Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν παραγειλω το τηλεφωνο αυτο απο το site http://www.jiayu-store.com/blog/ (169 eur) εχει και extra μεταφορικα? ειναι αξιοπιστο? η θα περιμενω κανενα χρονο ? υπαρχει περιπτωση να πληρωσω κατι παραπανω και να ερθει πιο γρηγορα?

ναι εχει μεταφορικα σιγουρα περιπου κανα 10ευρω....με απλο ταχυδρομειο απο οτι ξερω....δεν ξερω μονο αν με απλο το βαζουνε σαν εξπρες για να ερθει λιγο πιο γρηγορα απο οτι στο σκετο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

εχω παραγγειλει το jiayu s3s απο το to2c και ειμαι despeatched απο 29/3,παραγγελια που εγινε απο 25/3...

εχει περασει αρκετος καιρος και δεν αλλαζει status.Αν εδειχνε οτι ειναι στο αεροδρομιο δεν θα ανησυχουσα.υπαρχει καποιος που να του αργησε τοσο ή περιμενει παραγγειλια;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

εχω παραγγειλει το jiayu s3s απο το to2c και ειμαι despeatched απο 29/3,παραγγελια που εγινε απο 25/3...

εχει περασει αρκετος καιρος και δεν αλλαζει status.Αν εδειχνε οτι ειναι στο αεροδρομιο δεν θα ανησυχουσα.υπαρχει καποιος που να του αργησε τοσο ή περιμενει παραγγειλια;;

 

Εγώ φίλε όπως και πολλοί εδώ μέσα περίμενουμε από 15- 20\3!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε όπως και πολλοί εδώ μέσα περίμενουμε από 15- 20\3!!!!!!

 

απο οτι βλεπω το πακετο σου το πρωτο φιλε μου εχει εμφανιστει στο αεροδρομιο..για το πακετο ανησυχω περισσοτερο οχι για το ποτε θα ερθει

Edited by trotasgold
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει μια 16αρα SD καρτα στο τηλ. την ειχα παρει για ενα ταμπλετ που εχω. Εκτος απο μουσικη-φωτογραφιες-βιντεο και κατι εγγραφα που εχω βαλει , εφαρμογες και παιχνιδια δεν μπορουμε να βαλουμε στην 4.4.4 εκδοση που εχουμε ετσι δεν ειναι ???

στην λολιποπ που περιμενουμε να βγει ,αν βγει και για μας θα μπορουμε να βαλουμε εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα ?? Οχι οτι εχω γεμιση την μνημη του τηλ. αλλα ετσι γιατι παιρνει καρτα μεχρι 64GB

Μη έχοντας καν δοκιμάσει να βάλω SD card στο S3 (!), δεν ξέρω αν τελικά ο περιορισμός αυτός ισχύει στο S3 ή όχι.

Απ' ό,τι είχα διαβάσει πριν κάποιο καιρό, η Google αποθάρρυνε την πρόσβαση των εφαρμογών στην κάρτα για λόγους ασφαλείας (καθώς στο FAT filesystem των καρτών δεν μπορεί να εφαρμοστεί ο -πιο αναλυτικός- έλεγχος πρόσβασης για owner, group και public (που έχει κληρονομήσει από το unix/linux το Android), ίσως και από την εποχή του Android 3(!), αλλά οι κατασκευαστές το αγνοούσαν, γιατί θα έκαναν τη ζωή των χρηστών δύσκολη (και άρα και τα προϊόντα τους λιγότερο δημοφιλή!).

Από το 4.4 όμως, η Google αποφάσισε να επιβάλλει αυστηρά τον περιορισμό, και οι περισσότεροι κατασκευαστές αναγκάστηκαν να συμμορφωθούν.

Παρ' όλα αυτά, κάποιοι κατασκευαστές, Κινέζοι κυρίως, έγραψαν τη Google στις... SD κάρτες τους και συνέχισαν να επιτρέπουν την πρόσβαση όπως και πρώτα. Έτσι, αρκετά από τα κινέζικα τηλέφωνα τελικά δεν υποφέρουν από αυτόν τον περιορισμό. Όπως είπα, δεν ξέρω τι γίνεται με το S3...

