Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον με εχουν κουρασει οι διαφημισεις της q.Τοσα χρονια ακολουθουν το ιδιο μοτιβο, μηπως ηρθε η ωρα για μια ανανεωση;Η κοκα κολα παντως καταφερνει να εχει ακομα τις πιο σπαστικες διαφημισεις στην ελληνικη τηλεοραση:wacko:.
Link to comment
Share on other sites

"μαμαααα,αφου αλλαξες το αυτοκινητο σου με ενα μικροτερο....αλλαξες εμενα με ενα μικροτερο....τον υπολογιστη σου με ενα μικροτερο...το απορρυπαντικο σου με ενα μικροτερο....γιατι δεν αλλαζεις και τον μπαμπα ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ??"
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

"μαμαααα,αφου αλλαξες το αυτοκινητο σου με ενα μικροτερο....αλλαξες εμενα με ενα μικροτερο....τον υπολογιστη σου με ενα μικροτερο...το απορρυπαντικο σου με ενα μικροτερο....γιατι δεν αλλαζεις και τον μπαμπα ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ??"

 

Εμένα μ' αρέσει πάντως αυτή ... αρκετά έξυπνη διαφήμιση και ωραίες φατσούλες και τα μικρά και η μαμά!

Και δεν λέει για τον μπαμπά!!!...για ένα απορρυπαντικό λέει!!:worry:

Όσο για τον Λόλο (Λίζα μπανάνα) , κάπου τον πέτυχα στην ΤV σήμερα και έλεγε ότι είναι 12 ή 15 χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς) ηθοποιός και δεν του έδωσαν ποτέ σημασία!

Τώρα μετά τις διαφημίσεις αυτές , .. πήρε φωτιά το τηλέφωνό του από προτάσεις!!

Μου φαίνεται ότι για να πάμε μπροστά εδώ στη Ελλάδα πρέπει να την καβαλήσουμε και μεις τηνhttp://www.thegt.net/pic/smilies/bananadance.gif ... :p:X

 

Θα συμφωνήσω με του προλαλήσαντες .. για την ..""" ΦΦΦέεεεεετττααααα"""

Επίσης δεν μου αρέσει καθόλου μια διαφήμιση μιας τράπεζας που βάζει ένας κάποιους να κάνουν σαν τρελούς .... δεν έχω ποτέ αντέξει να την δω ολόκληρη , γι' αυτό δεν μπορώ να πω λεπτομέρειες!

Και τέλος η καινούργια ης ΙΚΕΑ με μια που κάνει σαν χαζή ... πραγματικά άθλια διαφήμιση!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύεις πως οι διαφημίσεις της coca cola light είναι απαράδεκτες κι άμα συνεχίσουν να τις δείχνουν θα σταματήσεις να την αγοράζεις ήρθ' η ώρα να το πεις κι άλλο να μη φοβηθείς πως οι διαφημίσεις της coca cola light είναι απαράδεκτες κι άμα συνεχίσουν να τις δείχνουν θα σταματήσεις να την αγοράζειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις :bow:

 

:mad::angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ' αρέσει πάντως αυτή ... αρκετά έξυπνη διαφήμιση και ωραίες φατσούλες και τα μικρά και η μαμά!

Και δεν λέει για τον μπαμπά!!!...για ένα απορρυπαντικό λέει!!:worry:

την βοηθησα να εξελιχθει...ενα βηματακι πιο περα..

