Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγράφηκαν μηνύματα. Παρακαλώ μείνετε στο θέμα με ότι έχει να κάνει με την συσκευή του τίτλου και όχι με αναζητήσεις νέας συσκευής.

Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για κάθε είδους ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω την εξής ερώτηση υπάρχει τρόπος να σταματήσω να εγκαθίστανται στο κινητό προγράμματα του τύπου coobrowser και τέτοια χωρίς τη θέλησή μου; τα κάνω κατάργηση όμως ξαναμπαίνουν αυτόματα ευχαριστώ :D
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο θέμα είχα και εγώ, μάλιστα όταν πήγαινα να το κάνω απεγκατάσταση έδειχνε ότι ήταν o Trubuchet o main launcher. Έβαλα άλλον launcher αλλά συνέχισαν να μου βγαίνουν διάφορες εφαρμογές για εγκατάσταση... έτσι πήραν την απόφαση και το έβαλα την 5.1.1 από το jiayu.de beta 5 και ησύχασα από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

έτσι πήρα την απόφαση και το έβαλα την 5.1.1 από το jiayu.de beta 5 και ησύχασα από αυτό.

 

Υποστηρίζει Ελληνικά αυτή η έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

έβαλα κι εγώ την xtreme 1.2 και μέχρι τώρα σφαίρα.

έβγαλαν τον google launcher ευτυχώς και πάει πιο γρήγορα

antuntu 45800 σε σχέση με το προηγούμενο μου 44600 στην official 17.09

Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω την εξής ερώτηση υπάρχει τρόπος να σταματήσω να εγκαθίστανται στο κινητό προγράμματα του τύπου coobrowser και τέτοια χωρίς τη θέλησή μου; τα κάνω κατάργηση όμως ξαναμπαίνουν αυτόματα ευχαριστώ :D

το ίδιο θέμα είχα και εγώ, μάλιστα όταν πήγαινα να το κάνω απεγκατάσταση έδειχνε ότι ήταν o Trubuchet o main launcher. Έβαλα άλλον launcher αλλά συνέχισαν να μου βγαίνουν διάφορες εφαρμογές για εγκατάσταση... έτσι πήραν την απόφαση και το έβαλα την 5.1.1 από το jiayu.de beta 5 και ησύχασα από αυτό.

Έχοντας απενεργοποιήσει ("freeze" με το Titanium Backup - φαντάζομαι θα μπορεί κανείς να κάνει και disable από τη διαχείριση εφαρμογών) τον 'μαμά' launcher με το που πήρα το τηλέφωνο και βάλει έναν άλλον της αρεσκείας μου, δεν έχω δει -ευτυχώς- τίποτα τέτοιο στους 7.5 μήνες που έχω το S3 (αν και *πρόλαβα* να δω και 1-2... αηδίες μέχρι να βάλω τον νέο launcher και να κάνω freeze τον παλιό!).

Οπότε μάλλον ο launcher πρέπει όντως να είναι ο υπαίτιος για το adware!

Βάζετε κάποιον άλλο (π.χ. Nova), κάνετε freeze τον παλιό (θα τον δείτε ως "JIAYU" στη λίστα των εφαρμογών) και ησυχάζετε...!

Link to comment
Share on other sites

xtreme 1,1

https://drive.google.com/file/d/0B4G2ME5qKczxRURMS1J5N05oalE/view

πέρασε το με flash tools όμως δεν είναι για recovery.

μετά από το κιν το κάνεις αναβάθμιση στο 1.2 που είναι λίγα mb

Link to comment
Share on other sites

νομίζω κάτι δεν τους πήγε καλά με την λειτουργία της αυτόματης διαβάθμισης της φωτεινότητας...

αν και στην 1.0 δεν είχα κάποιο πρόβλημα ούτε με τρεμόπαιγμα.

 

:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτη τη συσκευη ομως τη γινεται με το SAR? Δεν μπορω να το βρω πουθενα στο ιντερνετ. Ειναι δυνατον να μην μας δινουν SAR value? Μηπως θελουν να κρυψουν κατι??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτη τη συσκευη ομως τη γινεται με το SAR? Δεν μπορω να το βρω πουθενα στο ιντερνετ. Ειναι δυνατον να μην μας δινουν SAR value? Μηπως θελουν να κρυψουν κατι??

