλω σε 5ψηφιο αριθμό μήνυμα και μου εβγαλε την προειδοποίηση για μήνυμα με χρεωση, αφου τσεκαρα το κουτάκι "να μην ερωτηθω ξανα" κατα λαθος πατησα μετά να μην αποσταλεί το μήνυμα, οποτε τωρα καθε φορα που παω να το στειλω το μπλοκαρει...

Ξερει κανεις που πρεπει να παω να το διορθώσω για να στειλω το μυνημα?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...