 

Και να υπάρχει το πρόβλημα όμως, από τη στιγμή που είμαστε root, μπορούμε εύκολα να το αναιρέσουμε, ακολουθώντας τις οδηγίες π.χ. εδώ: http://zidroid.com/how-to-fix-extsdcard-mount-issue-android-4-4-2-kitkat/, ενώ φαίνεται να υπάρχει και έτοιμη εφαρμογή στο PlayStore: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geeksoft.extcardpatch, η οποία προφανώς εκτελεί αυτόματα τα (λίγα και απλά, πιστεύω) βήματα που περιγράφονται στον πιο πάνω οδηγό.

Οπότε υποθέτω ότι δεν πρέπει να μας ανησυχεί ούτως ή άλλως το συγκεκριμένο θέμα.

 

αν παραγειλω το τηλεφωνο αυτο απο το site http://www.jiayu-store.com/blog/ (169 eur) εχει και extra μεταφορικα? ειναι αξιοπιστο? η θα περιμενω κανενα χρονο ? υπαρχει περιπτωση να πληρωσω κατι παραπανω και να ερθει πιο γρηγορα?

Μιας και ανέφερες το jiayu-store.com, να ξαναγράψω εδώ ότι τα διάφορα μαγαζιά με όνομα http://www. μάρκα-store.com δεν είναι επίσημα σημεία πώλησης της εκάστοτε μάρκας, απλώς χρησιμοποιούν το όνομά της για να δημιουργήσουν αυτήν την εντύπωση και να προσελκύσουν πελάτες.

Αυτό δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχουν κάτι κακό, πάντως καθώς δεν έχει ψωνίσει και πολύς κόσμος από εκεί, δεν έχουμε και ιδιαίτερο feedback για την αξιοπιστία τους, οπότε προσωπικά θα προτιμούσα κάποιο από τα πιο "δοκιμασμένα" και γνωστά μαγαζιά, όπως π.χ. το Vickmall (εκτός πια κι αν προσφέρουν κάποιο... θεαματικό κίνητρο, όπως π.χ. κάποια πολύ μειωμένη τιμή - που και αυτό βέβαια θα μπορούσε να φανεί ύποπτο, αν θέλει κανείς να είναι και λίγο καχύποπτος...)

 

Όσο για το να πληρώσεις κάτι παραπάνω και να έρθει πιο γρήγορα, η απάντηση είναι ναι. Μπορείς να ζητήσεις να έρθει με EMS (μεγαλύτερο κόστος μεταφορικών, σημαντικά μειωμένος χρόνος αποστολής), ή με κάποια από τις γνωστές και... εις την Δύσιν courier όπως DHL (ακόμα μεγαλύτερο, συνήθως, κόστος, πιθανότατα όμως και ακόμα καλύτεροι χρόνοι).

Πρέπει να έχεις όμως υπ' όψη σου ότι η επιλογή οποιουδήποτε από τα παραπάνω συνεπάγεται και σχεδόν σίγουρα μια στάση στο τελωνείο κατά την έλευσή του στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμίτες, κάτοχος του 'Κυρίαρχου 'μια εβδομάδα τώρα με αρκετή χρήση.

Παραγγελία από geekbuying μαζί με γυαλί tempered , στις 212 ευρωμάνες. Μου ήρθε με την S3SW 20150213 εγκατεστημένη, την πρώτη και τελευταία από ότι έχω καταλάβει χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα στα GApps σε θέματα συγχρονισμού, καλενταριού, πλοήγησης, κτλ

Έχω κουμπώσει 4G Wind και 2G Vodafone τα οποία δουλεύουν αβίαστα, με μόνο σκαλωμα όταν επιχείρησα και έκανα εναλλαγή σε 4G το Vodafone ήθελε 'πείραγμα' το APN αλλιώς δεν έκανε κίνηση δεδομένων.

