Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη αν παρεξηγησες αυτο που εγραψα,δεν το διατυπωσα εγω σωστα.Δεν εννοουσα οτι λες ψεματα,απλως μου φανηκε περιεργο...

 

Όχι δεν πειράζει δεν παρεξηγηθηκα όλα καλά δουλεύει ρολόι παιδιά

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο vickmall!Πολυ γρηγορα εφτασε το jiayu s3 στα χερια μου. Εφτασε 11-12 μερες μετα την παραγγελια μου. Αφαιρεσε τις κινεζικες εφαρμογες και εχει Play Store. Πολυ τουμπανο το κινητο! ☺
στη σελιδα τους αναφερει και λευκο χρωμα. το εχει παρει κανεις να μας ανεβασει μια φωτο, εχει φυσικα και καπου 10-12 eur παραπανω.http://www.vickmall.com/jiayu-s3-mtk6752-octa-core-android-4-4-smartphone-4g-fdd-lte-ram-3gb-rom-16gb-13mp-camera-3000ma-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen.html
Link to comment
Share on other sites

στη σελιδα τους αναφερει και λευκο χρωμα. το εχει παρει κανεις να μας ανεβασει μια φωτο, εχει φυσικα και καπου 10-12 eur παραπανω.http://www.vickmall.com/jiayu-s3-mtk6752-octa-core-android-4-4-smartphone-4g-fdd-lte-ram-3gb-rom-16gb-13mp-camera-3000ma-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen.html

Αν και κομψό το S3 για 5.5ιντσο, δεν παύει να είναι μια συσκευή... σεβαστών διαστάσεων. Μήπως σε λευκό φαίνεται παντόφλα...;

Link to comment
Share on other sites

Αν και κομψό το S3 για 5.5ιντσο, δεν παύει να είναι μια συσκευή... σεβαστών διαστάσεων. Μήπως σε λευκό φαίνεται παντόφλα...;
μαλλον πιο αρχοντικο!!!!!!!!!!!!!!! http://www.vickmall.com/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-octa-core-1-7-ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen-full-white.html
Link to comment
Share on other sites

έχει άλλος την S3SW 20150213-171816 έκδοση?

 

δεν έχει ακόμα update? δεν μου έχει βγάλει και από ότι βλέπω είναι από τον Φεβρουάριο

 

Εχω κι εγω την ιδια ρομ απο vickmall η αγορα και ακομη δεν εχει βγαλει καποια αναβαθμηση και πολυ φοβαμαι οτι ουτε προκειτε να βγαλει

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω την ιδια ρομ απο vickmall η αγορα και ακομη δεν εχει βγαλει καποια αναβαθμηση και πολυ φοβαμαι οτι ουτε προκειτε να βγαλει
ρχε

 

Ετοιμάζεται η λολιποπ. Μια χαρά βγάλανε την 20150411 και μια χαρά έρχεται η beta έκδοση της λολιποπ σε λίγες εβδομάδες

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ρχε

 

Ετοιμάζεται η λολιποπ. Μια χαρά βγάλανε την 20150411 και μια χαρά έρχεται η beta έκδοση της λολιποπ σε λίγες εβδομάδες

 

Αυτή όμως δεν είναι η world έκδοση (S3SW)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή όμως δεν είναι η world έκδοση (S3SW)

 

Ναι αλλά μια χαρά τρέχει σε έμενα και με ελληνικά και με gapps fix camera λίγο καλύτερα.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται παρεγγειλα τα xiaomi pistons ears για το Jiayu s3 εκτός από το ρεκόρ ταχύτητας που ήρθαν 10 μέρες ούτε κεντερης να ήταν ταιριαζουν απόλυτα στο jiayu με πλούσιο μπάσο και handsfree μαζί. Οποιος θέλει να παραγγειλη τα συγκεκριμένα ακουστικά - handsfree άφοβα να τα πάρει τα σπάνε.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για να φλασαρω αλλη ρομ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410401&page=1

Η πας πρώτη σελίδα ή πας στο needrom.com.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το δικό μου s3 (3gb) από vickmall.