 

1.49/kg είναι το sar.

http://sarshield.com/radiation-chart/

Edited by lilikos
Link to comment
Share on other sites

1.49/kg είναι το sar.

http://sarshield.com/radiation-chart/

Πωπω καυτήρι είναι τελικά το τηλέφωνο. Μόνο Bluetooth και hands free από δω και στο εξής...

Link to comment
Share on other sites

1.49/kg είναι το sar.

http://sarshield.com/radiation-chart/

Πωπω καυτήρι είναι τελικά το τηλέφωνο. Μόνο Bluetooth και hands free από δω και στο εξής...

Παραθέτω μία από τις (αρκετές) φορές που το έχω γράψει εδώ, όπως και αρκετοί άλλοι, για το παραπάνω site:

Πόσες φορές πρέπει να γραφτεί σε αυτό το forum...

ΜΗΝ κοιτάτε το συγκεκριμένο site για SAR! Πρόκειται για καραγκιοζηλίκι που προσπαθεί να 'φουσκώσει' το SAR των συσκευών, προκειμένου να πουλήσει το γελοίο προϊόν του (το οποίο, *αν* κάνει κάτι, αυτό τελικά θα είναι να αυξήσει κατακόρυφα την ισχύ εκπομπής στον πομπό του τηλεφώνου, ψήνοντάς σε τρις χειρότερα!)

Και με τα "επώνυμα" κινητά, που έχουν ανακοινωμένες και ευρέως διαδεδομένες τιμές SAR δεν μπορεί να τα φουσκώσει πολύ.

Με τα πιο άγνωστα όμως (όπως τα κινέζικα), βγάζει το... άχτι του!

 

Edit:

Βρήκα και αυτό εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60137703&postcount=1540 - το οποίο μάλιστα έχει αναφέρει και κάποιος εδώ σε μας πριν από καιρό.

Πιθανολογώ ότι και εκείνος από το παραπάνω post στο xda-devs το είχε δει.

Το κακό είναι ότι και στο xda, o superdragonpt που το γράφει, δεν αναφέρει την πηγή του.

Τουλάχιστον είναι από τους σημαντικούς developers στο xda - και υπεύθυνος για κάποιες από τις καλύτερες custom rom για το S3 -ενώ καταλαβαίνω ότι έχει βάλει το χέρι του και στις beta της jiayu.de- οπότε ευελπιστούμε ότι είναι σχετικά σοβαρός...

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

έβαλα κι εγώ την xtreme 1.2 και μέχρι τώρα σφαίρα.

έβγαλαν τον google launcher ευτυχώς και πάει πιο γρήγορα

antuntu 45800 σε σχέση με το προηγούμενο μου 44600 στην official 17.09

 

Μην το λες εμένα με την τελευταία ρομ ρομ μαμά με βγάζει γύρω στα 45900

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κλασικά έχω πρόβλημα να συνδέσω φορητές συσκευές με επιτυχία και δεν έχω χρόνο να ψάχνω, πού μπορώ να βρω την extreme rom για flash μέσω twrp; (ψάχνω και γω εννοείται)

 

και ένα πρώτο σχόλιο για τη συκευή που παρέλαβα σήμερα. Σε σχέση με το G3 που είχε περάσει από τα χέρια μου υπάρχει βελτίωση σε όλους τους τομείς και φαίνεται καλή συσκευή για τα λεφτά της. Ο σχεδιασμός σαφώς βελτιωμένος και η συσκευή είναι ελαφρυά. Αν του χρόνου καταργήσουν τα capacitive πλήκτρα από κάτω και μειώσουν και τα περιθώρια δεξιά αριστερά θα είναι μια τέλεια συμμαζεμένη συσκευή με καλές επιδόσεις

 

