Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Moνο με ανοιχτη τοποθεσια, wifi-3g-4g τα αποφευγω παντα, μονο ετσι καταλαβαινεις ποσο καλο δεκτη εχει το κινητο, αν και mediatek βεβαια. Παντως εχει βελτιωθει πολυ η mediatek στον τομεα του gps, ακομη και τα προβληματα υψομετρου διορθωθηκαν.

Το κινητο κλειδωσε με 6 αμερικανικους 1 ρωσικο και 1 κινεζικο δορυφορο με ακριβεια 2 μετρων, καλο θα ελεγα. Εχουμε οποτε και glonass και beidou.

 

εγω πάντως στην Πάτρα που το ανοίγω μέσα στο σπίτι δεν βρίσκω τίποτα, οπότε φοβάμαι μην έχω θέμα

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως στην Πάτρα που το ανοίγω μέσα στο σπίτι δεν βρίσκω τίποτα, οπότε φοβάμαι μην έχω θέμα

 

Και μενα μεσα δε βλεπει τιποτα. Εξω ομως τα βλεπει ολα!!!

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μεσα δε βλεπει τιποτα. Εξω ομως τα βλεπει ολα!!!

 

α οκ τότε. δεν εχει τυχει ακομα να το δοκιμάσω έξω.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

α οκ τότε. δεν εχει τυχει ακομα να το δοκιμάσω έξω.

 

Παντως απο θεμα λογισμικου (android) ειναι χαλι μαυρο, δηλαδη επειδη στην κινα δεν εχουν google play το εβγαλαν ετσι και το εστειλαν παντου σε ολο τον κοσμο "γυμνο", τα προβληματα συνεχιζουν, gmail δεν συγχρονιζει και επαφες το ιδιο....τι να πω. Να φλασαρω καμια νεα rom απο το needrom? Kαι αν ναι ποια ειναι για το δικο μου 4G?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το έχετε μπορείτε να μου πείτε αν έχει led notification? Δηλαδή όταν έρχεται ένα μήνυμα ή δεν βλέπεις μια κλήση αναβοσβήνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το έχετε μπορείτε να μου πείτε αν έχει led notification? Δηλαδή όταν έρχεται ένα μήνυμα ή δεν βλέπεις μια κλήση αναβοσβήνει?

 

Εχει. Πρασινο για κλησεις και νομιζω το ιδιο για μηνυμα...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα λογισμικου (android) ειναι χαλι μαυρο, δηλαδη επειδη στην κινα δεν εχουν google play το εβγαλαν ετσι και το εστειλαν παντου σε ολο τον κοσμο "γυμνο", τα προβληματα συνεχιζουν, gmail δεν συγχρονιζει και επαφες το ιδιο....τι να πω. Να φλασαρω καμια νεα rom απο το needrom? Kαι αν ναι ποια ειναι για το δικο μου 4G?

 

ούτε εμένα συγχρόνισε την 1η μέρα, την επόμενη που το άνοιξα ήταν κομπλέ.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

κοκκινο για κλησεις και μηνύματα[/quote

 

Πράσινο δηλαδή δεν έχει?

 

το βλέπω μόνο στην φόρτιση 100%.

 

Αλλα με το προγραμνα διαχειρισης led το ρυθμιζεις εσυ αν θα εχει κοκκινο ή πρασινο

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

 

το βλέπω μόνο στην φόρτιση 100%.

 

Αλλα με το προγραμνα διαχειρισης led το ρυθμιζεις εσυ αν θα εχει κοκκινο ή πρασινο

 

Τα πλήκτρα αφής έχουν φως και δόνηση?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως είναι ο μεγαλύτερος αντίπαλλος του S3? Λίγο ποιο αργό λένε τα reviews αλλά και φτηνότερο και με Fingerprint που δουλεύει! Το έχετε δει?

 

Υπόψη τα ECOO είναι κινητά της Elephone...

 

ECOO E04 Aurora Review - 4G LTE Smartphone - MT6752 64-Bit OctaCore - FHD + Fingerprint

Edited by ASSOS1
Link to comment
Share on other sites

Μηπως είναι ο μεγαλύτερος αντίπαλλος του S3? Λίγο ποιο αργό λένε τα reviews αλλά και φτηνότερο και με Fingerprint που δουλεύει! Το έχετε δει?