Με το που το άνοιξα, τσέκαρα για OTA update, μου βρήκε το 2015.04.11 και το εγκατέστησα.

Το μόνο που του έκανα στη συνέχεια ήταν να ενεργοποιήσω το root και να εγκαταστήσω τα 2 apk (GoogleCalendarSyncAdapter.apk & GoogleContactsSyncAdapter.apk).

Όλα δείχνουν να δουλεύουν καλώς. (αν και κάποιες φορές το play store κρασάρει αλλά αρχίζει πάλι κανονικά).

Δεν έχω βάλει ακόμη τις sim κάρτες.

Ένα video που τράβηξα ήταν μια χαρά. Κανένα πρόβλημα από αυτά που έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα.

Έχω 2 ερωτήσεις.

1. Εγκατέστησα το mobile uncle tools και στο menu Engineer Mode έχω μόνο την επιλογή Engineer Mode (Android) και όχι to Engineer Mode (ΜΤΚ) που είχα σε άλλο android τηλέφωνο. Θέλω όπως το MTK μενού για να κάνω κάποιες αλλαγές στην ένταση του ήχου. Πώς γίνεται ;

2. Από το mobile uncle έκανα reboot into recovery και μου έβγαλε ένα αγγλικό recovery όπως το cwm. Να περάσω άλλο recovery ή να αφήσω το εργοστασιακό ; (αν περάσω άλλο, τα OTA updates θα λειτουργούν ή χρειάζονται το εργοστασιακό ?)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το δικό μου s3 (3gb) από vickmall.

Με το που το άνοιξα, τσέκαρα για OTA update, μου βρήκε το 2015.04.11 και το εγκατέστησα.

Το μόνο που του έκανα στη συνέχεια ήταν να ενεργοποιήσω το root και να εγκαταστήσω τα 2 apk (GoogleCalendarSyncAdapter.apk & GoogleContactsSyncAdapter.apk).

Όλα δείχνουν να δουλεύουν καλώς. (αν και κάποιες φορές το play store κρασάρει αλλά αρχίζει πάλι κανονικά).

Δεν έχω βάλει ακόμη τις sim κάρτες.

Ένα video που τράβηξα ήταν μια χαρά. Κανένα πρόβλημα από αυτά που έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα.

Έχω 2 ερωτήσεις.

1. Εγκατέστησα το mobile uncle tools και στο menu Engineer Mode έχω μόνο την επιλογή Engineer Mode (Android) και όχι to Engineer Mode (ΜΤΚ) που είχα σε άλλο android τηλέφωνο. Θέλω όπως το MTK μενού για να κάνω κάποιες αλλαγές στην ένταση του ήχου. Πώς γίνεται ;

2. Από το mobile uncle έκανα reboot into recovery και μου έβγαλε ένα αγγλικό recovery όπως το cwm. Να περάσω άλλο recovery ή να αφήσω το εργοστασιακό ; (αν περάσω άλλο, τα OTA updates θα λειτουργούν ή χρειάζονται το εργοστασιακό ?)

 

Τα ΟΤΑ δεν θα λειτουργούν όσο για το MTK Tools θα κατεβάσεις απο το playstore το MTK ENGINEERing tools σε πράσινο χρώμα είναι και θα πας mtk Settings και εκεί θα δεις τα πάντα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μια χαρά τρέχει σε έμενα και με ελληνικά και με gapps fix camera λίγο καλύτερα.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται παρεγγειλα τα xiaomi pistons ears για το Jiayu s3 εκτός από το ρεκόρ ταχύτητας που ήρθαν 10 μέρες ούτε κεντερης να ήταν ταιριαζουν απόλυτα στο jiayu με πλούσιο μπάσο και handsfree μαζί. Οποιος θέλει να παραγγειλη τα συγκεκριμένα ακουστικά - handsfree άφοβα να τα πάρει τα σπάνε.

 

πόσο και από που? παίζουν όλα τα κουμπιά κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

πόσο και από που? παίζουν όλα τα κουμπιά κανονικά?