Εκανα install το TWRP recovery και κατέβασα από το TF forum την κατάλληλη ROM (νομίζω) - όχι εκείνη για το flash tool - την άλλη. To φλασάρισμα απέτυχε και τώρα έχω boot loop εκεί που λέει JIAYU. Πώς το ξεμπρικάρω; Το flash tool δε το βλέπει, έκανα unsigned drivers, install pdanet drivers, run as administrator, το έκανα switch off, έβγαλα τη μπαταρία, έβαλα τη μπαταρία. Δεν ξέρω τί δεν κάνω καλά και δεν έχω χρόνο διαθέσιμο. Για να σετάρω το μαραφέτι πήγαν πίσω οι δουλειές μου :mad:

 

Το recovery δουλεύει, μπαίνει κανονικά στο TWRP. Αν κάποιος μπορεί να μου δείξει μια ROM για να περάσω μέσω TWRP, κατά προτίμηση την xtreme, θα το εκτιμούσα πολύ.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το recovery δουλεύει, μπαίνει κανονικά στο TWRP. Αν κάποιος μπορεί να μου δείξει μια ROM για να περάσω μέσω TWRP, κατά προτίμηση την xtreme, θα το εκτιμούσα πολύ.

 

http://www.needrom.com/download/rom-xtreme-rom-tf/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κλασικά έχω πρόβλημα να συνδέσω φορητές συσκευές με επιτυχία και δεν έχω χρόνο να ψάχνω, πού μπορώ να βρω την extreme rom για flash μέσω twrp; (ψάχνω και γω εννοείται)

 

και ένα πρώτο σχόλιο για τη συκευή που παρέλαβα σήμερα. Σε σχέση με το G3 που είχε περάσει από τα χέρια μου υπάρχει βελτίωση σε όλους τους τομείς και φαίνεται καλή συσκευή για τα λεφτά της. Ο σχεδιασμός σαφώς βελτιωμένος και η συσκευή είναι ελαφρυά. Αν του χρόνου καταργήσουν τα capacitive πλήκτρα από κάτω και μειώσουν και τα περιθώρια δεξιά αριστερά θα είναι μια τέλεια συμμαζεμένη συσκευή με καλές επιδόσεις

 

Εκανα install το TWRP recovery και κατέβασα από το TF forum την κατάλληλη ROM (νομίζω) - όχι εκείνη για το flash tool - την άλλη. To φλασάρισμα απέτυχε και τώρα έχω boot loop εκεί που λέει JIAYU. Πώς το ξεμπρικάρω; Το flash tool δε το βλέπει, έκανα unsigned drivers, install pdanet drivers, run as administrator, το έκανα switch off, έβγαλα τη μπαταρία, έβαλα τη μπαταρία. Δεν ξέρω τί δεν κάνω καλά και δεν έχω χρόνο διαθέσιμο. Για να σετάρω το μαραφέτι πήγαν πίσω οι δουλειές μου :mad:

 

Το recovery δουλεύει, μπαίνει κανονικά στο TWRP. Αν κάποιος μπορεί να μου δείξει μια ROM για να περάσω μέσω TWRP, κατά προτίμηση την xtreme, θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Φιλε περασα την γερμανικη ρομ Βητα 8. Θεωρω οτι ειναι λιιιιγο καλυτερη απο την ισπανικη.

Εχοντας τα flashtools κατεβαζεις την γερμανικη ρομ

https://mega.nz/#!cNkVwZRK!oMCs6VwEzSnFcrinBnh25E3tLLUJ4jseJEawjrDBFIU

Εχοντας κανεις αντιγραφα του κινητου σου, και στο τελος βγαζεις την μπαταρια.

Epιλεγεις Φορμαλ ολα+ κατεβασμα...πατας download πανω αριστερα, υστερα συνδειεις το καλωδιο, και μετα την μπαταρια.

Με αυτο τον τροπο σβηνονται ολα και περναει εκ νεου την ΡΟΜ με νεο εργαλειο ανακτησης.

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Epιλεγεις Φορμαλ ολα+ κατεβασμα...πατας download πανω αριστερα, υστερα συνδειεις το καλωδιο, και μετα την μπαταρια.

Με αυτο τον τροπο σβηνονται ολα και περναει εκ νεου την ΡΟΜ με νεο εργαλειο ανακτησης.

