Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη διαφήμιση του Λουμίδη.. εκεί που ρωτάει πόσοι είδαν το παγκόσμιο.. μπορεί κάποιος να τους πει ότι αν ο πλανήτης είχε 25.5 δις ανθρώπους θα κοιμόμασταν ο ένας πάνω στον άλλο?? έλεος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να αναφέρω μία διαφήμιση που μου αρέσει πάρα πολύ (αντίθετα με το θέμα) και ελπίζω να μην ενοχληθεί κάποιος που ξεφεύγω από το θέμα :) . Η διαφήμιση που μου αρέσει πολύ είναι αυτή της URSUS !!! Τη θεωρώ τέλεια! Φοβερά σκηνικά που παραπέμπουν σε δρόμους του Λονδίνου ή σε πόλεις όπως η Πράγα, μουσική αλά Μπρέγκοβιτς και αποκριάτικη διάθεση που εξαπλώνεται (στην διαφήμιση) σε όλη την πόλη για να καταλήξει σε έναν χορό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να αναφέρω μία διαφήμιση που μου αρέσει πάρα πολύ (αντίθετα με το θέμα) και ελπίζω να μην ενοχληθεί κάποιος που ξεφεύγω από το θέμα :) . Η διαφήμιση που μου αρέσει πολύ είναι αυτή της URSUS !!! Τη θεωρώ τέλεια! Φοβερά σκηνικά που παραπέμπουν σε δρόμους του Λονδίνου ή σε πόλεις όπως η Πράγα, μουσική αλά Μπρέγκοβιτς και αποκριάτικη διάθεση που εξαπλώνεται (στην διαφήμιση) σε όλη την πόλη για να καταλήξει σε έναν χορό

 

Υπάρχει νομίζω σχετικό thread πιο παλίο;)

Link to comment
Share on other sites

Emena auyh me ta BOXER re paidia!

th gelia diafimisi?paei h gineka tou gia psonia kai tou rwtaei th thelei kai ths leei BOXER ti allo...:wacko:

dhladh kathe fora pou paei gia psonia BOXER tou pernei:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Emena auyh me ta BOXER re paidia!

th gelia diafimisi?paei h gineka tou gia psonia kai tou rwtaei th thelei kai ths leei BOXER ti allo...:wacko:

dhladh kathe fora pou paei gia psonia BOXER tou pernei:lol::lol::lol:

Τί μαγείρεψες γυναίκα??

Boxer αγάπη μου:lol:Αυτό δεν μου είπες?

 

όπου boxer:παπουτσάκια με κιμά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τί μαγείρεψες γυναίκα??

Boxer αγάπη μου:lol:Αυτό δεν μου είπες?

 

όπου boxer:παπουτσάκια με κιμά:lol:

 

Τι;;;;;;;; :confused: :blink: :wacko:

 

Αυτό ήταν, δεν ξαναβλέπω τηλεόραση! :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνουν. :rolleyes:

 

:lol::lol::lol:

Φαντάσου πόσο γελοίες έχουν καταντήσει οι διαφημίσεις που το πίστεψα αμέσως ότι μπορεί να έχει βγει τέτοια...

 

 

Εντάξει, να μπαλώσω τη γκάφα μου προσπαθώ... :O

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Φαντάσου πόσο γελοίες έχουν καταντήσει οι διαφημίσεις που το πίστεψα αμέσως ότι μπορεί να έχει βγει τέτοια...

 

 

Εντάξει, να μπαλώσω τη γκάφα μου προσπαθώ... :O

 

oxi den katalabes!exei bgei ontos tetoia:lol:apla emeis valame mpolikh saltsa:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναί, υπάρχουν οι γελοίες διαφημίσεις για τα Boxer, που ο πρωταγωνιστής το μόνο που ψωνίζει είναι... Boxer. Απλώς τα παιδιά πιο πάνω το... αλλάξανε λιγάκι και το μεταφέρανε στη μαγειρική. :lol:

 

Voila:

 

http://www.verona-shoes.gr/shop/FtpImages/Products/boxer-3.jpg

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Ναί, υπάρχουν οι γελοίες διαφημίσεις για τα Boxer, που ο πρωταγωνιστής το μόνο που ψωνίζει είναι... Boxer. Απλώς τα παιδιά πιο πάνω το... αλλάξανε λιγάκι και το μεταφέρανε στη μαγειρικη

 

akrivws apws ta leei p filos o Mercyful_Fate :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη με το μπλα μπλα μπλα,οπου ο τυπος κραταει μονο την ουσια

 

 

"αγαπη μου,μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα αγορα,μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα εσωρουχα μπλα μπλα μπλα μπλα κρεβατι μας..."

