Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

και έχει και το antutu στις 35.000 για το s3, ενω εμένα μου έβγαλε 42.000

 

έμενα μου έβγαλε 41000+ . Ότι να ναι είναι το antutu. Οπότε μην κοιτάς αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επειδή τα έχω απλά ειναι κορυφή κι όσοι έχουν ακούσει με αυτά έχουν πάθει πλάκα. Είναι απίστευτος ο ήχος.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο minideal..... δεν εχει ιχνος απο google μεσα και δεν δουλευει τιποτα.... :( , δοκιμασα μια λυση απο το προγραμμα (apk) google installer που κατεβασα απο το forum για τα xiaomi-miui τα εγκαθιστα ολα αλλα δυστυχως μολις κανω reboot, ολες οι εφαρμογες τα google play services κλπ εχουν σταματησει....help παιδια!!!
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote εμφανίζεται κανονικά.

Και ναι γράφει 4G.

Για vodafone δεν γνωρίζω

 

Μια χαρά και με την Vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα παρελαβα απο minideal..... δεν εχει ιχνος απο google μεσα και δεν δουλευει τιποτα.... :( , δοκιμασα μια λυση απο το προγραμμα (apk) google installer που κατεβασα απο το forum για τα xiaomi-miui τα εγκαθιστα ολα αλλα δυστυχως μολις κανω reboot, ολες οι εφαρμογες τα google play services κλπ εχουν σταματησει....help παιδια!!!

 

κάνε επαναφορά ρυθμίσεων να καθαρίσει και κάνε αυτή την διαδικασία,

 

υ.γ.: δεν χρειάζεσαι sd, μπορείς να το περάσεις κατευθείαν στο κινητό, επίσης το gmail ίσως να μην συγχρονίσει με την 1η παρολα αυτά αργότερα ή την επόμενη μέρα θα γίνει κανονικά, τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα και στα άλλα παιδιά.

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου απο Minideal ηρθε και ευτυχως διαβασα τις οδηγιες του link που δινει ο φιλος πιο πανω και το google play δουλεψε με την πρωτη αψογα. οποτε μη μασας
Link to comment
Share on other sites

έμενα μου έβγαλε 41000+ . Ότι να ναι είναι το antutu. Οπότε μην κοιτάς αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επειδή τα έχω απλά ειναι κορυφή κι όσοι έχουν ακούσει με αυτά έχουν πάθει πλάκα. Είναι απίστευτος ο ήχος.

 

αυτά που πόσταρα είναι ή αυτά είναι μούφα?

Link to comment
Share on other sites

έμενα μου έβγαλε 41000+ . Ότι να ναι είναι το antutu. Οπότε μην κοιτάς αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επειδή τα έχω απλά ειναι κορυφή κι όσοι έχουν ακούσει με αυτά έχουν πάθει πλάκα. Είναι απίστευτος ο ήχος.

 

Αναρωτιεμαι γιατι δεν παιζουν ολα τα κουμπια. Ξερεις αν το s3 ειναι ctia; Καποιοι λενε πως αν το κινητο δεν ειναι ctia ο ηχος απο τα piston ακουγεται χειροτερα. Ρωταω για να αποφυγω την αναγκαστικη καθυστερηση + μεγαλυτερο κοστος, που παιρνουν τα ακουστικα για να ερθουν απο Κινα. Καλη θηκη βρηκε κανεις;

Link to comment
Share on other sites

αυτά που πόσταρα είναι ή αυτά είναι μούφα?

 

μούφα είναι ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναρωτιεμαι γιατι δεν παιζουν ολα τα κουμπια. Ξερεις αν το s3 ειναι ctia; Καποιοι λενε πως αν το κινητο δεν ειναι ctia ο ηχος απο τα piston ακουγεται χειροτερα. Ρωταω για να αποφυγω την αναγκαστικη καθυστερηση + μεγαλυτερο κοστος, που παιρνουν τα ακουστικα για να ερθουν απο Κινα. Καλη θηκη βρηκε κανεις;

 

