Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε πρόβλημα με το συγχρονισμό μπορείτε να δοκιμάσετε εγκατάσταση το Google installer από εδώ http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

Έχει μέσα διάφορες υπηρεσίες του Google play και τις επαφές του play.

Έχει μέσα μια εφαρμογή που σχετίζεται με το συχγρονισμό που λογικά εκεί είναι το πρόβλημα.

Αν δεν κάνει τίποτα στην αρχή δοκιμάστε να κάνετε επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Ότι κάνετε το κάνετε με δική σας ευθύνη

 

Παιδια κατεβασα την εφαρμογη που εδωσε ο minotayros και δουλεψε ο συγχρονισμος κανονικα !!!:thanks::thanks::thanks:

Μονο που θελει να κανεις register για να μπορεις να κατεβασεις....

Εντομεταξυ πηγα να περασω την τελευταια ρομ απο το needrom με twrp, ξεκινα αλλα βρησκει σφαλμα και σταματαει.

Αρα μενω μετη ρομ που εχει (04-02-2015) και τον επιτυχη συγχρονισμο...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα την εφαρμογη που εδωσε ο minotayros και δουλεψε ο συγχρονισμος κανονικα !!!:thanks::thanks::thanks:

Μονο που θελει να κανεις register για να μπορεις να κατεβασεις....

Εντομεταξυ πηγα να περασω την τελευταια ρομ απο το needrom με twrp, ξεκινα αλλα βρησκει σφαλμα και σταματαει.

Αρα μενω μετη ρομ που εχει (04-02-2015) και τον επιτυχη συγχρονισμο...

 

Φίλε μου χαίρομαι που βοήθησα :)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

:thanks::thanks::thanks:

Οχι μονο εμενα αλλα και σχεδον ολους οσους εχουν παραλαβει το S3 εν Ελλαδι !!!

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

μαθαινω οτι 4G+ που φυσικα θα τρεξει και η cosmote και ας την προλαβε η βονταφον θα τρεξει στα 800 μπαντα που την υποστηριζει το τηλεφωνο μας!

 

Πιασε καλα 4G πρωτα και μετα πας και για 4G+ , επισης για να κλειδωσει σε 4G+ πρεπει το modem του κινητου να ειναι cat6, το s3 μας ειναι?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα κι εγώ την παραγγελία από CLUB1941 το 3gb ram στα 170,99$ αλλά δεν μου ήρθε άλλο email πέρα από αυτό του paypal και η παραγγελία δε φαίνεται στο CLUB1941. Αυτό που με παραξενεύει αρκετά είναι ότι στο paypal δε φαίνεται το προϊόν αλλά μόνο αυτό

Description

All the items in your shopping basket (see details in the store and on your store receipt).

Unit price

$170.99 USD

Qty

1

Amount

$170.99 USD

:cry::cry::cry::cry:

Άκυρο παιδιά. Άργησαν λίγο αλλά οκ μου έστειλαν mail και τώρα φαίνεται και στο site.

Edited by loop80
Link to comment
Share on other sites

Πιασε καλα 4G πρωτα και μετα πας και για 4G+ , επισης για να κλειδωσει σε 4G+ πρεπει το modem του κινητου να ειναι cat6, το s3 μας ειναι?

 

Καλα αυτο το κλασικό πιάσε πρωτα 3G και μετα πιάσε 4g και παει λεγοντας δεν το ξεκινώ γιατι δεν τελειώνει ποτε! Εδω υπαρχουν περιοχές που δεν πιάνει το 3G τι να λέμε τωρα! Μιλάμε θεωρητικά βαςη προδιαγραφών. Το 4g+ Μιλά για 200mbit/s . To s3 εχει cat4 δλδ φτάνει max τα 150. Συνεπως ναι μάλλον δεν τα πιάνει. Χρειάζεται cat5 αρκεί αυτο φτάνει ως 300 δεν χρειάζεται cat6.

 

Άνοιξα για πλακα σημερα το Gmail και βλέπω χωρις να εχω κανει κατι οτι πλεον εχει συγχρονίσει κανονικα!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έστειλαν email κανονικά φαίνεται η παραγγελία αλλά αυτά που με ανησυχούν αρκετά είναι

1) ότι δε φαίνεται το προϊόν στο paypal

2) και ότι το Mail με την απόδειξη που μου έστειλαν έχει άλλο Trans ID από αυτό του Paypal.