Με nova πηγαίνει σφαίρα, κάμερα εργοστασιακά πολύ καλή σε φωτογραφία και βίντεο, μεγάφωνο πολύ καλό, αυτονομία ~19 ώρες με εξευτελιστική χρήση (δεδομένα, τηλέφωνα, προγράμματα, μουσική) με μόνο 'αρνητικό' οτι αυτές οι ώρες αφορούν το ποσοστό της μπαταρίας από 100% έως 10%. Από 10% μέχρι σβήσιμο κρατάει δύο λεπτά :D

Σφύριγμα στο ακουστικό δεν έχω παρατηρήσει το οποίο έχει αναφερθεί, ωστόσο ο φορτιστής σφυρίζει ανελέητα και δεν τον χρησιμοποίησα ξανά.

SD δεν έχω κουμπώσει, αλλά θέματα μεταφοράς δεν μας αγγίζουν όπως λέει ο φίλος πιο πάνω.

Στην παρούσα φάση και χρήση που του κάνω, δεν μπαίνω στην διαδικασία των rom πέραν του twrp που του έβαλα μέσω του jiayu.es

Γενική εικόνα δηλαδή άριστη

 

Από μικρή αναζήτηση, δεν έχω βρει flip cover της προκοπής παρά μόνο full case δερματίνης. Έχετε εντοπίσει κάτι;

Καμιά ιδέα γιατί μπορώ να μοιράσω ίντερνετ (hotspot) μόνο μέσω wind και όχι μέσω της vodafone ανεξαρτήτως των sim slots; :blink:

HD for Life..;)
Link to comment
Share on other sites

...

Από μικρή αναζήτηση, δεν έχω βρει flip cover της προκοπής παρά μόνο full case δερματίνης. Έχετε εντοπίσει κάτι;

Καμιά ιδέα γιατί μπορώ να μοιράσω ίντερνετ (hotspot) μόνο μέσω wind και όχι μέσω της vodafone ανεξαρτήτως των sim slots; :blink:

έχω παραγγείλει αυτήν εδώ http://www.vickmall.com/original-protective-case-flip-cover-case-with-hall-function-for-jiayu-s3-smartphone.html

δεν είμαι σίγουρος αν ειναι με αυτοκόλλητο ή "κουμπωτή". Μέχρι τέλος εβδομάδας θα την έχω, θα σου ανεβάσω video να τη δεις.

Edited by wxkin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμίτες, κάτοχος του 'Κυρίαρχου 'μια εβδομάδα τώρα με αρκετή χρήση.

Παραγγελία από geekbuying μαζί με γυαλί tempered , στις 212 ευρωμάνες. Μου ήρθε με την S3SW 20150213 εγκατεστημένη, την πρώτη και τελευταία από ότι έχω καταλάβει χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα στα GApps σε θέματα συγχρονισμού, καλενταριού, πλοήγησης, κτλ

Έχω κουμπώσει 4G Wind και 2G Vodafone τα οποία δουλεύουν αβίαστα, με μόνο σκαλωμα όταν επιχείρησα και έκανα εναλλαγή σε 4G το Vodafone ήθελε 'πείραγμα' το APN αλλιώς δεν έκανε κίνηση δεδομένων.

Με nova πηγαίνει σφαίρα, κάμερα εργοστασιακά πολύ καλή σε φωτογραφία και βίντεο, μεγάφωνο πολύ καλό, αυτονομία ~19 ώρες με εξευτελιστική χρήση (δεδομένα, τηλέφωνα, προγράμματα, μουσική) με μόνο 'αρνητικό' οτι αυτές οι ώρες αφορούν το ποσοστό της μπαταρίας από 100% έως 10%. Από 10% μέχρι σβήσιμο κρατάει δύο λεπτά :D

Σφύριγμα στο ακουστικό δεν έχω παρατηρήσει το οποίο έχει αναφερθεί, ωστόσο ο φορτιστής σφυρίζει ανελέητα και δεν τον χρησιμοποίησα ξανά.