δεν γνωρίζω αλλά η ποιότητα ήχου είναι ίδια με τα άλλα κινητά, δλδ. απίστευτη, πάρτα με κλειστά ματιά. Απλά πάρτα απο αξιοπιστο μαγαζί κινέζικο. Εγω απο merimobiles έχω πάρει 2 φορές αλλά οι τύποι ειναι υπερβολικά αργοί. Και να πάρεις τα updated version (2.1 νομίζω) χρυσαφί (αριστερό), (τα silver ήταν σε limited)

http://s26.postimg.org/4cnxhi0d5/paper_8.jpg

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου απο Minideal ηρθε και ευτυχως διαβασα τις οδηγιες του link που δινει ο φιλος πιο πανω και το google play δουλεψε με την πρωτη αψογα. οποτε μη μασας

Το κατεβαζω τωρα, με ρυθμο χελωνας κατεβαζει βεβαια, για να δω στο τελος τι θα γινει. Παντως απαραδεκτοι, τετοιο τηλεφωνο χωρις GOOGLE SERVICES και GOOGLE PLAY. Ελεος!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζω τωρα, με ρυθμο χελωνας κατεβαζει βεβαια, για να δω στο τελος τι θα γινει. Παντως απαραδεκτοι, τετοιο τηλεφωνο χωρις GOOGLE SERVICES και GOOGLE PLAY. Ελεος!

 

μην γκρινιάζεις, δεν είναι τίποτα η διαδικασία :P . καλό είναι άλλωστε, σε βάζουν σε διαδικασία οπότε ασχολείσαι και μαθαίνεις.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

μην γκρινιάζεις, δεν είναι τίποτα η διαδικασία :P . καλό είναι άλλωστε, σε βάζουν σε διαδικασία οπότε ασχολείσαι και μαθαίνεις.

χαχ μην ανησυχεις συμφορουμιτη φιλε μου, γουσταρω να παιδευομαι, χρονια τωρα με τους κινεζους, εξαλλου ειχα προετοιμαστει με υλικο απο τα παιδια στο forum της xiaomi-miui αλλα δεν δουλεψε το ατιμο.... :dizzy:

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

χαχ μην ανησυχεις συμφορουμιτη φιλε μου, γουσταρω να παιδευομαι, χρονια τωρα με τους κινεζους, εξαλλου ειχα προετοιμαστει με υλικο απο τα παιδια στο forum της xiaomi-miui αλλα δεν δουλεψε το ατιμο.... :dizzy:

 

εσυ εισαι και εμπειρος εγω να δεις ποσα χρωματα αλλαξα που ειμαι ασχετος !!!! ευτυχως επιασε με την πρωτη και θα κοιμηθω ήσυχος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατι κατεβασε, εκανε μια επανεκκινηση αλλα google play πουθενα :(

 

ωππππ!! θελει και δευτερη φορα.... ολα καλα μπηκα play store!!!!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και εγω φιλε μου 26/2.

Απο οτι φαινεται θα ργησει αρκετα να μας ερθει.

υποστηριζουν οτι οσοι παραγγειλαν μεχρι 27/2 εχουν ξεκινησει να τους τα στελνουν απο δευτερα αλλα λεει με χρονολογικη σειρα που το παραγγειλε ο καθενας.

οποιος το παρηγγειλε μετα τις 27/2 θα ξεκινησουν να τα στελνουν απο 15 Μαρτιου.

οταν ρωτησα τι ενοοουν με χρονολογικη σειρα και ειπα δηλ αν καποιοε παρηγγειλε 26/2 θα του το στειλετε 14 ΜΑρτιου? και μου απαντησε ναι.

Εγω ειμαι σε φαση να το ακυρωσω μετα απο αυτα.Δεν ξερω..

 

Όχι ακόμα φίλε μου κατσε μια βδομάδα ακόμα . Αν μέχρι τότε δεν μου στείλουν και μένα tracking number θα το ακυρώσω. Θα έχουμε επικοινωνία για να ξέρουμε τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και με την Vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κάνε επαναφορά ρυθμίσεων να καθαρίσει και κάνε αυτή την διαδικασία,

 

υ.γ.: δεν χρειάζεσαι sd, μπορείς να το περάσεις κατευθείαν στο κινητό, επίσης το gmail ίσως να μην συγχρονίσει με την 1η παρολα αυτά αργότερα ή την επόμενη μέρα θα γίνει κανονικά, τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα και στα άλλα παιδιά.