Είναι φυσιολογικό αυτό; έτσι πρέπει να γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και σε προηγουμενες σελιδες, δεν καταλαβαινω γιατι θελετε να δεσμευετε τα λεφτα σας για 2-3 μηνες στο Paypal και να μενετε χωρις κινητο ενω υπαρχουν τοσα μαγαζια (και εδω μεσα) που αξιοπιστα με 10 ευρω π.χ. παραπανω θα παρετε σιγουρα το κινητο. Το μαγαζι κανει μπαμ οτι ειναι η κλασσικη κινεζικη απατη και στην καλυτερη μονο ο πρωτος θα παραλαβει κινητο. Μακαρι να πεφτω εξω, αλλα χλωμο.

 

Τεσπα, οσοι εχουν παραλαβη ειναι ευκολο να μας πουν ποσο ελευθερο χωρο αφηνει η συσκευη στην ram?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω βάλει για φόρτισμα εδώ και 5 ώρες και ακόμα ειναι στο 70% . Το έχει κάνει σε καποιον αλλον αυτό?
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω γράψει αρκετές φορές απο 25% ως +40%

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το έχω βάλει για φόρτισμα εδώ και 5 ώρες και ακόμα ειναι στο 70% . Το έχει κάνει σε καποιον αλλον αυτό?

 

Τις πρώτες φορτίσεις τις εκανα με κλειστό το κινητο, το άνοιγα μονο κατα διαστήματα για να τσεκάρω την πρόοδο. Συνήθως στο 70 % φτάνει μεσα σε ~1.5 ωρα. Και θελει ακομα 1.5-2 ωρες για πλήρη φόρτιση.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια με τον loop80 βγάζει κι εμένα το paypal διαφορετικά Trans ID.Λέτε να παίζει μαιμουδιά?

 

εγω νομίζω τα ίδια θα έπρεπε να είναι αλλιώς πως θα δήλωνε οτι πρόκειται για την συγκεκριμένη συναλλαγή?

 

τι πάτε και πέρνετε απ'οτι να ναι site ρε παιδιά αφού ξέρουμε τα πιο αξιόπιστα είναι to2c, minideal και vickmall.

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Στηγμιοτυπα απο την ελευθερη ραμ. Νομιζω απόλυτα ικανοποιητικά τα ποσοστα. Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

εγω νομίζω τα ίδια θα έπρεπε να είναι αλλιώς πως θα δήλωνε οτι πρόκειται για την συγκεκριμένη συναλλαγή?

 

τι πάτε και πέρνετε απ'οτι να ναι site ρε παιδιά αφού ξέρουμε τα πιο αξιόπιστα είναι to2c, minideal και vickmall.

Το έψαξα λίγο και βρήκα αυτό (The transaction ID that the customer sees and the transaction ID that a seller sees are two unique numbers that indicate the same transaction.) εδώ. Οπότε μάλλον είναι άλλος ο αριθμός για τον αγοραστή και άλλος για τον πωλητή αν κατάλαβα καλά γιατί και τα αγγλικά μου δεν είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

με κλειστο την κάνω. κ κοντεβει 6 ωρες τωρα

 

Σε ποια φόρτιση εισαι? η πρωτη δευτερη ειναι αλήθεια οτι ηταν περιπετειώδης. Ειχαν διαρκέσει αρκετα πάνω απο 3 ωρες οπως θυμάμαι , ειδικα η πρωτη, απλα ημουν στην δουλεια και δεν ειμαι σίγουρος για τον χρονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει δεν το πιστεύω 6.30 ώρες και ακόμα στο 83%. τι να φταίει?

 

Δώστου χρονο θα στρώσει στις επόμενες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια φόρτιση εισαι? η πρωτη δευτερη ειναι αλήθεια οτι ηταν περιπετειώδης. Ειχαν διαρκέσει αρκετα πάνω απο 3 ωρες οπως θυμάμαι , ειδικα η πρωτη, απλα ημουν στην δουλεια και δεν ειμαι σίγουρος για τον χρονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δώστου χρονο θα στρώσει στις επόμενες.

 

Στην δεύτερη είμαι. Στην 1η το είχα αφήσει κι είχα πάει βόλτα κι όταν γύρισα μετα απο κανα 5ωρο το βρήκα φορτισμένο. Τώρα πάω για 7 ώρες κι ακόμα είναι στο 86%.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Στην δεύτερη είμαι. Στην 1η το είχα αφήσει κι είχα πάει βόλτα κι όταν γύρισα μετα απο κανα 5ωρο το βρήκα φορτισμένο. Τώρα πάω για 7 ώρες κι ακόμα είναι στο 86%.