SD δεν έχω κουμπώσει, αλλά θέματα μεταφοράς δεν μας αγγίζουν όπως λέει ο φίλος πιο πάνω.

Στην παρούσα φάση και χρήση που του κάνω, δεν μπαίνω στην διαδικασία των rom πέραν του twrp που του έβαλα μέσω του jiayu.es

Γενική εικόνα δηλαδή άριστη

 

Από μικρή αναζήτηση, δεν έχω βρει flip cover της προκοπής παρά μόνο full case δερματίνης. Έχετε εντοπίσει κάτι;

Καμιά ιδέα γιατί μπορώ να μοιράσω ίντερνετ (hotspot) μόνο μέσω wind και όχι μέσω της vodafone ανεξαρτήτως των sim slots; :blink:

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-leather-case-black.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμίτες, κάτοχος του 'Κυρίαρχου 'μια εβδομάδα τώρα με αρκετή χρήση.

Παραγγελία από geekbuying μαζί με γυαλί tempered , στις 212 ευρωμάνες. Μου ήρθε με την S3SW 20150213 εγκατεστημένη, την πρώτη και τελευταία από ότι έχω καταλάβει χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα στα GApps σε θέματα συγχρονισμού, καλενταριού, πλοήγησης, κτλ

Έχω κουμπώσει 4G Wind και 2G Vodafone τα οποία δουλεύουν αβίαστα, με μόνο σκαλωμα όταν επιχείρησα και έκανα εναλλαγή σε 4G το Vodafone ήθελε 'πείραγμα' το APN αλλιώς δεν έκανε κίνηση δεδομένων.

Με nova πηγαίνει σφαίρα, κάμερα εργοστασιακά πολύ καλή σε φωτογραφία και βίντεο, μεγάφωνο πολύ καλό, αυτονομία ~19 ώρες με εξευτελιστική χρήση (δεδομένα, τηλέφωνα, προγράμματα, μουσική) με μόνο 'αρνητικό' οτι αυτές οι ώρες αφορούν το ποσοστό της μπαταρίας από 100% έως 10%. Από 10% μέχρι σβήσιμο κρατάει δύο λεπτά :D

Σφύριγμα στο ακουστικό δεν έχω παρατηρήσει το οποίο έχει αναφερθεί, ωστόσο ο φορτιστής σφυρίζει ανελέητα και δεν τον χρησιμοποίησα ξανά.

SD δεν έχω κουμπώσει, αλλά θέματα μεταφοράς δεν μας αγγίζουν όπως λέει ο φίλος πιο πάνω.

Στην παρούσα φάση και χρήση που του κάνω, δεν μπαίνω στην διαδικασία των rom πέραν του twrp που του έβαλα μέσω του jiayu.es

Γενική εικόνα δηλαδή άριστη

 

Από μικρή αναζήτηση, δεν έχω βρει flip cover της προκοπής παρά μόνο full case δερματίνης. Έχετε εντοπίσει κάτι;

Καμιά ιδέα γιατί μπορώ να μοιράσω ίντερνετ (hotspot) μόνο μέσω wind και όχι μέσω της vodafone ανεξαρτήτως των sim slots; :blink:

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Jiayu-S3-Case-Flip-Stand-PU-Leather-Case-Cover-For-Jiayu-S3-Smartphone-With/32327081921.html

http://www.aliexpress.com/store/product/jiayu-s3-cover-case-Luxury-Original-Window-View-Protector-Leather-Case-Cover-Flip-Stylish-Free-Shipping/1243333_32311661528.html

και αν κανεις μια βολτα στο ali...... θα βρεις κατι χιλιαδες!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Adερφια

Skeftomoyn na αγορασω το μοντελακι αυτο με τα 3 gb μνημης

ερχομαι απο ενα ΖΤΕ V5 2/8, εξαιρετικο κινητο, αλλα ΜΙΚΡΟ

κ ψαχνομαι για μεγαλυτερο

το S3 eειναι μεσα στα πλαNα

 

Εναλλακτικα το Μειzu, to ASUS ZENPHONE 2, iuni u3, to kingzone Z1 και γενικα οτι εχει 5.5 ιντσες ΚΑΙ ΠΑΝΩ

 

Το REDBULL ειναι ενα εξαιρετικο κινητο

φοβερο οθονη κτλ για τα λεφτα π το πηρα.

