Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση φίλε διότι δεν ξέρω. Ποια απο αυτά τα βήματα (π.χ 1,2,5), κάνουμε στο κινητό και ποια στον υπολογιστη; ευχαριστώ.

*'Ολα* τα βήματα γίνονται στον υπολογιστή. Το τηλέφωνο... μπαίνει στην εικόνα μόνο όταν το συνδέσεις σβηστό με το USB καλώδιο στον υπολογιστή (βήμα 6) και αφού θα έχεις πατήσει το "Download" στην εφαρμογή στο PC (το τονίζω συνέχεια αυτό, γιατί πολύς κόσμος -και εγώ ανάμεσα, όταν το πρωτόκανα!- είχε από πριν το τηλέφωνο συνδεδεμένο, και η διαδικασία αποτύγχανε!)

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Ειναι ρουτ .

Πας στην Ασφαλεια και ενεργοποιεις το superuser.

Για να μπορεσεις να περασεις το twrp πρεπει πρωτα να το ξεζιπαρεις στον υπολογιστη και μετα το αρχειο που θα εχει ονομα ******.img το περνας στην sd χυμα.

Μετα συνεχιζεις με mobileuncle tools οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω....

 

Αυτο εκανα αλλα δεν με αφηνει...μου λεει οτι δεν ειναι ροοτ(το εχω ανοιξει το super user)...εχω δοκιμασει τα παντα και θελω να την αλλαξω επειγοντος γτ δεν δουλευει το google play...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμενα μου ηρθε προχτες απο vickmall σημερα εκανα και το update OTA 22mb και δεν μπορω να το κανω να δουλεψουν τα δεδομενα κινητης στο 3g με τιποτα..

 

Εχετε και σεις αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλό το τηλέφωνο αλλά βρήκα έναν πολύ καλό αντίπαλο.... ulefone Be Pro

https://www.fastcardtech.com/ulefone-Be-Pro-Android-Phone-Dark-Blue.html

 

Αυτό έχει όμως δεν εχει αναλυςη fhd και εχει μικρή μπαταρία. Και οι κάμερες απο οτι διαβαζω δεν ειναι στα mb που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμενα μου ηρθε προχτες απο vickmall σημερα εκανα και το update OTA 22mb και δεν μπορω να το κανω να δουλεψουν τα δεδομενα κινητης στο 3g με τιποτα..

Εχετε και σεις αυτο το προβλημα?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις δεδομένων και δες τα APN. Και στο S3 (αλλά και σε άλλα πρόσφατα κινητά), παρ' ολο που έχουν τα στοιχεία των ελληνικών δικτύων, συχνά έχουν προεπιλεγμένο λάθος APN. Οπότε, αν είναι αυτό το πρόβλημα, επιλέγεις απλώς το "σωστό" με βάση τον πάροχό σου.

 

παίδες καλό το τηλέφωνο αλλά βρήκα έναν πολύ καλό αντίπαλο.... ulefone Be Pro

https://www.fastcardtech.com/ulefone-Be-Pro-Android-Phone-Dark-Blue.html

Αυτό έχει όμως δεν εχει αναλυςη fhd και εχει μικρή μπαταρία. Και οι κάμερες απο οτι διαβαζω δεν ειναι στα mb που λενε.

Επειδή το Ulefone το πήρα για ένα φίλο πρόσφατα -το έχει τώρα 2-3 εβδομάδες- και επιτέλους παρέλαβα κι εγώ το S3 μου (που το είχα παραγγείλει πολύ πριν από αυτόν...:(), και τα έχω δει και τα 2...