 

Υπόψη τα ECOO είναι κινητά της Elephone...

 

ECOO E04 Aurora Review - 4G LTE Smartphone - MT6752 64-Bit OctaCore - FHD + Fingerprint

 

30 δευτερα που είδα το βίντεο ο τυπας λέει ότι έχει πρόβλημα στο φόρτωμα ιστοσελιδων κι είναι πολύ ενοχλητικό

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος από εδώ που παρέλαβε με ημερομηνία dispatched to overseas 9-2 ? Είμαστε κάποιοι που δεν μας έχει έρθει ακόμα το πακέτο και έχει φύγει 9-2 ακόμα να μπει Ελλάδα. Φοβάμαι ότι όλα τα πακέτα αυτά είναι στον ίδιο σάκο και έχουν χαθεί. Αν κάποιος έχει παραλάβει ας το πει
Link to comment
Share on other sites

Το coolicool παντως οποίος πηρε μας εχει κανει χουνερι.για αγορά του advanced.

Ενώ ελεγαν σε stock τελικα δεν εχουν τιποτα σε stock.

Αγόρασα 26/2 μου ειπαν αυτη τη βδομαδα θα το στείλουν και τωρα μου λενε 11/3.

Μπλεξαμε...

Link to comment
Share on other sites

Μα τα πακέτα έχουν φύγει από εκεί στις 9-2 δεν είνα ότι άργησε το καταστήμα να στείλει. Η ότι δεν έστειλε η singapore. Έχει φύγει από εκε στις 9 του μήνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος από εδώ που παρέλαβε με ημερομηνία dispatched to overseas 9-2 ? Είμαστε κάποιοι που δεν μας έχει έρθει ακόμα το πακέτο και έχει φύγει 9-2 ακόμα να μπει Ελλάδα. Φοβάμαι ότι όλα τα πακέτα αυτά είναι στον ίδιο σάκο και έχουν χαθεί. Αν κάποιος έχει παραλάβει ας το πει

 

και εγώ περιμένω μέσω SG από vickmall ένα cubot x9 και οι ενδείξεις έχουν κολλήσει στα παρακάτω

 

Destination Country - Cache Time:2015-03-04 08:10 - Go to official website

2015-02-09 16:55

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country - Cache Time:2015-03-04 08:10 - Go to official website

2015-02-11 16:55

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-02-09 16:55

Received from Customer

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το coolicool παντως οποίος πηρε μας εχει κανει χουνερι.για αγορά του advanced.

Ενώ ελεγαν σε stock τελικα δεν εχουν τιποτα σε stock.

Αγόρασα 26/2 μου ειπαν αυτη τη βδομαδα θα το στείλουν και τωρα μου λενε 11/3.

Μπλεξαμε...

 

Άστα να πάνε φίλε και εγώ έχω παραγγείλει από coolicool στις 25/2. Λες να μου το στείλουν και μένα μετά τις 15.3

Link to comment
Share on other sites

Μα τα πακέτα έχουν φύγει από εκεί στις 9-2 δεν είνα ότι άργησε το καταστήμα να στείλει. Η ότι δεν έστειλε η singapore. Έχει φύγει από εκε στις 9 του μήνα

 

Δεν ξερω τι να πω,απο minideal που παρηγγειλα αρχες ιανουαριου εκανε 2 βδομαδες να ερθει

Link to comment
Share on other sites

και εγώ περιμένω μέσω SG από vickmall ένα cubot x9 και οι ενδείξεις έχουν κολλήσει στα παρακάτω

 

Destination Country - Cache Time:2015-03-04 08:10 - Go to official website

2015-02-09 16:55

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country - Cache Time:2015-03-04 08:10 - Go to official website

2015-02-11 16:55

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-02-09 16:55

Received from Customer

 

και εσυ στο ιδιο λουκι δηλαδη. νομιζω οτι ολα τα πακετα που ηταν σε αυτη τη πτηση εχουν μεινει καπου και πολυ φοβαμαι οτι δεν θα τα παρουμε ποτε οπως παει

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. είμαι ανάμεσα στην αγορά m1 note ή jiayu s3...

στη meizu βάζω συν ποιότητα κατασκευής και sto jiayu τα λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά καθώς είδα συγκρίσεις των δύο που κυκλοφορούν στο νετ.

Θα ήθελα και τη γνώμη σας εάν είναι δυνατόν.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...