Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν θα εχεις καλυτερη επίδοση(ισως καλυτερη αναμονη απο οτι λενε τα παιδια!!) η σταθερότητα το ιδιο θα ειναι με λιγότερο bloatware !!! και οχι αν το περσεις μεσω odin την επισιμη ρομ απο την samsung δεν θα εισαι ουτε ροοτ και δεν χανεις καμια εγγυηση!!!εγω θα σου προτεινα να κατσεις εκει που εισαι μιας και σε λιγο θα βγει η επισημη marshmallow!!

 

 

Γεια σου ρε Μάνθο άντε και με s7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει πάει κάποιος στο service για το χαλαρό home button,ποια η αντιμετώπιση τους;

Έχω το ίδιο πρόβλημα είναι χαλαρό το home button, βέβαια δουλεύει απροβληματιστα αλλά είναι εκνευριστικό. Ίσως κάποια στιγμή πάω στο service να δω τι θα μου πουν.

 

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και έχει πάει στο service ας ενημερώσει. Απ ότι φαντάζομαι πρέπει αλλάζει όλη η οθόνη όχι μόνο το κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το battery drain που ειχα γραψει ποιο πανω. Αλλου την γυρευα την λυση αλλου την βρηκα. Απενεργοποιησα απο τον router (Netgear) to UPnP και το WPS (αν και πιστευω το UPnP ευθυνεται μονο) και λυθηκαν ολα. Με μονιμα ενεργο το Wifi χωρις Sleep και βλεπω μηδαμινη καταναλωση. Τεραστια βελτιωση απο το -4% / ωρα..;)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Με βοήθησαν πολύ. Οπότε θα παραμείνω έτσι προς το παρόν! Εχθές έτυχε να πέσει ένα ποτήρι νερό στο τηλέφωνο μου δυστυχώς.. Δεν είδα κάποιο πρόβλημα, απλά σήμερα παρατήρησα στη πίσω κάμερα μια ελάχιστη υγρασία. :( Πρέπει να τη δεις από κοντά για να τη διακρίνεις.. Δεν είδα καμία διαφορά στις φότο, αν και δεν είμαι και πολύ ειδικός βέβαια.. Πιστεύεται ότι πρέπει να το πάω να μου το φτιάξουν ή όχι? και αν ναι που πηγαίνουμε για service?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Με βοήθησαν πολύ. Οπότε θα παραμείνω έτσι προς το παρόν! Εχθές έτυχε να πέσει ένα ποτήρι νερό στο τηλέφωνο μου δυστυχώς.. Δεν είδα κάποιο πρόβλημα, απλά σήμερα παρατήρησα στη πίσω κάμερα μια ελάχιστη υγρασία. :( Πρέπει να τη δεις από κοντά για να τη διακρίνεις.. Δεν είδα καμία διαφορά στις φότο, αν και δεν είμαι και πολύ ειδικός βέβαια.. Πιστεύεται ότι πρέπει να το πάω να μου το φτιάξουν ή όχι? και αν ναι που πηγαίνουμε για service?

 

Βαλτο μεσα σε ενα μπολ με ρυζι και σκεπασε το και απο πανω με ρυζι επισης. Αστο για 24 ωρες μεσα και θα εισαι οκ. Η συγκεκριμενη διαδικασια, τραβαει ολη την υγρασια που μπορει να υπαρχει στην συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο μεσα σε ενα μπολ με ρυζι και σκεπασε το και απο πανω με ρυζι επισης. Αστο για 24 ωρες μεσα και θα εισαι οκ. Η συγκεκριμενη διαδικασια, τραβαει ολη την υγρασια που μπορει να υπαρχει στην συσκευη σου.

 

Λίγο κουλό μου ακούγεται αλλά θα το δοκιμάσω! Κάτι θα ξέρεις! Ελπίζω να κάνει δουλειά.. Σε ευχαριστώ πολύ! Αν έχει κανείς κάτι άλλο υπόψιν του ας πει!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο κουλό μου ακούγεται αλλά θα το δοκιμάσω! Κάτι θα ξέρεις! Ελπίζω να κάνει δουλειά.. Σε ευχαριστώ πολύ! Αν έχει κανείς κάτι άλλο υπόψιν του ας πει!

