Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι έχετε θέμα με το GPS? Το κινητο δεν έχει κανένα πρόβλημα πουθενά ένα θεμα με την κάμερα αλλά με την τελευταία ρομ βελτιώθηκε κάπως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατι να σε στείλουν φωτογραφία περνεις το Tracking number και κοιτάς που βρίσκεται το πακέτο σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έπρεπε να σου βγάλει απευθείας την 411 μήπως κάνεις λάθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι μια χαρά τα ΕΛΤΑ εγώ παρήγγειλα πολλά πράγματα για το Jiayu s3 μου έρχονται όλα σφαίρα το πολύ σε 10 μέρες ήταν στα χέρια μου.

 

Γιατι απο τη δουλεια μου που παραγγειλε αλλος ενας απο vickmall του στειλανε και φωτογραφια. Γνωριζω τι κανω με το tracking number ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλος με την S3SW 20150213-171816 έκδοση?

 

Εγώ έχω αυτή και δεν μου βγάζει ενημέρωση για την S3SW 20150314-141844

 

Έχει άλλος το ίδιο θέμα?

 

Ειχα και εγω την ιδια και επειδη απο οτι καταλαβα δεν θα εκανε update ποτε πηρα την αποφαση να βαλω αλλη μονος μου για πρωτη φορα χωρις να εχω και τοσο εμπειρια στα smartphones.Εβαλα με FlashTools την S3S 20150411-154516 χωρις gapps.Περασα gapps με τον οδηγο του gorillaz_gr απο xda χωρις κανενα προβλημα και ολα δουλευουν αψογα(συχρονισμος κτλ).Και οντως μπορω να πω πως εχει μια διαφορα βελτιωσης στην καμερα.Απλα οποιος δοκιμασει να αλλαξει ρομ ας κοιταξει καλυτερα στις ρυθμησεις τηλεφωνου ποιο εικονιδιο ειναι μπροστα απο την αλλαγη γλωσσας γιατι μετα το φλασαρισμα μου βγηκε το μενου στα κινεζικα παλι καλα το βρηκα με την πρωτη και πολυ ευκολα μπορω να πω.

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα στο Vickmall και μου στείλανε κάποιο link για να κατεβάσω καινούριο ROM

 

όταν βάζεις εσύ ROM μένουν φαντάζομαι όλα όπως ήταν ε? δεν σβήνονται οι επαφές, οι εφαρμογές κλπ...??.

Edited by freemind11
Link to comment
Share on other sites

μάλλον αυτό βλέπω
S3SW 20150213-171816. Εγώ είχα αυτήν και αμέσως έκανε ota Update μην τα ξαναλέμε πάλι στην 411 έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νεα ενημερωση. 30.04.2015.

 

Αυτή είναι για τα 2gb νομιζω

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αυτό βλέπω

 

από ότι γράφουν έξω, στην S3W και την S3SW δεν θα βγάλουν άλλο update μάλλον. Θα περάσουν πρώτοι στην LP η οποία είναι ήδη σε beta στάδιο. Εγώ είμαι S3W και είμαι 25/3 τελευταίο ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να μπω και εγώ στην παρέα μιας και μετά από πολύ μελέτη κατέληξα στο να προχωρήσω στην αγορά ενός άσπρου με 3 GB ram με + δεύτερη μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή γι αυτήν.

 

Οι επιλογές μου για μαγαζί είναι το to2c (που έχω ξαναψωνίσει για φίλο από το stock europe και ήρθε σε 5 ημέρες) στα 215 ή το vickymall (που βλέπω ότι έχει την καλύτερη φήμη μέσα στο forum) στα 225 $. Τι να επιλέξω ? Πρέπει να τους πώ κάτι ιδιαίτερο για το ταχυδρομείο (στο chat το vickymall μου είπε ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα) ?

 

Και ένα τελευταίο. Πληρώνοντας με paypal θα έχω κάποια εξτρά χρέωση για την μετατροπή δολάριο - ευρώ (στην προηγούμενη αγορά χρεώσανε κάπου 12 δολάρια εξτρά) ?