 

Κανονικά παίζουν στον Music player πάει στο επόμενο και στο προηγούμενο τραγούδι και το κεντρικό είναι το pause κανονικά. Και σαν hands-free κανονικά σηκώνει την κλήση με ένα πάτημα με δεύτερο πάτημα μπαίνει η κλήση σε αναμονή κανονικά πλήρης υποστήριξη.

Merimobiles. Com

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones-silver-version_p/meri10564.htm

Έψαξα Ελλάδα αλλά ακριβα από ebw 27 ευρώ και από σκουρτζ ακριβα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν παω να εγκαταστησω τα SP drivers στον υπολογιστη μου βγαζει αυτο το μηνυμα?

Και ενω παταω εγκατασταση προγραμματος παρολα αυτα δεν αλλαζει τιποτα συνεχιζει να μου πεταει αυτο το μηνυμα,αναγκαστηκα παταω να μην γινει εγκατασταση.Δοκιμασα να κανω και επανεκκινηση αλλα τιποτα.Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Το λειτουργικο μου ειναι Windows 7 64bit

Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν παω να εγκαταστησω τα SP drivers στον υπολογιστη μου βγαζει αυτο το μηνυμα?

Και ενω παταω εγκατασταση προγραμματος παρολα αυτα δεν αλλαζει τιποτα συνεχιζει να μου πεταει αυτο το μηνυμα,αναγκαστηκα παταω να μην γινει εγκατασταση.Δοκιμασα να κανω και επανεκκινηση αλλα τιποτα.Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Το λειτουργικο μου ειναι Windows 7 64bit

 

Πατα το μέχρι να μην στο βγάλει άλλο έτσι είναι καλά πας συνέχισε

Κάνει εγκατάσταση κανονικά τους driver πάτα συνέχεια το παρόλα αυτά σε κάποια στιγμή δεν θα το βγάλει άλλο και έτσι θα σου πει η εγκατάσταση ήταν επιτχης

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα και εγω απο vickmall jiayu s3 advanced full white απο vickmall. Μετα από επιστροφη χρημάτων απο το προβληματικό ecoo e04 με 2GB ram απο το everbuying. Μου εστειλαν tracking number δεν θα επρεπε να μου στείλουν και φωτογραφία απο το δέμα ή κανω εγω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα και εγω απο vickmall jiayu s3 advanced full white απο vickmall. Μετα από επιστροφη χρημάτων απο το προβληματικό ecoo e04 με 2GB ram απο το everbuying. Μου εστειλαν tracking number δεν θα επρεπε να μου στείλουν και φωτογραφία απο το δέμα ή κανω εγω λαθος?

Ούτε εμένα μου είχαν στείλει.το κινητό ήρθε στις 15 μερεσ. Ολα καλά με το κινητό σφαίρα, εκτός από το gps. δε κλειδώνει με τιποτα. Δοκίμασα gps fix και fastergps αλλα δεν άλλαξε κατι. Φοράει απο το vickmall s3sw 2015-03-14. Παίζει να φταίει η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το δικό μου s3 (3gb) από vickmall.

Με το που το άνοιξα, τσέκαρα για OTA update, μου βρήκε το 2015.04.11 και το εγκατέστησα.

Το μόνο που του έκανα στη συνέχεια ήταν να ενεργοποιήσω το root και να εγκαταστήσω τα 2 apk (GoogleCalendarSyncAdapter.apk & GoogleContactsSyncAdapter.apk).

Όλα δείχνουν να δουλεύουν καλώς. (αν και κάποιες φορές το play store κρασάρει αλλά αρχίζει πάλι κανονικά).

Δεν έχω βάλει ακόμη τις sim κάρτες.

Ένα video που τράβηξα ήταν μια χαρά. Κανένα πρόβλημα από αυτά που έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα.

Έχω 2 ερωτήσεις.