 

Το ιδιο και σε μένα πρωτη φόρτιση περιπου 4 ωρες αλλα σημερα δεύτερη φόρτιση με κλειστό κινητο 4 ωρες τωρα εχει φτασει στο 54%. Οταν αφήνουμε όλο το βραδυ να φορτίζει χαλάει η μπαταρία η σταματάει απο μονο του οταν φτασει στο 100%;

Link to comment
Share on other sites

dkonto εννοω οτι στο νημα αυτο,,,,http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5983464#post5983464 που εκανα τωρα ερωτηση και περιμενω απαντηση αν ξερει καποιος να μας πει απο εκει....δεν θυμαμαι αν ισχυει αυτο με το διαφορετικο id γιατι δεν εχει τυχει να κρατησω email απο σαιτ και paypal λογω οτι μολις παραλαβω το πακετο σβηνω και τα emails.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε μένα πρωτη φόρτιση περιπου 4 ωρες αλλα σημερα δεύτερη φόρτιση με κλειστό κινητο 4 ωρες τωρα εχει φτασει στο 54%. Οταν αφήνουμε όλο το βραδυ να φορτίζει χαλάει η μπαταρία η σταματάει απο μονο του οταν φτασει στο 100%;

 

Μύθος Νο2:

Πρέπει να αποσυνδέσεις την συσκευή από την πρίζα αμέσως μόλις φτάσει 100%.

Επίσης κοινός μύθος που κυκλοφορεί από στόμα σε στόμα και έχει επικρατήσει χωρίς να ισχύει. Ο μύθος αναφέρει ότι πρέπει να προσέχεις η φόρτιση να μην συνεχιστεί μετά που θα φορτίσει στο 100% η μπαταρία, γιατί υπάρχει πιθανότητα «υπερφόρτισης» και μείωσης της απόδοσης της μπαταρίας με τον καιρό. Απελπιστικά σενάρια μιλούν και για έκρηξη της μπαταρίας μετά από υπερβολική φόρτιση! Μπα… Αυτά έχουν πάψει να ισχύουν.

Οι μπαταρίες Ι.Λ. δεν κινδυνεύουν από «υπερφόρτιση» διότι είναι «έξυπνες». Διαθέτουν έξυπνα κυκλώματα τα οποία διακόπτουν την τροφοδοσία προς στην μπαταρία, μόλις αυτή έχει φορτίσει πλήρως. Δεν τίθεται λοιπόν θέμα μείωσης του προσδόκιμου ζωής ή κίνδυνος έκρηξης.

 

 

Για να μην παρεξηγηθώ, φυσικά και προτείνεται η αποσύνδεση του φορτιστή από την πρίζα και απ” το τηλέφωνο όταν τελειώσει η φόρτιση, αλλά για άλλους λόγους. Πρώτο λόγος, η εξοικονόμηση ενέργειας και σεβασμός στο περιβάλλον. Ναι, ο φορτιστής «ρουφάει» ρεύμα όταν είναι στην πρίζα, ακόμα και χωρίς να είναι συνδεδεμένος σε συσκευή. Άλλος λόγος είναι ότι μετά από υπερβολικά πολλές ώρες φόρτισης, υπάρχει και σχετικά υψηλή θερμοκρασία στην μπαταρία (και κατά συνέπεια στην συσκευή) και ως γνωστόν τα ηλεκτρονικά και οι υψηλές θερμοκρασίες δεν κάνουνε χωριό. Ακόμα και αυτό όμως είναι εξαιρετικά σπάνια επιβλαβές, και μπορεί να συμβεί μόνο σε περιπτώσεις όπου οι περιβαλλοντικές συνθήκες είναι ήδη ακατάλληλες, δηλαδή αν φορτίζεται το κινητό σας μέσα στην σάουνα ή στον φούρνο της γειτονιάς.

Γενικά αποφεύγουμε τις υπερβολές. Ούτε τρέχεις με άγχος να αποσυνδέσεις την συσκευή σου μόλις φορτίσει πλήρως, ούτε όμως την αφήνεις στην πρίζα για πολλές ώρες χωρίς λόγο.

 

πηγη: techblog.gr

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το συγχρονισμό μπορείτε να δοκιμάσετε εγκατάσταση το Google installer από εδώ http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

Έχει μέσα διάφορες υπηρεσίες του Google play και τις επαφές του play.

Έχει μέσα μια εφαρμογή που σχετίζεται με το συχγρονισμό που λογικά εκεί είναι το πρόβλημα.

Αν δεν κάνει τίποτα στην αρχή δοκιμάστε να κάνετε επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Ότι κάνετε το κάνετε με δική σας ευθύνη

 

το εκανα και μετα απο 2 επανεκκινησεις τίποτα.

προσπαθω να συνδεσω το playstore με το λογαριασμο μου στο gmail αλλά τίποτα,

μου γραφει δεν ηταν δυνατή η συνδεση, προβλημα επικοινωνιας με τους διακομιστες Google.

 

Please Help!!!

Edited by petransfhp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...