Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη με το
. Ελεος ας φαμε και κανα σαλαμι... γεμισαμε παριζακια!! :P

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

+1000000

Κι εγω το ιδιο κανω.Τι μανια τους εχει πιασει ολους τους διαφημιστες με τα ηλιθια τραγουδια.Νομιζουν οτι ετσι θα πεισουν τους καταναλοτες?Η coca cola light εκανε την αρχη,τωρα το dove για αντρες και το dirollo.

 

-Αγαπη μου τι μαγειρεψες σημερα?

-Τυροπιτα.....χαχαχαχαχαχαχα

-Και τι αλλο??

-Και cheese-cake......

σκοτωθηκε η νοικοκυρα...και τα παιδακια να τρωνε μακαρονια με κρεμα....

οι τυποι ειναι γελιοι που γραψανε τετοια διαφημιση και ακομα πιο ηλιθιοι ειναι αυτοι που πληρωσαν γι' αυτο το εκτρωμα.... Και πιστευουν οτι θα αυξηθουν ετσι οι πωλησεις...????????(βεβαια με την αρνητικη διαφημιση ποτε δε ξερεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η διαφήμιση Άλτις είναι απίστευτα, απενεχοποιητικά γελοία.

Θεέ μου, να πεθαίνεις είναι και να σου βάλουν αυτό το song

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδακια!

Η διαφημιση της Dirollo οντως καταστρεφει καθε εγκεφαλικο κυταρο με το που αρχισει να τραγουδαει αλλαζεις καναλι Οποιος την βρει ας την βαλει θελω να την κανω ringtone(lol)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η διαφήμιση Άλτις είναι απίστευτα, απενεχοποιητικά γελοία.

Θεέ μου, να πεθαίνεις είναι και να σου βάλουν αυτό το song

 

Εδώ θα διαφωνήσω. Πολύ καλή διαφήμιση και η μουσική ενορχήστροση ακόμα καλύτερη. Το τραγούδι θα πρέπει να ακουμπάει όλους τους Έλληνες. Μάλλον η αρχή δεν και τόσο ωραία, αλλά - για μένα - το μετά είναι καλύτερο.

 

 

-----------------------

 

Δεν μου αρέσει καθόλου η νέα διαφήμιση του Conn-X. Από τι είναι φτιαγμένα τα διαμερίσματά τους και διαλύονται τόσο εύκολα ? :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ασυναρτησια του κρουασαν molto:down:

 

Και ήθελα να ρωτήσω αν αυτά που λέει ο τυπάκος στη διαφήμιση ανταποκρίνονται στην διάλεκτο των σημερινών 18άρηδων...

Είναι πιστή η απόδοση της αργκό η κάνας μπάρμπας σαν κι εμένα τα έχει γράψει παριστάνοντας τον τινέιτζερ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιστή η απόδοση της αργκό η κάνας μπάρμπας σαν κι εμένα τα έχει γράψει παριστάνοντας τον τινέιτζερ?

:lol::lol::p

δεν την εχω δει τη συγκεκριμένη αλλά αυτό που παρατηρώ συνεχώς σε σειρές, ταινίες κλπ. όταν προσπαθούν να απεικονίσουν "τη γλώσσα των νέων" είναι ότι πέφτουν σε ελεεινά κλισέ, είτε βάζοντας όλες τις "αργκό" λέξεις που ξέρουν μαζεμένες σε μια πρόταση είτε επαναλαμβάνοντας συνεχώς μια-δυο στάνταρ λέξεις με συχνότητα πολυβόλου. Που κάνει μπαμ οτι κάποιος "μπάρμπας" που λες κι εσύ έχει καταβάλει φιλότιμες μεν αλλά οικτρά αποτυχημένες προσπάθειες... (ποιός ξεχνάει την "Ειρήνη" από το Ρετιρέ; :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ασυναρτησια του κρουασαν molto:down:

 

καλη ιδεα, καλο song, κακο αποτελεσμα

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ασυναρτησια του κρουασαν molto:down:

+1000000

Και εμενα μου την δινει αφανταστα αυτη η βλακεια.Αυτα που λεει δεν βγαζουν καθολου νοημα και ειναι ασχετη με το προϊον

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανενας που μπορω να την βρω αυτη τη διαφημιση??