Όντως το Ulefone είναι αισθητά κάτω σε προδιαγραφές από τo S3. Στην πράξη όμως πετάει παντού, είναι σταθερότατο (σε αντίθεση με τα S3 μας που έχουν ακόμα διάφορα προβληματάκια),

η κάμερά του (παρά τα κάποια παράπονα που έχουμε δει - και το θέμα που έγινε με τις... ψευδείς προδιαγραφές της) μας φάνηκε απλά εξαιρετική,

ενώ η μπαταρία, παρά τη μικρότερη ονομαστική χωρητικότητα, στην πράξη φαίνεται να κρατάει σημαντικά περισσότερο από του S3.

Α ναι, δείχνει και εξαιρετικά καλοφτιαγμένο και πανάλαφρο!

Συνολικά, αν βάλει κανείς κάτω και τη διαφορά τιμής (είχε παίξει με "κουπόνι" στο GearBest με $137 και τώρα το έχουν -με άλλο κουπόνι- $147), είναι μια εξαιρετικά τίμια πρόταση - και τελικά νομίζω ίσως καλύτερο value for money από το S3...

 

Αλλά ξεχάστηκα -ως συνήθως- και παρασύρομαι. Η κουβέντα αρμόζει περισσότερο στο γενικό topic περί κινέζικων συσκευών, ενώ εδώ πάω ολοταχώς να μας βγάλω... off-topic! :D

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω τώρα ότι δεν μπορώ να στείλω αρχεία με bluetooth...

Δοκιμάζω από τον ES Explorer, αλλά και από τον File Manager της 'μαμάς' του.

Αν δεν έχω το BT ενεργοποιημένο, με ρωτάει για να το ενεργοποιήσει (καλά ως εδώ).

Μετά... απλώς δεν κάνει τίποτα! Δε βγάζει καν το κλασσικό "Sending xxx to yyy" - και έστω να αποτύχει μετά.

Απλώς δεν κάνει *απολύτως* τίποτα! Κανένα μήνυμα, ούτε καν κάποιο στιγμιαίο... δισταγμό, για να φανεί ότι έστω προσπαθεί να κάνει κάτι.

 

Έχει δει άλλος κάτι παρόμοιο...;

 

Edit: Μιας και δεν μπορούσα να στείλω το αρχείο με ΒΤ, δοκίμασα να το κάνω attach σε ένα mail και να μου... το στείλω έτσι.

Πήρα το μήνυμα "Cannot attach files larger than 5MB"! (καινούριο πάλι αυτό για το mail!)

Καλά πάμε...

 

Αν σκεφτεί κανείς ότι (όπως έγραψα σε προηγούμενο post) δε μου δουλεύει επίσης σωστά η σύνδεση του τηλεφώνου σαν USB storage device σε υπολογιστή, με το ζόρι μπορώ να μεταφέρω αρχεία προς/από το τηλέφωνο!

 

Με το bluetooth, ευτυχώς τουλάχιστον δέχτηκε να κάνει pair με ασύρματο ακουστικό... Κάτι είναι κι αυτό!

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 3mb που εχω στείλει φωτογραφια με το Κ9 παντως φεύγει κανονικά. Θα δοκιμάσω το βραδυ πειρσσότερα επισυναπτομενα και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα το Κ9 δε θα έχει πρόβλημα.

Αυτό με τον περιορισμό μεγέθους είναι (καινούριο) φρούτο του 'μαμά' mail client.

 

 

Γενικά όσο πάει, το Android φαίνεται να γίνεται όλο και πιο 'φιλικό' προς το χρήστη.

Χθες πήρα χαμπάρι για πρώτη φορά ότι δεν υπάρχει τρόπος να γυρίσει κανείς το τηλέφωνο σε 2G (GSM)!

Έχει μόνο επιλογή για 3G ή 4G! Και δεν είναι... προνόμιο του S3, είναι -απ' ό,τι διαβάζω- γενικότερα του KitKat!

 

Τελικά αναγκάστηκα να βάλω μια εφαρμογούλα που δίνει ένα γρήγορο shortcut προς το testing->phone info (κρυφό) μενού (μπαίνεις γράφοντας και *#*#4636#*#* στον dialer), απ' όπου μπορεί κανείς να επιλέξει τι στο καλό θέλει να βλέπει από δίκτυο... (και έχει και διάφορες άλλες επιλογές, που μπορεί να πατήσει κατά λάθος και να κάνει... ζημιά!)