Βρισκω την οθονη του πια ΜΙΚΡΗ

οπότε....Το S3 3gb

1. Exei καλη οθονη?

2. Καλο GPS?

3. Lagkarei?

4. Καλη υποστηριξη (ρομ κτλ)

5. Καμερα σε ημερα και νυκτα???

6. ποιοτητα κατασκευης/μακροβιότητα??

 

ΕΧΕΙ GOOGLE PLAY (αν και τα φλασαρω και μονος μου, αλλα να ξερουμε)

7. ΙΜΕΙ εχει μοναδικο??

8 ΑΠΟ ΠΟΙΟΙ ΜΑΓΑΖΙ? Στο Vickmall βγαινει στα 195 ευρω

9. Να το φερω με Singapoor post, ή NL?

 

EYXARISTV GIA TO XRONO SAS

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

αν παραγειλω το τηλεφωνο αυτο απο το site http://www.jiayu-store.com/blog/ (169 eur) εχει και extra μεταφορικα? ειναι αξιοπιστο? η θα περιμενω κανενα χρονο ? υπαρχει περιπτωση να πληρωσω κατι παραπανω και να ερθει πιο γρηγορα?

 

Σε περιπτωση που δεν το παρατηρησες, εχει 2GB RAM αυτο που βλεπεις και για αυτο εχει διαφορά στη τιμη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που δεν το παρατηρησες, εχει 2GB RAM αυτο που βλεπεις και για αυτο εχει διαφορά στη τιμη!
σε ευχαριστω ,δεν το ειχα προσεξει.
Link to comment
Share on other sites

Adερφια

Skeftomoyn na αγορασω το μοντελακι αυτο με τα 3 gb μνημης

ερχομαι απο ενα ΖΤΕ V5 2/8, εξαιρετικο κινητο, αλλα ΜΙΚΡΟ

κ ψαχνομαι για μεγαλυτερο

το S3 eειναι μεσα στα πλαNα

 

Εναλλακτικα το Μειzu, to ASUS ZENPHONE 2, iuni u3, to kingzone Z1 και γενικα οτι εχει 5.5 ιντσες ΚΑΙ ΠΑΝΩ

 

Το REDBULL ειναι ενα εξαιρετικο κινητο

φοβερο οθονη κτλ για τα λεφτα π το πηρα.

Βρισκω την οθονη του πια ΜΙΚΡΗ

οπότε....Το S3 3gb

1. Exei καλη οθονη?

2. Καλο GPS?

3. Lagkarei?

4. Καλη υποστηριξη (ρομ κτλ)

5. Καμερα σε ημερα και νυκτα???

6. ποιοτητα κατασκευης/μακροβιότητα??

 

ΕΧΕΙ GOOGLE PLAY (αν και τα φλασαρω και μονος μου, αλλα να ξερουμε)

7. ΙΜΕΙ εχει μοναδικο??

8 ΑΠΟ ΠΟΙΟΙ ΜΑΓΑΖΙ? Στο Vickmall βγαινει στα 195 ευρω

9. Να το φερω με Singapoor post, ή NL?