αυτη με το molto που αυτος λεει αυτες τις ασυναρτησιες... :(

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς παίζει μεταγλωτισμένη, αλλά κάτι μου έλεγε ότι είναι μέγιστη αμερικανιά...

Τελικά είχα δίκιο. Και για του λόγου το αληθές, ιδού η καινούργια ΑΗΔΙΑ της Gillette Fusion:

http://www.youtube.com/watch?v=0-gnrMZTsPs

 

Έλεος, λυπηθείτε μας λιγάκι ρε παιδιά...

:shoot: :wacko: :rocket: :knife: :chair:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η δουλειά δεν είναι ντροπή... εκτός και αν δουλεύεις στην διαφήμιση... ειδικά στην Ελλάδα.

Όχι απλώς μου τη σπάνε αλλά με κάνουν να γίνω τρομοκράτης στιλ Μπραντ Πιτ στο 12 πίθηκοι οι διαφημίσεις όπως:

  • Dirollo
  • Musical της κακιάς ώρας (βλέπε Alpha Bonus) όπου ξαφνικά όλοι αρχίζουν τις γκαρίδες
  • Ραδιοφωνικές Jumbo (εννοείται... έτσι μου έρχεται να προσλάβω μια μπάντα από 100 γύφτους να παίζουν μέσα στα κωλο-jumbo όλη τη μέρα)
  • Η άλλη η βλακεία με την όπερα που ο τύπος ακούει για καταθέσεις
  • Η βλακώδης διαφήμιση της Cosmote που δείχνει τους Έλληνες σαν ανεγκέφαλους μακάκες που ενώ είναι σε μουσεία αυτοί μιλάνε σαν αυτιστικά στο κινητό.

Γενικά, οι έλληνες διαφημιστές πληρώνονται υπέρογκα ποσά για να μας παρουσιάζουν σαν ηλίθιους, άσχημους, φλούφληδες, πανίβλακες που πρέπει να καταναλώνουν με εγχειρίδιο οδηγιών. Το marketing έχει φτάσει -στο εξωτερικό- στην έκδοση 3 ενώ εδώ ακόμα λυσσάνε με την έκδοση 1. Παλιά αμερικάνικη σχολή που ο καταναλωτής είναι βλάκας με πατέντα χωρίς προβληματισμούς που πρέπει απλώς να αγοράζει.

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες του wind free to go.Extremely σπαστικες διαφημισεις σε σημειο που αλλαζω κατευθειαν καναλι μολις τις βλεπω.Αυτες με τον Μπουσουλοπουλο ηταν πολυ καλυτερες.
Link to comment
Share on other sites

η τραγικοτερη ολων των εποχων ειναι αυτοι του μααλοξ με τους ποντιους...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, επανήλθε η πανιβλακεία της Vodafon με τους -ο.

 

- Ακόμα μιλάς; Θα τρελαθώ.

- Αφού έχω καρτοπρό.

- Δεν είναι δυνατό.

 

:chair::chair::chair::chair:

 

Κοντεύω να χαλάσω το τηλεκοντρόλ. Από τη μία το Dirollo, από την άλλη το καρτοπρό, στο καπάκι "η ζωή του νέου με το molto", πόσα να αντέξει το δύσμοιρο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

O διαφημιστής που πρότεινε τη διαφήμιση της Vodafone με τον περιπτερά να θάβει Cosmote&Wind, πληρώθηκε για αυτή του την ιδέα;

 

Και με ποια λογική θα πρέπει η καλύτερη προσφορά να είναι αυτή που δίνει δωρεάν χρόνο ομιλίας σε όλα τα νούμερα, συμβόλαια και καρτοκινητή, όταν για κάποιον όλες του οι επαφές ανήκουν στο ίδιο πακέτο με αυτόν άρα καλύπτουν τις ανάγκες του; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για ένα περίεργο λόγο δεν μ'αρέσει με τίποτα η διαφήμιση της wind με τα πακέτα ομιλίας! κυρίως όμως αυτή που κάνει το Ζετάκι ... τα λόγια της σε συνδυασμό με αυτό το τραγούδι ..δεν λέω .. ωραίο ... αλλά .. πλέον έχει καταντήσει εκνευριστικό!!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