 

Σόρρυ εάν είμαι off - topic (εάν ναι ας με βοηθήσει κάποιος με pm). Θα είμαι σίγουρα on-topic όταν με την βοήθεια σας το παραγγείλω και το έχω και εγώ στα χέρια μου.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

από ότι γράφουν έξω, στην S3W και την S3SW δεν θα βγάλουν άλλο update μάλλον. Θα περάσουν πρώτοι στην LP η οποία είναι ήδη σε beta στάδιο. Εγώ είμαι S3W και είμαι 25/3 τελευταίο ΟΤΑ

 

Ποια σελίδα το γράφει μπορείς να μου πεις σε παρακαλω?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ποια σελίδα το γράφει μπορείς να μου πεις σε παρακαλω?

 

Εδώ είσαι...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60559181&postcount=2262

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για την σελίδα δεν έχει σημασία παιδιά ποιο θα πάρεις πρωτος σημασία έχει να έρθει σωστή χωρίς πολλά bug και errors και ας έρθει και ποιο αργά. Το σημαντικό είναι ότι θα την πάρουμε και πιστεύω θα δούμε διαφορά.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω σημερα αλλα μου κανει προβλημα :-(

Οταν το ακουμπαω στο τραπεζι το κατω δεξι ακρο δεν ανταποκρινεται στην αφη, πληκτρο επιστροφης και εικονιδια jiayu (οπως ηταν στην αρχικη οθονη). οταν το κραταω δουλευει μια χαρα. το κανει και σε κανενα αλλο αυτο; Καμια ιδεα;

φοραει τη 20150411 μετα το ΟΤΑ update

 

ΔΕΝ ειναι θεμα ROM, κανει ακριβως το ιδιο και στο recovery

Οσοι εβαλαν TWRP κατω δεξια οταν το εχω στο τραπεζι και παταω images και back (on screen kai capactive key) ειναι νεκρα. Οταν το κραταω λειτουργει ΟΚ.

Εδω ενα video που φαινεται καθαρα το προβλημα

https://www.dropbox.com/s/3pqneqykvviskpn/VID_20150507_204628.3gp?dl=0

 

Επισης η δονηση ακουγεται καπως

 

Αγορα απο vickmall

Edited by chris_a
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει και αυτο και το meizu m1 note η lenovo vibe x2 μπορει να μας πει ποιο προτιμα και γιατι.. Ειμαι πολυ καιρο αναμεσα στα 2 και δεν μπορω με τπτ να αποφασισω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας παράπονο από τη ποιότητα του ήχου στις κλήσεις? μου ακούγεται σαν να είναι voip.
το ιδιο ειναι και εμενα σαν voip που λες...μαλλον ετσι ειναι κατασκευαστικα και εμενα με χαλαει ετσι οπως ακουγεται...και να φανταστεις της γυναικας μου το jiayu f1 που ειναι των 60 ευρω συσκευη ακουγεται πολυ καλα το ακουστικο......το jiayu s3 το πουλησα εχθες αλλα κατα τα αλλα τρομερο τηλεφωνο...παντως η αληθεια ειναι οτι εχω αλλαξει μεν αρκετες συσκευες κινεζικες αλλα πρωτη φορα συναντησα το ακουστικο να ακουγεται σαν voip....τωρα εβαλα στο ματι το elephone p7000 για αγορα αν δεν μου βγει καλο το πολυ πολυ ξαναγυρναω στο jiayu s3.
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειναι και εμενα σαν voip που λες...μαλλον ετσι ειναι κατασκευαστικα και εμενα με χαλαει ετσι οπως ακουγεται...και να φανταστεις της γυναικας μου το jiayu f1 που ειναι των 60 ευρω συσκευη ακουγεται πολυ καλα το ακουστικο......το jiayu s3 το πουλησα εχθες αλλα κατα τα αλλα τρομερο τηλεφωνο...παντως η αληθεια ειναι οτι εχω αλλαξει μεν αρκετες συσκευες κινεζικες αλλα πρωτη φορα συναντησα το ακουστικο να ακουγεται σαν voip....τωρα εβαλα στο ματι το elephone p7000 για αγορα αν δεν μου βγει καλο το πολυ πολυ ξαναγυρναω στο jiayu s3.