 

EYXARISTV GIA TO XRONO SAS

 

εγω εχω το 2gb εδω και ενα μηνα ,αγορασμενο απο vickmall ,φοβερη οθονη ,τελοιο gps, δεν εχει λαγκαρη ποτε ,δεν εχω αλλαξη ρομ ακομα γιατι δεν βρισκω τον λογο ,η μαμισια μου φαινετε μια χαρα ,αλλα εχει πολλες ρομ να διαλεξεις εσυ αν διαβασεις εδω μεσα.Η καμερα ειναι αρκετα καλη ,ποιοτητα κατασκευης καλη μου φαινετε ,ειναι το πρωτο κινεζικο που παιρνω ,ειχε google play ,και μου το εστειλαν με singapoor post

Εχω παθει την πλακα μου ποσο γρηγορο ειναι στο ιντερνετ ,και στο φορτωμα παιχνιδιων π.χ στο ασφαλτ 8,μοντερν κομπακτ, τα φορτωνη σε χρονο ρεκορ, ζεστενεται βεβαια λιγο στα παιχνιδια αλλα μου φαινεται λογικο.Η μπαταρια του με ηπια χρηση βγαζει 2 μερες ,με σκληρη μια μερα

Για μενα ηταν καλη αγορα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το 2gb εδω και ενα μηνα ,αγορασμενο απο vickmall ,φοβερη οθονη ,τελοιο gps, δεν εχει λαγκαρη ποτε ,δεν εχω αλλαξη ρομ ακομα γιατι δεν βρισκω τον λογο ,η μαμισια μου φαινετε μια χαρα ,αλλα εχει πολλες ρομ να διαλεξεις εσυ αν διαβασεις εδω μεσα.Η καμερα ειναι αρκετα καλη ,ποιοτητα κατασκευης καλη μου φαινετε ,ειναι το πρωτο κινεζικο που παιρνω ,ειχε google play ,και μου το εστειλαν με singapoor post

Εχω παθει την πλακα μου ποσο γρηγορο ειναι στο ιντερνετ ,και στο φορτωμα παιχνιδιων π.χ στο ασφαλτ 8,μοντερν κομπακτ, τα φορτωνη σε χρονο ρεκορ, ζεστενεται βεβαια λιγο στα παιχνιδια αλλα μου φαινεται λογικο.Η μπαταρια του με ηπια χρηση βγαζει 2 μερες ,με σκληρη μια μερα

Για μενα ηταν καλη αγορα

Φχαριστω ρε μαγκα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ απαντήστε μου αν γνωρίζετε γιατί είμαι πολύ desperate.

Γιατί δεν φορτίζει το κινητό όταν είναι αναμένο ενώ φορτίζει όταν είναι κλειστό? Δοκίμασα διάφορους φορτιστές και τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ απαντήστε μου αν γνωρίζετε γιατί είμαι πολύ desperate.

Γιατί δεν φορτίζει το κινητό όταν είναι αναμένο ενώ φορτίζει όταν είναι κλειστό? Δοκίμασα διάφορους φορτιστές και τίποτα...

 

εχω διαβασει ολο το θεμα εδω , και πρωτη φορα αναφερεται τετοιο προβλημα για το τηλεφωνο ειναι πολυ παραξενο αυτο που σου συμβαινει .Στο εκανε απο την αρχη που το πηρες?? αν οχι καντο μια επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ απαντήστε μου αν γνωρίζετε γιατί είμαι πολύ desperate.

Γιατί δεν φορτίζει το κινητό όταν είναι αναμένο ενώ φορτίζει όταν είναι κλειστό? Δοκίμασα διάφορους φορτιστές και τίποτα...

Ας πουν και οι υπόλοιποι καμιά γνώμη, αλλά αν δεν υπάρξει καμιά άλλη πρόταση, δοκίμασε για αρχή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset - προσοχή, θα σβηστούν τα πάντα, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να ξαναστήσεις το τηλέφωνο από την αρχή - ένα backup δε θα βλάψει...).

 

Αν αυτό δε βοηθήσει, επόμενο βήμα θα ήταν ένα πέρασμα (με SP Flashtools) μιας νέας ROM (δεν είναι απαραίτητο να είναι "νέα" - θα μπορούσε να είναι και αυτή που έχεις ήδη).

 

Και αν τίποτα από αυτά δεν πιάσει, σαν επόμενη κίνηση θα έβλεπα επικοινωνία με το μαγαζί που το πήρες, για επιστροφή.