O διαφημιστής που πρότεινε τη διαφήμιση της Vodafone με τον περιπτερά να θάβει Cosmote&Wind, πληρώθηκε για αυτή του την ιδέα;

 

Και με ποια λογική θα πρέπει η καλύτερη προσφορά να είναι αυτή που δίνει δωρεάν χρόνο ομιλίας σε όλα τα νούμερα, συμβόλαια και καρτοκινητή, όταν για κάποιον όλες του οι επαφές ανήκουν στο ίδιο πακέτο με αυτόν άρα καλύπτουν τις ανάγκες του; :confused:

 

Εμένα πάντως από αυτή την διαφήμιση μου τη δίνει απίστευτα ο τύπος που βάλανε να κάνει τις συγκρίσεις εταιριών/προσφορών.

Έχει κάτι το απωθητικό,δεν ξέρω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστικές οι δύο νέες διαφημίσεις Wind και Vodafone. Η μία θάβει την άλλη κλπ.

Και μόνο μία τέτοια τακτική είναι ικανή να με κάνει να μην πάω ποτέ σε αυτές τις δύο εταιρίες.

 

Εξάλλου αφού σχεδόν ταυτόχρονα και συγχρονισμένα υιοθετούν και οι 3 μεγάλες εταιρίες τις όποιες αλλαγές τους, ποιον προσπαθούν να δουλέψουν;

Ποια ακριβώς είναι η διαφορετικότητά τους; :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαφημιση της cosmote εμενα μου φανηκε ευθεια κ ξεκαθαρη.

 

1+1 κανουν 2 χωρις παραδρομες. Εκει που συνηθισαμε τη προπαγανδα, παραθετει η διαφημιση την αληθεια κ κανεις ελευθερα τις συγκρισεις σου.

 

Ουσιαστικα προλαβαινει τις εξελιξεις της νεας καλυτερης ενημερωσης του αγοραστικου κοινου λογω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστικές οι δύο νέες διαφημίσεις Wind και Vodafone. Η μία θάβει την άλλη κλπ.

Και μόνο μία τέτοια τακτική είναι ικανή να με κάνει να μην πάω ποτέ σε αυτές τις δύο εταιρίες.

 

Εξάλλου αφού σχεδόν ταυτόχρονα και συγχρονισμένα υιοθετούν και οι 3 μεγάλες εταιρίες τις όποιες αλλαγές τους, ποιον προσπαθούν να δουλέψουν;

Ποια ακριβώς είναι η διαφορετικότητά τους; :wacko:

Ναι αλλα ετσι ενισχυεται ο αναγωνισμος μεταξυ των 2 εταιριων και κανουν ακομα καλυτερες προσφορες

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καινούρια διαφήμιση του Υφαντή με το μπαμπά στον πάγκο των αλλαντικών, τι έμπνευση! Τι ιδέα! Πόσο πρωτοποριακή! Και αυτό το Υ που κάνει με τα δάχτυλα ο μπαμπάς, πόσο πιασάρικο, δε μπορώ να σταματήσω να το κάνω κάθε φορά που φτιάχνω τοστ με πάριζα!!!! :X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καινούρια διαφήμιση του Υφαντή με το μπαμπά στον πάγκο των αλλαντικών, τι έμπνευση! Τι ιδέα! Πόσο πρωτοποριακή! Και αυτό το Υ που κάνει με τα δάχτυλα ο μπαμπάς, πόσο πιασάρικο, δε μπορώ να σταματήσω να το κάνω κάθε φορά που φτιάχνω τοστ με πάριζα!!!! :X

 

:lol::lol:Παριζα Υφαντής..Τι ηλίθια διαφήμιση..

Ρε παιδια μου κολλησε η διαφημιση του μολτο..Αμα την βρει κανεις ,(για να μου ξεκολησει εστώ:D ) γιατι δεν την βρισκω στο youtube..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνική διαφήμιση που άκουσα στον sport FM, 10 χρόνια Nova...

Έλεος, δε μπορώ άλλο. Μία ευγενική χορηγία της τσιρίδας της Ελένης Καστάνη... :rocket::chair::hunter:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...