1. Εγκατέστησα το mobile uncle tools και στο menu Engineer Mode έχω μόνο την επιλογή Engineer Mode (Android) και όχι to Engineer Mode (ΜΤΚ) που είχα σε άλλο android τηλέφωνο. Θέλω όπως το MTK μενού για να κάνω κάποιες αλλαγές στην ένταση του ήχου. Πώς γίνεται ;

2. Από το mobile uncle έκανα reboot into recovery και μου έβγαλε ένα αγγλικό recovery όπως το cwm. Να περάσω άλλο recovery ή να αφήσω το εργοστασιακό ; (αν περάσω άλλο, τα OTA updates θα λειτουργούν ή χρειάζονται το εργοστασιακό ?)

 

Φίλε μου απο πού το είχες παραγγείλει??? και ποσο έκανε να έρθει???

Ρε παιδια είναι φυσιολογικό το δικό μου να μην έχει έρθει ακόμα απο 25/03 που το παρήγγειλα??????

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω παραγγείλει από vickmall την 1 Απριλίου με SingaporePost και ακόμα μου βγάζει Despatched to overseas.

Πιστέυω οτι η καθυστερηση είναι των ΕΛΤΑ.

Ας μας πουν και άλλοι που το περιμένουν από πότε και με ποια ταχυδρομική. Έχω συμπεράνει ότι NL post έρχεται πιο σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλος με την S3SW 20150213-171816 έκδοση?

 

Εγώ έχω αυτή και δεν μου βγάζει ενημέρωση για την S3SW 20150314-141844

 

Έχει άλλος το ίδιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου είχαν στείλει.το κινητό ήρθε στις 15 μερεσ. Ολα καλά με το κινητό σφαίρα, εκτός από το gps. δε κλειδώνει με τιποτα. Δοκίμασα gps fix και fastergps αλλα δεν άλλαξε κατι. Φοράει απο το vickmall s3sw 2015-03-14. Παίζει να φταίει η ρομ?

 

Γιατι έχετε θέμα με το GPS? Το κινητο δεν έχει κανένα πρόβλημα πουθενά ένα θεμα με την κάμερα αλλά με την τελευταία ρομ βελτιώθηκε κάπως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραγγειλα και εγω απο vickmall jiayu s3 advanced full white απο vickmall. Μετα από επιστροφη χρημάτων απο το προβληματικό ecoo e04 με 2GB ram απο το everbuying. Μου εστειλαν tracking number δεν θα επρεπε να μου στείλουν και φωτογραφία απο το δέμα ή κανω εγω λαθος?

 

Γιατι να σε στείλουν φωτογραφία περνεις το Tracking number και κοιτάς που βρίσκεται το πακέτο σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι άλλος με την S3SW 20150213-171816 έκδοση?

 

Εγώ έχω αυτή και δεν μου βγάζει ενημέρωση για την S3SW 20150314-141844

 

Έχει άλλος το ίδιο θέμα?

 

Έπρεπε να σου βγάλει απευθείας την 411 μήπως κάνεις λάθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ το έχω παραγγείλει από vickmall την 1 Απριλίου με SingaporePost και ακόμα μου βγάζει Despatched to overseas.

Πιστέυω οτι η καθυστερηση είναι των ΕΛΤΑ.

Ας μας πουν και άλλοι που το περιμένουν από πότε και με ποια ταχυδρομική. Έχω συμπεράνει ότι NL post έρχεται πιο σύντομα.

 

Όχι μια χαρά τα ΕΛΤΑ εγώ παρήγγειλα πολλά πράγματα για το Jiayu s3 μου έρχονται όλα σφαίρα το πολύ σε 10 μέρες ήταν στα χέρια μου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου απο πού το είχες παραγγείλει??? και ποσο έκανε να έρθει???

Ρε παιδια είναι φυσιολογικό το δικό μου να μην έχει έρθει ακόμα απο 25/03 που το παρήγγειλα??????

 

Παραγγελία 15/04 από vickmall (με NL post) και το παρέλαβα 06/05. (Είχε έρθει αεροδρόμιο Αθήνα στις 29/04)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...