 

Τις προσεχείς μέρες λέω πάντως να δοκιμάσω και Xposed / GravityBox, οπότε αυτό -τουλάχιστον- το "πρόβλημα" θα λυθεί... :devil:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα το Κ9 δε θα έχει πρόβλημα.

Αυτό με τον περιορισμό μεγέθους είναι (καινούριο) φρούτο του 'μαμά' mail client.

 

 

Γενικά όσο πάει, το Android φαίνεται να γίνεται όλο και πιο 'φιλικό' προς το χρήστη.

Χθες πήρα χαμπάρι για πρώτη φορά ότι δεν υπάρχει τρόπος να γυρίσει κανείς το τηλέφωνο σε 2G (GSM)!

Έχει μόνο επιλογή για 3G ή 4G! Και δεν είναι... προνόμιο του S3, είναι -απ' ό,τι διαβάζω- γενικότερα του KitKat!

 

Τελικά αναγκάστηκα να βάλω μια εφαρμογούλα που δίνει ένα γρήγορο shortcut προς το testing->phone info (κρυφό) μενού (μπαίνεις γράφοντας και *#*#4636#*#* στον dialer), απ' όπου μπορεί κανείς να επιλέξει τι στο καλό θέλει να βλέπει από δίκτυο... (και έχει και διάφορες άλλες επιλογές, που μπορεί να πατήσει κατά λάθος και να κάνει... ζημιά!)

 

Τις προσεχείς μέρες λέω πάντως να δοκιμάσω και Xposed / GravityBox, οπότε αυτό -τουλάχιστον- το "πρόβλημα" θα λυθεί... :devil:

 

Στις Ρυθμίσεις/Περισσότερα/Ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας/Υπηρεσία 4G/3G μπορείς να ανοίξεις ή να κλείσεις το 4G/3G.

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις/Περισσότερα/Ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας/Υπηρεσία 4G/3G μπορείς να ανοίξεις ή να κλείσεις το 4G/3G.

Έχεις δίκιο!

Δεν είναι και πολύ προφανές (από την περιγραφή του), αλλά τελικά αυτό ακριβώς κάνει.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει έρθει Ελλάδα από την προηγούμενη Δευτέρα (Κ. Δευτέρα) και ακόμα να εμφανιστεί στη θυρίδα μου στο ταχυδρομείο (έκανα παραγγελία από Mini Deal στα τέλη του Γενάρη). Είναι λογική μια τέτοια καθυστέρηση;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω κατοχος ενος jiayu s3 2gb (απο geekbuying με εγκαταστημενο google play) και πολλα προβληματα ηχου, παρ ολο τα στερεοφωνικα ηχεια με τις πολυ καλες προδιαγραφες που διαβασα. Η ποιοτητα του ηχου των εξωτερικων ηχειων ειναι παρα πολυ κακη οχι μονο στην μουσικη αλλα και στους απλους ηχους κλησης, και στην συνομιλια με το bluetooth του αυτοκινητου η ηχω ειναι τοσο εντονη ειδικα για τον συνομιλητη που η συνομιλια ειναι αδυνατη. Θεωρωντας οτι τα προβληματα θα διορθωθουν με καποια καινουργια rom βρηκα τις καινουργιες rom που κυκλοφορησαν στις 4/2 και 5/2 και ενω ημουν ετοιμος να εγκαταστησω την S3W 20150205 (παρ ολο που δεν ειμαι γνωστης της διαδικασιας) σημερα βρηκα στις ενημερωσεις της συσκευης την καινουργια rom και την εγκατεστησα.(διαβαζοντας στα forum για το προβλημα βρηκα οτι η καινουργια rom διορθωνει ακριβως αυτα τα προβληματα ηχου και echo που στην δικια μου περιπτωση δεν διορθωσε τιποτα) Η ποιοτητα των εξωτερικων ηχειων παραμενη παρα πολυ κακη οπως και η ηχω στο αυτοκινητο .........Μπορει καποιος να μου πει αν εχει παρομοια προβληματα και αν μπορω να κανω κατι παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα παιδιά. Παραγγελία από geek στις 9/2 το basic. Ηρθε σε πολύ νορμάλ χρόνο στην επαρχία με NL Post. Η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη.