Ναι αυτό με το ρύζι ισχύει! Τραβάει την υγρασία.

Επίσης όταν βραχηκε ήταν καλά να μην το δουλέψεις, να το σβήσεις αμέσως γιατί υπάρχει κίνδυνος βραχυκυκλώματος!

Βγάζουμε ότι βγαίνει, καπάκια, μπαταρίες, sim κτλ (εντάξει στο S6 δε μπορείς να βγάλεις και πολλά) και το βάζεις στο ρύζι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Παρατήρησα ότι το βράδυ που άφησα το κινητό τέρμα φορτισμένο, με κλειστά wifi και δεδομένα, έχασε 3% σε 8ωρες. Μπήκα να δω τι ξόδεψε την μπαταρία και βλέπω το wifi. Πως βρίσκω την εφαρμογή wifi να την κάνω μια εκκαθάριση? Πάω εφαρμογές (δεν έχει επιλογή όλων στην marshmallow) ψάχνω μια μια αλλά τίποτα. Μόνο wifi Direct βρήκα. Το ίδιο είναι?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το s6 με έκδοση (XEF) αλλά όχι την τελευταία την προτελευταία έκδοση και το έχω να μην κάνει αυτόματη ενημέρωση! Μόνο χειροκίνητη! Χθες πάτησα κατά λάθος να κάνει ενημέρωση και όταν είδα ότι κατεβαίνει η τελευταία πάτησα ακύρωση γιατί δεν θέλω να την κάνω! Το θέμα είναι ότι από τότε μου βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι ότι έχω ενημέρωση! Έκανα restart άλλα πάλι το ίδιο! Ξερεται κάποιον τρόπο η κάποια εφαρμογή που να το σταματά??

 

Ευχαριστώ Πολύ

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος περισσευμα temperred glass για την πλατη....??? μου επεσε το κινητο,και την εφαγε η πλατη και θρυματτιστικε το temperred glass το δικο μου....:rolleyes:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό νήμα αλλά κανένα καλό, απλό και μη ενεργοβόρο widget για καιρό και ώρα ξέρει κανείς;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό νήμα αλλά κανένα καλό, απλό και μη ενεργοβόρο widget για καιρό και ώρα ξέρει κανείς;

Καιρός και ρολόι λέγεται στο play store

Link to comment
Share on other sites

Καιρός και ρολόι λέγεται στο play store

 

Μια,ερωτηση με το το temperred glass απο πεισο, δεν κοβει σημα γιατι εκει ειναι οι κεραιες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό νήμα αλλά κανένα καλό, απλό και μη ενεργοβόρο widget για καιρό και ώρα ξέρει κανείς;

 

Εδώ είσαι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather&hl=el ότι καλύτερο σε καιρό μακράν.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μια,ερωτηση με το το temperred glass απο πεισο, δεν κοβει σημα γιατι εκει ειναι οι κεραιες

 

Όχι βέβαια... Δεν είναι μέταλλο, πλαστικό είναι!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως μπορούμε να έχουμε σε πλήρη οθόνη την φωτογραφία όταν καλούμε κάποιον η όταν μας καλεί κάποιος ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως μπορούμε να έχουμε σε πλήρη οθόνη την φωτογραφία όταν καλούμε κάποιον η όταν μας καλεί κάποιος ;

 

Νομίζω δεν γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε root καταστάσεις. Κανονικά δεν γνωρίζω κάποιο

 

Φωτογραφία σε ΠΛΗΡΗ οθόνη μόνο με εφαρμογή παίδες...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androminigsm.fscifree

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία σε ΠΛΗΡΗ οθόνη μόνο με εφαρμογή παίδες...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androminigsm.fscifree

Το έχεις δοκιμάσει ;

Link to comment
Share on other sites

1. Για τα δεδομένα ίντερνετ έχω δει πού μπορεί κανείς να τα δει μέσα στις ρυθμίσεις. Για το χρόνο ομιλίας και για τα sms που έχω στείλει πώς μπορώ να δω τι έχω καταναλώσει;

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή στο google play με την οποία μπορώ να τα δω όλα συγκεντρωμένα;

 

2. Οι πληρωμές NFC δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν στην Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...