 

Εμενα το ακουστικό ακούγεται καθαρά και ξαστερα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μια από τις βασικές πηγές απογοήτευσης όταν είχα πρωτοπάρει το S3 ήταν η ποιότητα του ήχου.

Δεν έκανε μεν τους θορύβους και τις έντονες παραμορφώσεις που έγραφαν σε διάφορα ξένα fora, αλλά ήταν πολύ πτωχός - πράγμα που ειδικά για Jiayu (που έχει πολύ καλό ιστορικό στο θέμα) ήταν πολύ απογοητευτικό.

Χαίρομαι όμως να αναφέρω ότι είναι από τα σημεία που βελτιώθηκαν πολύ αισθητά με νεώτερες ROM.

Απέχει ακόμα από το να χαρακτηριστεί πραγματικά καλός (χρησιμοποίησα για λίγο τις προάλλες ένα Jiayu G3S και... απογοητεύθηκα ξανά από το πόσο καλύτερος ήταν ο ήχος στην παλιότερη συσκευή...), αλλά υπάρχει όντως ορατή (ή μάλλον ακουστή!) βελτίωση, ενώ έχει σίγουρα βελτιωθεί η ένταση του ακουστικού (σε προηγούμενη ROM έπαιζα μετά... μανίας με τις ρυθμίσεις από το MTK Engineer Mode, και πάλι δεν άκουγα καλά αν επιχειρούσα να μιλήσω σε -έστω και ελαφρώς- θορυβώδες περιβάλλον).

 

Θα προσπαθήσω (έρχεται και Σ-Κ...) να βρω λίγο χρόνο να βάλω και την καινούρια 20150430, να δω αν έχει και άλλες βελτιώσεις (και στα διάφορα bug-άκια που έχουν μείνει ακόμα στο κινητό)...

 

Από τα όσα διάβασα στα links που παρατίθενται σε προηγούμενα post, μιας και το βάρος φαίνεται να δίνεται από την Jiayu στην ανάπτυξη του Lollipop, υποψιάζομαι ότι αυτό πρέπει να είναι και το τελευταίο update που έχουμε να δούμε στην 4.4...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μια από τις βασικές πηγές απογοήτευσης όταν είχα πρωτοπάρει το S3 ήταν η ποιότητα του ήχου.

Δεν έκανε μεν τους θορύβους και τις έντονες παραμορφώσεις που έγραφαν σε διάφορα ξένα fora, αλλά ήταν πολύ πτωχός - πράγμα που ειδικά για Jiayu (που έχει πολύ καλό ιστορικό στο θέμα) ήταν πολύ απογοητευτικό.

Χαίρομαι όμως να αναφέρω ότι είναι από τα σημεία που βελτιώθηκαν πολύ αισθητά με νεώτερες ROM.

Απέχει ακόμα από το να χαρακτηριστεί πραγματικά καλός (χρησιμοποίησα για λίγο τις προάλλες ένα Jiayu G3S και... απογοητεύθηκα ξανά από το πόσο καλύτερος ήταν ο ήχος στην παλιότερη συσκευή...), αλλά υπάρχει όντως ορατή (ή μάλλον ακουστή!) βελτίωση, ενώ έχει σίγουρα βελτιωθεί η ένταση του ακουστικού (σε προηγούμενη ROM έπαιζα μετά... μανίας με τις ρυθμίσεις από το MTK Engineer Mode, και πάλι δεν άκουγα καλά αν επιχειρούσα να μιλήσω σε -έστω και ελαφρώς- θορυβώδες περιβάλλον).