 

Η rom είναι η S3W-20150123-225823 και έχει βγάλει update. Gapps εχει αλλά δεν έχω τσεκάρει ακόμα κατα πόσο δουλευουν. Βέβαια πρέπει να είναι η rom με τα gapps που έχει το needrom, οπότε πιστεύω θα είναι εντάξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο εκανα αλλα δεν με αφηνει...μου λεει οτι δεν ειναι ροοτ(το εχω ανοιξει το super user)...εχω δοκιμασει τα παντα και θελω να την αλλαξω επειγοντος γτ δεν δουλευει το google play...

 

ποια rom εχεις?

Link to comment
Share on other sites

*'Ολα* τα βήματα γίνονται στον υπολογιστή. Το τηλέφωνο... μπαίνει στην εικόνα μόνο όταν το συνδέσεις σβηστό με το USB καλώδιο στον υπολογιστή (βήμα 6) και αφού θα έχεις πατήσει το "Download" στην εφαρμογή στο PC (το τονίζω συνέχεια αυτό, γιατί πολύς κόσμος -και εγώ ανάμεσα, όταν το πρωτόκανα!- είχε από πριν το τηλέφωνο συνδεδεμένο, και η διαδικασία αποτύγχανε!)

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει έρθει Ελλάδα από την προηγούμενη Δευτέρα (Κ. Δευτέρα) και ακόμα να εμφανιστεί στη θυρίδα μου στο ταχυδρομείο (έκανα παραγγελία από Mini Deal στα τέλη του Γενάρη). Είναι λογική μια τέτοια καθυστέρηση;

Θα σου έλεγα να πάρεις ένα τηλέφωνο στην -απρόσμενα εξυπηρετική- εξυπηρέτηση πελατών (έχει το τηλέφωνο στη σελίδα των ΕΛΤΑ) και να τους ρωτήσεις τι γίνεται.

Είναι όντως αρκετές οι μέρες...!

 

Ειμαι και γω κατοχος ενος jiayu s3 2gb (απο geekbuying με εγκαταστημενο google play) και πολλα προβληματα ηχου [...]

Δεν έχω ασχοληθεί αρκετά ακόμα με τη συσκευή για να έχω συναντήσει τα προβλήματα που περιγράφεις, αλλά γενικά κι εγώ δεν είμαι χαρούμενος με την απόδοση του ήχου. Το εξωτερικό ηχείο (ή ηχεία) παραμορφώνουν οικτρά μόλις ανέβει λίγο η έντασή τους.

Και το ακουστικό, αν και αρκετά καθαρό, δε δίνει αρκετή ένταση. Με τέρμα το volume, *δεν* μπορώ να ακούσω το συνομιλητή μου αν βρίσκομαι σε χώρο που έχει λίγο θόρυβο (εκεί που με άλλα τηλέφωνα δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα).

Εντάξει, αυτό το τελευταίο μάλλον θα διορθώνεται από το Engineer Menu...

 

Ας αναφέρω εδώ -αν και άσχετο με τα παραπάνω- ότι η φωτεινότητα της οθόνης είναι μάλλον περιορισμένη. Σε κλειστό χώρο είναι οκ, αλλά έξω στον ήλιο, με τη φωτεινότητα στο τέρμα... απλώς δε βλέπεις!