πραγματικα οταν την βλεπω,αυτο σκεφτομαι πως θα πει το παιδακι.:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εκείνη που πέτυχα χτες για το παριζάκι υφαντής. Μια πράσινη γλίτσα τραγουδούσε ηλιθιότητες και ήθελα να σκοτώσω την αδερφή μου. (επίσης της άρεσε):blink:
Link to comment
Share on other sites

Εκείνη που πέτυχα χτες για το παριζάκι υφαντής. Μια πράσινη γλίτσα τραγουδούσε ηλιθιότητες και ήθελα να σκοτώσω την αδερφή μου. (επίσης της άρεσε):blink:

+1000000

Οταν βλεπω αυτην την πανηλιθια διαφημιση με το πρασινο πραγμα που τραγουδαει βλακειες με αυτην την σουπερ σπαστικη ρομποτικη φωνη μου 'ρχεται να σπασω την τηλεοραση.Οποιος σκεφτηκε αυτην την ηλιθιοτητα πρεπει να τουφεκιστει:shoot:.Της αξιζει το βραβειο της πιο ηλιθιας,σπαστικης,και εκνευριστικης διαφημισης του μηνα.

Link to comment
Share on other sites

+1000000

Οταν βλεπω αυτην την πανηλιθια διαφημιση με το πρασινο πραγμα που τραγουδαει βλακειες με αυτην την σουπερ σπαστικη ρομποτικη φωνη μου 'ρχεται να σπασω την τηλεοραση.Οποιος σκεφτηκε αυτην την ηλιθιοτητα πρεπει να τουφεκιστει:shoot:.Της αξιζει το βραβειο της πιο ηλιθιας,σπαστικης,και εκνευριστικης διαφημισης του μηνα.

 

Μπα δεν το φτιάξανε αυτοί... το πήραν από εδώ και το έκαναν διαφήμιση:X:lol:

 

και εδώ του Υφαντή

Link to comment
Share on other sites

Μισώ την διαφήμιση της Coca Cola light! :mad:

Είναι εκνευριστικότατη! :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μισώ την διαφήμιση της Coca Cola light! :mad:

Είναι εκνευριστικότατη! :rocket:

 

Και οι στοιχοι των τραγουδιων στις καινουριες πανε απ'το κακο στο χειροτερο.Που τους σκεφτηκαν αυτους τους τοσο αθλιους στοιχους?

Link to comment
Share on other sites

Και οι στοιχοι των τραγουδιων στις καινουριες πανε απ'το κακο στο χειροτερο.Που τους σκεφτηκαν αυτους τους τοσο αθλιους στοιχους?

Έχουν βρει τους αγγλικούς στίχους,τους έχουν βάλει στο "Google Translate" και τραγουδάνε ό,τι τους βγάζει στο αποτέλεσμα :p.Η καινούργια διαφήμιση με το παριζάκι "Υφαντής" είναι χάλια.Στην αρχή γέλασα λίγο,αλλά μετά άρχισα να τη βαριέμαι.Επίσης, δεν μου αρέσει η διαφήμιση της UHU Patafix.Το μόνο κακό που έχει η συγκεκριμένη διαφήμιση είναι ότι μέσα σε 5 λεπτά έχει παιχτεί 10 φορές (στο παιδικό πρόγραμμα του STAR).:down:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βρει τους αγγλικούς στίχους,τους έχουν βάλει στο "Google Translate" και τραγουδάνε ό,τι τους βγάζει στο αποτέλεσmα :p

Ισπανικοι ειναι

http://www.youtube.com/watch?v=FfLLeX_koVU:this:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο θεμα αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Γιατι πριν απο τις πολιτικες διαφημισεις υπαρχει ενα σχετικο μηνυμα που μας ενημερωνει οτι "Ακολουθει πολιτικη διαφημιση";
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο θεμα αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Γιατι πριν απο τις πολιτικες διαφημισεις υπαρχει ενα σχετικο μηνυμα που μας ενημερωνει οτι "Ακολουθει πολιτικη διαφημιση";

 

Γιατί μπορεί να εκμεταλλευτούν το γεγονός ότι τους βλέπουν όλοι (αφού όλοι έχουμε ανοιχτές τις τηλεοράσεις) και να φτιάξουν έτσι τη διαφήμιση που να είναι παραπλανητική. Κι επειδή μιλάμε για εκλογές και τη διακυβέρνηση ενός κράτους, κάτι τέτοιο δεν είναι επιτρεπτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση της ΝΟΥΝΟΥ για τα 80 χρόνια είναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ!