 

H διαδικασια τελειωσε με επιτυχια, μπαινει play store αλλα οποιαδηποτε εφαρμογη google πχ gmail κλπ δεν τα κατεβαζει , μου βγαζει σφαλμα (RPC:S-7:AEC-7)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

H διαδικασια τελειωσε με επιτυχια, μπαινει play store αλλα οποιαδηποτε εφαρμογη google πχ gmail κλπ δεν τα κατεβαζει , μου βγαζει σφαλμα (RPC:S-7:AEC-7)

 

για κάνε ενα restart, αν δεν δουλέψει μετα το restart, ξανακανε επαναφορά, νομίζω την 2η φορά δεν θα χρειαστεί να το κατεβάσει, θα εχει επιλογή να εγκαταστήσεις κατευθείαν το google play και θα κάνει restart.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλήση δεν υποστηρίζει το S3? ετσι μου λεει ένας φίλος που το πήρε.

 

γιατί πόσα υποστηρίζουν στις μέρες μας? μετρημένα. υπάρχει viber, skype! Το να βρείς κάποιον που ασχολείται με smartphone και να μην έχει mobile broadband δύσκολο μου φαίνεται :P

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλήση δεν υποστηρίζει το S3? ετσι μου λεει ένας φίλος που το πήρε.

Εδω δεν εχει google play και παλευουμε να το εγκαταστησουμε.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxa. εγραψες!

Τελος, δουλεψε το κατ@ρ@μενο play store, κατεβαζω αερα λεμε και gps κλειδωνει καμπανα σε δευτερολεπτο μεσα στο σπιτι, δορυφορους αμερικανικους και ρωσικους επιασα, οποτε glonass οκ, beidu θα δουμε αυριο που εχω ταξιδι. Aπο φωτο σκιζει, πολυ καλο, 4G με cosmote επιασα αμεσως, σημα wifi δεν το συζητω, τι iphone και @@!!!!! οθονη πεντακαθαρη, γκαζι...καλα...το κοιτας και κανει αυτο που θελεις !!!!! Δεν ειχε google play oμως!!!! χαχαχαχ!!!! :thanks:

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τελος, δουλεψε το κατ@ρ@μενο play store, κατεβαζω αερα λεμε και gps κλειδωνει καμπανα σε δευτερολεπτο μεσα στο σπιτι, δορυφορους αμερικανικους και ρωσικους επιασα, οποτε glonass οκ, beidu θα δουμε αυριο που εχω ταξιδι. Aπο φωτο σκιζει, πολυ καλο, 4G με cosmote επιασα αμεσως, σημα wifi δεν το συζητω, τι iphone και @@!!!!! οθονη πεντακαθαρη, γκαζι...καλα...το κοιτας και κανει αυτο που θελεις !!!!! Δεν ειχε google play oμως!!!! χαχαχαχ!!!! :thanks:

 

τέλεια, τελικά τι έκανες? το GPS το δοκίμασες μόνο του με κάποιο GPS TEST ή σε χάρτες με κάποιο wifi?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

τέλεια, τελικά τι έκανες? το GPS το δοκίμασες μόνο του με κάποιο GPS TEST ή σε χάρτες με κάποιο wifi?

Εκανα επαναφορα, οπως μου ειπες και σ ευχαριστω γι αυτο, δορυφορους τσεκαρα με το androits gps.test.pro_1.46

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα, οπως μου ειπες και σ ευχαριστω γι αυτο, δορυφορους τσεκαρα με το androits gps.test.pro_1.46

 

μόνο με ανοιχτή τοποθεσία ή και wifi/3G/4G? και που πατάς? βείσκει μόνο του μολις το ανοίγεις?

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

μόνο με ανοιχτή τοποθεσία ή και wifi/3G/4G?

Moνο με ανοιχτη τοποθεσια, wifi-3g-4g τα αποφευγω παντα, μονο ετσι καταλαβαινεις ποσο καλο δεκτη εχει το κινητο, αν και mediatek βεβαια. Παντως εχει βελτιωθει πολυ η mediatek στον τομεα του gps, ακομη και τα προβληματα υψομετρου διορθωθηκαν.

Το κινητο κλειδωσε με 6 αμερικανικους 1 ρωσικο και 1 κινεζικο δορυφορο με ακριβεια 2 μετρων, καλο θα ελεγα. Εχουμε οποτε και glonass και beidou.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...