 

Παρέλαβα και εγώ σήμερα παιδιά. Παραγγελία από geek στις 9/2 το basic. Ηρθε σε πολύ νορμάλ χρόνο στην επαρχία με NL Post. Η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη.

Με γειά! Στα περισσότερα είναι κομμένη, καθώς στο μαγαζί ανοίγουν τα τηλέφωνα για να εγκαταστήσουν δικές τους ROM (με root, multilanguage κλπ), ή να κάνουν ό,τι τέλος πάντων τους έχουμε ζητήσει.

Αν είμαστε και λίγο... αισιόδοξοι, μπορούμε να ελπίζουμε επίσης ότι έχουν κάνει έναν -στοιχειώδη έστω- έλεγχο στις βασικές λειτουργίες της συσκευής, πριν τη στείλουν (καλά, λέμε τώρα...) :p

 

ένα άλλο μεγάλο πρόβλημα είναι.....πως ****το προφέρεται το "Jiayu"???? :mad::rolleyes::D

Καλά, αν θες να γελάσεις, άκου πώς το λέει ο τύπος (ή προσπαθεί τουλάχιστον!) σε αυτό το (κατά τα άλλα πολύ καλό) review:

(άκου λίγο στην αρχή και λίγο στο τέλος - όπου και στα δύο αναρωτιέται αν το προφέρει σωστά...!) :lol:

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

ένα άλλο μεγάλο πρόβλημα είναι.....πως ****το προφέρεται το "Jiayu"???? :mad::rolleyes::D

 

ΤζάιΓου νομίζω προφέρεται

 

Εμένα παιδιά απο το minideal κομμπλέ όλα. Rom δεν έχω αλλάξει και λειτουργούν όλα κομπλέ. Αύριο θα ανεβάσω κι ενα πιο βελτιωμένο βιντεάκι.

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε μια κινέζα πριν λίγο και μου είπε ότι διαβάζεται "τζιαγιου" (όπως περίπου γράφεται δηλ)....

 

Αυτός στο review παραπάνω λέει ότι ίσως δεν είναι Gorilla Glass 3....ισχύει? :(

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε μια κινέζα πριν λίγο και μου είπε ότι διαβάζεται "τζιαγιου" (όπως περίπου γράφεται δηλ)....

 

Αυτός στο review παραπάνω λέει ότι ίσως δεν είναι Gorilla Glass 3....ισχύει? :(

 

εγω νόμιζα ότι το ia κάνει a, όπως xiaomi (σάομι)

 

έχει gorilla glass, αλλα δεν ξέρω αν ειναι το 3.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με σχολιο που αναφέρθηκε για προβλημα αποστολής email πάνω απο 5 mb, δεν αντιμετωπίζω κατι τέτοιο έστειλα απο k9 γύρω στα 12 mb και το παρέλαβα κανονικα στο Gmail το κινητού χωρις θέμα.

 

Επισης σχετικα με bt εκανε αμεςα ζεύγος με νοτε 2 και έστειλα απο s3 σε νοτε αμεσα φωτογραφια

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα μόλις διάβασα ότι είναι καινούρια βλακεία της Google με το 'μαμά' mail client από Android 4.4.x και πάνω.

Με το ζόρι να μας σπρώξουν προς εναλλακτικά προϊόντα...!

 

Με το ΒΤ, τώρα ανακαλύπτω ότι δεν μπορώ ούτε να λάβω επίσης! Καλά πάει το πράγμα...

Ευτυχώς παίζει με ΒΤ ακουστικό, οπότε τουλάχιστον το hardware του ΒΤ πρέπει να είναι εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα μόλις διάβασα ότι είναι καινούρια βλακεία της Google με το 'μαμά' mail client από Android 4.4.x και πάνω.

Με το ζόρι να μας σπρώξουν προς εναλλακτικά προϊόντα...!