Χάλια....μου σπάει τα νεύρα.....:mad:

είναι στο στυλάκι εκείνης της μάπας σειράς με τα σκετσάκια του ΑΝΤ1-Αλφα...

πάω στοιχημα οτι αυτός ο ατάλαντος ο Σιλας(?) και η παρέα του έχουν βάλει το χεράκι τους...............:chair:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η διαφήμιση της ΝΟΥΝΟΥ για τα 80 χρόνια είναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ!

Χάλια....μου σπάει τα νεύρα.....:mad:

είναι στο στυλάκι εκείνης της μάπας σειράς με τα σκετσάκια του ΑΝΤ1-Αλφα...

πάω στοιχημα οτι αυτός ο ατάλαντος ο Σιλας(?) και η παρέα του έχουν βάλει το χεράκι τους...............:chair:

Ελα ρε συ οχι και μαπα σειρα τα Σκερτσακια. Τα σφηνακια ναι.

 

Αυτη η καινούργια με τα vodafone unlimited με τα γεροντακια εντελως αθλια

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η καινούργια με τα vodafone unlimited με τα γεροντακια εντελως αθλια

 

Και γω αυτο ετοιμαζομουν να γραψω. Καλα μιλαμε αθλια..:protest:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η καινούργια με τα vodafone unlimited με τα γεροντακια εντελως αθλια

 

Βγαλαν κι αλλη :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω βοηθεια! Ψαχνω μια διαφημιση εδω και κατι βδομαδες... επαιζε τον χειμωνα...ειναι της Αλλατινη ειναι μια οικογενεια και τραγουδανε.... "αλλατινη ειναι πολυ φανταστικα" μπλα μπλα! καπως ετσι παει! οποιος μπορει να μου βρει το video....

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η καινούρια διαφήμιση για το conn-x. "Όπου πάω εμφανίζεται το conn-x..." κάτι τέτοιο :down:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω βοηθεια! Ψαχνω μια διαφημιση εδω και κατι βδομαδες... επαιζε τον χειμωνα...ειναι της Αλλατινη ειναι μια οικογενεια και τραγουδανε.... "αλλατινη ειναι πολυ φανταστικα" μπλα μπλα! καπως ετσι παει! οποιος μπορει να μου βρει το video....

ευχαριστω!

 

Μαλλον Παπαδοπουλου φρυγανιες εννοεις http://www.youtube.com/watch?v=MaqDuTwx4Fk

 

Για μενα απο τις χειροτερες ειναι αυτη με το κοριτσακι που λεει στη μανα του οτι τα αλλαξε ολα με κατι μικροτερο, νομιζω ειναι για το skip μικρο η κατι τετοιο.

Η φωνη που εβαλαν στο κοριτσακι και το ολο concept ειναι αηδιαστικα γελοια, απορω αν αυτοι οι διαφημιστες ακομα δουλευουν.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι μια ιντερνετική διαφήμιση, που πρέπει να χτυπήσεις μπουνιά τον Bale, Και αν δε το κάνεις, ακούγεται κάθε τρεις και λίγο γντουπ γντουπ επειδη σε χτυπα αυτός!

ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ Η ΠΑΛΙΟ *******!

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια ιντερνετική διαφήμιση, που πρέπει να χτυπήσεις μπουνιά τον Bale, Και αν δε το κάνεις, ακούγεται κάθε τρεις και λίγο γντουπ γντουπ επειδη σε χτυπα αυτός!

ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ Η ΠΑΛΙΟ *******!

Συμφώνω..!! Σκέτη..βλακεία (:p) είναι..!! :down: Κάθε φορά που "πέφτω" πάνω της πρέπει να κάνω "ανανέωση". :mad: Ευτυχώς, την παρούσα διαφήμιση την έχω συναντήση μόνο σε ιστοσελίδες με παιχνίδια και όχι σε "σοβαρές". :baby:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...