Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες το βράδυ, πετάει το ALTER μια full screen φωτογραφία του εξωφύλλου του cd της συγχωρεμένης Μοσχολιού και με έπιασε ΤΑΡΑΧΗ. Ούτε ο Πανταζής στα νιάτα του.

Πέρα από την πλάκα, έβαλαν οτι τρομακτικότερο μπορούσαν. Εντάξει, πρέπει να βάλουν θλιμμένη φωτογραφία αλλά αυτό ανήκει στα θρίλερ. Με κάθε σεβασμό στη μνήμη της καλλιτέχνιδας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη της Cosmote με την Καβογιάννη. Και μια που έβαζε (ευτυχώς έχω καιρό να τη δω) που διαφήμιζε κάτι για τους μύκητες των ποδιών και είχε ένα κιτρινωπό τερατάκι να σηκώνει το νύχι του ποδιού. Μπλιαχ! Αλλαζα κανάλι. :devil:
Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

αυτη της tellas με το broadband mountain.

 

Όταν η φαντασία του διαφημιστή οργιάζει...

Link to comment
Share on other sites

Είδα μία της tim με τον κλασικό παλιάτσο της αυτόν τον Θανάση με τα κουτάκια,που δεν κατάλαβα ούτε το σκόπό της και λέω πόσες ακόμη μα....ες θα δώσει στο κοινό αυτή η εταιρία:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Είδα μία της tim με τον κλασικό παλιάτσο της αυτόν τον Θανάση με τα κουτάκια,που δεν κατάλαβα ούτε το σκόπό της και λέω πόσες ακόμη μα....ες θα δώσει στο κοινό αυτή η εταιρία:wacko:

 

ela nte.....trisa8lia i diafimisi....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα μία της tim με τον κλασικό παλιάτσο της αυτόν τον Θανάση με τα κουτάκια,που δεν κατάλαβα ούτε το σκόπό της και λέω πόσες ακόμη μα....ες θα δώσει στο κοινό αυτή η εταιρία:wacko:

 

Έχει αρχίσει και με θυμώνει αυτό το κρυφτούλι με τις εταιρίες κινητής.

 

Ξεκίνησε η Cosmote με το αποτυχημένο (αλλά τουλάχιστον όχι σπαστικό) "Έχετε όλοι Cosmote και δε σας συγκινούν οι πτώσεις των τιμών".

Τρέχει η Vodafone να απαντήσει ότι όλοι κάνουν προσφορές "σαν τη Vodafone" και μετά έρχεται ο ενοχλητικότατος Μύγας με τα κουτάκια του. Εντάξει μεγάλε, έχετε κάνει καλή δουλειά, χρειάζεται να μας σπάσετε τα νεύρα; "Μπρρρ" κι ανατριχίλες με τις τιμές των άλλων εταιριών; ΕΛΕΟΣ πια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και με θυμώνει αυτό το κρυφτούλι με τις εταιρίες κινητής.

 

Ξεκίνησε η Cosmote με το αποτυχημένο (αλλά τουλάχιστον όχι σπαστικό) "Έχετε όλοι Cosmote και δε σας συγκινούν οι πτώσεις των τιμών".

Τρέχει η Vodafone να απαντήσει ότι όλοι κάνουν προσφορές "σαν τη Vodafone" και μετά έρχεται ο ενοχλητικότατος Μύγας με τα κουτάκια του. Εντάξει μεγάλε, έχετε κάνει καλή δουλειά, χρειάζεται να μας σπάσετε τα νεύρα; "Μπρρρ" κι ανατριχίλες με τις τιμές των άλλων εταιριών; ΕΛΕΟΣ πια!

 

Αυτές οι 3 διαφημίσεις έχουν εκνευρίσει όλη την Ελλάδα, δεν υπάρχει άτομο που να ξέρω να του αρέσει κάποια από αυτές.

Ειδικά αυτόν τον μύγα τον έχουμε σιχαθεί πια, εντάξει είχε γέλιο η πρώτη διαφήμιση πέρσι...πρέπει να τον βλέπουμε σε δυο σειρές, σε δικό του (γελοίο) τηλεπαιχνίδι και ανά 2 λεπτά στις διαφημίσεις να ξεφτιλίζεται;

Link to comment
Share on other sites

1.(O γλοιώδης τύπος με το becel)Έχω πολλά να κάνω κάθε μέρα (στα @@ μας).Τουλάχιστον δεν έχω να ανησυχώ για την χοληστερίνη (πάλι στα @@ μας)

 

2.(αυτή με το activia)Πριν 2 βδομάδες είχα πρήξιμο.Κακή διάθεση.

Έκλασες και έφυγε το πρήξιμο και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνει στα νεύρα η διαφήμιση του adsm της Wind (μα καλά, το διαφημιστικό τμήμα της Wind ειδικεύεται στο να βρίσκει γκαγκάδες για διαφήμιση??) και η διαφήμιση του ουίσκυ Dimpal (αν θυμάμαι καλά το όνομα) που αναρωτιέται "what makes a man". Δε ξέρω γιατί αλλά τη βρίσκω πολύ... πολύ!! :p
Link to comment
Share on other sites

Έκλασες και έφυγε το πρήξιμο και όλα καλά.

 

 

 

χαχαχαχαχαχα!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa!! Hmartον! Γενικα συμφωνω με τους προλαλησαντες στο θεμα κινητης και διαφημισης! Αμαν! Μακαρι τα μισα χρηματα να τα διεθεταν αλλου οχι στον πολεμο διαφημισεων!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον παράφραση του ΑDSL είναι, και το κάναν ADSM (M for mobile)...

Lameries..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=187590&highlight=adsm

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον παράφραση του ΑDSL είναι, και το κάναν ADSM (M for mobile)...

Lameries..

Ναι κι εγώ αυτό σκέφτηκα, αλλά δεν πολυστέκει.

Asymmetric Digital Subscriber Mobile; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

χαίρω πολύ Κώστας Τζουμάκας.

Τι σημαίνει το ADSM όμως;

Χάρηκα:p

 

http://bloggingreece.blogspot.com/2007/10/wind-adsm.html

Link to comment
Share on other sites

THANX που επιβεβαιώνεις ότι είπα πριν 2 posts.

ανέλυσα και το σκεπτικό των δημιουργών του «όρου». :)

Link to comment
Share on other sites

αυτες του αλτερ με τα τραγουδια τυπου "στροφη στην ποιοτητα"

πανω απο τις φωτιες θα τραγουδωωωωω ,μας λεει ενας τυπος αραχτος σε καρεκλιτσα με στυλ "λιαζομαι να παρω χρωματακι"

η αλλη καθεται με ενα μηλο στο χερι και μας λεει "αφου το ξερεις το τηλεφωνο μου" γιατι δε το σηκωνεις το ρημαδι,να την παρεις,μπας και ηρεμησουμε κι εμεις;;

κι ολα αυτα για να τους πλασαρουν ως δηθεν ποιοτικους!φτουυυυ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καινούργια της COSMOTE που λέει ένας σε μια κοπέλα "θέλω να πάμε σπίτι μου τώρα" και του απαντάει αυτή "έχεις COSMOTE?". :mad:
Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν τόσο άθλιες διαφημίσεις ΣΑΝ της Vodafone?..

..χμμμ ΣΑΝ της Vodafone

 

Γιατί ποιος άλλος έχει βγάλει τόσες πολλές γελοίες διαφημίσεις εκτός από τη Vodafone; (ειρωνικό σήκωμα φρυδιού και ώμου ταυτοχρόνως) :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...