 

και η καινουργια με το μπροουντμπαντ μαουντεν

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τί έχετε να πείτε για την καινούργια των Jumbo στο ραδιόφωνο?

 

Με την σακούλα που μιλάει?

Link to comment
Share on other sites

Τί έχετε να πείτε για την καινούργια των Jumbo στο ραδιόφωνο?

 

Με την σακούλα που μιλάει?

Τι να πώ...Όλες οι διαφημίσεις των jumbo είναι το λιγότερο εκνευριστικές! Είναι όμως τόσο άκυρες που και χωρίς να θέλεις σου εντυπώνονται στο μυαλό όπως για παράδειγμα το ανεκδιήγητο τραγουδάκι: μπαμπά μου που ζείς, μπαμπά μου ξεκόλλα...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

authn palh me to wash end go pou leei enas se ena estiatorio bla bla bla bla bla bla.....kai meta leei wash and go xwris bla bla:lol::wacko::X

 

ti hlithia diafimisi re paidia!:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

authn palh me to wash end go pou leei enas se ena estiatorio bla bla bla bla bla bla.....kai meta leei wash and go xwris bla bla:lol::wacko::X

 

ti hlithia diafimisi re paidia!:blink:

Δεν την έχω δει!Να χαίρομαι γι αυτό φαντάζομαι:lol:

Καινούργια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δει!Να χαίρομαι γι αυτό φαντάζομαι:lol:

Καινούργια είναι?

 

o...nai:lol:

 

kai na xairese giati otan thn deis...:wacko:

 

kane upomonh kapou tha thn petixeis!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με νευριάζουν τα cd που διαφημίζει το Alter :mad:

Και πιο πολύ εκνευρίζομαι που τις συγκεκριμένες διαφημίσεις τις βάζουν να παίζουν σε υψηλότερη ένταση από τις άλλες :shoot:

Link to comment
Share on other sites

τις συγκεκριμένες διαφημίσεις τις βάζουν να παίζουν σε υψηλότερη ένταση από τις άλλες :shoot:

 

auto pou les den to exw parathrhsh kai mou kanei entiposh!:confused:

pws ginete?mhpos sou fenete?giati mou fenete ligo periergo:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με νευριάζουν τα cd που διαφημίζει το Alter :mad:

Και πιο πολύ εκνευρίζομαι που τις συγκεκριμένες διαφημίσεις τις βάζουν να παίζουν σε υψηλότερη ένταση από τις άλλες :shoot:

 

auto pou les den to exw parathrhsh kai mou kanei entiposh!:confused:

pws ginete?mhpos sou fenete?giati mou fenete ligo periergo:blink:

 

Ναι αυτό ισχύει στον Alter γενικότερα.Μόλις ξεκινάν οι διαφημίσεις πετάγομαι κυριολεκτικά.Και συνήθως ξεκινούν με cd, τραγουδιστές και τα σχετικά.Τώρα γιατί το κάνουν..

 

Ίσως να παίζει ρόλο και η τηλεόραση, ίσως να λέω και μπαρούφες:D

Link to comment
Share on other sites

το αλτερ τα κανει αυτα γιατι εχει συμφερον επειδη η δισκογραφικη ειναι στον ιδιο ομιλο με το καναλι....επισης διαφημιζει συνεχεια κατι βιβλια απο μια εταιρια "μοντερνοι καιροι" πρωην modern times που και παλι ειναι στην ιδια ομαδα εταιριων....οπως και τον επενδυτη την εφημεριδα που και αυτη ειναι μερος του ομιλου....και αν αγορασετε επενδυτη προσεξτε τι δωρα δινει και απο που προερχονται

 

κατα τα αλλα βαρεθηκα να ακουω "η ζωη σου να το ξερεις ειναι επικυρηγμενη.............."!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...