Ελπιζω να βοηθησα

Προδοχή στο SPFT με την εντολή format all + download. Σβήνει το IMEI του κινητού (αν και μπορείς να το επαναφέρεις) και ενδέχεται να προκαλέσει πρόβληματα στην nvram του τηλεφώνου με αποτέλεσμα ασταθές σήμα WiFi. Καλύτερα firmware update αν είσαι σε KitKat και θες να πας σε Lollipop και Download αν ήδη είσαι σε Lollipop και θες να πας σε άλλη έκδοση της.

 

Ούτως ή άλλως καθαρίζει τα πάντα αν φλασάρεις ολόκληρη τη ROM με SPFT.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μία από τις (αρκετές) φορές που το έχω γράψει εδώ, όπως και αρκετοί άλλοι, για το παραπάνω site:

 

 

Edit:

Βρήκα και αυτό εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60137703&postcount=1540 - το οποίο μάλιστα έχει αναφέρει και κάποιος εδώ σε μας πριν από καιρό.

Πιθανολογώ ότι και εκείνος από το παραπάνω post στο xda-devs το είχε δει.

Το κακό είναι ότι και στο xda, o superdragonpt που το γράφει, δεν αναφέρει την πηγή του.

Τουλάχιστον είναι από τους σημαντικούς developers στο xda - και υπεύθυνος για κάποιες από τις καλύτερες custom rom για το S3 -ενώ καταλαβαίνω ότι έχει βάλει το χέρι του και στις beta της jiayu.de- οπότε ευελπιστούμε ότι είναι σχετικά σοβαρός...

 

Στο βιβλιαρακι που εχετε δεν αναφερει τιποτα; Πως ειναι δυνατον να μη δινουν επισημα το SAR και σε ολοκληρο το ιντερνετ να υπαρχει μονο μια αναφορα?

 

Δηλαδη για πιστοποιησεις για το SAR να μη το συζητησουμε καν? Εχω στειλει μηνυμα και στην εταιρεια και στο facebook της, δεν απανταει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Προδοχή στο SPFT με την εντολή format all + download. Σβήνει το IMEI του κινητού (αν και μπορείς να το επαναφέρεις) και ενδέχεται να προκαλέσει πρόβληματα στην nvram του τηλεφώνου με αποτέλεσμα ασταθές σήμα WiFi. Καλύτερα firmware update αν είσαι σε KitKat και θες να πας σε Lollipop και Download αν ήδη είσαι σε Lollipop και θες να πας σε άλλη έκδοση της.

 

Ούτως ή άλλως καθαρίζει τα πάντα αν φλασάρεις ολόκληρη τη ROM με SPFT.

 

Kαμια σχεση η συγκεκριμενη ΡΑΜ με το ασυρματο δικτυο του κινητου. Δεν ειναι Sdram, Dram για να εχει τετοια ιδιοτητα.

Εξαλλου αν υποθεσουμε οτι οντως συμβαινει, sto scatter Υπαρχει ο χαρτης της nvram που τον ξαναγραφει εκ νεου.

Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλιαρακι που εχετε δεν αναφερει τιποτα; Πως ειναι δυνατον να μη δινουν επισημα το SAR και σε ολοκληρο το ιντερνετ να υπαρχει μονο μια αναφορα?

 

Δηλαδη για πιστοποιησεις για το SAR να μη το συζητησουμε καν? Εχω στειλει μηνυμα και στην εταιρεια και στο facebook της, δεν απανταει κανεις.

 

Φιλε μου ποσο δικιο εχεις και ρωτας , και γω το εψαχνα και για τα προηγουμενα κινεζικα κινητα που ειχα , αλλά ακρη δεν βρισκω, αλλά και να βρω τωρα δεν εμπιστευομαι κανεναν για θεμα οπως ειναι η υγεια. Ποιον να πιστεψω αυτον που βαζει μελανινη μεσα σε γαλα βρεφων ? Εδω αρχισαν να βγαινουν για γερμανικες εταιριες (wv) , μπροστα στο κερδος δεν πιστευω ουτε Κορεατη ουτε apple Κινας.... κανεναν . Φανταστειτε να ανακοινωσει μια κινεζικη εταιρια οπως η jiayu sar 0.01 ποσο θα εκτοξευσει τις πωλησεις της

Ακουστικα bluetooth ή αν μπορεις ακουστικα με καλωδια .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...