 

Με το ΒΤ, τώρα ανακαλύπτω ότι δεν μπορώ ούτε να λάβω επίσης! Καλά πάει το πράγμα...

Ευτυχώς παίζει με ΒΤ ακουστικό, οπότε τουλάχιστον το hardware του ΒΤ πρέπει να είναι εντάξει...

 

Και εκανα και το ανάποδο παρέλαβα απο το νοτε bt φωτο στο s3. Ζεύξη με την bt συσκευη, Που θες να ανταλλάξεις αρχείο σου κανει ?

Εισαι με μαμά ρομ ή οχι?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες προσπάθειες ακολούθησα ξανά και ξανά την διαδικασία από fastcardteck

και επιτέλους κατάφερα και του πέρασα playstore συγχρονίστηκε και το gmail

και όλες πλέον οι εφαρμογές από playstore κατεβαίνουν και λειτουργούν κανονικά!

 

Μόνο ένα θεματακι έχω, αδυναμία σύζευξης μέσω bluetooth με το ρολόι μου Polar V800.

Μου βγάζει όλο fail.

 

Λοιπόν την rom την αφήνω έτσι προς το παρόν, και θέλω να ρωτήσω εάν θα γίνει κάποια στιγμή αναβάθμιση ασύρματα από την Jiayu ?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω κατοχος ενος jiayu s3 2gb (απο geekbuying με εγκαταστημενο google play) και πολλα προβληματα ηχου, παρ ολο τα στερεοφωνικα ηχεια με τις πολυ καλες προδιαγραφες που διαβασα. Η ποιοτητα του ηχου των εξωτερικων ηχειων ειναι παρα πολυ κακη οχι μονο στην μουσικη αλλα και στους απλους ηχους κλησης, και στην συνομιλια με το bluetooth του αυτοκινητου η ηχω ειναι τοσο εντονη ειδικα για τον συνομιλητη που η συνομιλια ειναι αδυνατη. Θεωρωντας οτι τα προβληματα θα διορθωθουν με καποια καινουργια rom βρηκα τις καινουργιες rom που κυκλοφορησαν στις 4/2 και 5/2 και ενω ημουν ετοιμος να εγκαταστησω την S3W 20150205 (παρ ολο που δεν ειμαι γνωστης της διαδικασιας) σημερα βρηκα στις ενημερωσεις της συσκευης την καινουργια rom και την εγκατεστησα.(διαβαζοντας στα forum για το προβλημα βρηκα οτι η καινουργια rom διορθωνει ακριβως αυτα τα προβληματα ηχου και echo που στην δικια μου περιπτωση δεν διορθωσε τιποτα) Η ποιοτητα των εξωτερικων ηχειων παραμενη παρα πολυ κακη οπως και η ηχω στο αυτοκινητο .........Μπορει καποιος να μου πει αν εχει παρομοια προβληματα και αν μπορω να κανω κατι παραπανω?

 

έχω κόλλημα και όλο με spotify λιωνω τα κινητα μου με μεγαφωνα.

συγκρινοντας με οποιοδηποτε αλλο κινητο,ενδεικτικα

gs4,g3,930,z10,κλπ

το s3 μας ειναι απλά μέτριο προς ΚΑΛΟ.

σε καμμια περιπτωση δεν εχω δει οποιοδήποτε ένδειξη

οτι υπαρχει προβλημα.

 

φυσικά δεν είναι άριστο,αλλά καθαρό και εύηχο.

με ανησυχεί η περιγραφή σου για να πουνε και αλλοι

για να βγαλεις συμπερασματα.

 

υποψιν εχω απο μινιντιλ με στοκ ρομ ,πηρα και το ota το τελευταιο

 

editπεφτει η μπαταριουλα,αλλα σε συγκρισιμο

βαθμο με τις γνωστες ναυαρχιδες ,θα δοκιμασω να σβησω το διπλο ταπ και το swype to wake

μηπως δω σημαντικη διαφορα

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...