 

Θα προσπαθήσω (έρχεται και Σ-Κ...) να βρω λίγο χρόνο να βάλω και την καινούρια 20150430, να δω αν έχει και άλλες βελτιώσεις (και στα διάφορα bug-άκια που έχουν μείνει ακόμα στο κινητό)...

 

Από τα όσα διάβασα στα links που παρατίθενται σε προηγούμενα post, μιας και το βάρος φαίνεται να δίνεται από την Jiayu στην ανάπτυξη του Lollipop, υποψιάζομαι ότι αυτό πρέπει να είναι και το τελευταίο update που έχουμε να δούμε στην 4.4...

 

Εσύ έχεις την 2gb ραμ?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα το S3 σε άσπρο με 3gb ram στο geekbying + leather case στα 188€. Συμφέρει λέτε ή να περιμένω για καινούργια συσκευή με παρόμοια χαρακτηριστικά?

 

Απλά να πω ότι είναι το πρώτο "smartphone" με android που αγοράζω μετά το nokia n97 :) Οπότε πιστεύετε ότι είναι καλό για "πρωτάρηδες" ή όχι?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά παίζουν στον Music player πάει στο επόμενο και στο προηγούμενο τραγούδι και το κεντρικό είναι το pause κανονικά. Και σαν hands-free κανονικά σηκώνει την κλήση με ένα πάτημα με δεύτερο πάτημα μπαίνει η κλήση σε αναμονή κανονικά πλήρης υποστήριξη.Merimobiles. Comhttp://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones-silver-version_p/meri10564.htm

Έψαξα Ελλάδα αλλά ακριβα από ebw 27 ευρώ και από σκουρτζ ακριβα

 

τα είχα παραγγείλει και εγώ μαζί με το κινητό από το GeekBuying και ομολογώ πως έχουν έναν ικανοποιητικό ήχο. Αυτό που ήθελα να προσθέσω είναι πως με την default Player, τον μαμίσιο δηλαδή, δούλεψαν και τα Vol+ , Vol- . Απλά ήθελε γρήγορες επαναλήψεις στο πάτημα του αντίστοιχου πλήκτρου για να μπει σε αυτή τη λειτουργία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν βρήκα το S3 σε άσπρο με 3gb ram στο geekbying + leather case στα 188€. Συμφέρει λέτε ή να περιμένω για καινούργια συσκευή με παρόμοια χαρακτηριστικά? Απλά να πω ότι είναι το πρώτο "smartphone" με android που αγοράζω μετά το nokia n97 :) Οπότε πιστεύετε ότι είναι καλό για "πρωτάρηδες" ή όχι?Ευχαριστώ.

 

τυχερέ κατευθείαν σε turbo καταστάσεις. Να το πάρεις άφοβα, άλλωστε δεν είναι τυχαίο ότι το νήμα μεγαλώνει με τρελούς ρυθμούς καθώς και η υποστήριξη με εναλλακτικές rom. Και αν μπορέσεις , γνώμη μου είναι να ζητήσεις να αποσταλεί με NL Post.

Link to comment
Share on other sites

τα είχα παραγγείλει και εγώ μαζί με το κινητό από το GeekBuying και ομολογώ πως έχουν έναν ικανοποιητικό ήχο. Αυτό που ήθελα να προσθέσω είναι πως με την default Player, τον μαμίσιο δηλαδή, δούλεψαν και τα Vol+ , Vol- . Απλά ήθελε γρήγορες επαναλήψεις στο πάτημα του αντίστοιχου πλήκτρου για να μπει σε αυτή τη λειτουργία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τυχερέ κατευθείαν σε turbo καταστάσεις. Να το πάρεις άφοβα, άλλωστε δεν είναι τυχαίο ότι το νήμα μεγαλώνει με τρελούς ρυθμούς καθώς και η υποστήριξη με εναλλακτικές rom. Και αν μπορέσεις , γνώμη μου είναι να ζητήσεις να αποσταλεί με NL Post.

 

Εμενα παίζουν κανονικά ομαλά δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.

Καλοριζικα και καλά μπιτια

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...