 

Ας περιμένουμε λίγο όμως, μήπως κάποιος έχει καμιά πρόταση λιγότερο... δραστική από τα παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Με άλλο καλώδιο δοκίμασες;

Παλιά μου είχε συμβεί σε HTC one κατι αντίστοιχο. Με σβηστό τηλέφωνο, με μια καρφίτσα καθαρισα την σκόνη που είχε μέσα, μετά πίεσα ελαφρά τους ακροδέκτες προς τα εμπρός για να κάνουν καλύτερη επαφή και το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις power off και το συνδέεις και φορτίζει κανονικά και όταν το ανάψεις δεν φορτίζει τότε κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα software. Δοκίμασε να το φορτίσεις κλειστό και να το ανάψεις καθώς είναι στο ρεύμα. Αν όταν ανάψει σταματήσει η φόρτιση τότε κάτι στο πρόγραμμα του λέει να σταματήσει. Τότε το factory reset είναι μονόδρομος. Πια ROM φοράς?
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις power off και το συνδέεις και φορτίζει κανονικά και όταν το ανάψεις δεν φορτίζει τότε κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα software. Δοκίμασε να το φορτίσεις κλειστό και να το ανάψεις καθώς είναι στο ρεύμα. Αν όταν ανάψει σταματήσει η φόρτιση τότε κάτι στο πρόγραμμα του λέει να σταματήσει. Τότε το factory reset είναι μονόδρομος. Πια ROM φοράς?

Μια βδομάδα το έχω φίλε και δεν έχω λλάξει την ρομ. Είναι θέμα swoftware έχω αρχίσει να το πιστεύω κι εγώ γιατί μόλις ανοίγει σταματά η φόρτιση. Το θέμα είναι για να κάνω factory reset ποιός είναι ο πιο εύκολος τρόπος να κάνω backup τα αρχεία μου?

Link to comment
Share on other sites

το κανα NTFS και παίζει κανονικά

 

Σε μενα δεν παιζει ntfs, δοκιμασα ενα σωρο mounting apps αλλα παλι τιποτα. μονο με fat32 μου δουλεψε. Εκανες κατι ωστε να δουλεψει με ntfs?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή κατεβαίνει και πάει...

Μου 'ρθε mail/newsletter από το MiniDeal (και μάλιστα στα Ελληνικά - είμαστε καλοί πελάτες οι Έλληνες...) με την έκδοση των 3GB στα $189.99

(και δεν ξέρω και αν αυτό είναι το φτηνότερο - δεν πολυ-παρακολουθώ τελευταία...)

 

(αν και τώρα που το ξαναβλέπω, αναζητώντας το τηλέφωνο από την κεντρική σελίδα τους βλέπω άλλη τιμή. Να 'ναι λάθος και τα $189.99 να είναι για το 2GB...?)

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι οι εγγυήσεις στο Minideal, όταν αφορά κάτι σοβαρό, είναι γιούχου. Κοινώς θα πληρώσεις και εντός εγγύησης...
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι οι εγγυήσεις στο Minideal, όταν αφορά κάτι σοβαρό, είναι γιούχου. Κοινώς θα πληρώσεις και εντός εγγύησης...

Το ξέρω (παλιά δεν ήταν έτσι - το ξεφτιλίσανε κι αυτοί) και δυστυχώς το S3 το έχω αγοράσει από αυτούς, καθώς την περίοδο που το είχα πάρει (με προπαραγγελία, στις αρχές) είχε εξαντληθεί στο vickmall και μόνο σ' αυτούς υπήρχε... :(

Τώρα απλώς... ελπίζω να μη μου βγάλει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν παιζει ntfs, δοκιμασα ενα σωρο mounting apps αλλα παλι τιποτα. μονο με fat32 μου δουλεψε. Εκανες κατι ωστε να δουλεψει με ntfs?

 

όχι δεν έκανα κάτι...το φόρμαρα σε NTFS στον υπολογιστή, και δούλεψε στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...